Pateicoties imigrantu pieplūdumam no Tunisijas un Lībijas, Francija varētu uz laiku apturēt darbību Šengenas līgumā, paziņojusi prezidenta Nikolā Sarkozī kanceleja.
Lībijas nemiernieku līderi aicinājuši Lielbritāniju un Franciju nosūtīt savus sauszemes spēkus uz šo valsti, lai palīdzētu cīņā pret Muammara Kadāfi armiju. Lielbritānija jau pieņēmusi lēmumu deleģēt uz Lībiju militāros konsultantus, kuri sniegtu padomus nemierniekiem, savukārt Lībijas valdības pārstāvis vakar brīdinājis, ka šāda rīcība tikai saasinās situāciju.
Ja Eiropas Savienība (ES) Lībijā īstenos militāru misiju humānās palīdzības kravu apsargāšanai, tad tas nozīmēs, ka rietumvalstu sauszemes spēku karavīri tomēr spers kāju uz Lībijas zemes, no kā līdz šim ir izvairījušies.
Lībijas diktatora Muamara Kadafi dēls Saifs al Islams Kadafi (attēlā) intervijā laikrakstam "The Washington Post" paziņojis, ka valdība nav pret savu tautu pastrādājusi nevienu noziegumu.
Šonedēļ Latvijas ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis dzīvojas pa Briseli un Luksemburgu, piedaloties ES ārlietu ministru sanāksmēs. Diemžēl no mūsu ministra piedalīšanās šajās sanāksmēs nekas nav atkarīgs, jo viņam nav tādas autoritātes, lai viņā ieklausītos, un, pat ja būtu, tad diez vai viņam būtu ko teikt.
Lībijas diktatoram Muamaram Kadafi lojālie bruņotie spēki kaujās Lībijā nogalinājuši 10 000 cilvēku, 20 000 pazuduši bez vēsts, 30 000 ir ievainoti, turklāt ceturtā daļa ievainoto guvuši nopietnus savainojumus, otrdien apliecināja nemiernieku Nacionālās Pārejas padomes pārstāvis Ali al Isavi.
Lībijas nemiernieki vakar izteikuši iebildes pret Āfrikas Savienības ierosināto konflikta noregulēšanas plānu, kuram iepriekš bija piekritis Lībijas līderis Muammars Kadāfi. Nemiernieki uzsvēruši, ka obligāts pamiera priekšnosacījums ir M. Kadāfi un viņa dēlu atkāpšanās no visiem amatiem un emigrācija, kā arī M. Kadāfi lojālo armijas apakšvienību atgriešanās kazarmās.
Rietumvalstis Muammaru Kadāfi uzskata par despotu un ar militāru atbalstu mēģina palīdzēt nemierniekiem gāzt viņa režīmu. Savukārt M. Kadāfi apkalpojošās austrumeiropiešu māsiņas, par kurām pēdējos gados tik daudz ir baumots, viņu uzskata par labu darba devēju. Viņas M. Kadāfi sauc par "tēti".
Sabiedroto triecienos Lībijai iznīcināti 30% Lībijas militārā potenciāla, otrdien apliecināja NATO brigādes ģenerālis Marks van Ūms, ziņo aģentūra Reuters.
Itālijas premjers Silvio Berluskoni vakar ieradās Tūnisijā, lai ar šīs valsts valdību mēģinātu vienoties par pasākumiem, kas realizējami, lai apturētu aizvien pieaugošo nelegālo imigrantu straumi – kopš janvāra vidus Itālijai piederošajā Lampedūzas salā ieradušies aptuveni 23 000 nelegālo ieceļotāju no Ziemeļāfrikas.
Amerikas Savienotās valstis piekritušas NATO lūgumam pirmdien veikt uzlidojumus Lībijā, kurus pēdējā laikā veikt traucējuši sliktie laika apstākļi ziņo aģentūra France-Presse, atsaucoties uz Pentagona paziņojumu.
29.martā Londonas konferencē par noregulējumu Lībijā starptautiskā sabiedrība, pildot ANO Drošības padomes rezolūcijas 1970 un 1973, pieņēma lēmumu par politiskā noregulējuma fāzes uzsākšanu.
Atbildību par septiņu igauņu velotūristu nolaupīšanu Libānā uzņēmies kāds mazpazīstams grupējums, kas vietējam ziņu portālam nosūtījis elektroniskā pasta vēstuli ar trīs sagūstīto cilvēku identifikācijas karšu kopijām.
Atsākoties Lībijas līderim Muammaram Kadāfi lojālo spēku ofensīvai, no jauna uzvirmojušas runas par iespējamo lībiešu nemiernieku apbruņošanu. Kaut gan šis jautājums netika skarts otrdien Londonā notikušajā starptautiskajā konferencē, gan ASV prezidents Baraks Obama, gan Francijas ārlietu ministrs Alēns Žipē atgādinājuši, ka starptautiskās sabiedrības galvenais mērķis ir panākt M. Kadāfi gāšanu, tādēļ nemiernieku apbruņošana būtu apspriežama.
Vairāk nekā 40 pasaules valstis nolēmušas turpināt militāro operāciju Lībijā, kā arī izveidot starptautisku koordinācijas grupu, kas izstrādātu plānu par Lībijas nākotni pēc Muammara Kadāfi režīma krišanas.
Speciāli Neatkarīgajai Eiroparlamenta deputāts Ivars Godmanis sarunājas ar Latvijas vēstnieku NATO Māri RIEKSTIŅU par to, ko saistībā ar notikumiem Lībijā pašlaik dara NATO un Eiropas Parlaments.
NATO militārie spēki atlikuši pavēlniecības pārņemšanu Lībijā uz ceturtdienu, šodien paziņoja Ziemeļatlantijas alianses diplomāts,vēsta aģentūra France Presse.
Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia martā veiktais pētījums liecina, ka absolūtais vairākums (91%) aptaujāto ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka Latvijai nav militāri jāiesaistās Lībijas konfliktā (19% uzskata, ka drīzāk nav jāiesaistās, savukārt 72% uzskata, ka nav militāri jāiesaistās Lībijas konfliktā).
Pēdējo dienu laikā Lībijas nemierniekiem ir izdevies no Muammara Kadāfi spēkiem atkarot vairākas pilsētas un viņi ar rietumvalstu gaisa spēku atbalstu virzās aizvien tālāk rietumu virzienā.