Uztura noslēpumi

Vakar, 8:45
Viens no pašreiz aktuāliem vides ilgtspējas izaicinājumiem ir pārtikas atkritumu daudzums. Ik gadu Eiropā tiek izšķērdēti miljoniem tonnu ēdiena, tai pat laikā citviet pasaulē cilvēki cieš badu. Turklāt, izmetot ēdienu, mēs izniekojam dabas resursus un izejvielas, kas tiek izmantotas pārtikas ražošanai. Šo iemeslu dēļ eksperti apkopojuši četrus ikdienā vienkārši ieviešamus padomus, kas palīdzēs ikvienam ievērojami samazināt pārtikas atkritumu daudzumu.
 
16.sep
Pirms dodieties uz veikalu iegādāties pārtiku, izlasiet šos deviņu padomus!
 
14.sep
Ceturtdien, 15.septembrī, Čehijas galvaspilsētā Prāgā norisināsies Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes neformālā sanāksme, kurā diskutēs par pārtikas nodrošinājumu un ES lomu ilgtspējīgā pārtikas ražošanā pasaulē, aģentūru LETA informē Zemkopības ministrijā (ZM).
 
14.sep
To, kā turpmāk klāsies pārtikas uzņēmumiem, lielā mērā noteiks valsts atbalsts iedzīvotājiem energokrīzes laikā, jo pārtikas uzņēmumi pilnībā ir atkarīgi no iedzīvotāju pirktspējas, intervijā aģentūrai LETA atzina SIA "Orkla Latvija" valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.
 
12.sep
Pārtikas ražošana pašlaik iet cauri vēl nepieredzētam laikam un neko iedrošinošu par pārtikas cenām tuvākajā laikā Eiropā, Baltijā un Latvijā teikt nevar, jo aug visu ražošanas komponenšu izmaksas, intervijā aģentūrai LETA atzina SIA "Orkla Latvija" valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.
 
9.sep
Vai zinājāt, ka, izmantojot atsevišķus pārtikas produktus, ir iespējams uzlabot matu stāvokli, kliedēt nepatīkamo aromātu apavos un pat mazināt moskītu kodumu nevēlamās sekas? Izlasiet un uzziniet, kādas pārsteidzošas īpašības piemīt vairākiem pārtikas produktiem!
 
29.aug
Dažreiz svara zaudēšanai ir nevis jāatsakās no trekniem ēdieniem, bet gan tie tieši jāiekļauj savā uzturā. Lai gan šie produkti ir kalorijām bagāti, tie palīdzēs veselīgi zaudēt svaru.
 
11.aug
Dietoloģe Sondra Kronberga izceļ septiņas pazīmes, kas var liecināt, ka jums ir neveselīgas "attiecības" ar ēdienu.
 
5.aug
Internetā pieejami daudz un dažādi ēdienu gatavošanas padomi un triki. Bet vai tiem visiem var ticēt? Šefpavāri nosauc 5 izplatītākās kļūdas, kuras pieļaujam, gatavojot maltītes.
 
27.jūl
Ja mēs neievērojam veselīgu dzīvesveidu, tas atspoguļojas uz mūsu veselību, tostarp nieru veselību. Uzziniet, kurus pārtikas produktus ārsti iesaka izskaust no ēdienkartes, lai parūpētos par labu nieru darbību!
 
25.jūl
Izrādās, ka ēdieni, kurus mēdzam uzskatīt par neveselīgiem, atsevišķos gadījumos var sniegt arī labumu veselībai. Eksperti norāda, ka nevajadzētu aizrauties ar pārmērīgu neveselīgu ēdienu ēšanu, bet mērenās robežās to drīkst. "Bright Side" nosauc septiņus neveselīgus ēdienus, kuriem piemīt veselības veicinošas īpašības!
 
24.jūl
“Kantar TNS” aptaujā TV3 raidījumā "900 sekundes" noskaidrots, cik bieži savā uzturā Latvijas iedzīvotāji lieto ātrās uzkodas, piemēram, picas, burgerus, frī kartupeļus un hotdogus.
 
22.jūl
Dedzinošas sajūtas kuņģī jeb grēmas nav nekas patīkams. Tās rada ļoti lielu diskomfortu. Grēmas bieži vien ierosina apēstā pārtika. Izvairieties no šo produktu pārlieku lielas un biežas ēšanas, lai samazinātu grēmu risku!
 
13.jūl
Salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni un pagājušā gada šo laika periodu vērojams, ka pārtikas produktu cenu kāpums samazinās, liecina Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) apkopotie dati.
 
12.jūl
Šī gada otrajā ceturksnī visās trijās Baltijas valstīs bijis būtisks pārtikas produktu cenu pieaugums, liecina Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra rīcībā esošā informācija.
 
7.jūl
Lai arī var šķist, ka produkti ar augstu tauku saturu var būt kaitīgi, tā patiesībā nav. Protams, atsevišķi šādi produkti nesliedz labumu veselībai, tomēr ir daļa pārtikas produktu, kuri ir ļoti veselīgi. Uzziniet, kuri ir veselīgākie produkti ar augstu tauku saturu.
 
2.jūl
Dietalogs Kims Javics atklāj vērtīgu padomu visiem, kuri vēlas uzlabot savu miega kvalitāti, vēstīts portālā "Eat This, Not That."
 
29.jun
Baltkrievija līdz 31.decembrim  pagarinās embargo vairāku pārtikas produktu importam no rietumvalstīm, kuru tā noteikusi no šā gada sākuma, atbildot uz rietumvalstu noteiktajām sankcijām, nolēmusi Baltkrievijas valdība.
 
28.jun
Salīdzinot ar 2014.–2016. gada vidējo līmeni, pārtikas cenu indekss 2022. gada aprīlī bija +58,5%. Augu eļļas cena četros gados ir pieaugusi par 137,5%. Graudaugu cena ir pieaugusi par 69,5%. Taču tie vēl ir tikai “ziediņi”.
 
28.jun
Pagājušajā gadsimtā uztura bagātinātāji piedzīvoja milzīgu popularitāti, veikalu plauktos parādoties visādos izmēros un krāsās. Tomēr eksperti medicīnas jomā apgalvo, ka dažos gadījumos mazās tabletes nodara vairāk ļauna nekā laba, raksta MedikForum.