Pēc dalītā uztura principiem pārtikas produktus iedala trīs grupās – produkti, kas satur ogļhidrātus, produkti, kas satur olbaltumvielas, un neitrālie produkti.
Sliktais – vismaz tas, ko esam sev nodarījuši paši, aizmirstas diezgan ātri. Tāpēc, kad atkal tuvojas svētki ar bagātīgi klātiem galdiem, itin viegli ir atsaukt atmiņā kārdinošo ēdienu garšu un smaržu, bet atvairīta tiek doma par smagumu vēderā, slikto pēcsvētku pašsajūtu un apņemšanos nekad vairs neielaisties gastronomiskās pārmērības.
Elpceļu vīrusi jūtas lieliski tādā ziemā kā šī, kad balto sniega klajumu vietā daudzviet redzamas dubļu lāmas un gaisa temperatūra nevēlas pārliecinoši nokristies zem nulles grādu atzīmes.
Sievietes harmoniju meklē un atrod dabā, padarot sevi noslēpumainu un skaistu. Kosmētikas līnijas Lumene aktīvās sastāvdaļas – ogas, augi un ziedi – jau 40 gadu tiek iegūtas no Ziemeļu arktiskās dabas, lai sievietei būtu iespēja rūpēties par savu ķermeni un dvēseli.
Mediķi reizēm ir izbrīnīti par to, ka sievietes, kuras ļoti lielu uzmanību velta sejas vai roku ādas kopšanai, labi orientējas plašajā skaistumkopšanas līdzekļu klāstā, tajā pašā laikā intīmajai higiēnai izmanto pavisam nepiemērotus līdzekļus, kādi nu tobrīd gadās pa rokai, un nereti tās ir stipri sārmainas ziepes vai citi mazgāšanās līdzekļi, kas ar laiku sāk graut normālo mikrofloras līdzsvaru makstī.
Laikam kaut kas diabētiķiem domāts – atbild cilvēki, kad viņiem jautā, kas ir stēvija. Daži saka: atkal kārtējā aizjūras brīnumzāle, kam piedēvē spēju ārstēt visas kaites.
Ausīs zvana, šņāc, džinkst, čab – tā un vēl daudzos citos veidos cilvēki raksturo troksni, ko viņi dzird vienā ausī, abās vai galvā, bet tam nav ārēja trokšņu avota. Medicīnas valodā to sauc par tinnitus.
Plastikas ķirurgs dr. Andrejs Kremņevs savā darbā regulāri pārliecinās, cik augsta estētiskā vērtība sieviešu skatījumā ir skaistām krūtīm. «Atnāk paciente, kurai pēc senas traumas ir acīmredzami šķībs deguns, un... izsaka vēlmi uzlabot krūšu formu.
Mūsdienīgai sievietei bieži vien nav laika pašai gatavot ķermeņa kopšanas līdzekļus no svaigiem piena produktiem, taču labi izskatīties viņai varbūt ir svarīgāk nekā savulaik vecmāmiņai
«Šis ir ļoti piemērots brīdis organisma attīrīšanas kūrēm, jo sevišķi tad, ja vēlaties moži justies un labi izskatīties, gatavojoties svētkiem gada nogalē,» saka ģimenes ārste un ājurvēdas medicīnas speciāliste Ilona Ābele.
Grieķu jogurts, kas parādījies pārdošanā arī Latvijas veikalos, ir dabisks produkts, kas pēc konsistences līdzinās krējumam, bet ir vieglāks, gaisīgāks. Grieķijā tas nav neparasti, jo to pasniedz arī brokastīs viesnīcās.
Paildzināt ādas jaunību un svaigumu ir jebkuras sievietes sapnis, ko šodien iespējams panākt, izmantojot efektīvu dabas komponentu un moderno tehnoloģiju apvienojumu kosmētikā.
Arī tiem cilvēkiem, kuri neslimo ar aptaukošanos, bieži gribas samazināt apģērba izmēru. Viņiem tas reizēm ir pat grūtāk nekā izteiktiem resnīšiem, kuru uzturā un dzīvesveidā ir tik daudz, ko mainīt.
Mērena matu taukošanās ir normāla parādība: galvas ādas tauki (sebums) ir dabisks kondicionētājs, kas nodrošina ādas virskārtā normālu pH līmeni, lai pasargātu to no dažādām baktērijām. Bet ko darīt, ja mati taukojas pārāk ātri?
Paildzināt ādas jaunību un svaigumu ir jebkuras sievietes sapnis, ko šodien iespējams panākt, izmantojot efektīvu dabas komponentu un moderno tehnoloģiju apvienojumu kosmētikā. Kā zināms, kosmētiku var uzskatīt par dabisku, ja tā ir iegūta no dabiskiem avotiem un apstrādāta ar fiziskām metodēm.
«Mūsu apstākļos, kur raksturīgs augsts gaisa mitrums un biežas temperatūras svārstības, saaukstēšanās un klepus ir un būs. Taču daba, kas sagādājusi mums šādu klimatu, vienlaikus arī audzē daudz vērtīgu ārstniecības augu, kas palīdz mums cīnīties ar klepu un citām veselības problēmām, ko ietekmē nemīlīgie laika apstākļi,» saka ārsts Kaspars Ivanovs, SIA Silvanols valdes priekšsēdētājs.
Rudenī, tāpat kā pavasarī, daļa ādas slimību mēdz saasināties. Klasiskajā Rietumu medicīnā šīm problēmām ir savi risinājumi, bet tradicionālajā ķīniešu medicīnā – savi. Par abiem novirzieniem kopīgo un atšķirīgo ādas slimību ārstēšanā stāsta klīnikas Ķīniešu medicīna akupunktūras ārste Dana Misiņa.
Rūpējoties par veselību, skaistumu un labsajūtu, cilvēki pieprasa produktus, kas ir moderni un inovatīvi, bet tajā pašā laikā pēc iespējas dabiskāki. Mūsdienīgiem ražotājiem ir pa spēkam apvienot abas šīs īpašības un sasniegt arvien labāku produktu kvalitāti.
Alerģija. Laimīgie, kuriem ar to nekad nav nācies saskarties, bieži domā, ka alerģija tāds nieks vien ir – nu, pašķaudīs cilvēks brītiņu vai uzmetīsies viņam uz ādas kāda pumpiņa, iedzers zāles, un viss pāries.
Atslodzes dienas var traktēt dažādi. Viens no variantiem – neēd neko, dzer tikai ūdeni vai zāļu tējas. Ja organisms jūtas labi, to var darīt. Pašmērķim ir jābūt nevis mocīt organismu, bet labai pašsajūtai.
Ir zināms, ka aptuveni 90% no visiem mūsu valsts iedzīvotājiem, kurus piemeklējušas iesnas, ārstējas simptomātiski: lieto preparātus, kas sašaurina deguna gļotādas asinsvadus un līdz ar to uz kādu laiku atvieglo elpošanu.