Tieslietas

16.jūl
Pirms nepilniem četriem gadiem (2020. gada 17. augustā) Rīgas apgabaltiesas pieņemtais lēmums par to, ka tā dēvētajā Lemberga lietā arestētā manta bijušajam Šveices advokātam Rudolfam Meroni ir jānodod glabāšanā Nodrošinājuma valsts aģentūrai (NVA), joprojām “ir likumīgā spēkā”, “Neatkarīgo” informēja Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja palīgs Raimonds Ločmelis.
4.jūl
Bijušā Šveices advokāta Rudolfa Meroni kontrolēto uzņēmumu valdes sākušas Uzņēmumu reģistram deklarēt, ka Aivars Lembergs vairs nav patiesais labuma guvējs šajos uzņēmumos.
21.jun
Pamatīgu pārsteigumu kārtējo reizi sagādājis bijušais Šveices advokāts un bijušais arestētās mantas glabātājs tā dēvētajā Lemberga lietā Rudolfs Meroni – viņš šajā kriminālprocesā ir iesniedzis kasācijas sūdzību, kurā paziņojis, ka bijušais Ventspils mērs Aivars Lembergs nemaz nav arestētās mantas īpašnieks un nav pat šīs mantas patiesais labuma guvējs.
13.apr
Saeima ar 49 balsīm par, 19 pret un 14 atturoties ceturtdien otrajā lasījumā pieņēma likumprojektu, kas paredz, ka turpmāk kriminālsodāma būs ne tikai kukuļa ņemšana un došana, iepriekš par to vienojoties, bet arī pateicība, ko kāds cilvēks izsaka amatpersonai par to, ko tā kaut kad agrāk viņa labā izdarījusi. 
21.sep 2023
P. Stradiņa slimnīcas Neatliekamās medicīnas centra vadītājs, ārsts Roberts Fūrmanis Neatkarīgajai sacīja, ka par šo situāciju ar masu medijiem runās tikai ar advokāta starpniecību. “Raksts ir apmelojošs,” sacīja Roberts Fūrmanis.
27.apr 2023
Vakar Jēkabpilī, veikalā „Beta”, iespējams, redzēts policijas meklētais slepkava Leons Rusiņš. Tādas runas klīst Jēkabpilī, un tās ir dzirdējusi arī noslepkavotās sievietes advokāte Anna Nore, apliecinot, ka jēkabpilieši ir satraukti. Kā stāsta zinātāji, šāda demonstratīva rīcība Rusiņam ir raksturīga, sak, jūs nevarat man neko izdarīt, noķert nevarat, sodīt nevarat, bet es varu darīt visu, ko vien vēlos.
21.apr 2023
Ja vien naudas viltošanas organizētājus nebūtu pārņēmusi milzu alkatība, kas zina, kad vēl būtu notverti Latvijā līdz šim kvalitatīvāko ASV dolāru izgatavotāji. Latvijas vēsturē vērienīgāko naudas viltošanas krimināllietu, kurā par 3,5 miljonu ASV dolāru viltošanu apsūdzēti seši vīrieši, Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā plāno turpināt skatīt 24. aprīlī pulksten 10.
11.aug 2022
Ar pārliecinošu uzvaru krimināllietā pirmajā instancē noslēdzies pirmais posms kolekcionāra Eduarda Fomberga cīņā pret valsti un tās amatpersonu pieņēmumiem. Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa kolekcionāru atzinusi par nevainīgu viņam izvirzītajās apsūdzībās par “valsts aizsardzībā esošu senlietu nelikumīgu iegūšanu, glabāšanu un pārvietošanu”.
27.jun 2022
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Iekšējās drošības pārvalde (IDP) ar citu VID struktūrvienību un KNAB atbalstu, veicot vairāk nekā 15 kratīšanas divos kriminālprocesos, aizturējusi piecas VID Nodokļu nomaksas veicināšanas pārvaldes amatpersonas un trīs privātpersonas aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, dokumentu viltošanu, nelikumīgu akcīzes preču apriti lielos apmēros personu grupā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, Neakarīgo informēja VID.
3.jun 2022
Līdzīgi kā pirmās instances tiesas procesā, arī apelācijas tiesā prokurors Aivis Zalužinskis mēģināja panākt, lai tiesa iejauktos Aivara Lemberga liecību sniegšanā – to pārtrauktu vai vismaz ierobežotu.
