Veselība

21.okt 2018
Vitamīni un minerālvielas atbild par normālu organisma funkcionēšanu, tie rūpējas par pareizu šūnu, orgānu un nervu sistēmas darbību. Vajadzīgās uzturvielas organisms saņem ar pārtiku, taču bieži to daudzums ir nepietiekams. Farmaceiti norāda, ka cilvēks nereti kļūdās, domājot, ka organisms saņem visu nepieciešamo, ja ēdienkarte ir sabalansēta, fizisko aktivitāšu daudzums pietiekams un kopējā pašsajūta ir laba, taču patiesībā ķermenis cieš no vitamīnu un uzturvielu trūkuma.
photo_camera
21.okt 2018
Holivudas aktrise Selma Blēra paziņojusi, ka viņai diagnosticēta multiplā skleroze.
21.okt 2018
Karstā laikā izdzeram vairāk ūdens, bet joprojām dzirdam runas, kas speciālistiem izraisa vien smaidu. Vai tiešām sāļš minerālūdens nozīmē, ka tajā ir daudz sāls? Nedzerat gāzētu minerālūdeni, jo domājat, ka tas var veicināt celulīta veidošanos? Speciālisti apgalvo, ka tās ir iedomas, par kurām jāaizmirst. Ārste atklāj trīs patiesības, kā ir īstenībā.
21.okt 2018
Sestdien slimnīcās nogādātas divas sievietes, kurām mediķi konstatēja ķermeņa atdzišanu, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD).
21.okt 2018
Latvijā aptrūcies difterijas vakcīnu pieaugušajiem - to krājumi samazinājušies ražotāja piegāžu pārtraukuma dēļ. Tāpēc pagaidām noteikts ierobežojums difterijas un stinguma krampju kombinētās vakcīnas izmantošanai un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) aicinājis atlikt pieaugušo revakcināciju pret difteriju – sestdien vēstīja raidījums "LNT Ziņas".
20.okt 2018
Vision Express veiktajā klientu aptaujā liela daļa atzina, ka pirms miega lasa vai izmanto viedierīces un datoru - jau esot gultā. Tāpat viņi arī apstiprināja, ka vienīgais apgaismojums, lasot gultā, ir naktslampa, bet viedierīces tiek lietotas arī atrodoties pilnīgā tumsā. Tomēr vissatraucošākais, ka daudzi iedzīvotāji atzīst un ļoti labi apzinās – šādā veidā viņi bojā savu redzi.
20.okt 2018
Rudens nāk ar noteiktiem pienākumiem, un svarīgākais no tiem ir neaizmirst steigas pilnajā ikdienā parūpēties par savu reproduktīvo veselību, laikus piesakot vizīti pie ginekologa un veicot pilnu veselības pārbaudi. Pārbaude neprasa daudz laika un pūļu, taču sniedz nenovērtējamu ieguldījumu veselības saglabāšanā. Par šo un citiem faktoriem, kas ir svarīgi sievietes veselībai, Neauglības ārstēšanas kampaņas ietvaros stāsta ginekoloģe un ultrasonogrāfijas speciāliste Kristīne Ķempe.
20.okt 2018
Piektdaļai Latvijas bērnu ir liekais svars, un aptaukošanās proporcija bērnu vidū turpina pieaugt. Tuvojoties Starptautiskajai pārtikas dienai, kas tiek atzīmēta 16. oktobrī, ir vērts atgādināt, cik svarīgi ir lietot veselīgu pārtiku un ievērot veselīga dzīvesveida paradumus ģimenē, jo tas ietekmē gan pieaugušo, gan bērnu veselību. Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) docente un dietoloģe Laila Meija stāsta par veselības problēmām, ko var radīt bērna aptaukošanās, un atgādina, kas jāņem vērā, lai pēc iespējas samazinātu šo risku.
18.okt 2018
Sajūtot kādu smaržu, mēs to vērtējam pēc principa «patīk – nepatīk», un šis vērtējums ir subjektīvs. Bieži vien noteikts aromāts cilvēkam liek atcerēties kādu notikumu vai faktu, un šīs atmiņas var būt gan patīkamas, gan nepatīkamas. Piemēram, skūšanās losjons, kuru vairums cilvēku uztver kā izsmalcinātu un neuzbāzīgu, kādai sievietei var radīt nepatīkamas asociācijas, ja to lietojis viņas šķirtais vīrs. Bet kūtsmēslu smaka, kas lielākajai daļai ļaužu liek saraukt degunu, kādam saistīsies ar saulainajām bērnības vasarām laukos pie vecmāmiņas.
18.okt 2018
Tumši loki un maisiņi zem acīm – šie traucējošie defektiņi mēdz cilvēkus pārsteigt nesagatavotus. Kāpēc tie rodas, un ko darīt lietas labā?
