Kalnmeiers: Kamēr Strīķes tiesvedībā nav stājies spēkā spriedums, ir pāragri izdarīt secinājumus

© f64

Kamēr nebūs stājies spēkā spriedums Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka Jaroslava Streļčenoka vietnieces Jutas Strīķes strīdā par viņas atbrīvošanu no amata, izdarīt secinājumus ir pāragri, sacīja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Jautāts, vai, pēc viņa domām, nevajadzētu veidot komisiju, lai izvērtētu Streļčenoka atbilstību amatam, ģenerālprokurors atbildēja ar pretjautājumu - vai pirmās instances spriedums Strīķes lietā ir nepārsūdzams?

"Kamēr nebūs stājies spēkā tiesas spriedums, izdarīt secinājumus ir pāragri. Lai lemtu jautājumu par komisijas izveidošanu, ir jābūt konstatētiem kādiem likuma pārkāpumiem par neatbilstību iestādes vadītāja amatam pienākumu pildīšanas laikā," norādīja Kalnmeiers, retoriski jautājot, par "kādiem likuma pārkāpumiem mēs šobrīd varam runāt".

Viņš vēlreiz uzsvēra, ka tas ir tikai pirmās instances tiesas spriedums, un Kalnmeiers nekādus secinājumus, neredzot pilnu un motivētu tiesas spriedumu, nevarot izdarīt.

"Kas notiks gadījumā, ja apgabaltiesa atdzīs, ka Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas spriedums bijis nepareizs, un to atcels? Vai mēs veidosim vēl vienu komisiju, lai vērtētu iepriekšējās komisijas lēmuma atbilstību faktiskajiem apstākļiem?" jautāja ģenerālprokurors, piebilstot, ka tā var nonākt līdz absurdam.

Kalnmeiers atgādināja, ka KNAB ir Ministru kabineta (MK) pārraudzības iestāde, prokuratūra neatbild par personālpolitiku un neveic kontroli pār tām jomām, kuras nav prokuratūras uzraudzībā. "Prokuratūra uzrauga operatīvo darbību pirmstiesas izmeklēšanā, un punkts. Nevajag prokuratūrai karināt virsū atbildību, kas ir Ministru kabinetam," uzsvēra ģenerālprokurors.

Jautāts par KNAB konflikta ietekmi uz izmeklēšanas darbu, Kalnmeiers pauda, ka gan operatīvais darbs, gan izmeklēšanas darbs ir apmierinošs, bet tas nav tāds, ko varētu saukt par labu. Tomēr viņš uzsvēra, ka tā ir pēdējo gadu tendence, nevis īss laika periods. "Rezerves darba uzlabošanai viņiem [KNAB] ir milzīgas, un es to nesaistu ar personālijām, bet gan ar finansējumu. Bet pašreiz būtu laiks darbu uzlabot," norādīja Kalnmeiers.

Savukārt, jautāts par iespējamo KNAB reorganizāciju, ko plānojot veikt Streļčenoks, ģenerālprokurors atbildēja, ka viņam par tādu nekas nav zināms.

Valdības noteikumi nosaka kārtību, kādā izveidojama komisija, lai izvērtētu KNAB priekšnieka atbrīvošanai no amata.

Latvijā

Biežākais mediju ētikas kodeksa pārkāpums, ko savos atzinumos konstatējusi Latvijas Mediju ētikas padome (LMĒP), bijis godprātības principa neievērošana, liecina LMĒP pārskats par mediju ētikas kodeksa piemērošanas praksi, izskatot piecu gadu laikā saņemtās sūdzības.

Svarīgākais