Svētdiena, 28.maijs

redeem Vilhelms, Vilis

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardUztura noslēpumi

Pasaules Veselības organizācija (PVO) nākusi klajā ar ziņojumu, kur aicināts atteikties no cukura aizstājēju lietošanas, arī kā līdzekli tievēšanai. Šīs vielas nedod nekādu efektu un ir kaitīgas veselībai.
26.mai Jeļena Vlasova
Saskaņā ar ES Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestādes (EFSA) apkopoto informāciju, ES dalībvalstu laboratorijās tika analizēti 118 Latvijas izcelsmes pārtikas produktu paraugi, 87,29% no paraugiem augu aizsardzības līdzekļu (AAL) atliekas netika konstatētas, 12,71% paraugu AAL atliekas bija pieļaujamā līmenī, bet maksimāli pieļaujamā atlieku līmeņa pārsniegumi nav konstatēti.
24.mai Portāls nra.lv
Cīņa ar lieko svaru var būt ne tikai fiziski, bet arī emocionāli grūts process. Īpaši brīžos, kad šķiet, ka visu darām pēc labākās sirdsapziņas, bet svars nekrītas, vai gluži pretēji pieaug. Eksperti nosauc, kādi šķietami "labie" paradumi var veicināt svara pieaugumu.
10.mai LifeHacks.lv
Pavasaris ir liels pārbaudījums matu veselībai un skaistumam, jo pēc rudens/ziemas sezonas, bijuši pakļauti temperatūras izmaiņām, vides piesārņojumam un gaisa mitruma izmaiņām, tie var kļūt sausāki, vairāk lūzt, elektrizēties.
2.mai Santa Raita
Kas var būt labāks par labi izgulējušos un labi paēdušu cilvēku? Bet ko nozīmē labi paēdis cilvēks laba miega kontekstā? Ja kāds ir ieinteresēts labā miega kvalitātē, tad tie ir jaunie vecāki, tajā skaitā -  es. Nekad nevar paredzēt, cik stundas sanāks gulēt, tāpēc jo īpaši svarīgi, ka vismaz tas laiks, ko sanāk gulēt, ir kvalitatīvā miegā.
29.apr Inese Liepiņa-Ašmane
Novecošanās ir neizbēgama, pat neskatoties uz to, ka atsevišķi tirgotāji mēģina pārdot produktus, kuriem piedēvē teju maģiskas īpašības, kas var "apturēt" šo procesu. Par spīti cerībām, to nav iespējams izdarīt, novecošanās ir neizbēgams process. Tomēr, veicot izmaiņas savā uzturā un dzīvesveidā, mēs varam atstāt būtisku ietekmi uz novecošanās ātrumu un to, cik veseli mēs esam!
28.apr LifeHacks.lv
Smaržām ir milzīga nozīme mūsu dzīvē. Atcerieties, kāds šoks daudziem no mums bija ožas zudums korona vīrusa laikā – bez smaržām un smakām dzīve it kā zaudēja krāsu, tā bija kļuvusi melnbalta.
24.apr Diāna Gulbe
Nereti virtuves skapīšos mēdz valdīt īsts haoss. Dažādi atvērti, pustukši iepakojumi, kastītes liek šiem plauktiem izskatīties nekārtīgiem. Mums ir ideja, kā šajā "bardakā" ieviest kārtību!
15.apr LifeHacks.lv
Latvijā veikalos ir lielāka pārtikas produktu daudzveidība, taču tirdzniecībā ir mazāka konkurence nekā kaimiņvalstīs, trešdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Agroresursu un ekonomikas institūta Lauksaimniecības tirgus veicināšanas daļas vadītāja, vadošā pētniece Ingūna Gulbe.
12.apr Ziņu aģentūra LETA
Restorānu industrijā valdošā sīvā konkurence un mūžīgā sacensība par to, kurš iegūs kāroto "Michelin" zvaigzni, liek šefpavāriem radīt arvien neparastākus ēdienus, pievienojot tiem retas un grūti iegūstamas sastāvdaļas, vēsta kanāls "National Geographic".
9.apr Portāls nra.lv
