Veselība

26.jan 2020
Cilvēkam, kuram aptaukojies viduklis, ir paaugstināts infarkta risks, pat ja citās ķermeņa daļās nav lieku tauku un svars atbilst normai.
26.jan 2020
Dietologi pastāstījuši, ko vislabāk ēst, lai paātrinātu vielmaiņu, raksta "hvylya.net".
26.jan 2020
Mūsu asinsgrupa var daudz pavēstīt par mūsu veselību un citiem aspektiem, ar ko saskaramies. Portāls "Brightside" atklāj, kā asinsgrupas ietekmē mūsu veselību un, vai tās nosaka arī mūsu personību.
26.jan 2020
Lai gan pagaidām nevar droši apgalvot, ka zivju eļļa būtu jālieto, lai uzlabotu spermas kvalitāti, kāds Dānijā veikts pētījums liek domāt, ka tā varētu būt, ziņo Reuters.
25.jan 2020
Paņemt darbā brīvu dienu, lai stiprinātu savu garīgo veselību, – tā ir pasaulē aktuāla tendence.
25.jan 2020
Gandrīz katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs jeb 24% respondentu bieži saskaras ar muguras sāpēm, liecina jaunākie "Benu Aptiekas" Veselības monitoringa rezultāti.
24.jan 2020
Saaukstēšanās laikā viss ķermenis cieš sāpes. Lai tās atvieglotu, pagatavo šo vannas sāli, kas palīdzēs pret sāpēm un relaksēs ķermeni. Labāk jūtoties, ātrāk atkal būsi uz "pekām".
23.jan 2020
Pagājušajā nedēļā trīs cilvēki miruši no gripas, līdz ar to kopumā šosezon no gripas miruši jau 13 cilvēki, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) publiskotais gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa jaunākais pārskats.
22.jan 2020
Ko darīt, ja ziemas sezonā māc sagurums, uznāk garastāvokļa svārstības un gribas bēgt no sabiedrības?
22.jan 2020
Šodien tirdzniecības centrā "Galerija Centrs" notika preses konference, kurā stāstīja par personu ar garīga rakstura traucējumiem sekmīgu integrāciju sabiedrībā. Pasākumā piedalījās labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV), veselības centra "Vivendi" psihiskās veselības aprūpes virziena vadītāja, psihiatre Inga Zārde un biedrības "Rīgas pilsētas "Rūpju bērns"" vadītājs Māris Grāvis. Kampaņa "Cilvēks, nevis diagnoze!" tiek organizēta ar mērķi veicināt cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem iekļaušanos sabiedrībā, rosināt dialogu ar sabiedrību par humānas un saprasties spējīgas vides radīšanu Latvijā. Kampaņas organizatori uzskata, ka sabiedrībā pastāv zināšanu un izpratnes trūkums par šiem cilvēkiem, nespēja uztvert viņus kā līdzvērtīgus sabiedrības locekļus. Kampaņas ietvaros paredzēts diskutēt par mītiem, kas sabiedrībai traucē saredzēt šos cilvēkus kā līdzvērtīgus sabiedrības locekļus.
22.jan 2020
Par vienu no mūsdienu trendiem ir kļuvusi atteikšanās no glutēnu saturošiem ēdieniem, apgalvojot, ka tieši glutēna izslēgšana no ēdienkartes palīdz iegūt slaidu figūru un labu veselību. Nacionālā pārtikas mazumtirdzniecības tīkla ELVI uztura speciāliste Jevgēnija Jansone skaidro mītus - vai glutēns patiešām ir drauds veselībai, kas jāizskauž no mūsu ēdienkartes, vai tomēr šis ir modes kliedziens, kam daudzi seko akli un nepamatoti.
22.jan 2020
Ikviens iedzīvotājs ir pakļauts novecošanās procesam, kura laikā organismā notiek dažādas izmaiņas – gan fizioloģiskās, gan psihiskās. Šīs izmaiņas nav iespējams apstādināt, taču, pārdomājot savu dzīvesveidu un ieradumus, ir iespējams parūpēties par labsajūtu un pasargāt sevi no saslimšanām. Ar padomiem, kam senioriem nepieciešams pievērst īpašu uzmanību un kādus paradumus iekļaut savā ikdienas dzīvē, dalās aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Laila Zālīte.
