Veselība

31.okt 2018
Cukura diabēts ir hroniska slimība, kurai raksturīgs paaugstināts glikozes līmenis asinīs. Tas var izraisīt nopietnus vēlīnos diabēta sarežģījumus un saīsināt mūža ilgumu par 12–14 gadiem.
31.okt 2018
Francija sākusi izmeklēšanu par vairākiem gadījumiem, kad mazuļi piedzimuši bez rokām vai stipri deformētām rociņām, paziņojušas varasiestādes.
30.okt 2018
Saaukstēšanās ir vairāk sezonāla saslimšana, kas raksturīga rudens/ziemas periodā, jo jau pašā nosaukumā tiek pieminēts aukstums. Saaukstēšanās un vīrusu saslimšanu simptomi bieži mēdz būt līdzīgi un grūti atšķirami: tas ir drudzis, paaugstināta ķermeņa temperatūra, galvassāpes, kakla sāpes, klepus, bet – praktiski visos šajos gadījumos, ja nerunājam par smagu gripas saslimšanu vai ilgstošiem saaukstēšanās simptomiem, kas nepāriet divu nedēļu garumā, ārstēšana ir ļoti līdzīga.
29.okt 2018
29. oktobrī ik gadu atzīmē Pasaules insulta dienu. Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā ik dienas tiek sniegta palīdzība vairākiem pacientiem, kurus skāris insults. Šādos gadījumos liela nozīme ir ne tikai mediķu operatīvai rīcībai, bet arī tam, cik ātri pacients vai viņa tuvinieki vēršas pēc palīdzības.
28.okt 2018
Acis ir viens no izturīgākajiem ķermeņa orgāniem – tās, nodrošinot tik šķietami pašsaprotamu funkciju kā redzi, nemitīgi piedzīvo slodzi. Īpaši aktuāli tas ir mūsdienās, kad aizvien vairāk laika pavadām pie viedierīcēm, pakļaujot savu redzi papildu piepūlei. Tādi simptomi kā acu apsārtums, asarošana, graušana, redzes miglošanās, ņirboņa, regulārs acu nogurums vakaros un attēla dubultošanās ir nopietni signāli, kas liecina par nepieciešamību vērsties pie speciālista. Par to, kā saglabāt acu veselību un nenodarīt kaitējumu redzei, stāsta farmaceite Ieva Zvagule.
28.okt 2018
Drēgnais rudens laiks ir ne tikai nopietns pārbaudījums mūsu imunitātei, bet arī daudz biežāk liek meklēt dabas līdzekļus, piemēram, zāļu tējas, kas palīdz cīnīties ar klepu un saaukstēšanos. Kuras no tējām ir visefektīvākās, kā izvēlēties sev piemērotāko un kā to pareizi lietot, ar ieteikumiem dalās farmaceite Zanda Ozoliņa.
27.okt 2018
Gūt vērtīgas atziņas no jebkuras situācijas un nebaidīties kļūdīties ir veids, kā izmainīt savu ikdienu un uzlabot pašsajūtu. Ar padomiem, kā ikviens var panākt pozitīvas pārmaiņas, dalās psiholoģe ar vairāk nekā 10 gadus ilgu praktisko pieredzi Iveta Aunīte.
27.okt 2018
Nevienam nav noslēpums, ka C vitamīns ir vērtīgs sabiedrotais spēcīgai imunitātei un spējai tikt galā ar rudens un ziemas saslimšanām. Kurus augļus un dārzeņus izvēlēties savā uzturā un tieši kuru sastāvā ir daudz C vitamīna, ar ieteikumiem dalās farmaceite Zanda Ozoliņa.
photo_camera
27.okt 2018
Latvijā 37 % sabiedrības regulāri veic ieteicamās veselības pārbaudes, liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”. Salīdzinot ar pagājušo gadu, par 3% pieaudzis to cilvēku skaits, kuri regulāri veic ieteicamās veselības pārbaudes – eksperti norāda, ka situācija uzlabojas, taču joprojām pārlieku daudzi cilvēki riskē ar savu veselību, vēršoties pie ārsta tikai tad, kad radušās veselības problēmas.
26.okt 2018
Cukura diabēts ir hroniska slimība, kurai raksturīgs paaugstināts glikozes līmenis asinīs. Tas var izraisīt nopietnus vēlīnos diabēta sarežģījumus un saīsināt mūža ilgumu par 12 – 14 gadiem.