1.jun 2022
Vidzemes prokuratūras prokurore Signe Silanža nolēmusi atcelt policistu lēmumu atteikt kriminālprocesa uzsākšanu un lēmusi uzsākt kriminālprocesu lietā par iespējamām krāpšanām mežu uzpirkšanā, kurās iesaistīta Latvijas politiskām aprindām tuva SIA “Dizozols” – tagadējais nosaukums SIA “BONO”.
27.mai 2022
Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa ir attaisnojusi krāpšanā apsūdzēto uzņēmēju Viesturu Tamužu un Saeimas deputātu Ati Zakatistovu. Kas bija šī lieta, no kā tā sākās, kāds tai sakars ar iekšpolitikas kaislībām – par to “Neatkarīgās” intervija ar uzņēmēju Viesturu Tamužu.
23.mai 2022
Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa pagājušo ceturtdien pilnībā attaisnoja Finanšu ministrijas parlamentāro sekretāru, Saeimas deputātu Ati Zakatistovu un uzņēmēju Viesturu Tamužu.
9.mai 2022
Tiesas process, kas apsūdzībā par krāpšanu tiek virzīts pret vienu no Latvijas visaugstākajām amatpersonām, Finanšu ministrijas parlamentāro sekretāru un Saeimas deputātu Ati Zakatistovu, kā arī pret uzņēmēju Viesturu Tamužu, pietuvojies nobeigumam, jo jau pabeigtas tiesu debates.
21.apr 2022
nra.lv atsauc publikācijā “Tiesā izgaismojas krāpniecība ar mežu īpašumiem” (08.04.2022.) teikumus:
20.apr 2022
Varonīgajiem Saulkrastu policistiem pagājušajā nedēļā beidzot izdevās atrast miljonāru Jūliju Krūmiņu, kurš iepriekšējos 12 gadus t.s. Lemberga prāvā jau sāka pretendēt uz “Nenotveramā Džo” titulu – J. Krūmiņš ieradās Rīgas apgabaltiesā liecību sniegšanai.
14.apr 2022
Saulkrastu policijas iecirkņa policistiem jānotver miljonārs Jūlijs Krūmiņš un jāatgādā uz Rīgas apgabaltiesu nopratināšanai t.s. Lemberga prāvā, pirmdien lēma Rīgas apgabaltiesa.
12.apr 2022
Apelācijas instances tiesa t.s. Lemberga lietā apmierināja aizstāvības lūgumu, beidzot ļaujot nu jau bijušajam Ventspils mēram Aivaram Lembergam uzdot kādus jautājumus Aināram Gulbim, kuram šajā lietā prokurori noteikuši cietušā statusu.
8.apr 2022
Vidzemes apgabaltiesas spriedums atmasko krāpšanos privāto mežu uzpirkšanā, izmantojot mirušu meža īpašnieku. Blēdībā izgaismojas vēl nesen plaši reklamētā mežu apsaimniekotājsabiedrība SIA “Dizozols”, kura, nu jau trešo reizi mainot nosaukumu, pārtapusi par SIA “BONO”.
30.mar 2022
Vērtējot Aivaram Lembergam izvirzīto apsūdzību par kukuļa – SIA “Man-Tess” piederošo SIA “LatTransnafta” kapitāla daļu – izspiešanu 1995. gada sākumā, tiesai jābalstās uz dokumentiem, kas patiesi apliecina vai noliedz šādu kapitāla daļu piederību SIA “Man-Tess” minētajā laikā, apelācijas instances tiesai tā dēvētajā Lemberga lietā uzsvēra SIA “Pars Termināls” (SIA “Man-Tess” pašreizējais nosaukums) pārstāvis advokāts Agris Eglītis.
9.mar 2022
Kurzemes rajona tiesa eksprokuroru, miljonāru Valentīnu Kokali atzinusi par vainīgu krāpšanā un dokumentu viltošanā, par to piespriežot viņam divu gadu un astoņu mēnešu cietumsodu, brīvības atņemšanas sodu izpildot nosacīti un nosakot pārbaudes laiku uz trim gadiem.
8.mar 2022
Apelācijas instances tiesa tā dēvētajā Lemberga lietā atzina, ka pirmās instances tiesa būtiski ir pārkāpusi Aivara Lemberga tiesības uz taisnīgu tiesu.