Antra Gabre / Autori

16.feb 2021
Modele, skaistumkaraliene un restorāna «Felicita» īpašniece Viktorija Brovuna pērn decembra sākumā brīdināja par krāpniekiem interneta vidē. Par to »Vakara Ziņas« jau rakstīja. Pēc diviem mēnešiem viņa feisbukā ievietoja informāciju par šīs lietas atrisinājumu.
15.feb 2021
Grāmatu sērijā «Orbītas bibliotēka» izdots amerikāņu rakstnieka Ričarda Brotigana pasaulslavenais romāns «Foreļu cope Amerikā» (1967). Šis ir pazīstamākais autora darbs, un šī ir pirmā reize, kad tas izdots latviski. Ja esat grāmatu gardēži, varat mēģināt «atkost» šo tekstu.
15.feb 2021
Pazīstamais novadpētnieks Ivars Logins savā «Facebook» lapā ar prieku pavēstījis: «Saņemts ilgi gaidītais krāšņais sūtījums no tālās zemes Japānas – no japānietes Ai Suzuki, latviešu dūraiņu – kūlaiņu adītājas. Japāna var, bet vai Latvija var?... Sirsnīgs paldies Ai Suzuki (Aijiņai) par šo zīmīgo sūtījumu!»
13.feb 2021
Ikgadējā gada vārda, nevārda un spārnotā teiciena pretendentu vidū bija iekļuvis arī Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa sacītais: «Draugi, nav labi!». Par 2020. gada spārnoto teicienu tas nekļuva, bet tautas folklorā, šķiet, būs nostiprinājies. Atgādināsim, kādas pērles birušas no citu politiķu – un ne tikai viņu – mutēm. Jāpiebilst, ka reizēm cilvēkiem gadījies vienkārši, toties amizanti pārteikties.
9.feb 2021
Krāsa nav tikai krāsa, tā ietekmē vairāk, nekā spējam iedomāties. Ezoteriķi uzskata – mūsu iekšējās enerģijas vibrācija tiešā veidā ietekmē ķermeni, prātu un dvēseli. Ir cilvēki, kuriem visu dzīvi ir tikai viena mīļākā krāsa, bet daudz vairāk ir tādu, kam krāsu patikšana mainās. Kādu laiku patīk apģērbs brūnā krāsā, līdz pēkšņi attopies pie skapja, kurā ir daudz zilas krāsas drēbju. Kāpēc tā? Šis tests piedāvā ielūkoties sevī un rast atbildi uz šo jautājumu. Izvēlieties, kuras krāsas svece patīk vislabāk! Tā raksturos, kādas vibrācijas pašlaik pārvalda jūsu ķermeni, prātu un dvēseli.
photo_camera
8.feb 2021
Ja man jautātu, kādā izskatā es vēlētos nomirt, neapdomājoties atbildētu: kā Airisa Apfela. Pašlaik viņai ir tikai 99 gadi. Airisa par simtgadnieci kļūs šī gada 29. augustā. Viņa ir stila ikona, Airisas krāsainie tērpi, izteiksmīgie okulāri, uzkrītošās rotaslietas un dzīvesvietas interjers sajūsmina, pārsteidz, šokē. Viņa nebīstas apvienot lētu šiku un dārgas mantas. Turklāt viņa nekļūst vulgāra, pat kombinējot it kā nesaderīgas lietas. Viņa apgalvo, ka viss ir iespējams, un ar savu dzīvi pauž – tā ir.
5.feb 2021
Viļakiešiem viņš ir savējais. Bet arī pārējiem Latvijas iedzīvotājiem sabiedriskā un kultūras darbinieka, literāta, mākslinieka, laikazīmju vērotāja Viļa Bukša vārds nav svešs, jo viņš dalās ar desmitiem gadu novērotajām likumsakarībām dabā un prognozē laikapstākļus. Kad kāds «pareizais» laika prognozētājs par viņa vērojumiem un secinājumiem rauc degunu, Vilis neskumst. «Es eju savu ceļu,» viņš saka.
4.feb 2021
Daudziem gribētos, lai 2021. gads būtu mierīgāks, labāks, drošāks, jo 2020. gads mūs ir nogurdinājis, nepatīkami pārsteidzis, sāpinājis, bet arī licis meklēt neordinārus risinājumus un atklāt sevī un citos līdz šim slēptus resursus. Kas mūs gaida? Zināt teicienu «pats savas laimes kalējs»? Tas ir par šo gadu.
2.feb 2021
Protams, stārķis zina labāk, kuram un cik mazuļu nest, bet kāpēc zīlēt kafijas biezumos, ja var pajautāt skaitļiem...
19.jan 2021
Latvijas Radio leģendas un sporta komentētāja Gunāra Jākobsona mūžs ir profesionāliem nopelniem bagāts un iedvesmojošs paraugs jaunajiem žurnālistiem. 2020. gada izskaņā pie lasītājiem nonāca grāmata «Pie mikrofona Gunārs Jākobsons», par ko plašāk viņš stāsta sarunā ar žurnālu »Vakara Ziņas«.
