Dezinfekcijas līdzekļi jaunā koronasvīrusa Covid-19 laikā bieži vien jāmeklē "ar uguni" vai jāstāv garās rindās, lai tos iegādātos par bargu naudu. Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) padalījies ar recepti, kā dezinfekcijas līdzekli uztaisīt pašam par niecīgām izmaksām.
Kāda avīzes lasītāja vērsās redakcijā, lai izstāstītu savu nelāgo pieredzi, veicot pirkumu, un vēloties informēt citus, kam var gadīties līdzīga situācija.
Ģimenes, kas nedēļā netraucēti kopā rotaļājas vairāk kā piecas stundas, ir laimīgākas nekā ģimenes, kas tam velta mazāk laika. Tomēr 61% vecāku kopīgas spēlēšanas laikā novēršas viedierīču izmantošanai vai citiem mājas darbiem, nespējot veltīt pilnvērtīgu laiku saviem bērniem, liecina rotaļlietu ražotāja LEGO veiktais pētījums. Psiholoģe un psihoterapijas speciāliste Līga Bernāte skaidro, kādēļ kopīga spēlēšanās ir nozīmīga ne tikai bērniem, bet arī vecākiem.
Tālāka tehnoloģiju attīstība nav iedomājama bez cilvēciskajām vērtībām. Iespēja izvēlēties dažādus servisus, cilvēka sadarbība ar tehnoloģijām, lielāka sabiedrības iesaiste jaunāko tehnoloģiju izpētē, robotizācija un inovāciju DNS ir piecas aktuālākās informācijas tehnoloģiju (IT) tendences pasaulē.
Laikā, kad lielāko dienas daļu pavadām mājās un ārā uzturamies tikai tik daudz, lai dotos nelielā pastaigā, īpašu piesardzību nepieciešams ievērot jaunajām māmiņām. Padomus, kā, neradot papildu emocionālo spriedzi, parūpēties gan par savu fizisko, gan emocionālo veselību pēc bērniņa piedzimšanas brīdī, kad visiem nepieciešams ievērot sociālās distancēšanās pasākumus, sniedz tirdzniecības centra “Domina Shopping” semināra “Gaidību 4diena” vieslektore - biedrības “Tēvi” vadītāja un PEP mamma Elīna Kļaviņa.
Par izvairīšanos no Covid-19 un citu infekciju slimību riska faktoriem, kā arī imunitātes stiprināšanu stāsta Capital Clinic Riga imunoloģe Dr. Tatjana Ļiņova un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.
Neredzamā paralēlā pasaule, kurā mīt dažādi slimību izraisītāji, ir tepat līdzās, katrā mājoklī. Šobrīd par to pārliecināmies kā vēl nekad, bet, lai gan galvenā uzmanība pievērsta jaunajam vīrusam, kurš izplatās gaisa pilienu veidā, nekur nav palikuši arī pārējie infekciju avoti.
Kad pandēmija liek mainīt iepirkšanās paradumus un uz veikalu ieteicams doties pēc iespējas retāk, ir gluži normāli sapirkties lielākas pārtikas preču rezerves nekā ierasts. Rezultātā – pilns ledusskapis un pilna saldētava.
Daudzas ikdienas darbības šobrīd ieteicams veikt attālināti – tostarp arī ar finansēm saistītus uzdevumus, piemēram, rēķinu apmaksu internetbankā, iepirkšanos tiešsaistē vai saziņu ar banku. Taču Luminor informācijas drošības eksperti brīdina, ka šo situāciju var izmantot arī krāpnieciskos nolūkos, tāpēc ir svarīgi ievērot digitālās drošības pamatprincipus un neuzķerties uz viltus zvaniem un piedāvājumiem.
“Maxima Latvia” piedāvā 6 padomus kā organizēt ikdienu, lai saņemtu nepieciešamības pārtikas un sadzīves preces tiem, kuri šobrīd atrodas karantīna vai ir izvēlējušies sevi pasargāt un neapmeklēt veikalus un citas sabiedriskās vietas. Bet varbūt tieši Tu šobrīd vari palīdzēt kādam radiniekam, draugam vai kaimiņam. Būsim atbildīgi pret sevi un citiem, pielāgojoties esošajiem ārkārtas apstākļiem.