22.jan 2020
Ja pēdas sāp, jūtama dedzināšana, veidojas cieta āda un uzmetas tulznas, tā nav tikai vietēja problēma, kas saistīta vienīgi ar pašām pēdām un apaviem. Ļoti daudzas ceļu, gūžu un mugurkaula kaites attīstās tāpēc, ka pēda vairs kā nākas nepilda savu dabas doto atsperes funkciju, līdz ar to katra soļa radītais satricinājums jāuztver citām balsta un kustību aparāta daļām, bet balsta un kustību aparāts ietver sevī visus mūsu kaulus un locītavas, tas sākas no pēdām un beidzas ar galvaskausu. Tāpēc, ja it kā bez redzama iemesla parādās kāda problēma, kas skar balsta un kustību aparātu, noteikti jāpadomā, vai tur nav vainīgas pēdas.
22.jan 2020
Alerģija ir slimība, kas savās daudzveidīgajās izpausmēs pacientiem traucē visu gadu. Pavasara un vasaras sezonā Latvijai un mērenā klimata joslai raksturīgi trīs ziedputekšņu alerģijas periodi: aprīlis un maijs saistīts ar alkšņu, bērzu, lazdu un pieneņu ziedēšanu, jūnijā un jūlijā zied pļavu zāles, augustā – vībotnes, balandas un nātres. Savukārt neatkarīgi no gadalaika problēmas rada mājas putekļu ērcītes, pelējums un dzīvnieku alergēni.
20.jan 2020
Laikā, kad apkārt arvien apņēmīgāk rosās vīrusi, no saslimšanas nav pasargāts neviens. Tomēr nereti tieši bērni ir tie, kurus vīrusi skar visbiežāk. To izplatību sekmē kopīga uzturēšanās visu dienu bērnudārza un skolas telpās. Kā vīrusu laikā no saslimšanas pasargāt gan pašus mazākos, gan skolas vecuma bērnus? Ieteikumos dalās BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.
19.jan 2020
Cilvēki mēdz būt vai nu pārāk atbildīgi pret uzticētajiem pienākumiem, vai nevērīgi pret savu veselību – un ļoti bieži dodas uz darbu arī slimi. Kā liecina “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss” dati, 70 % Latvijas strādājošo iedzīvotāju uz darbu dodas arī tad, kad veselības stāvokļa dēļ būtu ieteicams palikt mājās, no tiem 31 % atzīst, ka tā mēdz rīkoties bieži, bet 39 % – reti. Taču došanās uz darbu, kad piemeklējusi saaukstēšanās, paaugstināta temperatūra un slikta pašsajūta, var būt patiesi bīstama gan pašam slimotājam, gan apkārtējiem. Vairāk par iemesliem, kāpēc, saslimšanas gadījumā nepieciešams palikt mājās un atpūsties, nevis doties uz darbu, stāsta aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Mārīte Šukele.
19.jan 2020
Jaunākie BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultāti atklāj: 60% Latvijas iedzīvotāju pēdējo trīs gadu laikā neko nav darījuši saistībā ar nieru veselību, 25% ir veikuši nieru pārbaudes, nododot asins analīzes, 12% lietojuši uztura bagātinātājus un zāļu tējas, bet vēl 10% vērsušies pēc padoma pēc ārsta. Par nieru darbības nozīmi un profilaksi stāsta ģimenes ārste Zane Zitmane.
19.jan 2020
Eksperti prognozē, ka viena no veselīga dzīvesveida aktuālajām tendencēm šogad būs lielāka uzmanība pilnvērtīgam miegam. Jādomā par visiem veselīga dzīvesveida aspektiem, bet pietiekami dziļam un ilgam miegam ir īpaši liela nozīme enerģijas atjaunošanā, lai varētu tikt galā ar izaicinājumiem visās dzīves jomās. Viens no lielākajiem miega traucēkļiem ir stress. Kā tikt ar to galā un vakarā iemigt – dažus vienkāršus padomus piedāvā Popsugar.
19.jan 2020
Daži pētījumi liek domāt, ka matu krāsu un matu taisnošanas līdzekļu biežām lietotājām ir lielāks krūts vēža risks nekā tām, kuras šos produktus neizmanto, raksta The Healthy, tomēr tas vēl neko nepierāda.
19.jan 2020
Ziemā jo īpaši cilvēkam trūkst svaigu augļu un dārzeņu, tajā esošo vitamīnu un vērtīgo vielu, tāpēc uztura speciālisti iesaka uzturā pēc iespējas vairāk iekļaut kādu dārzeni, kas ir gandrīz katrā ledusskapī, raksta "akcenty.com.ua".