\\Māja

Brīvprātīgie gatavi palīdzēt piegādāt pārtiku tiem, kuri atrodas karantīnā

 
©AFP/SCANPIX/LETA

Aizvadītajā nedēļā, no 17. līdz 20.martam, Latvijā norisinājās virtuālais hakatons HackForce, kura mērķis bija meklēt risinājumus koronavīrusa krīzes radītajiem izaicinājumiem. Starp uzvarētājiem ir arī kustība #paliecmājās - brīvprātīgo tīkls, kas bez maksas vēlas palīdzēt ar pārtikas un citu preču piegādi tiem, kas ir riska grupā vai atrodas mājās karantīnā. Saņemt #paliecmājās palīdzību var jebkurš, zvanot pa tālruni 25661991 vai apmeklējot mājas lapu www.paliec-majas.lv.

Kopš Latvijā ticis izsludināts ārkārtas stāvoklis, pašizolācijā un karantīnā atrodas tūkstošiem iedzīvotāju. Īpaši svarīga pašizolācija ir vecāka gada gājuma cilvēkiem, kā arī tiem, kam ir hroniskas saslimšanas. Šiem cilvēkiem pat vienkāršs gājiens uz veikalu var izrādīties īpaši bīstams. Tikpat kritiskā situācijā ir arī cilvēki, kam pēc atgriešanās no ārzemēm obligāti nepieciešams uzturēties 14 dienu pašizolācijā, bet nav pieejams tuvinieku atbalsts.

Lai palīdzētu šiem cilvēkiem un reizē arī pasargātu citus iedzīvotājus no iespējamās inficēšanās ar Covid-19, #paliecmājās piedāvā brīvprātīgo palīdzību pārtikas produktu un sadzīves preču sagādē, kā arī mājdzīvnieku izvešanā pastaigās un emocionālā atbalsta sniegšanā. #paliecmājās īpaši aicina pieteikt palīdzību tos, kas nelieto digitālās tehnoloģijas un atrodas Covid-19 riska grupā, zvanot pa tālruni 25661991. Tāpat arī kaimiņi, aprūpētāji un sociālie darbinieki aicināti ir aicināti mudināt līdzcilvēkus zvanīt un pieteikt palīdzību.

Lai nodrošinātu pēc iespējas lielāku palīdzības apjomu, #paliecmājās aicina pieteikties brīvprātīgos, kas vēlas palīdzēt ar pārtikas un citu preču piegādi un citām ikdienas vajadzībām, piesakot savu dalību kustības mājas lapā www.paliec-majas.lv vai Facebook grupā. Pieteikties var ikviens iedzīvotājs neatkarīgi no atrašanās vietas, kam nav konstatēts Covid-19, kas pēdējo 14 dienu laikā nav bijis ārzemēs, kā arī nav bijis kontaktā ar iespējamu Covid-19 slimnieku.

Kustības mājaslapa pieejama latviešu valodā, un šobrīd tiek veikta tās izstrāde arī citās valodās, taču zvani gan latviešu, gan krievu un angļu valodā tiek pieņemti jau tagad.

Arī biedrības "Latvijas Sarkanais krusts" un "Latvijas Samariešu apvienība" aicina atsaukties tos cilvēkus, sevišķi seniorus, kuri atrodas pašizolācijā un kuriem nav neviena līdzcilvēka, kas varētu palīdzēt ar pārtikas produktu piegādi, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Vienlaikus biedrības aicina atsaukties arī brīvprātīgos, kas varētu piegādāt produktus šiem cilvēkiem.

Kā šodien preses konferencē pastāstīja Rīgas domes Labklājības departamenta direktora Irēna Kondrāte, lai galvaspilsētā uzlabotu sociālās palīdzības sniegšanu neaizsargātākajām iedzīvotāju grupām un palīdzētu tiem, kuriem rodas grūtības ar pārtikas sagādi pašizolācijas vai karantīnas laikā, Rīgas pašvaldība kopā ar nevalstiskajām organizācijām piesaistīs un atbalstīs brīvprātīgā darba veicējus.

Brīvprātīgo darbu koordināciju Rīgā nodrošinās "Latvijas Sarkanais Krusts" un "Latvijas Samariešu apvienība", kuri ir ilggadēji Labklājības departamenta sadarbības partneri un ar starptautisku pieredzi brīvprātīgā darba koordinēšanā.

Abas organizācijas uzsver, ka visus brīvprātīgos pārbaudīs, slēgs līgumus, kuros būs atrunāta pakalpojuma sniegšana, tiks nodrošinātas atšķirības zīmes un precizētas citas organizatoriskas darbības.

Ar "Latvijas Sarkano krustu" var sazināties pa tālruni 67336651, bet "Latvijas Samariešu apvienība" pa tālruni 26602002 vai diennakts tālruni 8898.