Valdība otrdien apstiprināja Zemkopības ministrijas (ZM) ierosinātos grozījumus, kas paredz papildināt pārtikas sarakstu un norādīt izplatīšanas laiku, kādā produktus ar norādi "Ieteicams līdz…" drīkst izplatīt pēc minimālā derīguma termiņa beigām, aģentūru LETA informē ZM.
28.mar Ziņu aģentūra LETA
Pēc garās un tumšās ziemas esam zaudējuši vitamīnu un enerģijas krājumus, tādēļ pavasarī ir laiks tos atjaunot ar produktiem, kuros ir nepieciešamie vitamīni un minerālvielas. Kādus produktus izvēlēties pavasara ēdienkartē, stāsta sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un farmaceite Ilze Priedniece.
22.mar LifeHacks.lv
Informāciju par armijas pārtikas iepirkumu Aizsardzības ministrija (AM) nosūtījusi arī Valsts kontrolei un prokuratūrai, liecina publiski pieejamie dokumenti.
9.mar Ziņu aģentūra LETA
Patērētāju vēlme "dzīvot veselīgāk" nav drauds biznesam, un "Coca-Cola HBC" tam ir pielāgojusies, intervijā aģentūrai LETA atzina "Coca-Cola HBC" jaunā biznesa vadītājs (iepriekš "Coca-Cola HBC" Polijas un Baltijas ģenerāldirektors) Jāks Mikels.
2.mar Ziņu aģentūra LETA
Mazumtirdzniecības nozare Latvijā salīdzinoši veiksmīgi pārvar gan energoresursu cenu pieaugumu, gan strauji augošās preču cenas, aģentūrai LETA pavēstīja Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji.
27.feb Ziņu aģentūra LETA
Ēdiens ne tikai palīdz mazināt izsalkumu, sniegt enerģiju, bet arī var veicināt labu veselību. Piemēram, labai smadzeņu darbībai iesaka ēst lasi, riekstus, ogas, bet vai zināt, kuri produkti var kaitēt atmiņai, kā arī citādāk negatīvi ietekmēt smadzeņu darbību?
22.feb LifeHacks.lv
Tikai retais atzīst, ka ātrās ēdināšanas iestādēs nekad nemēdz iegriezties un tur sastopamie ēdieni ir negaršīgi. Tie ir gardi, bet cik veselīgi tie ir?
17.feb LifeHacks.lv
Visā pasaulē aktuālā veselīga dzīvesveida tendence atspoguļojas arī Latvijas iedzīvotāju izvēlēs, iegādājoties pārtikas produktus: līdzās tādiem svarīgākajiem kritērijiem kā pārtikas izmaksas un garša ierindojas arī tās nekaitīgums, liecina Eirobarometra dati. Turklāt puse sabiedrības uzskata, ka ir labi informēti par dažādiem riskiem un zina, kā no tiem izvairīties, šajos rādītājos krietni apsteidzot Eiropas Savienības (ES) vidējo rezultātu. Vairāk nekā 40% Latvijas iedzīvotāju rūp, lai viņu uzturā nenonāktu krāsvielas, konservanti, aromatizētāji, antibiotiku, hormonu vai steroīdu atliekas.
12.feb Portāls nra.lv
Lielveikalos mūsdienās var iegādāties teju visu. Lai atvieglotu mūsu ikdienu, pārtikas veikali piedāvā dažādās produktu sagataves, lai ēst gatavošana būtu pavisam vienkārša un ātra. Šādu gatavu produktu iegāde pamatīgi atvieglo mūsu ikdienu. Šefpavāri izceļ, ko nekādā gadījumā veikalā nevajadzētu pirkt gatavu.
9.feb LifeHacks.lv
"Kas par daudz, tas par skādi" - vēsta latviešu teiciens. Šo sakāmvārdu var attiecināt uz dažādām lietām, tai skaitā ēdienu. Vai zinājāt, ka ar atsevišķiem pārtikas produktiem, ēdot tos lielā daudzumā, varat "pārdozēt"? Eksperti noteikuši vairākiem pārtikas produktiem ieteicamo diennakts devu jeb cik daudz ieteicams apēst dienas laikā, lai nekaitētu veselībai. 
6.feb LifeHacks.lv