virtuve

13.dec 2010
Gadumiju gaidot, pa pusei nopietni, pa pusei jokojot, pievēršamies senajai tradīcijai galdā likt zivis, bet maciņā – zvīņas. Ar zvīņām var gadīties visādi, reizēm tās neattaisno mūsu gaidas, toties gardi pagatavoti un glīti pasniegti zivju ēdieni gan neliek vilties.
4.dec 2010
Gī sviests ir dzidrināts sviests vai piena tauki bez laktozes. Nopērkams tirdzniecības vietās arī Latvijā, bet tā izcelsme nākusi no Indijas.
30.nov 2010
Eksotisko augli čerimoju pasaulē vairāk pazīst kā saldējuma koku, nevis pēc tā botāniskā nosaukuma – Annona cherimola. To audzē Spānijā un Dienvidamerikā.
27.nov 2010
Labas saimnieces zina, ka cepumu, kūku vai saldu putru garšu padara izteiksmīgāku šķipsniņa sāls. Un gluži to pašu var teikt par cukuru, kas pievienots gaļas un zivju ēdieniem vai zupām.
17.nov 2010
"Domājot par svētku maltīti 18. novembrī, Latvijas Republikas proklamēšanas dienā, aicinu būt patriotiem un iegādāties vietējos dārzeņus, gaļu un citus produktus, lai no tiem pagatavotu mazliet netradicionālus un oriģinālus ēdienus," rosina restorāna Provansa šefpavārs Tomass Godiņš.
16.nov 2010
Kurš gan vismaz reizi mūžā nav našķējies ar saldu iebiezināto pienu, varbūt pat ar karoti izēdis visu bundžiņas saturu.
9.nov 2010
Brūnajām linsēklām ir gluda, spīdīga virsma, tās satur apmēram 35 līdz 45 procentus eļļas. Linsēklu sastāvā ir trīs veidi vērtīgo polinepiesātināto taukskābju – omega 3, omega 6 un omega 9, kuru pareizs līdzsvars ir nepieciešams cilvēka organismam.
6.nov 2010
Stāsta, ka reiz senos laikos kāds ķīniešu zinātnieks noslīcis upē un, lai viņu varētu izvilkt, vispirms nācies novērst rijīgo zivju uzmanību. Pa rokai gadījušies tikai kāposti un rīsi, tāpēc mācekļi tinuši rīsus kāpostu lapās un metuši ūdenī. Tad ienācis prātā sagatavotos tīstokļus nomēģināt pašam, un atklājies, ka tie ir garšīgi.
4.nov 2010
Baraviku laiks šogad bija īss, taču dāsns, tāpēc daudziem laimējās salasīt bekas ne tikai tūlītējai maltītei, bet arī sagatavot krājumus ziemai – sakaltēt, sasaldēt, iekonservēt.
4.nov 2010
Iespējams, ka daudzi nezina, kas ir lakrica, bet tiem, kuri to pazīst, ir dažāda reakcija: vai nu tā garšo, vai gluži pretēji – rodas nepatika.
29.okt 2010
"Māksliniekiem ēdiena gatavošana padodas diezgan viegli, jo gan gleznošana, gan ēst taisīšana ir radošs process. Pat ja neko īsti nezinām par virtuves darbiem, esam gana traki, lai nebaidītos visu ko pamēģināt, improvizēt. Ja mājās nebūs siļķes, kas ir iekļauta ēdiena receptē, mākslinieks nekritīs panikā, bet šo zivi aizvietos ar ko citu. Rīkosies radoši," nosmej gleznotājaDiāna Dimza-Dimme.
28.okt 2010
Brokastīs putra? Ne katrs ēdājs uztver šo ziņu ar prieku. Taču tur vainīga nevis pati putra, bet gan vienveidīga attieksme un izdomas trūkums, putru gatavojot. Padomāsim, kā ikdienišķo ēdienu "uzpucēt", lai tas garšotu lieliem un maziem.
27.okt 2010
Cigoriņus lielākoties kaltē kafijai, bet, ja nesagrauzdē, bet tikai izžāvē, tad lieto ārstnieciskajām tējām. Cigoriņu garša atgādina dabiskas kafijas garšu, piedevām ir nekaitīga un arī ārstnieciska.
16.okt 2010
Ābolam pieder gan pasaulē populārākā, gan vissenākā kultivētā augļa tituls. Gadā uz mūsu planētas novāc vairāk nekā 50 miljonus tonnu ābolu, ko ražo apmēram 75 000 šķirņu ābeles. Augļi iepriecina ar lielu krāsu un garšu dažādību, tie piemēroti svaigam patēriņam, kulinārijas vajadzībām, sidra gatavošanai.
2.okt 2010
Mazliet līdzīgi sīpoliem, mazliet ķiplokiem, tikai maigāki – tā bieži raksturo puravus. Patiešām, tos kā kompromisa variantu bieži izvēlas cilvēki, kuriem sīpoli un ķiploki šķiet pārāk asi.
27.sep 2010
Pārtikas soda – nātrija hidrokarbonāts – atgādina baltu kristālisku pulveri, kas nemaz nav tik sens izgudrojums. Sodas nosaukums radās no auga Salsola soda, no kura pelniem agrāk ieguva sodu.
22.sep 2010
Ar ko sākt dienu? Noteikti to var darīt ar auzu pārslu biezputru brokastīs, jo tā ilgstoši nodrošina sāta sajūtu un tajā no visiem putraimiem ir visvairāk šķiedrvielu. Tās labvēlīgi ietekmē gremošanas procesu.
11.sep 2010
Lai organisms varētu normāli funkcionēt, tam nepieciešama daudzveidīga pārtika. Mēdz teikt, ka nav neveselīgas pārtikas, ir tikai neveselīgs uzturs.
9.sep 2010
"Pirms intervijas jautāju draudzenei, vai esmu izvēlīgs ēdējs vai ne? Viņai šķita, ka esmu izvēlīgs, jo daudz ko neēdu. Man ir vienaldzīgas jūras veltes – krabji, mīdijas, garneles, arī griķus un olīvas var man nepiedāvāt," uz sevi no dzīves gastronomiskās puses cenšas palūkoties Dailes teātra jaunais aktieris Dainis Grūbe.
9.sep 2010
Dzeltenās bumbierveida formas cidonijas praksē pazīstam kā ļoti skābu augli, kuru svaigu parasti neizmanto. Grieķu mitoloģijā šis auglis tiek dēvēts par mīlestības, laulības un auglības simbolu.