5 farmaceita ieteikumi, kā stiprināt bērna imunitāti jaunajos apstākļos

© pexels.com

2.lapa

pexels.com


2. Piecas ēdienreizes un piemērotas porcijas

Mācoties mājās, ēdiens ir viegli pieejams, jo ledusskapis atrodas turpat blakus. Tāpēc nepieciešama arī lielāka disciplīna, lai paēstu kārtīgi, ne tikai našķētos. Lai uzturs būtu pilnvērtīgs un sabalansēts, bērniem vēlams ēst četras līdz piecas reizes dienā - papildus brokastīm, pusdienām un vakariņām nepieciešams ieturēt arī otrās brokastis un launagu. Tas palīdz izvairīties no izsalkuma un mazina našķēšanos. Tāpat ieteicams, lai šīs ēdienreizes katru dienu ir vienā un tajā pašā laikā, jo tādējādi tiek veidoti pareizi ēšanas ieradumi. Ēdiena porcijai jābūt tik lielai, cik bērns tajā brīdī var apēst - ja bērns nevēlas, nevajag uzspiest izēst tukšu šķīvi, lai neizjauktu sāta sajūtas veidošanos un neveicinātu pārēšanos. Savukārt, ja novērots apetītes zudums, ar bērnu ir jārunā un jāmeklē iemesls, jo, iespējams, tas saistīts ar stresu un nervozitāti.

Ja ēdienkarte nav sabalansēta vai izstrādājušies nepareizi ēšanas paradumi, bērns var pietiekamā daudzumā neuzņemt sev nepieciešamās uzturvielas, kas var atspoguļoties arī bērna pašsajūtā. Piemēram, krampji, nervozitāte, arī grūtības iemigt var liecināt par magnija trūkumu, nespēks, reiboņi un bālums par dzelzs, bet izteikts nogurums un miegainība par nepietiekamu D vitamīnu. Savukārt kalcija un fluora trūkums var atspoguļoties uz zobu veselību.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Veselība

D vitamīns ir būtisks mūsu veselībai, lai justos, izskatītos un būtu veseli. Tā deficīts var izpausties dažādi. Lūk, daži piemēri tam, kādas pazīmes var liecināt par to, ka nepieciešams ar steigu lietot papildus D vitamīnu!

Svarīgākais