Trešdiena, 1.februāris

redeem Brigita, Indars, Indra, Indris

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardUztura noslēpumi

Vai un kāpēc Latvijā ražotajās kūkās un tortēs pievienots tik daudz cukurs, pētīja raidījums "Bez Tabu".
29.jan tautaruna.lv
Mēdz sacīt, ka viss jaunais ir labi aizmirsts vecais. Pavārgrāmatu autori jau izsenis ne tikai piedāvāja ēdienu receptes, bet arī izglītoja lasītājus par dažādu produktu uzturvērtību.
25.jan Antra Gabre
2022. gadā tika sākts karš Ukrainā, Latvijā ieradās un turpina ierasties kara bēgļi, no veikalu plauktiem sankciju dēļ pazudušas preces no Krievijas un Baltkrievijas. Šo notikumu ietekmē ievērojami augušas cenas, vēstīts raidījumā "Bez Tabu", kas pētīja cenu izmaiņas Latvijas veikalos.
23.jan tautaruna.lv
Pēdējā laikā visai bieži Latvijas iedzīvotāji dalās ar sašutumu par lielajām cenām Latvijas veikalos. Tā kāda Twitter lietotāja bijusi šokēta, ka par biezpiena krēmu un sieru viņai nācās šķirties teju no 10 eiro.
22.jan tautaruna.lv
Vai brīdis pēc gadu mijas ir īstais laiks, lai pievērstos veselīga uztura ieteikumiem? Jā - ir pārliecināti speciālisti, jo tieši tagad daudzi izvērtē savus un ģimenes ieradumus un prātā ir jaunas ar veselību un labāku dzīvi saistītas apņemšanās. Tāpēc sertificētā uztura speciāliste "Veselības centru apvienībā" Anita Baumane un "Mēness aptiekas" farmaceite Linda Fevraļeva atgādina vairākas ar uzturu saistītas veselībai īpaši nozīmīgas patiesības.
18.jan Portāls nra.lv
Gada aukstajā sezonā mūsu platuma grādos cilvēka organismam nepieciešama īpaša aizsardzība un papildu enerģija. To var iegūt, sabalansējot uzturu un nodrošinot sevi ar pareizo «degvielu». Aukstais un tumšais laiks ietekmē organismu: bieži vien kļūstam mazkustīgāki, vairāk laika pavadām siltās iekštelpās. Ja esam mazāk fiziski aktīvi, vielmaiņa palēninās.
17.jan Antra Gabre
Šobrīd Eiropas Savienībā ir reģistrētas 925 aizsargātas ģeogrāfiskās izcelsmes norādes, tostarp Latvijas produkti «Rucavas baltais sviests» un «Carnikavas nēģi». Nu tiem pievienojušies arī «Salacgrīvas nēģi». Eiropas Komisijas regula par Salacgrīvas nēģu iekļaušanu reģistrā stājusies spēkā pērnā gada 12. decembrī.
13.jan Antra Gabre, NRA.LV
Pārtikas cenu samazinājums varētu būt gaidāms nākamā gada otrajā ceturksnī, pieļauj Agroresursu un ekonomikas institūta Lauksaimniecības tirgus veicināšanas daļas vadītāja, vadošā pētniece Ingūna Gulbe.
8.jan tautaruna.lv
Pārtikas produktu cenas pasaulē decembrī samazinājušās devīto mēnesi pēc kārtas, ziņo ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācija (FAO).
6.jan Ziņu aģentūra LETA
No ražošanas viedokļa varam būt droši, ka Latvijai pārtikas krīze nedraud, aģentūrai LETA stāstīja lauksaimniecības kooperatīva "Latraps" bijušais valdes priekšsēdētājs un SIA "ASNS Ingredient" valdes loceklis Edgars Ruža.
1.jan Ziņu aģentūra LETA
Ēdiena pasūtīšana internetā un to piegāde ar kurjeru līdz pat namdurvīm kļūst arvien populārāka ne tikai Latvijā, bet arī citviet pasaulē. Diemžēl neiztikt arī bez dažādiem starpgadījumiem.
31.dec 2022 tautaruna.lv
