Zinātnieki uzskata, ka paredzamais cilvēka dzīves ilgums turpmākajos gados palielināsies arvien lēnāk, jo arvien vairāk cilvēku būs pakļauti novecošanās negatīvajām pusēm, vēsta “The Sky News”.
Jebkura sieviete vēlas palikt jauna un skaista pēc iespējas ilgāk, bet, kā izrādās, lielākā daļa katru dienu veic darbības, kas noved pie pretēja rezultāta.
Zinātnieki ir atklājuši, ka cilvēki molekulārā līmenī piedzīvo divus paātrinātus uzliesmojumus, kuros noveco visstraujāk - vispirms apmēram 44 gadu vecumā un pēc tam atkal 60 gadu vecumā, raksta “CNN”.
Lai saglabātu labu smadzeņu darbību novecojot, mums ir vairāk jākustas. Par to, kas ir labākais un sliktākais, ko varam nodarīt savām smadzenēm, raksta “New York Post”.
Ilgmūžības eksperti ir identificējuši 8 sliktos ieradumus, kas liek ātrāk novecot. Viena no galvenajām novecošanas pazīmēm ir šūnu bojājumu uzkrāšanās, kas izraisa orgānu darbības traucējumus un galu galā nāvi.
Pretnovecošanas produktu industrija šobrīd ie 250 miljardus vērta, tomēr ''jaunības eleksīrs'' neeksistē. Vismaz pagaidām, jo pētnieku grupa uzskata, ka atrodas tuvu tā izgudrošanai, informē TIME.
Aizvien biežāk uzzinam, ka kļūšana vecākam automātiski nenozīmē arī atvadīšanos no laba un jauneklīga izskata, norāda Huffington Post. Vien paskatieties uz 61 gadu veco Džasmīnu Rossi!
Vai gadi ir mūsu bagātība vai grūti panesama nasta, un kurā brīdī cilvēks kļūst vecs? Teorijas runā par hronoloģisko, bioloģisko, psiholoģisko un sociālo novecošanu. Tautā tikmēr vērojama viedokļu daudzveidība. Viens saka «es esmu vecs», kad vēlas dzirdēt komplimentu, cits – kad slinkums darboties, bet vēl kādam steigā mājās aizmirsta atslēga šķiet neapgāžams pierādījums, ka nu viņš ir ceļā uz vecuma plānprātību.
Ir pierādīts, ka 25 gadu vecumā beidzas visi augšanas procesi un sākas fizioloģiskie novecošanās procesi. Bet, tā kā ikviena sieviete grib būt skaista un pēc iespējas ilgāk saglabāt jaunības starojumu, viņai pašai ir sev jāpalīdz uzturēt ādu labā stāvoklī. Mūsdienās to palīdzēt sola arī modernās lāzertehnoloģijas.
Labklājības ministrija (LM) un Pasaules Banka (PB) parakstījušas līgumu par pētījuma veikšanu kā konsultāciju pakalpojumu. Labi apmaksātie eksperti šoreiz Latvijā pētīs aktīvās novecošanās situāciju.
Piektdien, 3.februārī, Eiropas gada aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei (2012) atklāšanai veltītajā pasākumā labklājības ministre Ilze Viņķele svinīgi parakstīja apņemšanos par sadarbību ar septiņiem sabiedrībā labi zināmiem cilvēkiem - Labas gribas vēstniekiem.