Uztura noslēpumi

13.jun
Bieži tiek runāts par vajadzīgajiem produktiem brokastīm, taču nereti tiek aizmirsts par vakariņām. Jauns ķīniešu zinātnieku veikts pētījums atklāj, ko vakaros likt uz šķīvja, raksta "Detaly".
 
12.jun
Lai gan netrūkst pamatotu, veselīgu uztura ieteikumu, cilvēki, cerot ātri zaudēt svaru, izmanto ekstrēmas diētas, kas var būt bīstamas.
 
11.jun
Vasaras sezonā cilvēkiem visapkārt ir daudz svaigu dārzeņu, augļu, ogu un garšaugu, no kuriem var pagatavot arī gardus dzērienus. Kāds dzēriens ir visvērtīgākais vasaras sezonā, par to "Vechernyaya Moskva" informēja uztura speciāliste Jeļena Solomatina.
 
9.jun
Uztura speciāliste, gastroenteroloģe Nurija Dianova sociālajā vietnē Instagram pastāstījusi, kādus produktus dietologi nekad neiegādājas veikalā un neiesaka to darīt arī citiem.
 
8.jun
Olbaltumvielas ir nepieciešamas, lai cilvēka organisms varētu funkcionēt un augt. Gandrīz puse no visām cilvēka organisma uzbūves vielām, izņemot ūdeni, ir olbaltumvielas, savukārt augos to ir mazāk.
 
31.mai
Augļi un ogas mūsu senčiem bija pieejamas tikai vasarā un rudens sākumā, tāpēc esot veselīgi pieturēties pie šiem principiem, sociālajā vietnē Instagram atklāj uztura speciāliste Nadja Andrejeva.
 
29.mai
Personīgā trenere Roksija Salivana apgalvo, ka trīs virtuļu apēšana dienā viņai netraucē saglabāt plakanu vēderu, raksta "The U.S. Sun".
 
28.mai
Ārsti, uztura speciālisti un dietologi uzsver, cik nozīmīgi ir ikdienā ēst veselīgi. Bet, kas notiek ar mūsu organismu, brīdi, kad ilgstoši savā ēdienkartē iekļaujam vien veselīgu pārtiku?
 
26.mai
Tā šķiet tik mil­zī­ga ne­tais­nī­ba, kad, cen­šo­ties sa­gai­dīt pa­va­sa­ri la­bā for­mā, tu esi no­piet­ni pie­vēr­sies sva­ra zau­dē­ša­nai, bet re­zul­tāts nav tik labs, kā ce­rēts. Op­ti­mis­ti gan ie­sa­ka le­po­ties ar kat­ru no­mes­to ki­lo­gra­mu un prie­cā­ties par dzī­vi, un to­mēr ir skum­ji, ja lie­kie tau­ki, ne­rau­go­ties uz vi­sām ta­vām pū­lēm, at­va­dās gau­žām ne­gri­bī­gi. Ta­ču pa­ni­kā nav jā­krīt, kat­rai pro­blē­mai var at­rast ri­si­nā­ju­mu, ja vien esi ga­tavs pa­pū­lē­ties.
 
26.mai
Kas gan var būt garšīgāks par kādu saldu bulciņu vai kūciņu, vai arī čipšu paku un frī kartupeļiem? Uztura speciālisti bieži vien atgādina, ka šādi ēdieni ir kalorijām bagāti jeb satur "tukšās kalorijas".
 
25.mai
Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA), apkopojot kooperatīvo sabiedrību pieredzi, kuras piedalās pašvaldību vai to iestāžu izsludinātajos publiskajos iepirkumos par pārtikas piegādi atbilstoši nacionālās pārtikas kvalitātes shēmu prasībām, kopīgi ar Latvijas Pašvaldību savienību, ir nonākušas pie secinājuma par nepieciešamību palielināt Pārtikas un veterinārā dienesta kapacitāti kontroļu veikšanā.
 