Pavisam svaiga informācija: prokuratūra cēlusi apsūdzību kādam vīrietim par vārnu šaušanu, un paredzēts, ka viņam varētu piemērot nosacītu cietumsodu. Apsūdzētais 2016. gada 6. augustā ar pneimatisko ieroci bez pamatota iemesla šāva daudzdzīvokļu namu pagalmā kokā sēdošo vārnu virzienā. Viena no vārnām ievainota nokrita uz zemes un nomira. Prokurore vienojusies ar apsūdzēto par sodu, proti, viens gads nosacītas brīvības atņemšanas ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem. Lieta nodota tiesai vienošanās apstiprināšanai.
2020. gada 29. martā pulksten 3.00 (naktī no sestdienas uz svētdienu) notiks pāreja uz vasaras laiku, pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu uz priekšu, – vēstīts Ekonomikas ministrijas mājaslapā. Arī tas vēl!
Facebook, cīnoties pret dezinformāciju, visā pasaulē sadarbojas ar neatkarīgiem trešās puses faktu pārbaudītājiem, kas caurskata un novērtē satura precizitāti. Tagad Facebook paziņo par trešās puses faktu pārbaudītāju programmas palaišanu Latvijā un Igaunijā, kā arī tās paplašināšanu Lietuvā, programmā iesaistoties Re:Baltica un DELFI, kas pievienojas esošajam partnerim 15min.lt. Visus partnerus ir sertificējis no politiskās ietekmes neatkarīgais Starptautiskais faktu pārbaudes tīkls (International Fact-Checking Network).
Paniskās bailes par iespēju saslimt ir izplatījušās vēl straujāk par vīrusu, un viens no aktuālajiem jautājumiem ir – kā tikt galā ar bailēm, kā neļauties destruktīvam nemieram?
Aizvadījuši nedēļu ārkārtas stāvoklī, attālo piekļuvi biznesa datiem un digitālo dokumentu apmaiņu sākuši novērtēt pat viskonservatīvākie uzņēmumi. Digitālie risinājumi ne vien palīdz turpināt uzņēmējdarbību krīzes apstākļos, bet arī samazina nepieciešamību pēc tikšanās klātienē un vīrusa izplatību veicinošas papīra lokšņu pārvadāšanas. Latvijā populārākās grāmatvedības un uzņēmuma vadības sistēmas Tildes Jumis biznesa attīstības vadītājs Viesturs Slaidiņš iesaka piecus risinājumus, kas palīdz uzņēmumos ievērot sociālo distancēšanos un sekmīgi īstenot attālo darbu.
Aizvadītajā nedēļā, no 17. līdz 20.martam, Latvijā norisinājās virtuālais hakatons HackForce, kura mērķis bija meklēt risinājumus koronavīrusa krīzes radītajiem izaicinājumiem. Starp uzvarētājiem ir arī kustība #paliecmājās - brīvprātīgo tīkls, kas bez maksas vēlas palīdzēt ar pārtikas un citu preču piegādi tiem, kas ir riska grupā vai atrodas mājās karantīnā. Saņemt #paliecmājās palīdzību var jebkurš, zvanot pa tālruni 25661991 vai apmeklējot mājas lapu www.paliec-majas.lv.
Sakarā ar ļoti ātro Covid-19 vīrusa izplatību, ir nepieciešams maksimāli izsargāties no iespējas tikt inficētiem.Pieradums būt nešķirtiem ar mūsu telefoniem un pastāvīgi turēt tos rokās padara telefonu par lielisku mikrobu pārnēsātāju.
Šodien sākas astronomiskais pavasaris, kaut gan sezonai raksturīgais netikums – kūlas dedzināšana Latvijā norisinās jau no 16.janvāra, kad tika reģistrēts pirmais šā gada kūlas ugunsgrēks, kur Rīgā pērnā zāle dega 100m2 platībā. Šobrīd valstī reģistrēti jau 75 kūlas ugunsgrēki un aizvadīto dienu statistika liecina, ka pērnās zāles ugunsgrēku skaits strauji pieaug.
Daudzi no mums šobrīd ir spiesti ik dienas uzturēties savos mājokļos ārkārtējās situācijas dēļ. Daudzi izvēlējušies šajā laikā doties uz laukiem, atstājot savus mājokļus nepieskatītus. Negodprātīgajiem šis ir labs laiks noziegumu pastrādāšanai, tāpēc uzzini, kā parūpēties, lai mājoklis būtu drošībā arī tad, kad tas atstāts bez uzraudzības.
Ar koronavīrusa izraistīto slimību Covid-19 saslimušajiem tiks veikts kontroltests, lai pārliecinātos, ka viņi vairs neizdala vīrusu, šodien preses konferencē informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors, epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.