26.okt 2018
Kanādas ārstu grupa sāks parakstīt pacientiem mākslas muzeja apmeklējumus kā līdzekli, kas palīdzētu tiem atveseļoties no dažādām saslimšanām.
25.okt 2018
Diemžēl Latvijas gados vecākie cilvēki ir pakļauti nabadzības riskam, vientulībai, slimībām. Sabiedrības novecošanās, migrācija un darbaspēka trūkums ir Eiropas mēroga problēma. Latvijas pensijas vecuma iedzīvotāji ir teikuši, ka labprāt strādātu. Lielākā daļa – tālab, lai nopelnītu papildus pensijai, salīdzinoši maz – lai socializētos. Lai gan vientulība ir problēma arī Latvijā.
25.okt 2018
Locītavas tāpat kā citas ķermeņa daļas ar gadiem nolietojas, taču neatbilst patiesībai iesīkstējušais uzskats, ka locītavu sāpes un stīvums neizbēgami kļūst par pastāvīgiem pavadoņiem mūža otrajā pusē. Daudz kas atkarīgs no tā, kā cilvēks rūpējas par locītavu veselību, un to var un vajag darīt jebkurā vecumā.
25.okt 2018
Jau zināms, ka laikapstākļu pārmaiņas var ietekmēt veselību dažādos veidos. Tostarp, tie, kuriem ir artrīts, izjūt pastiprinātas sāpes locītavās, kad samazinās gaisa temperatūra un spiediens, kā arī cilvēki, kurus moka migrēnas, īpaši izjūt laikapstākļu pārmaiņas, bet negaiss var saasināt astmu.
24.okt 2018
Cilvēks, kurš iecerējis padarīt savus uztura paradumus veselīgākus, vēlas noskaidrot ne vien to, ko un cik, bet arī – kad vislabāk ēst. Būtu jau lieliski, ja varētu saņemt vienu standarta priekšrakstu, kas derētu visiem, – brokastis tikos, pusdienas tikos, vakariņas atkal tikos un tikos.
24.okt 2018
Krievijas dziedātāja Svetlana Loboda saskārusies ar veselības problēmām, informē Telegram kanāls ''Мутко против''.
23.okt 2018
Vakar pēc brīvdienām, kad laikapstākļi lutināja un daudzi bija devušies sēņot vai atpūsties pie dabas, uz Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra “Latvijas Infektoloģijas centrs” laboratoriju pārbaudei tika atnestas 8 cilvēkiem piesūkušās ērces. Arī šodien jau atnestas pirmās ērces.
22.okt 2018
Ir sācies skolēnu brīvlaiks, kas ir brīdis, kuru veltīt saviem draugiem, vecākiem un radiniekiem, un laiks, kad bērni var nolikt smagās skolas somas, mazliet atpūsties un uzkrāt jaunus spēkus pirmā pusgada noslēgumam. Kā pavadīt brīvlaiku veselīgi, stiprinot imunitāti, iesaka farmaceite Ieva Zvagule.
21.okt 2018
Cilvēka ķermenis spēj pielāgoties dažādiem dzīvesveidiem. Dažiem tas izdodas labāk, citiem veicas grūtāk. Mūsdienās lielai daļai cilvēku ir mazkustīgs dzīvesveids, jo ikdienas darbs tiek veikts, sēžot iekštelpās. Pie tā var pierast jeb adaptēties, taču tas nozīmē, ka veikt fiziskas aktivitātes ar laiku kļūst grūtāk. Ar piecām pazīmēm, kas liecina – ikdiena kļuvusi pārāk mazkustīga un pienācis laiks kaut ko mainīt, dalās fiziskās sagatavotības eksperts Kārlis Birmanis.
21.okt 2018
Elpošana ir tik pašsaprotama, ka mēs par to iedomājamies vien tad, kad tā ir apgrūtināta. Ja cilvēks aizelšas, uzkāpjot pa kāpnēm, vai izjūt diskomfortu aizlikta deguna dēļ, tās ir viegli risināmas problēmas – vajadzīgs vien mazliet laika vai labs deguna aerosols. Taču ko darīt, kad pēkšņi bez redzama iemesla trūkst elpas vai sākas mokoša klepus lēkme? Par biedējošo slimību astmu un kā ar to sadzīvot, stāsta farmaceite Ieva Zvagule.