16.jan 2021
Sabiedrībā nesen izvērtās diskusija par jaunā veselības ministra Daniela Pavļuta izglītību – bakalaurs mākslās, profesionāls diploms kultūras menedžmentā, bet viņš pats kā trumpi izspēlēja Hārvarda universitātē iegūto augstāko izglītību sabiedrības vadībā. Tāpēc lūkojām, kādu izglītību ieguvuši visi pašreizējie ministri un viņu prezidents un kādas ir viņu valodu zināšanas.
4.jan 2021
Žurnāliste Ksenija Zagorovska un viņas dzīvesbiedrs Aleksandrs Zagorovskis kā detektīvi pētījuši vienas dzimtas vēsturi, bet vienlaikus tā ir Latvijas vēsture. Grāmata «Лаврентьевы. 200 лет в Риге» («Lavrentjevi. 200 gadu Rīgā») veltīta Ksenijas un Aleksandra mazmeitiņai Aleksandrai Stefānijai. Viņa ir rīdziniece astotajā paaudzē.
30.dec 2020
Katru gadu 10. decembrī tiek pasniegtas Nobela prēmijas. Žurnāliste Dārija Juškeviča ir piedalījusies Nobela prēmiju pasniegšanas ceremonijā Stokholmā 1996. gadā. Viņa atceras fascinējošo un neaizmirstamo pasākumu, un nekur nav zudušas toreiz pārdzīvotās izjūtas. Dārijai nav izdevies atrast vēl kādu, nosacīti sakot, cilvēku «no tautas» Latvijā (ne premjeru, ne prezidentu u. tml.), kurš būtu piedalījies Nobela prēmijas ceremonijā. Droši var apgalvot, ka absolūti lielākā daļa no mums šajā ceremonijā nekad nenonāks, tāpēc iztaujājām aculiecinieci Dāriju Juškeviču. Interesanti taču...
27.dec 2020
Kālab vienam veicas, bet cits pinas kā vista pa pakulām? Kāpēc nespējam īstenot savus piedzimstot dotos dotumus? Kur mēs tos nozūmējam un kāpēc? Vai pozitīvās īpašības var tā pārsālīt, ka labi domāta rīcība noved pie konflikta?
20.dec 2020
Nesen ‒ 10. decembrī ‒ dzimšanas dienu svinēja jurists, rakstnieks un bijušais policijas darbinieks Arturs Vaišļa, kurš rakstniecībā zināms kā Arturs Balts.
23.nov 2020
Rīgas rajona tiesa Siguldā novembra sākumā lēmusi par labu bijušajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam – valsts galvenajai bankai ir jāizmaksā savam eksšefam vairāk nekā 151 000 eiro. Savukārt ap Valsts prezidenta Egila Levita atalgojumu sākušās interesantas perturbācijas.
21.nov 2020
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns piedalās katoļu baznīcas informatīvajā kampaņa «Tiecības». Vai viņš šajā kampaņā piedalās kā ministrs, lai bruģētu ceļu 2022. gada Saeimas vēlēšanām, vai kā vienkāršs Latvijas pilsonis? «YouTube» kanālā Bordāns ir pieteikts kā tieslietu ministrs, kurš stāsta «par ticības nozīmi darbā un privātajā dzīvē». Ja tā, tad jājautā, vai nerodas interešu konflikts, jo valsts un reliģisko organizāciju attiecības kārto un pārrauga Tieslietu ministrija, un tieslietu ministrs, ja tā var teikt, ir reliģisko organizāciju laicīgais priekšnieks.
photo_camera
19.nov 2020
Ar ēdienu blogeri Piparu (Roju Puķi) tiekos kafejnīcā, un pēc mūsu sarunas kāda netālu sēdošā sieviete apjautājas, ar kādu labdarību jaunietis nodarbojas. Viņa neticīgi skatās, kad saku, ka puisim ir tikai 15 gadu. Jā, viņš savu blogu sāka rakstīt deviņu gadu vecumā, un šogad klajā nāks Pipara recepšu grāmata.
1.nov 2020
Kāpēc cilvēka dzīvē tik svarīgs ir darbs? Tāpēc, ka mēs tur pavadām daudz laika, tas dod finansiālo pamatu, darbs aizrauj, gadās – arī kaitina, nepatīk, kļūst mokošs. Darbs ir nozīmīga pieauguša cilvēka dzīves daļa. Ja gadās «ietrāpīt» īstajā profesijā, amatā un darbavietā, tad šis dzīves aspekts sagādā pozitīvas emocijas un sajūtas. Ja ne, tad vai nu jāmokās un jāpielāgojas, vai arī jāapgūst cits arods.
14.okt 2020
Sieviešu izaugsmes un iedvesmas forums «Līdere» šoruden notika trešo reizi. Mēs dzīvojam gan ar lieliem mērķiem un grūti aizsniedzamiem ideāliem, gan ikdienas dzīvi, un nereti tieši ikdienā neredzam iedvesmu. Bet tā tur ir.
11.okt 2020
Sieviešu izaugsmes un iedvesmas forums «Līdere» šoruden notika trešo reizi. Mēs dzīvojam gan ar lieliem mērķiem un grūti aizsniedzamiem ideāliem, gan ikdienas dzīvi, un nereti tieši ikdienā neredzam iedvesmu. Bet tā tur ir.