\\Autori

Ritums Rozenbergs

19.mai
Tieslietu ministra lēmuma teksts “Par disciplinārlietas izbeigšanu pret Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieci ģenerāli Ilonu Spuri” atklāj Tieslietu ministrijas pārraudzības iestādes amatpersonu saspringtās, neētiskās attiecības, subordinācijas ignoranci, bezatbildību un nodokļu maksātāju naudas šķērdēšanu.
 
3.mai
“Es viņu ne zināju, ne dzirdēju, ne redzēju,” par šobrīd ASV krimināli apsūdzēto Krievijas domes vicespīkeru un Krievijas Federācijas Bruņoto spēku sporta kluba ACSK direktoru padomes priekšsēdētāju Aleksandru Babakovu saka Nacionālās apvienības Saeimas deputāts, Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sekretārs un Stratēģiskās komunikācijas apakškomisijas sekretārs Edvīns Šnore.
 
27.apr
ASV celta kriminālapsūdzība Krievijas Valsts domes priekšsēdētāja vietniekam Aleksandram Babakovam, kurš labi pazīstams dažās Latvijas politiķu un uzņēmēju – jo īpaši Aivara Lemberga oponentu – aprindās.
 
25.apr
Vācijas varas iestādes pagaidām demonstrē nosacītu iecietību pret Krievijas kara Ukrainā atbalsta akciju rīkotājiem un dalībniekiem, tomēr nākotnē šiem “putinistiem” var nākties izjust Vācijas likumu bardzību, liecina “Neatkarīgās” apkopotā informācija no Vācijas medijiem, kā arī no ierakstiem sociālajos tīklos.
 
14.apr
Saulkrastu policijas iecirkņa policistiem jānotver miljonārs Jūlijs Krūmiņš un jāatgādā uz Rīgas apgabaltiesu nopratināšanai t.s. Lemberga prāvā, pirmdien lēma Rīgas apgabaltiesa.
 
4.apr
Balsojumi Saeimā un pirms tam veiktie priekšdarbi, lai virzītu Civilās savienības likumprojektu, atmasko tā autorus un virzītājus – partiju “Konservatīvie” – kā savu vēlētāju un Latvijas kristīgo baznīcu krāpējus, komentējot pagājušās ceturtdienas notikumus Saeimā, sarunā ar “Neatkarīgo” vērtēja bijušais Saeimas deputāts, Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis, Tiesību zinātņu institūta valdes priekšsēdētājs, Latvijas Universitātes profesors, Dr. iur. Ringolds Balodis.
 
25.mar
Aivars Lembergs bija viens no tiem, kurš jau pirmajās dienās pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā pauda viedokli, ka karš nekavējoties jāaptur; karojošajām pusēm jāsēžas pie sarunu galda. Par šāda viedokļa paušanu viņš izpelnījās bargu kritiku no oponentiem politikā.
 
24.mar
Grozījumi Likumā par ostām atgriezīs Latviju PSRS laikos, kad ostas pārvaldīja valsts varas ierēdņi, kurus interesēja tikai no ostu darbības ienākošā nauda un kuriem bija vienaldzīgas vides piesārņojuma izraisītās problēmas, uzskata ilggadējais Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.
 
17.mar
Maskavā dzimusī, bet Vācijā dzīvojošā žurnāliste, scenāriste, rakstniece Anastasija Gorohova šā gada 5. martā bija plānojusi būt Rīgā, lai piedalītos kinofestivālā “Art docfest”. Tajā tika demonstrēta filma “Beyond the White” (“Viņpus baltā”), kura veidota pēc viņas rakstītā scenārija. Diemžēl Krievijas iebrukums Ukrainā plāniem apmeklēt Rīgas kinofestivālu pārvilka treknu svītru.
 
15.mar
Francijas un Vācijas valdības sola saviem iedzīvotājiem kompensēt izmaksas, kas saistītas ar strauji augošām degvielas cenām, turpretī Latvijā šie būtiskie zaudējumi tiks kompensēti tikai Saeimas deputātiem.
 
11.mar
Ukrainas plašsaziņas līdzekļos publiskotā informācija par JKP vadošā politiķa Jura Juraša iekļaušanos Ukrainas zemessardzes vienībā Kijevas aizstāvībai uzjundījusi jautājumus par viņa iepriekš slēptajiem talantiem militārajā jomā, kā arī par politiķa centienu patiesajiem iemesliem.
 