25.mai
Sievietēm ir īpaši jāpievērš uzmanība saviem ēšanas paradumiem, kas bieži vien var nebūt paši veselīgākie un organismam labākie. Neveselīgi ēšanas paradumi var kaitēt menstruācijai un pat auglībai. Izlasiet un noskaidrojiet no, kuriem paradumiem vajadzētu atteikties!
 
18.mai
Diētās ir kaut kas neatvairāmi pievilcīgs, pat tāds, kas liek ignorēt saprāta balsi, un bieži vien vislielāko interesi rada ne jau dažādu klīniku un ārstu veidotās sabalansētās uztura sistēmas, kuras godīgi runā arī par dzīvesveida maiņu un vingrošanu. Tā vietā daudzi pievēršas dīvainiem, ekstrēmiem ieteikumiem, kādu laiku aizrautīgi tiem seko un vēsta sociālajos tīklos, cik labi jūtoties, patiešām zaudē vairāk vai mazāk kilogramu, bet tad noraujas un visu atgūst.
 
17.mai
Fiziskas aktivitātes un sabalansēts uzturs nav vienīgais priekšnosacījums, lai varētu veiksmīgi un viegli zaudēt lieko ķermeņa svaru. Būtiska loma svara zaudēšanā ir arī vielmaiņai. Jo labāk darbojas vielmaiņa, jo vieglāk būs zaudēt svaru. Tāpēc izlasi un izskaud no savas ikdienas šos septiņus paradumus, kas būtiski ietekmē vielmaiņas darbību!
 
16.mai
Reti kurš pārtikas produkts raisa tik daudz patīkamu izjūtu kā saldumi, kas lutina garšas kārpiņas, uzlabo garastāvokli un rada svētku sajūtu. Tas nav nekas pārsteidzošs – saldā garša ir pirmā, ko cilvēks iepazīst līdz ar mātes pienu, tāpēc tā šķiet sevišķi mīļa. Tomēr pārāk daudz cukura ikdienas uzturā var radīt veselības problēmas un izraisīt sliktu pašsajūtu. Tā kā cukurs ir atrodams daudzu ikdienišķu produktu sastāvā, ne vienmēr pietiek ar atteikšanos no saldumiem, lai uzlabotu veselību. Kā samazināt cukura daudzumu ikdienas uzturā, iesaka uztura speciāliste Lizete Puga.
 
16.mai
Vasara ir laiks, kad gandrīz ikvienā pilsētā rodas iespēja baudīt ātru un gardu maltīti uz ielām, parkos, terasēs un citur. Street food ēdienu aromāti kārdina mūs gan ikdienas steigā, gan brīvdienās, un reizēm ir grūti izlemt, kur apstāties un ko nobaudīt, taču arī mūsu pašu virtuve un pagalms var kļūt par vietu, kur top gardi street food tipa ēdieni.
 
13.mai
Daudzi no mums nevar iedomāties savu dzīvi bez šokolādes vai nespēj ne dienu iztikt bez gaļas. Arī šīs atkarības ir saistītas ar mūsu smadzeņu darbību. Pārtika, kurā ir daudz cukura, tauku vai sāls, visticamāk, izraisīs šo reakciju.
 
11.mai
Kādu latvieti, kura dzīvo Norvēģijā, nepatīkami pārsteidzis atrastais pārtikas veikalā Oslo. Pazīstamais Latvijas produkts uzdots par gardumu no Austrumeiropas, turklāt iepakojumu rotājis Krievijas karogs, lai gan ražots Latvijā.
 
11.mai
Parasti par galveno noguruma iemeslu mēdz uzskatīt miega trūkumu, taču nereti pat pēc pilvērtīga miega dienas laikā uzmācas pamatīgs nogurums. Tam par iemeslu var būt uzturs.
 
8.mai
Veselības portāla "Eat This, Not That!" speciāliste Sāra Krova apkopojusi paradumus un ēdienus, kurus mainot vai izslēdzot no ēdienkartes, varam ievērojami uzlabot veselību ilgtermiņā, kā arī novērst augsta asinsspiediena rašanos.