Vai esat kādreiz domājuši, kāpēc jums nemitīgi kārojas sāļi un pikanti ēdieni? Dietalogi izceļ piecus iemeslus, kāpēc tā notiek.
28.dec 2022 LifeHacks.lv
Modes māksliniece, bijusī grupas "Spice Girls" dziedātāja Viktorija Bekhema savos 48 gados izskatās satriecoši. Viņas laba izskata noslēpums ir pavisam vienkāršs - veselīgas maltītes un sports. Dzīvesstila reportiere Nadgeena Jerome nolēma vienu dienu dzīvot kā Viktorija Bekhema, piekopjot viņas diētu, ziņo "The Sun".
27.dec 2022 tautaruna.lv
Decembris ir teju gaidītākais un svētkiem piesātinātākais gada mēnesis, kad plašākā pulkā ar ģimeni, draugiem un kolēģiem baudām kopā būšanu pie bagātīgi klāta galda. Galdā tiek celti ēdieni un dzērieni tik bagātīgi, ka bieži vien pēc svētkiem paliek pāri. “Putnu fabrika Ķekava” pārtikas eksperti ir apkopojuši noderīgus padomus, kas palīdzēs būt ilgtspējīgākiem šajos svētkos un rast jaunas idejas, kā izmantot svētku galda pārpalikumus ikdienā, samazinot ēdiena izšķērdību.
25.dec 2022 LifeHacks.lv
Pārtikas ražošanas uzņēmumiem lielākos izaicinājumus sagādā apgrozāmo līdzekļu pieejamība, saka Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.
7.dec 2022 Ziņu aģentūra LETA
Vai esat kādreiz domājuši, kā cilvēki spēj nodzīvot līdz 100 gadu vecumam? Tas var šķist neiespējami, jo mūsdienās arvien vairāk cilvēku sirgst ar nopietnām veselības kaitēm, kas būtiski samazina to dzīves ilgumu. Tajā paša laikā ir pietiekami daudz cilvēku, kas nodzīvo garu mūžu. Tiek izcelti pieci pasaules reģioni jeb tā dēvētā zilā zona, kur mīt vislielākais skaits cilvēku, kas nodzīvo līdz 100 gadu vecumam. Tā ir Sardīnija (Itālija), Okinava (Japāna), Loma Linda (Kalifornija), Ikarija (Grieķija) un Nikoija (Kostarika). Uzziniet no kādiem produktiem ikdienā atteikušies pasaules ilgdzīvotāji, lai varētu dzīvot garu mūžu!
29.nov 2022 LifeHacks.lv
Dzīvot ilgu un veselīgu mūžu vēlas ikviens. Lai tā notiktu, nepieciešams sekot līdzi savam veselības stāvoklim un piekopt veselīgu dzīvesveidu. Tas nav nemaz tik sarežģīti, kā varētu šķist, atliek vien sākt. Pētījumā pierādīts, ka viens no ilgmūžības noslēpumiem ir veselīga pārtika. Zinātnieki aicina uzturā lietot vairāk augļus, dārzeņus, pākšaugus, graudaugus, riekstus, bet mazāk sarkanās un apstrādātās gaļas. Apkopojām piecus speciālistu ieteikumus, kā veiksmīgi sākt dzīvot veselīgi un mainīt savu ēdienkarti par labu veselībai.
28.nov 2022 LifeHacks.lv
Apstrādāti pārtikas produkti var izraisīt atkarību, kas ir salīdzināma ar tabaku. To secinājuši Mičiganas Universitātes un Virdžīnijas Tehnoloģiju institūta psihologi, un pētījuma rezultāti publicēti žurnālā Addiction.
26.nov 2022 tautaruna.lv
Pavasarī vairākām produktu grupām cenas varētu samazināties, sacīja Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) Lauksaimniecības tirgus veicināšanas daļas vadītāja Ingūna Gulbe.
25.nov 2022 Ziņu aģentūra LETA
Topošās koalīcijas partneriem atšķirīgi viedokļi par sezonālā, mazkvalificētā darba spēka piesaisti lauksaimniecībā no ārvalstīm un samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes noteikšanu pārtikas pamata produktiem.
21.nov 2022 Ziņu aģentūra LETA