11.mar
Krievijas attieksme pret saviem kritušajiem kareivjiem ir briesmīga, ja vien tās nav viltus ziņas – šādi “Neatkarīgās” aptaujātie Latvijas Nacionālo bruņoto spēku virsnieki vērtē plašsaziņas līdzekļos izskanējušo vēsti par Krievijas aizsardzības ministra vietnieka vēlmi ciniskā veidā atbrīvoties no kritušajiem.
 
9.mar
Kurzemes rajona tiesa eksprokuroru, miljonāru Valentīnu Kokali atzinusi par vainīgu krāpšanā un dokumentu viltošanā, par to piespriežot viņam divu gadu un astoņu mēnešu cietumsodu, brīvības atņemšanas sodu izpildot nosacīti un nosakot pārbaudes laiku uz trim gadiem.
 
7.mar
Par karu Ukrainā, par tranzīta diplomātiju un tranzīta perspektīvām Latvijā intervijā “Neatkarīgajai” stāsta bijušais akciju sabiedrības “Latvijas dzelzceļš” prezidents, tagad uzņēmuma “Win Win Transport Solution” īpašnieks, Ukrainas loģistikas alianses prezidents un Ukrainas Ministru kabineta Investīciju padomes padomnieks Edvīns Bērziņš.
 
7.mar
Edvīns Bērziņš, former President of joint-stock company Latvian Railway, now the owner of Win Win Transport Solution, President of the Ukrainian Logistics Alliance and Advisor to the Investment Council of the Cabinet of Ministers of Ukraine, talks about the war in Ukraine, transit diplomacy and transit prospects in Latvia in an interview with Neatkarīgā.
 
4.mar
Pirmajā intervijā “Neatkarīgajai” pēc atbrīvošanas no cietuma Aivars Lembergs atklāj, cik ļoti prombūtne no mājām ļauj apjaust ģimenes vērtību un novērtēt tautas atbalstu; piesardzīgi stāsta par nākotnes plāniem, sola turpināt kalpot Ventspilij un ventspilniekiem.
 
28.feb
Pēc viena gada un divām dienām Aivars Lembergs beidzot atbrīvots no Rīgas Centrālcietuma, kur viņš nonāca pēc pašreizējās Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājas vietnieces Irīnas Jansones vadītā tiesas sastāva pasludinātā saīsinātā sprieduma pērnā gada 22. februārī.
 
28.feb
After one year and two days, Aivars Lembergs has finally been released from the Riga Central Prison, where he was sentenced after a summary judgement handed down by the current Riga Regional Court deputy chairwoman Irīna Jansone on February 22 last year.
 
24.feb
Rīgas apgabaltiesas krimināllietu kolēģija tā dēvētajā Lemberga lietā apelācijas procesa trešajā sēdē uzklausīja aizstāvības un vairāku aizskartās mantas īpašnieku lūgumus atcelt spriedumu un nosūtīt krimināllietu atpakaļ izskatīšanai pirmajā instancē, lai būtu iespējams novērst pieļautās nelikumības, tostarp arī attiecībā uz aizskartās mantas īpašniekiem.
 
23.feb
Nolaidības, paviršības vai kādu citu iemeslu dēļ pirmās instances tiesa nav iedziļinājusies t.s. Lemberga krimināllietas mantiskajos jautājumos; arī pašas apsūdzības būtība un līdz ar to arī Aivara Lemberga nu jau 13 gadu ilgā tiesāšana ir acīmredzami absurda, sarunā ar “Neatkarīgo” pauda šajā kriminālprocesā arestētās mantas īpašnieka pārstāvis advokāts Jānis Zelmenis.
 
21.feb
Plānoto digitalizācijas tīģerlēcienu tiesu varas un soda izpildes institūcijās pagaidām aizēno neskaidrība par projekta īstenotāju atrastajiem risinājumiem un lietotāju spēju tikt līdzi tehnoloģiju izaicinājumiem, secina “Neatkarīgā”, iepazīstoties ar dokumentiem un uzklausot atbildīgās amatpersonas par e-lietas ieviešanu.
 
11.feb
Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis, profesors Ringolds Balodis intervijā “Neatkarīgajai” uzsver, ka Satversmes simtgadē sabiedrībai vēlreiz jāatgādina par vājo parlamentāro varu un koalīcijai pakalpīgo Valsts prezidenta institūtu. Par to ne tikai jārunā, bet arī jāizskaidro tā iemesli. Ja turpinās samazināties vēlētāju aktivitāte, mūsu parlamentārismu un Satversmi gaida bēdīgs gals.
 

Komentētākie