Trauksmes sajūta attiecībās: raizēties vai nelikties ne zinis?

© Foto: depositphotos.com

“Attiecību trauksme attiecas uz satraukuma, nedrošības un šaubu sajūtām, kas var rasties attiecībās, pat ja viss notiek salīdzinoši labi,” raksta healthline.com.

Jums ir attiecības ar lielisku cilvēku, kuru mīlat. Jūs esat attīstījuši uzticēšanos, noteikuši robežas un iemācījušies viens otru cienīt. Tajā pašā laikā jūs varat pastāvīgi apšaubīt sevi, savu partneri un attiecības. Kas ir attiecību trauksme un vai tas ir normāli?

Kas ir attiecību trauksme?

Attiecību trauksme ir ļoti izplatīta parādība. Daži cilvēki attiecību sākumā izjūt trauksmi par attiecībām, pirms viņi zina, ka viņu partneris ir vienlīdz ieinteresēts, bet šīs jūtas var rasties arī ilgtermiņa attiecībās.

Laika gaitā attiecību trauksme var izraisīt:

  • emocionāls stress;
  • motivācijas trūkums;
  • nogurums;
  • emocionāls izsīkums;
  • citas problēmas.

Jūsu satraukums var nebūt saistīts ar kaut ko pašās attiecībās, bet galu galā tas var izraisīt uzvedību, kas rada problēmas un ciešanas jums un jūsu partnerim ilgtermiņā.

Attiecību trauksmes pazīmes

Foto: Pexels.com

Attiecību trauksme var izpausties dažādos veidos. Lielākā daļa cilvēku kādā brīdī jūtas nedaudz nedroši par savām attiecībām, īpaši iepazīšanās un saistību veidošanas sākumposmā. Tas nav nekas neparasts, tāpēc jums parasti nav jāuztraucas par pārejošām šaubām vai bailēm, īpaši, ja tās jūs pārāk neietekmē.

Taču šīs trauksmainās domas dažkārt pāraug un iezogas tavā ikdienā. Tāpēc apskatīsim dažas iespējamās attiecību trauksmes pazīmes, ar kurām ikdienā strādāt.

Domājat, vai esat svarīgs savam partnerim

Visizplatītākā attiecību trauksmes izpausme ir saistīta ar pamatjautājumiem: “Vai man ir nozīme?”, “Vai tu esi man blakus?”. Tas runā par būtisku nepieciešamību izveidot savienojumu, piederēt un justies droši attiecībās.

Piemēram, varētu uztraukties, ka:

  • tavam partnerim tevis īpaši nepietrūktu, ja tu nebūtu blakus;
  • viņi var nepiedāvāt palīdzību vai atbalstu, ja rodas kaut kas nopietns;
  • viņi vienkārši vēlas būt kopā ar jums, jo jūs varat darīt viņu labā daudz, bet šīs nav attiecības uz mīlestības pamata.

Uztraucieties, ka otra pusīte vēlas šķirties

Foto: Pexels.com

Labas attiecības var likt jums justies mīlētam, drošam un laimīgam. Tas ir pilnīgi normāli, ja vēlaties saglabāt šīs jūtas un cerēt, ka nekas nenotiks, kas varētu izjaukt attiecības.

Taču šīs domas dažkārt var pārvērsties par pastāvīgām bailēm par to, ka partneris jūs pametīs.

Šī trauksme var kļūt problemātiska, ja pielāgojat savu uzvedību, lai nodrošinātu viņu nepārtrauktu pieķeršanos.

Piemēram, jūs varētu:

  • izvairīties no jautājumiem, kas jums ir svarīgi attiecībās, piemēram, bieža kavēšanās vakariņu laikā, jo, iespējams, ka ir bijusi kārtējā sastrēgumu stunda un viss;
  • ignorējiet, kad jūsu partneris dara lietas, kas jūs traucē, piemēram, nomet netīrās zeķes pie veļas groza vannas istabā, nevis iemet tās pa taisno grozā;
  • ļoti uztraukties par to, ka viņi uz jums dusmojas, pat ja viņi nešķiet dusmīgi.

Šaubas par ilgtermiņa saderību

Attiecību trauksme var likt jums apšaubīt, vai jūs un jūsu partneris patiešām esat saderīgi, pat ja attiecībās viss ir lieliski. Jūs varētu arī apšaubīt, vai patiešām esat laimīgs vai vienkārši domājat, ka esat laimīgs.

Atbildot uz to, varētu sākt koncentrēt savu uzmanību uz nelielām atšķirībām jūsu starpā. Un saprast, ka pretpoli pievelkas.

Kas izraisa attiecību trauksmi?

Foto: Pexels.com

Atmiņas par pagātnē notikušajām lietām var turpināt jūs ietekmēt, pat ja domājat, ka lielākoties esat tikuši tām pāri.

Jums varētu būt lielāka iespēja izjust trauksmi par attiecībām, ja bijušais partneris:

  • krāpa;
  • jūs negaidīti pameta;
  • meloja par savām jūtām pret jums;
  • maldināja jūs par jūsu attiecību būtību un nākotni.

Foto: Pexels.com

Arī zems pašvērtējums dažkārt var veicināt attiecību nedrošību un trauksmi. Daži pētījumi liecina, ka cilvēki ar zemāku pašnovērtējumu biežāk šaubās par sava partnera jūtām, piedzīvojot šaubas par sevi.

Apšaubāms raksturs var arī ietekmēt attiecību trauksmi. Jums, iespējams, būs jāapsver visi iespējamie situācijas iznākumi, pirms izlemjat par attiecību nākotni. Vai varbūt jums vienkārši ir ieradums rūpīgi apsvērt katru lēmumu.

Ja jums ir tendence uzdot sev daudz jautājumu par savām izvēlēm, pat pēc tam, kad esat to izdarījis, jūs, iespējams, pavadīsit kādu laiku, apšaubot savas attiecības. Un tā var būt problēma.

Ir veselīgi veltīt laiku, lai pārdomātu izdarītās izvēles, taču, ja atrodaties nebeidzamā apšaubīšanas un šaubu modelī, tas nedos nekādu rezultātu.

Meklējiet palīdzību

Foto: Pexels.com

Ja jums ir grūti patstāvīgi tikt galā ar attiecību satraukumu, kas pārvēršas ikdienas trauksmē, saruna ar terapeitu var palīdzēt iegūt skaidrību. Tas ir arī lielisks veids, kā uzzināt, kā tikt galā ar attiecību trauksmes sekām.

Attiecību trauksmei īpaši noderīgs var būt terapeits, kurš strādā ar pāriem.

Viņi var jums abiem palīdzēt: izprast savas un otra jūtas, kā arī attiecību pamatvajadzības. Tāpat palīdzēs uzklausīt viens otra pieredzi bez sprieduma vai aizsardzības un parādīs jums rūpes tādā veidā, kas mazinās vai nomierinās trauksmi.

Lasi arī: Vai jūtaties neapmierināts ar dzīvi? Kā tikt galā?

Dzīvesstils

Kāpēc dažiem cilvēkiem var rasties grūtības zaudēt svaru, neskatoties uz to, ka viņi pareizi ēd un regulāri vingro, zinātniska teorija to izskaidrot. Svara nomešana var būt grūts uzdevums, un bieži vien šķiet, ka neatkarīgi no tā, cik daudz pūļu pieliktu, svars nekrītas.

Svarīgākais