Piedāvājot noteikt visiem sociālās apdrošināšanas pabalstiem griestus, Labklājības ministrija (LM) cer izvairīties no lielākiem samazinājumiem sociālajā budžetā, kas neizbēgami skartu pensijas.
Šāgada pirmajos astoņos mēnešos sociālos pabalstus saņēma 43 034 personas, kas ir par pieciem procentiem vairāk nekā pērn, nra.lv informēja Rīgas domes Labklājības departamenta speciāliste Lita Brice.
Valdība, plānojot būtisku nākamā gada sociālā budžeta izdevumu samazinājumu, stingri paliek pie idejas par vairāku sociālo pabalstu ierobežošanu, nosakot bezdarbnieku un vecāku pabalstu griestus.
Igaunijas, Lietuvas un Latvijas cilvēku ar invaliditāti organizācijas aicina Baltijas valstu prezidentus un valdības arī ekonomiskās krīzes laikā nepieļaut cilvēku ar invaliditāti situācijas pasliktināšanos.
Tuberkulozes un plaušu slimību valsts aģentūras (TPSVA) un slimnīcas arodorganizācijas koplīgumā pastāv vienošanās par divu veidu pabalstu izmaksu, un saskaņā ar līgumu šogad pabalstos izmaksāti 1630 lati, nra.lv pastāstīja slimnīcā.
Bezdarba riskam pakļautie darbinieki, kuri strādā nepilnu darba nedēļu privātuzņēmumos, var pieteikties apmācību kuponam. Taču, lai saņemtu šādu vaučeru, cilvēkam būs jāpierāda, ka viņš atrodas dīkstāvē.
Finanšu ministrs Einars Repše (JL) piemetis sausu pagali gruzdošajam "sociālo nemieru ugunskuram", paziņojot, ka būs jāsamazina vai jāierobežo sociālie pabalsti. Taču, tā kā lauvastiesu sociālā budžeta izdevumu veido pensiju speciālais budžets, tad gūt ievērojami jūtamu izdevumu samazinājumu tikai ar pabalstiem nav iespējams.
Pagaidām ģimenei vēl izdodas kaut kā iztikt ar sievas nopelnīto. Tāpat izlīdzos ar haltūrām, Neatkarīgajai stāsta rīdzinieks Vasilijs, kuram novembrī beigsies bezdarbnieka pabalsta izmaksa.