zaļumi

14.aug
Žēl, ja tomāti, burkāni vai garšaugi pēc pāris dienām sabojājas. Dažkārt nākas izmest ļoti dārgus produktus. Tomēr, ja ievēro ieteikumus, tad dārzeņi un augļi saglabāsies svaigi ilgu laiku.
9.jun
Zaļumi ir unikāla iespēja padarīt uzturu ne tikai veselīgu, bet arī daudzveidīgu. Viss, kas nepieciešams, ir vienkārša sagatavošana, lai palīdzētu produktam parādīt savu garšu.
22.apr
Uztura speciāliste Olga Ļubina iesaka 10 veselīgākos zaļumus pavasara sezonā, kas palīdzēs atjaunot enerģijas rezerves un stiprināt imunitāti!
7.apr
Laiks spinātiem! Spināti pieder pie Chenopodiaceae dzimtas, kurā ietilpst bietes, mangoldi un kvinoja. Tam ir līdzīgs garša ar šiem dārzeņiem – biešu zaļumu rūgtums un mangolda nedaudz sāļā garša.
26.aug 2023
Zaļumi ledusskapī mēdz visai ātri savīst. Lai palēninātu šo procesu un zaļumi ilgāk saglabātos svaigi, izmēģiniet šo pavisam vienkāršo triku.
19.jūl 2023
Šī ideja noderes ikvienam, kurš vēlas vasaras laikā mieloties ar svaigiem, pašu audzētiem garšaugiem, bet nevēlas veidot tiem īpaši paredzētu dobi.
16.sep 2022
Šis ir pavisam vienkāršs triks, kā sasaldēt zaļumus ziemas krājumiem. Saldētos zaļumu/sviesta kubiciņus var izmantot dažādu ēdienu pagatavošanā, piešķirot tiem īpašu garšu!
21.jun 2022
Dārzeņi ir būtiska veselīga uztura sastāvdaļa. Tie ne tikai ir vitamīniem, minerālvielām un šķiedrvielām bagāti, bet arī ļoti gardi. Lai daudzveidotu savu ēdienkarti, uzturā ieteicams lietot ne tikai ierastos dārzeņus, piemēram, gurķus un tomātus, bet arī dažādus zaļumus. Eksperti izceļ piecus veselīgākos zaļumus vasaras sezonā, kurus būtu nepieciešams ēst pēc iespējas biežāk!
12.jun 2022
Šveices vides speciālisti atklājuši, ka Alpu sniegotajās virsotnēs sāk augt koki. Tas notiek pat tajās vietās, kur sniegs bija visu gadu.
17.mai 2021
Ja nav iespējas iekopt dārzu, izmanto iespēju to radīt uz savas palodzes, diedzējot zaļumus!
22.apr 2020
Pavasarī, kad organisms pēc ziemas ir novājināts, uzturā jāiekļauj pēc iespējas vairāk vitamīnu – efektīvs veids, kā tos uzņemt, ir mikrozaļumi. Mikrozaļumi ir bagāti ar visām organismam un veselībai svarīgajām vielām – vitamīniem, antioksidantiem un minerāliem. Tas tāpēc, ka, lai no sēkliņas sāktu dīgt dīglis, augšanas sākuma procesā ir ielikta visa dzīvā enerģija un spēks, kas dīgstā saglabājas līdz pat pirmajām dīgļlapiņām. Par mikrozaļumiem un to, kāpēc tos vērts iekļaut uzturā, stāsta aptieku tīkla Apotheka farmaceite Ivanda Krastiņa.
16.jūl 2019
Dilles ir viens no veselīgakajiem un praktiskākajiem garšaugiem, kas atrodams vai ikvienā dārzā. Tās ne tikai papildina ēdienu, bet satur arī daudz mikroelementu, kas nāk par labu veselībai. Portāls "verywellfit" apkopojis diļļu veselīgās īpašības un arī to iespējamos blakusefektus.
photo_camera
25.jun 2018
Māksliniece Ieva Bondare sociālajos tīklos palepojusies ar savu zaļumu ražu.
28.apr 2018
Tā nu ir sanācis, ka mūsu klimats nelutina ar mūžīgu vasaru, tāpēc ar uzturvielām bagāti un patiešām garšīgi vietējie dārzeņi, augļi, ogas un zaļumi plauktā dzīvo pavisam neilgi, kamēr ārā ir silts un saulains laiks.
26.jan 2018
Mikrozaļumi – arvien vairāk cilvēku zina, ko tas nozīmē.
3.mai 2017
Pavasaris jau izsenis ir laiks, kad daudz no mums domā, kā pašu spēkiem izaudzēt veselīgos un vitamīniem bagātos zaļumus. "Rimi gardēžiem" video apkopojis praktiskus padomus, kā uz savas palodzes izveidot īstu zaļumu "dārzu".
4.apr 2017
Jaunā Latvijas raža veikalu plauktos sāk parādīties tikai pamazām, tomēr svaigi, garšīgi un veselīgi zaļumi ir teju katra pavasara neatņemama sastāvdaļa, tāpēc nacionālais pārtikas mazumtirdzniecības tīkls ELVI sadarbībā ar ELVI uzturzinātnes speciālisti un pārtikas eksperti Dzintru Koktu ir apkopojuši padomus pirmo zaļumu audzēšanai uz palodzes. Izveidot veselīgo augu minidārziņu savās mājās būs pa spēkam katram, tam nepieciešams audzēšanai piemērots trauks, mazliet substrāta vai mitrumu uzglabājoša materiāla, uz kā sēklas sadiedzēt. Pats galvenais - sākt, turklāt pašu audzētie zaļumi saturēs ļoti daudz dabīgu vitamīnu un mikroelementu, kas tik ļoti nepieciešami pēc garās ziemas!
25.feb 2017
Norises dabā nepārprotami liek domāt par pavasara tuvošanos, taču februāris vēl ir ziemīgs mēnesis, bet iztērēto enerģijas un vitamīnu rezerves organismā ir jāpapildina. Kā?
28.mai 2016
Vismaz vienu zaļo salātu porciju katram vajadzētu uzturā iekļaut ik dienas, un tiem nevajadzētu būt tikai lokiem, dillēm, pētersīļiem vai citiem plaši pazīstamiem garšaugiem. Izvēle ir plaša – jaunās pieneņu lapiņas, nātres, gārsas, balandas, virza, jaunās ceļmallapiņas, zaķkāposti, gaiļbiksītes, vārpata, koku un krūmu pumpuri – īsti labumi, ko bez maksas piedāvā daba. Atliek tikai doties uz pļavu vai mežu un savākt.
7.mai 2016
Pērnā gada sakņu krājumos vitamīnu ar katru dienu paliek mazāk un mazāk, tāpēc pirmo zaļumu parādīšanos vajag pasteidzināt pašiem. Košās, svaigās lapiņas un pirmie asni būs ne tikai veselīga un vitamīniem bagāta piedeva ikdienas uzturam, kas noteikti izkonkurēs jebkurus rūpnieciski ražotus uztura bagātinātājus. Pirmie zaļumi noteikti būs arī dekoratīvs, uzreiz pamanāms interjera akcents mājoklī!