Kāpēc šokolāde pēc laika kļūst balta jeb "nosirmo"?

© unsplash.com

Noteikti nevienam vien ir gadījies aizmirst atvilktnē, plauktā vai jebkur citur kādu šokolādes tāfelīti, batoniņu, konfekti. Atverot vaļā iepakojumu pamanām, ka šokolāde kļuvusi balta jeb "nosirmojusi". Kāpēc tā un vai šādu šokolādi ir droši ēst?

Eksperti skaidro, ka nav nepieciešams satraukties un "nosirmojošo" šokolādi mest atkritumu tvertnē. Šāda šokolāde ir droša ēšanai!

Kā izrādās, tad pie izskata maiņas ir vainojama nepareiza šokolādes uzglabāšana.

Nepareizas uzglabāšanas dēļ laika gaitā šokolādē esošo tauku jeb kakao sviesta un cukura īpašību dēļ, kurus izmanto, lai pagatavotu saldo našķi, uz šokolādes tāfelīties var parādīties nelieli tauku kristāli, kas iekrāsos gardumu gaišā krāsā. Tas notiek brīžos, kad šokolāde uzglabāta siltumā un ir nedaudz pakususi.

Šādu šokolādi var lietot uzturā, taču reizēm var mainīties tās garša. Tāpēc eksperti iesaka šādu šokolādi labāk izmantot kulinārijā.

Avots

Uzturs

Olbaltumvielas ir viens no četriem makroelementiem, ko nepieciešams uzņemt katru dienu, lai saglabātu sāta sajūtu, veicinātu muskuļu augšanu un uzturētu vispārējo veselību. Tas, cik daudz olbaltumvielu dienā nepieciešams uzņemt, ir atkarīgs no dažādiem faktoriem - vecuma, aktivitāšu daudzuma u.c.

Svarīgākais