Atšķirībā no dažādiem modes produktiem, kas vienu brīdi tiek skaļi daudzināti, bet nākamajā ir jau aizmirsti, zivju eļļa savas vadošās pozīcijas veselīgo produktu vidū nezaudē.
Atmodušies līdz ar dabu, mēs kļūstam aktīvāki, plānojam savu vasaru, vēlamies baudīt sauli, siltu vēju, spirdzinošu jūras ūdeni, gribam ceļot, čakli kopt savu dārzu vai vienkārši sēdēt piesaulītē un pārmaiņas pēc nedarīt neko.
Mūsu āda ir iekšējo orgānu veselības spogulis. Ādas stāvoklis ir cieši saistīts ar organisma vispārējo veselību, un to atzīst gan Rietumu, gan Austrumu medicīna, kura šo saikni izmanto divējādi: gan, iedarbojoties uz ādu, panāk vēlamās izmaiņas iekšējos orgānos, gan, ārstējot iekšķīgas kaites, panāk ādas stāvokļa uzlabošanos.
Dzirdes pasliktināšanās ir ne tikai medicīniska, bet arī sociāla problēma. Visbiežāk no tās cieš cilvēki mūža otrajā pusē, statistika liecina, ka 50–60 gadu vecumā pavājināta dzirde ir aptuveni 20% cilvēku, 60–70 gadu vecumā – ap 30%, bet, pārkāpjot 70 gadu slieksni, šī problēma ir jau 40% cilvēku.
Uzņemt pietiekami daudz ūdens – tas ir viens no biežāk dzirdētajiem veselīga dzīvesveida ieteikumiem, kam seko arvien vairāk cilvēku. Daudzi ir pārliecinājušies, ka tieši svaigs ūdens ir un paliek labākais līdzeklis slāpju remdēšanai.
Gan sabiedrības, gan mediķu domas par šo jautājumu dalās. Vieni kategoriski iesaka ēst pilnvērtīgu, sabalansētu uzturu un ar bagātinātājiem neniekoties, citi uzskata, ka mūsdienu pārtikas produkti ne vienmēr spēj nodrošināt visu vajadzīgo, tāpēc uztura bagātināšana ir dzīves nepieciešamība.
No savas pieredzes zinām, ka pat saulainā pavasara dienā, dodoties laukā, jāpalūkojas, ko rāda termometrs, un jānovērtē, cik stiprs ir vējš, jo caur logu vērojamā jaukā aina var maldināt.
Vai mūža otrajā pusē locītavu stīvums, sāpes un citas problēmas ir dabiskas un neizbēgamas? Mediķi jau sen cenšas mums izskaidrot, ka locītavas ļoti bieži iespējams saglabāt veselīgas un vingras, ja vien cilvēks par tām pienācīgi rūpējas.
Katram laikmetam savas problēmas. Aptuveni piektajā daļā eiropiešu mitekļu joprojām jācīnās ar palielinātu gaisa mitrumu, drēgnumu un pelējumu, tomēr lielākoties apkures sezonā, jo sevišķi daudzdzīvokļu namos ar centrālapkuri, gaiss ir pārāk sauss.
Atšķirībā no pieaugušajiem, kuri ap šo laiku jau sāk izjust ziemas otrajai pusei raksturīgo spēku izsīkumu un pavasara noguruma tuvošanos, bērni lielākoties jūtas mundri, jo viņu organisms vieglāk pielāgojas apstākļiem.
Ko darām brīžos, kad atmiņa mūs pieviļ? To var vienkārši neņemt galvā, bet var sākt uztraukties, ka klāt izdegšanas sindroms, ka esi kļuvis galīgi vecs vai – vēl jo trakāk – sākas kāda slimība. Ja bažas neliek mieru, noteikti ir vērts aiziet pie ārsta.
Pirts latviešu folklorā ir būtisks un tradīcijām bagāts elements. Mainoties cilvēku dzīvesveidam un pielāgojot senču rituālus mūsdienu cilvēka dzīves ritmam, nereti tiek pazaudēta daļa no visa procesa burvības.
Ja kādreiz, pētot preces veikala plauktā, pamanāt uz iepakojuma aplīti, kurā redzama pārsvītrota labības vārpa, tad ziniet – šis ir starptautiski pieņemtais simbols, kas apzīmē bezglutēna produktus.
Ja tev ir kāds brīvs brītiņš – padari kaut ko savas veselības labā. Ne vienmēr tam vajadzīgas milzu pūles un liels līdzekļu ieguldījums. Dienišķās rūpes par savu organismu visbiežāk sastāv no daudziem maziem darbiņiem.