Šobrīd noslēdzas Donbasa konflikta aktīvā fāze, paziņojis viens no prokrievisko teroristu pasludinātās Doņeckas "tautas republikas" līderiem Deniss Pušiļins.
"Faktiski mēs jau redzam kaujas darbību, tiešu kaujas sadursmju noslēgumu. Mēs redzam, ka Ukraina atceļ mobilizāciju, īsteno demobilizāciju, tiek atvilktas otrā ešelona vienības," Pušiļina teikto citē medijs "Doņeckas ziņu aģentūra".
Ukrainas armija pametusi dažas apdzīvotās vietas līdzās frontes līnijai, viņš piebilda.
Krievija katru mēnesi uz pašpasludinātās Doņeckas "tautas republikas" (DTR) kontu pārskaita 2,5 miljardus rubļu (34 miljonus eiro), kas tiek izmaksāti pensijās, trešdien vēsta ziņu aģentūra "Bloomberg", atsaucoties uz avotiem DTR.
Galvenais reģiona ienākumu avots pirms kara bija ogļu un metālu eksports. Tagad DTR ir pilnībā atkarīga no Krievijas finansiālā atbalsta un nodokļiem. Pašpasludinātās republikas vadība cenšas aplikt ar nodokļiem vietējos uzņēmējus, spiežot viņiem atvērt kontus Centrālajā bankā.
DTR Drošības padomes sekretārs Aleksandrs Hodakovskis aģentūrai pastāstīja, ka līdz karadarbības sākumam cenas veikalos bijušas trīsreiz zemākas. Tagad plauktos parādījušās Krievijā ražotas preces, piemēram, cigaretes "Novorosija" ("Jaunkrievija"), kuras ir populāras kaujinieku vidū.
Samaksāt par precēm var gan rubļos, gan grivnās, vēsta "Bloomberg". Pašpasludinātās republikas Centrālās bankas vadītāja Irina Ņikitina stāstīja, ka vietējie uzņēmēji atvēruši bankā 14 000 kontu. Tas atļauj importētājiem saviem piegādātājiem no Krievijas maksāt ar Krievijas kreditoru vai Dienvidosetijas bankas starpniecību, klāstīja Ņikitina.
Krievijas medijs RBK savulaik rakstīja, ka kaujinieku kontrolēto teritoriju iedzīvotāji saņem naudas pārskaitījumus saskaņā ar īpašu shēmu, kurā iesaistītas Krievijas kompānijas. Pārskaitījums tiek veikts caur sistēmu "Anelik", kas pieder Krievijas bankai "Anelik.RU". Līdzekļu no Krievijas pārskaitīšanas instrukcijā teikts, ka par maksājuma saņemšanas vietu jānorāda nevis Doņecka, bet kompānijas "Bankomatika" birojs Rostovā pie Donas.
Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš pagājušā gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.
Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.