Piektdiena, 1.decembris

redeem Arnolds, Emanuels

arrow_downwardUztura noslēpumi

Pārtikas futurologs nosaucis 10 pārtikas produktus, kas dažādu iemeslu dēļ pēc 100 gadiem vairs cilvēkiem nebūs pieejami, tie būs izzuduši. Šāds fenomens skaidrojams ar klimata pārmaiņām un cilvēku nepieciešamību pielāgoties "jaunai dzīvei".
21.nov LifeHacks.lv
Lai notievētu, jāievēro daži elementāri noteikumi, uzskata medicīnas zinātņu doktors, vēsta UNIAN.
11.nov tautaruna.lv
Domājot par gada tumšāko laiku, uzrunāju vienu no ēdienu recepšu aizraujošākajām radītājām Noru Sveci, lai uzzinātu, kā sabalansēt maltītes un kādus knifiņus pielietot virtuvē, lai ēdiens būtu gan gards, gan arī veselīgs.
29.okt Lauma Ozola
Katram ir izveidojušies savi pusdienu paradumi darba laikā. Kāds no mājām ņem līdz pusdienu kārbiņu, tikmēr cits ietur maltītes kafejnīcās. Ja esat no tiem cilvēkiem, kas mēdz uz darbu ņemt līdzi pusdienas, tad atcerieties, ka no šiem produktiem vajadzētu izvairīties.
13.okt tautaruna.lv
Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) regulāri veic pārtikas preču cenu salīdzinājumu veikalos kopš 90.gadu vidus. Aprēķinot vidējās cenas nozīmīgāko mazumtirdzniecības uzņēmumu veikalos, nerēķinot ražotāju vai tirgotāju noteiktās akciju cenas.
26.sep Portāls nra.lv
Uztura speciālisti nosauc 10 pārtikas produktus, kuri stimulē smadzeņu darbību un var palīdzēt bērniem labāk koncentrēties mācībām.
26.sep LifeHacks.lv
Nesen notikušajā izstādē "Riga Food" par konkursa "Latvijas Gada pavārs" uzvarētāju un "Reaton Zelta pavārnīca" ieguvēju kļuva 25 gadus vecā Valērija Čudova. Tā ir īsta sensācija, jo Valērija profesionālajā vidē vēl ir mazpazīstama - viņa strādā par pavāri tikai 4 gadus.
19.sep Jeļena Vlasova
Starp pārtikas produktiem eksportā labāk veicas dzērieniem, kā arī graudiem, graudaugu izstrādājumiem, miltiem, makaroniem, pienam un piena produktiem, intervijā aģentūrai LETA norādīja Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.
13.sep Ziņu aģentūra LETA
"Maz kaloriju", "veselīgs", "diētisks" - šādi saukļi bieži vien liek mums domāt to, ka konkrētos produktus var ēst lielā apjomā, jo tie nevar kaitēt veselībai. Taču tā nav! To norāda Austrālijas zinātnieki, vēstīts medijā "The Sun". 
11.sep tautaruna.lv
Aizsardzības ministrija patlaban vēl turpina darbu pie jauna armijas pārtikas iepirkuma dokumentācijas sagatavošanas, aģentūra LETA uzzināja ministrijā.
5.sep Ziņu aģentūra LETA
Ēdienu piegāžu platformas atvieglo ikdienu daudziem cilvēkiem. Nav vairs jāraizējas, ko celt galdā, ēdienu vienkārši var pasūtīt tiešsaistē. Šādu opciju izmanto lērums cilvēku visā pasaulē. Rošanai no Lielbritānijas gadījusies pavisam nelāga pieredze ar ēdiena pasūtīšanu tiešsaistē, vēsta "Daily Star".
3.sep tautaruna.lv
Bieži vien runājot par svara zaudēšanu tiek izcelts, ka no ēdienkartes nepieciešams izslēgt ātro ēdināšanas iestāžu piedāvājumus, piemēram, hamburgerus, frī kartupeļus, picas u.c. Tomēr kā vēl šādi ēdieni ietekmē mūsu ķermeni, neskatoties uz svara pieaugumu?
1.sep LifeHacks.lv
Vielmaiņa jeb metabolisms ir sarežģīts un ļoti smalks bioķīmisks process. Ja to pareizi izprot, ir lietas, ko ikviens var darīt, lai ar gadiem vielmaiņa strauji nekļūtu gausa un izvairītos no kaitēm, ko rada vielmaiņas darbības traucējumi.
26.aug Santa Raita
24 gadus vecā Natālija Džordžija, pateicoties smagiem treniņiem un diētai, zaudēja ievērojami daudz svara - iepriekš meitene svēra 136 kilogramus, bet viņai izdevās sasniegt 60 kilogramu atzīmi. Taču blaknes - ādas nokarāšanos - nācās likvidēt ķirurģiski. Meitene ar savu tievēšanas stāstu dalījās vietnē “TikTok”.
25.aug Portāls nra.lv
Klimata pārmaiņu rezultātā vairāki ikdienā iecienīti produkti drīzumā varētu izzust. Noskaidrojiet, kuru produktu pastāvēšanu apdraud klimata pārmaiņas!
25.aug LifeHacks.lv
Dietoloģe un endokrinoloģe Natālija Samoiļenko intervijā, kas 21. augustā tika publicēta projekta “Beauty Dose” YouTube kanālā, pastāstīja, kā pareizi ēst saldumus, lai nekaitētu figūrai un veselībai, raksta limon.postimees.ee.
23.aug Portāls nra.lv
No ķermeņa detoksikācijas līdz ekstremāliem pasākumiem, lai zaudētu pāris kilogramus - "Euro aptiekas" farmaceits Mindaugs Rutalė, kurš aptiekā bieži sastop tievētājus, stāsta, ka cilvēki nereti ķeras pie caurejas līdzekļiem, diurētiskiem līdzekļiem un pat medikamentiem, kas paredzēti diabēta slimniekiem. Farmaceits pastāstīja par veselības apdraudējumiem, ko var nodarīt šādu līdzekļu lietošana portālam lrytas.lt.
11.aug Portāls nra.lv
Par patēriņa cenu izmaiņām 2023. gada jūlijā
8.aug Pēteris Strautiņš
Kopš bērnības atceros vecāku mudinājumu - saēdies ogas, kamēr ir ogu laiks, ābolus un bumbierus, kamēr vēl svaigi no dārza vai tirgus. Un tas ir loģiski, jo ir jāēd sezonālie augļi un dārzeņi katru dienu. Tikai ... dozēti un sabalansēti.
6.aug Sola Rūja
Cilvēkiem, kuri cenšas notievēt ar medikamentu palīdzību, nevajadzētu riskēt pirkt zāles sociālajos tīklos un nelikumīgās interneta vietnēs, brīdina Zāļu valsts aģentūra (ZVA) un Veselības inspekcija (VI).
3.aug Ziņu aģentūra LETA