18.okt 2018
Mati ir daļa no mūsu vizuālā tēla, kam, ikdienā ejot cilvēkos, jāizskatās labi. Mērena matu taukošanās ir normāla parādība: galvas ādas tauki (sebums) ir dabīgs kondicionētājs, kas nodrošina ādas virskārtā normālu pH līmeni, lai pasargātu to no dažādām baktērijām. Bet ko darīt, ja mati taukojas pārāk ātri? Dažam tā ir īslaicīga, bet daudziem – arī pastāvīga problēma, ar kuru cilvēki cīnās gadiem, jo mati taukojas katru dienu un ir ļoti grūti šajā ziņā kaut ko mainīt. Tādā gadījumā ļoti palīdz speciāli šai problēmai domātie matu kopšanas produkti.
18.okt 2018
Par to, kas ir Ginkgo biloba jeb divdaivu ginks, nevienam vairs īpaši nav jāstāsta. Lai arī dzimtene šim unikālajam kokam ir tālajā Āzijā, divdaivu ginka preparātus pazīst un lieto cilvēki visā pasaulē. Divdaivu ginks jeb Ginkgo Biloba ir viens no visvairāk pētītajiem kokiem pasaulē. Produkti, kas satur divdaivu ginka lapu ekstraktu, ir visnotaļ pieprasīti, un īpaši par tiem interesējas cilvēki, kuri rūpēs par savu veselību dod priekšroku produktiem, kas iegūti no dabas vielām. Austrumu tautām ginks ir pretstatu vienības, pastāvības, cerības, mīlestības un ilga mūža simbols.
18.okt 2018
Finanšu ministrijas sagatavotajā dokumentā Latvijas vispārējās valdības budžeta plāna projekts 2019. gadam, ar ko tā pirmdien iepazīstināja gan valdību, gan sabiedrību, minēti skaitļi, kas samulsinājuši veselības nozares profesionāļus. Neizpratni radījis kāds rādītājs – procenti no iekšzemes kopprodukta. Neatkarīgajai, cenšoties noskaidrot, kāpēc un kā tiek apgalvots, ka jau šogad veselības budžets ir sasniedzis četru procentu atzīmi no iekšzemes kopprodukta (IKP), radās pārliecība, ka tās ir spēles ar skaitļiem. Varētu arī spēlēties, taču Finanšu ministrija apstiprina faktu, ka pašreizējā budžeta projektā – ne pamata budžetā, ne papildus reformām piešķirtajā finansējumā, kas ir 154 miljoni eiro – nav ieplānota nauda mediķu darba algas palielinājumam, kas apsolīts.
18.okt 2018
Kā tu guli – tāds tu esi. Nav nemaz jābūt sapņu tulkam, lai varētu spriest par cilvēka personību un veselību pēc viņa gulēšanas paradumiem – tā dažādos pētījumos secinājuši amerikāņu zinātnieki.
17.okt 2018
Saruna pašam ar sevi var palīdzēt gan ikdienišķās situācijās, gan saspringtos brīžos, un nevajadzētu domāt, ka cilvēks, kurš tā dara, ir dīvains, ka ar viņu kaut kas nav kārtībā, pat ja saruna notiek skaļi, protams, ja vien runa nav par halucinācijām.
17.okt 2018
Apskāvieni var nākt par labu cilvēku veselībai, ja vien šķiet pieņemami tiem, kuri tiek apskauti, atsaucoties uz Kārnegi Mellona universitātes pētījumu, vēsta SheKnows.
17.okt 2018
Pasaules veselības organizācija izstrādājusi jaunas vadlīnijas iedzīvotāju aizsardzībai pret trokšņu piesārņojumu, kas ir viens no galvenajiem mūsdienu riska faktoriem cilvēku veselībai.
16.okt 2018
Andris Kivičs joprojām sāpīgi pārdzīvo neiekļūšanu 13.Saeimā.
16.okt 2018
Ministru kabinets, ārkārtas sēdē skatot nākamā gada budžeta jautājumu, apstiprināja arī 2019. gada budžeta projektu veselības aprūpes nozares provizoriskajam finansējumam.
15.okt 2018
Rudenim sākoties, vasaras kurpes un sandales nomaina slēgtie apavi. Kājas ātrāk gurst, pēdām nepiekļūst gaiss, tās vairāk svīst – visi šie faktori pastiprina risku iedzīvoties pēdu veselības problēmās. Izplatītākās no tām ir sausi, plaisājoši papēži, sabiezējumi uz pēdām, varžacis un sēnīšu infekcijas. Kā parūpēties par pēdu veselību un labsajūtu gada vēsajā sezonā, konsultē sertificētā farmaceite Mārīte Šukele.