Alcheimera slimība

16.jan
Smadzeņu atmiņa katru vakaru tiek "pārstartēta". Labs miegs dod ķermenim enerģiju, taču jauns Kornela universitātes pētījums atklāja, ka tas atjauno vēl vienu svarīgu funkciju: atmiņu. Zinātniskais darbs tika publicēts žurnālā “Science”.
11.dec 2024
Pieaugot cilvēka vēdera izmēram, viņa smadzeņu atmiņas centrs saraujas - tas notiek jau 40 un 50 gadu vecumā, krietni pirms kognitīvās funkcijas pasliktināšanās, liecina jauni pētījumi, raksta “CNN”.
10.dec 2024
Izrādās, ka pirmie demences simptomi var būt kas tāds, ko no pirmā acu uzmetiena nevaram saistīt ar šo slimību, turklāt šis simptoms var parādīties pat desmit gadus pirms slimības aktīvās fāzes, raksta “New York Post”.
30.okt 2024
Pēc 55 gadu vecuma cilvēkiem arvien biežāk rodas biedējošas domas par vecumu. Tomēr izrādās, ka daudzi priekšstati par vecumdienām ir nepareizi. Zinātnieki no ASV Nacionālā novecošanas institūta runā par desmit izplatītiem mītiem, kas saistīti ar vecumdienām.
31.jūl 2024
Ugunsgrēka dūmi var būt sliktāki smadzeņu veselībai nekā citi gaisa piesārņojuma veidi, liecina jauns pētījums, kas to saista ar paaugstinātu demences risku, raksta "ctvnews.ca".
18.feb 2024
Jauni pētījumi liecina, ka asins analīzes, kurās tiek meklētas izmaiņas noteiktos proteīnos, varētu paredzēt demenci līdz 15 gadiem pirms diagnozes noteikšanas.
11.feb 2024
Nupat mūsu kino galveno balvu “ Lielo Kristapu” saņēma spēlfilma “Pastkarte no Romas”. Pēdējos gados pasaules kino tēma par Alcheimera slimnieku un viņu tuvinieku pieredzi nav vairs retums. Tomēr tieši Latvijā šīs slimības ārstēšanai nav pietiekams valsts atbalsta. Slimību diagnosticē novēloti un vairāk nekā puse pacientu nesaņem palīdzību, ziņo "Nekā personīga".