Šveice: holodomors bija genocīds pret ukraiņu tautu

© Pixabay

Šveices parlaments otrdien atzinis padomju režīma mākslīgi izraisīto masveida badu 1932.-1933.gadā Ukrainā - holodomoru -, par genocīdu pret ukraiņu tautu, pavēstīja parlamenta pārstāvji.

Atzinību Šveices likumdevējiem jau paudis Ukrainas parlamenta priekšsēdētājs Ruslans Štefančuks.

"Šveices Nacionālā padome pieņēmusi rezolūciju, kurā par genocīda aktu tiek atzītas sistemātiskas darbības, kuru mērķis ir masveida un mērķtiecīga iznīcināšana ar badu nolūkā iznīcināt kādu nacionālo, etnisko, rasu vai reliģisko grupu," sociālajā tīklā "Facebook" pauda Stefančuks.

Šis ir patiesi vēsturisks lēmums. Un tas ir ārkārtīgi svarīgs solis ceļā uz vēsturiskā taisnīguma atjaunošanu un miljoniem nevainīgu upuru piemiņas saglabāšanu," norādīja spīkers.

"Esmu pateicīgs Šveices parlamentam par 1932.-1933.gada holodomora atzīšanu par genocīdu pret ukraiņu tautu," apliecināja Stefančuks.

Aptuveni 30 valstu parlamenti jau atzinuši holodomoru par genocīda aktu pret ukraiņu tautu.

Padomju diktatora Josifa Staļina 1932. un 1933.gadā Ukrainā mākslīgi izraisītajā masveida badā tika nogalināti līdz pat desmit miljoniem cilvēku.

Pasaulē

Ukrainas Galvenās izmeklēšanas pārvaldes Ternopiļas apgabala policija uzsākusi kriminālizmeklēšanu par iespējamiem vardarbības faktiem Ukrainas armijā. Pastāv pamatotas aizdomas, ka Ukrainas bruņoto spēku 211. pontonu tiltu brigādes komandieris Oļegs Poberežņuks pret saviem padotajiem piekopis vardarbību. Izmeklēšana sākta, balstoties uz izdevuma “Ukrainska Pravda” publikāciju "Inženieru ģimenes iebiedēšana, naudas izspiešana, nepotisms un citi 211. pontonu tiltu brigādes noslēpumi", ziņo “Radio Brīvā Eiropa” un “Radio Brīvība” ziņu platformā “Current Time”.

Svarīgākais