“Draudzība ir ļoti svarīga laimei, taču, ja robežas starp draugiem un romantiku ir izplūdušas, tas var izraisīt sirdssāpes,” raksta extension.usu.edu. Statistika atklāj, ka cilvēkiem visbiežāk ir ārlaulības sekss ar tuvu personisku draugu, kaimiņu, kolēģi vai ilgstošu paziņu.
Daudziem cilvēkiem vissarežģītākā šķiršanās daļa ir šī sajūta: ķerties pie tālruņa, lai piezvanītu savai mīļotajai personai, pirms ātri saproti, ka katrs esat aizgājis savā virzienā. Arī attiecību ilgumam nav nozīmes.
“Melnā kaķa draudzenes” teorija ir jēdziens, kas radās vietnē TikTok, lai aprakstītu noteikta veida draudzeni (vai partneri), kas iemieso personības iezīmes, kas bieži tiek saistītas ar stereotipisku melnu kaķi.
“Brāļu un māsu sāncensība, kur brāļi un māsas sacenšas, strīdas un sacenšas par vecāku uzmanību, ir izplatīta gandrīz katrā ģimenē. Tas var izpausties dažādos veidos, ieskaitot mutiskus strīdus, fiziskus kautiņus, greizsirdību vai aizvainojumu,” raksta extension.usu.edu.
Bērnībā mēs to, mīl vai nemīl, zīlējām, raujot ziedlapiņas margrietiņām. Un ticējām, ka saderību noteikts liktenis vai nejaušība. Taču dzīve parāda, ka saderība ir ļoti vērtīga ne tikai partnerattiecībās, bet arī darbā, draudzībā un pat vienas ģimenes ietvaros ar tuviniekiem.
Dažreiz attiecības ilgst gadus vai gadu desmitus; savukārt citreiz tās beidzas dažu nedēļu vai mēnešu laikā. Esam satikušies ar kādu īsu laiku, bet apzināmies, ka nejūtamies tā, kā domājām, mums ir atšķirīgas vērtības vai mērķi, vai arī laiks ir vienkārši nepareizs.
Attiecību sākumā neviens no pāra nevēlas, lai nonāktu neuzticības mezglos, taču diemžēl ir attiecības, kur laika gaitā sānsoļi ir kļuvuši par ikdienas rutīnu.
“Atklāta komunikācija, zinātkāre, individuālas intereses un komandas darbs ir tikai daži veidi, kā saglabāt ne tikai veselīgas attiecības, bet radīt arī spēcīgu saikni,” raksta healthline.com.
Jūsu attiecībām vajadzētu veicināt piepildījuma, laimes un saiknes sajūtu. Ja ir tendence justies nemierīgam, satrauktam vai nelaimīgam ar savu partneri, attiecības var nonākt strupceļā un var rasties grūtības to atjaunošanā.
Cilvēku attiecībās nereti rodas brīži, kad kāds no partneriem jūt nepieciešamību kaut ko labot vai uzlabot savā izvēlētajā partnerī. Dažos gadījumos mēģinājums mainīt savu vīrieti var būt ne tikai neefektīvs, bet arī kaitēt attiecībām.
Katrs cilvēks piedzimst viens un arī nomirst viens. Pa vidu ir visa dzīves emociju gamma, piedzīvojumi un prieki, vilšanās un cerības. Izaugšana no attiecībām ar vecākiem un jauno attiecību dibināšana ar bērniem, laulātajiem un draugiem.
Portālam NRA.lv uzrakstīja Juris (vārds ir mainīts) - simpātisks, inteliģents, materiāli nodrošināts vīrietis, kurš jau gadiem nespēj izveidot attiecības. "Vai kāds spēj izskaidrot, kur ir problēma? Kāpēc sievietes nevēlas attiecības," vēstulē retoriski taujā Juris.
Kopš seniem laikiem tiek uzskatīts, ka iemesli, kas saistīti ar seksu, ir maz un tie ir vienkārši. Pirmkārt, lai turpinātu paaudzes un, otrkārt, lai piedzīvotu baudu, raksta healthline.com.
Galvenais ir apziņa, ka pastāvīga laime patiesībā nav mērķis. Pastāv izplatīts laimes pārpratums. Tas bieži vien neļauj cilvēkiem patiesi izjust regulāru ikdienas prieku.
Vaļsirdīgi atzīšos – domājot par terminu “priekšspēle”, mani agrāk nomocīja šaubas un neizpratne. Šī termina nozīmi cilvēki izprot tik atšķirīgi, ka nemaz nav viegli saprast, kā šo tēmu atšķetināt. Priekšspēle ir sarežģīts pasākums. It kā cilvēki domā, ka tāda būtu nepieciešama pirms seksa, taču slinkuma vai rutīnas dēļ retais to piekopj.
Bērniem augot un attīstoties, viņi bieži pārbauda robežas un eksperimentē ar savu neatkarības izjūtu. Izplatīta uzvedība, ar kuru vecāki šo eksperimentu rezultātā var saskarties, ir melošana. Lai gan tas ir kaitinoši un parasti izsauc milzu satraukumu, ir svarīgi saprast, ka melošana ir normāla bērna attīstības sastāvdaļa.
Vai tiešām ir iespējams kaut ko iegūt no konflikta? Jā, tas pat ir ļoti vēlams un nepieciešams, ja mēs gribam piedzīvot tuvas un piepildītas attiecības, augt un attīstīties attiecībās gan kopā, gan katrs individuāli. Spēja risināt konfliktus pētījumos tiek minēts kā viens no svarīgiem priekšnoteikumiem attiecību labbūtībai un partneru apmierinātībai ar attiecībām ilgtermiņā.