Anglijas Karaliskā dārzkopības biedrības Starptautiskajā rododendru šķirņu reģistrā reģistrētas septiņas Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā izveidotās siltumnīcu acāliju sīkziedu šķirnes. Šķirņu autors ir Rihards Kondratovičs.
Sīpolos ik uz soļa pamanāma izdoma un pamatīgums. Visam, ko šeit radījušas saimnieku rokas, sirds un prāts, klāt stāvējusi mīlestība – to nevar nejust. Savu dzejnieka dvēseli Visvaldis Vecvagars vispārējai apskatei neizliek, tikai ļauj to nojaust viņam vien raksturīgā manierē – caur dzirnakmeņiem un akmeņiem, kas ieskauj Sīpolus, caur saviem fantastiskajiem stāstiem un pastāstiem, caur savu latvietību līdz kaula smadzenēm.
Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā Rīgā, Kandavas ielā 2 sākušas ziedēt pirmās acālijas un no 1.februāra Acāliju mājas durvis tiks atvērtas apmeklētājiem.
Par sanpaulijām, Uzambāras jeb Āfrikas vijolītēm, nevar nepriecāties. Sudrabaini mīkstu lapu rozetes viducī trauslie, maigi zīdainie ziedu čemuri ir pārsteidzoši savā formu un krāsu toņu dažādībā.
Gaumīgi, kompakti augu stādījumi visapkārt izmēros nelielajam pagalmam, koši ziedošu puķu akcenti starp dažādu formu un toņu skujeņiem – Dainas un Jēkaba Laivenieku savrupmājas nelielais, taču ar lielu rūpību un mīlestību koptais dārzs pilsētas daudzdzīvokļu namu ciešā ieskāvumā noteikti ir viens no skaistākajiem Liepājā.
«Tā bija mīlestība no pirmā acu skata!» bija pārliecināta gan Elita, gan Aivars. Grūti noticēt, ka sapņu mājā abi kopā nodzīvoja vien pusotru gadu. Žurnāls Māja ir pateicīgs par saules pilno dienu Elitas Veidemanes un Aivara Brīzes ar sirds siltumu veidotajā dārzā.
Latvijā novembrī Valsts augu aizsardzības dienestā (VAAD) reģistrētas piecas jaunas vīnogu šķirnes, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja VAAD Sēklu kontroles departamenta Sēklu sertifikācijas un šķirņu aizsardzības daļas eksperte Sofija Kaļiņina.
Jēkabpils centrs jau palicis aiz muguras, taču Daugavu, kas no mūsu meklētās ielas netālu, tā arī neredzam. Privātmājas ieskāvušie dārzi veido krāšņus laukumus un zaļas stādījumu barjeras, aiz kurām upes zilā lente tikai jaušama
Strādīga un saticīga ģimene, kopti lauki, ziedošs dārzs, spodrs pagalms – tā vienmēr ir bijusi latviskā darba tikuma vizītkarte, un Avotu ozolos vēl šobaltdien šīs vērtības tiek turētas godā.
Drēgnais oktobris, par spīti tam, ka prāts uz rušināšanos dobēs vairs nenesas, uzskatāms par pēdējo dārza darbu mēnesi. Līdzās priekam par lapu sārtumu, kastaņu lietus nebēdnīgumu un līksmajiem gājputnu kāšiem jāpagūst piepildīt grozus un pagraba plauktus ar pēdējām ražas veltēm un sagatavot dārzu ziemas guļai.
Jau no seniem laikiem latvietim pīlādzis (sērmūkslis, sērmūslis, pīlēģis, pucenis, saldoksnis, čārmyuška) bijis īpašs koks – maģiskām spējām apveltīts, katrai sētai svētību nesošs, no visa ļauna pasargājošs.
Durbes novads var lepoties ar daudziem skaistiem dārziem. Vietējie iedzīvotāji novērojuši – cits no cita noskatās un dara daiļu savu apkārtni. Tā teikt, ne jau komisijām, bet lai paši justos labi, lai būtu, kur dvēselei veldzēties.
Ierasts domāt, ka rūpes par zālienu svarīgas tikai pavasarī un pašā vasaras pilnbriedā, taču tā gluži nav. Arī augusta izskaņā un rudenī mauriņa kopšanas darbi ir aktuāli – tas pilnvērtīgi jāsamēslo veiksmīgai pārziemošanai un, lai zāles sega nezaudētu savu glīto izskatu, jāturpina regulāri pļaut.
«Šī vieta iepatikās uzreiz,» atceroties novembri pirms vairāk nekā 30 gadiem, kad pirmoreiz ieraudzīta krūmu slēptā nogāze un tai piegulošā pļava, saka ogrēnietis Kārlis Knopkens.
Kaut kā neiznāk atpūsties Japānā vai Austrālijā? Vidusjūra un Āfrika vien sapņos rādās? Neskumstiet, jo arī pašu dārzā var izveidot eksotiskus svešzemju stūrīšus, atliek vien iznest ārā ziedošus subtropu izcelsmes telpaugus.
Ludzānieši Helēna un Jāzeps Sarkšņi vienu no skaistākajiem pilsētas dārziem iekopuši kādreizējā mazdārziņu teritorijā, paši nemaz neesot dārza darbu lietpratēji.
Orientējoties pēc Talsu ielām un pakalniem, pilsētai cieši piegulošo Paugurciemu viegli atrast. Turklāt oficiālā piederība Laidzes pagastam šeit esošajām rūpīgi iekoptajām sētām un dārziem neliedz kļūt pamanītiem abpus robežai, mudinot priecāties par skaistajām ainavām un slavēt ieguldīto darbu.
ASV, Kalifornijā kāda 59 gadus veca sieviete savu 63 gadus veco vīru apglabājusi savas mājas pagalmā. Sieviete stāsta, ka vīru mīlējusi, taču īstām bērēm viņiem neesot bijis līdzekļu.
Iestājoties pastāvīgi siltam laikam, kad salnas vairs nedraud, daudzi istabas augi, piemēram, palmas, aukubas, agaves, gumijkoki, segliņi, mirtes, acālijas un dažādi sukulenti, labprāt uzturas ārā – uz balkona vai dārzā.