Nereti dažādās interneta lapās lasāmas diskusijas par to, cik kafijas tases drīkst izdzer vienas dienas laikā. Savu padomu šajā jautājumā sniegusi ārste dietoloģe Lolita Neimane.
Ja dienas laikā izjūtam enerģijas izsīkumu, lielu nogurumu, pirmais, ko mēs darām, ir sniedzamies pēc kafijas tases. Lai arī tas var šķist vienīgais glābiņš, kā palielināt enerģijas līmeni, tomēr tā gluži nav. Enerģiju iespējams gūt ne tikai no kafijas un enerģijas dzērieniem, bet arī pavisam citos veidos.
Daudzi cilvēki savu ikdienu nespēj iedomāties bez karsti kūpošas kafijas tases. Vieni kafiju dzer, lai iegūtu nepieciešamo enerģijas devu. Tikmēr citi kafiju dzer tikai tāpēc, jo viņiem tā ļoti garšo.
Pēc Eurostat datiem, šī gada augustā kafijas cena bija par 16,9 procentiem augstāka nekā gadu iepriekš, savukārt 2021. gada augustā kafijas gada cenu pieaugums bija tikai 0,5 procenti.
Tasīte rīta kafijas spēj atmodināt organismu un piešķirt možumu dienas iesākumam, bet tas nav vienīgais ieguvums un pielietojums kafijas pupiņām. Kafijas pupiņas satur kofeīnu un spēcīgus antioksidantus, kas aizsargā ādu un arī efektīvi stimulē tās atjaunošanos. Kādu ieguvumu ādas aizsardzībai un veselībai sniedz kafijas pupiņu sastāvā esošais kofeīns un antioksidanti stāsta kosmētiķe Ieva Strautkalne.
Kapučīno un latte nav iedomājamas bez baltām piena putiņām. Ja mājās nav piena putotājs, tad par šādām kafijām var aizmirst. Tomēr mums ir ideja, kā bez piena putotāja iegūt "putiņas" ar kurām papildināt kafiju!
Lai zaudētu lieko svaru, nepieciešams ieturēt sabalansētas maltītes un sportot. Svarīgs ir arī vielmaiņas ātrums. Izrādās, ka viens kafijas veids var palīdzēt "iekustināt" vielmaiņu, kā rezultātā, iespējams, zaudēt arī svaru, vēsta "Eat This, Not That".
Kafija spēj gan uzlabot, gan graut mūsu veselību. Svarīgi to ir lietot normas robežās, lai tā mūsu veselībai nenodarītu ļauna. Ir zināms tas, ka kafija var samazināt sirds slimību un diabēta risku. Tomēr tas nav viss, tai piemīt arī citas labas īpašības, vēstīts protālā "Eat This, Not That".
Klimata pārmaiņu un citu faktoru ietekmē rodas jauni kafijas audzēšanas reģioni, bet ir arī vietas, kurās kafiju vairs nav iespējams audzēt. Nākotnē kafija kļūs grūtāk pieejama un, iespējams, dārgāka, jo to ietekmē klimata pārmaiņas un pēc šī dzēriena turpina augt pieprasījums, Latvijas Radio raidījumā “Zināmais nezināmajā” vērtēja "Andritto" kafijas grauzdētavas vadītājs, barista Andris Petkēvičs un "Kalve Coffee" īpašnieks Gatis Zēmanis, ziņo portāls "LSM".
Zinātnieki izpētījuši 171 000 britu un atklājuši, ka tiem, kam patīk regulāri dzert kafiju ar cukuru, ir par trešdaļu mazāka iespēja nomirt jaunībā, raksta "The Sun".
Jūsu kafija tikai iegūs, ja tās pagatavošanai veltīsiet nedaudz rūpības un pareizi strādāsiet ar pieejamo materiālu. Kā pagatavot tiešām labu kafiju mājas apstākļos, stāsta barista Gatis Silenieks.
Žurnālā "Open Heart" publicēts jauns pētījums par kafiju. Pētījumā atklājās interesantas lietas par espreso ietekmi uz veselību, vēsta "Eat This, Not That".
Kā atklāj ārste Sāra Kaijata (Sara Kayat), kafijas sastāvdaļas var pazemināt dzelzs līmeni organismā, kas var veicināt matu izkrišanu, raksta "The Sun".