Balsošu par latviešu valodu - šāda nostāja ir Valmieras pansionāta iemītniekiem, taču ne visi izprot, ka biļetenā, atzīmējot lauciņu PAR, tādējādi atbalsts tiks dots Satversmes grozījumiem, kas paredz krievu valodu noteikt kā otru valsts valodu, ziņo LTV Ziņu dienests.
Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs (SC) tautas nobalsošanā piedalījies un par krievu valodu kā otru valsts valodu nobalsojis Daugavpilī, kur šodien piedalās vecticībnieku konferencē.
Četros vēlēšanu iecirkņos, kuros iespējams nobalsot tā dēvētajā valodu referendumā Krievijā, darbs norit mierīgi, un pie iecirkņiem netiek organizētas nekādas akcijas. Vienlaikus balsotāju aktivitāte ir neredzēti augsta, liecina aģentūras LETA veiktā aptauja.
Jautājums referendumā par krievu valodas statusu vēlētājiem grūtības nesagādā, jo viņi jau laikus mājās izpētījuši, kā jābalso, tādēļ cilvēki nepēta iecirkņu kabīnēs izvietotos Centrālās vēlēšanu komisijas plakātus, novēroja aģentūra LETA.
Šodien no Latvijas cietumos mītošajām personām referendumā par otru valsts valodu piedalīsies 4047 ieslodzītie jeb gandrīz 90% no tiem, kuriem ir balstiesības, aģentūru LETA informēja Ieslodzījuma vietu pārvaldes vecākā referente Ināra Makārova.
Valsts prezidents Andris Bērziņš šodien Latvijas vēstniecībā Varšavā (Polijā) ir piedalījies tautas nobalsošanā, lai atbalstītu latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu Latvijā, nra.lv informēja Latvijas Valsts prezidenta kancelejas Preses dienestā.
Vairākos Rīgas vēlēšanu iecirkņos balsotāji referendumā par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai veido garas rindas, novēroja aģentūra LETA.
Līdz plkst.8 Valsts policija (VP) nav saņēmusi nekādu informāciju par pārkāpumiem referenduma norisē. Pirmās stundas laikā pēc vēlēšanu iecirkņu atvēršanas Latvijā kopumā referendumā nobalsojuši 25 200 balsotāju jeb 1,63% no kopējā vēlētāju skaita, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotā informācija.
Pagaidām iecirkņos ārvalstīs referendumā par krievu kā otro valsts valodu nobalsojuši 168 pilsoņi jeb 0,31% no vēlētāju skaita, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) līdz plkst.8 apkopotā informācija.
Referenduma laikā Drošības policija un Valsts policija strādās pastiprinātā režīmā, lai identificētu potenciālos riskus un apdraudējumus, kas varētu ietekmēt tautas nobalsošanas norisi, kā arī, lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību un nepieļautu likumpārkāpumus referenduma norises vietās.
Alūksnes novada vēlēšanu iecirkņos, līdzīgi kā citviet Latvijā, no rīta pirmie steidz nobalsot iedzīvotāji, kuriem šī ir darba diena. No rīta iecirkņos ierodas arī pa kādam makšķerniekam, kuri tālāk dienu iecerējuši pavadīt svaigā gaisā pie dabas.
Līdz 12:00 Latvijā kopumā referendumā nobalsojuši 415 767 pilsoņi jeb 26,91% no kopējā vēlētāju skaita, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotā informācija.
Pagaidām nav informācijas, ka pēc referenduma varētu notikt kādas plašākas akcijas vai protesti, intervijā LTV raidījumam "Labrīt, Latvija!" sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).
Biedrības "Dzimtā valoda" līderis un viens no krievu valodas referenduma iniciatoriem Vladimirs Lindermans uzskata, ka Labas gribas manifests vienos tos krievus, kuri nav ietekmīgi vai populāri krievu kopienā, bet gan tos, kas ir lojāli patreizējiem Latvijas politiķiem.