\\Autori

Ritums Rozenbergs

8:04
SIA “Latvijas vēja parki” (LVP) īpašnieki a/s “Latvenergo” un a/s “Latvijas valsts meži” (LVM) noliedz, ka par LVP valdes locekļu izraudzītāju tiek virzīta partijas “Vienotība” politiķa Andra Grafa pārstāvētās Lietuvā dibinātās biedrības “Baltijas korporatīvās pārvaldības institūts” (BKPI) valdes locekle Daiga Auziņa-Melalksne. 
 
24.nov
Celt tarifus alkstošās akciju sabiedrības “Augstsprieguma tīkls” (AT) un “Sadales tīkls” (ST) gan tieši, gan pastarpināti ir saistītas ar partijas “Vienotība” (JV) politiķa Andra Grafa pārstāvēto Baltijas korporatīvās pārvaldības institūtu (BKPI).
 
22.nov
“Jaunās Vienotības” politiķa Andra Grafa pārstāvētā Lietuvā dibinātā biedrība “Baltijas korporatīvās pārvaldības institūts” (BKPI) nav vienīgā struktūra, kas organizē apmācības korporatīvā pārvaldībā. Pagaidām neatbildēts paliek jautājums, kādēļ Latvijas valstij piederošās kapitālsabiedrības un daudzi lieli privātie uzņēmumi izvēlējušies biedroties tieši ar Latvijas politiķa pārstāvēto veidojumu.
 
17.nov
2009. gadā likvidētās valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību padomes jau 2012. gadā sāka atjaunot tie paši politiskie spēki, kuri tās likvidēja, tādējādi iezīmējot politisko liekulību un vēlmi kontrolēt uzņēmumus, konstatē “Neatkarīgā”, pētot, ar ko Latvijā nodarbojusies “Vienotības” politiķa Andra Grafa pārstāvētā Lietuvā dibinātā biedrība “Baltijas korporatīvās pārvaldības institūts” (BKPI).
 
14.nov
Lietuvā dibinātā Baltijas korporatīvās pārvaldības institūta (BKPI) viceprezidenta un partijas “Jaunā Vienotība” politiķa Andra Grafa mēģinājumi pirms trim gadiem ietekmēt ekonomikas ministra lēmumu mainīt “Latvenergo” padomi demonstrē, kā ārzemēs dibinātas biedrības piesegā var bīdīt konkrētas ekonomiskās intereses.
 
11.nov
SIA “Laflora”, ar kuru a/s “Latvenergo” turpina slepenas sarunas par Kaigu purva vēja parka projekta iegādi, ir vienīgais privātais uzņēmums, kurš figurē Ministru kabinetā (MK) caurlūkotajos dokumentos par vēja parku attīstību valstī.
 
9.nov
Akciju sabiedrības “Attīstības finanšu institūcijas Altum” 30% akciju turētājs Ekonomikas ministrija (EM), paužot atbalstu “Altum” valdes priekšsēdētājam Reinim Bērziņam, pauž aicinājumu vērsties drošības iestādēs par amatpersonas ietekmēšanu no starptautiskām sankcijām pakļautu uzņēmēju puses.
 
8.nov
Tiesu administrācija izvairās sniegt “Neatkarīgajai” atbildes pēc būtības, cik daudz naudas tā maksājusi Lietuvā dibinātajai biedrībai “Baltijas korporatīvās pārvaldības institūts” (BKPI) un tās viceprezidentam, partijas “Vienotība” politiķim Andrim Grafam.
 
2.nov
Bijušās partijas “Vienotība” politiķa Andra Grafā pārstāvētā Lietuvā reģistrētā biedrība “Baltijas korporatīvās pārvaldības institūts” (BKPI) mācējusi iekasēt naudu gan no Latvijas valsts budžeta institūcijām, gan arī no valstij piederošajiem uzņēmumiem.
 
1.nov
Akciju sabiedrības “Attīstības finanšu institūcija Altum” valdes priekšsēdētāja Reiņa Bērziņa atbilstība amatam jāvērtē “Altum” padomei un “padziļinātajiem” vērtētājiem – atbildot uz “Neatkarīgās” jautājumiem, skaidro “Altum” 70% akciju turētāji, Finanšu un Zemkopības ministrijas valsts sekretāri. Savukārt Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs uz “Neatkarīgās” jautājumiem pagaidām neuzskatīja par vajadzīgu atbildēt.
 
28.okt
Lietuvā dibinātajai biedrībai “Baltijas korporatīvās pārvaldības institūts” (BKPI), kuru Latvijā pārstāv bijušās partijas “Vienotība” politiķis Andris Grafs, palīdz vairot ietekmi un vērt durvis varas koridoros personas no ietekmīgām pasaules institūcijām, liecina biedrība mājaslapā redzamā informācija.
 
27.okt
Finanšu ministrijā (FM) uzsākta pārbaude par advokāta, kurš vēlējies palikt publiski neminēts, iesniegumā ministrijai minētajiem faktiem saistībā ar nejēdzībām VID un iestādes attieksmi pret aplokšņu algām, kā arī par iespējām sarunāt pārbaudes lietu uzsākšanu vai to izbeigšanu. Arī Ģenerālprokuratūra gatava pieslēgties likumības stiprināšanai, taču vien tad, ja ministrija atklās kādus likumpārkāpumus.
 
25.okt
Atbildība par iespējamo a/s “Latvenergo” vismaz simt miljonu vērtā Kaigu purva vēja parka iegādes darījuma likumību un lietderību jāprasa no “Latvenergo” valdes un padomes, savukārt Valsts kontrole savu vērtējumu par darījumu varēs sniegt tikai pēc revīzijas, “Neatkarīgajai” skaidro valsts kontrolieris Rolands Irklis.
 
24.okt
Finanšu institūcijas “Altum” padome ir atbildīga par labas pārvaldības principu ievērošanu valsts pārvaldītajā struktūrā; starptautiski vai nacionāli sankcionētu personu ietekme uz valsts amatpersonām nav pieļaujama, atbildēs “Neatkarīgajai” norāda Saeimas Nacionālās drošības komisijas (NDK) priekšsēdētāja biedre, kopš šā gada jūnija komisijas faktiskā priekšsēdētāja* Inese Lībiņa-Egnere
 
20.okt
Valsts drošības dienests (VDD) un Finanšu izlūkošanas dienests (FID) izvairās precīzi atbildēt, vai sākta pārbaude saistībā ar finanšu institūcijas “Altum” valdes priekšsēdētāja Reiņa Bērziņa ģimenes saiknēm ar sankcionētu Krievijas Federācijas uzņēmēju, taču no dienestu skopā vēstījuma “Neatkarīgajai” secināms, ka uzmanība tam ir pievērsta.
 
19.okt
Partijas “Vienotība” politiķa Andra Grafa pārstāvētās, Lietuvā reģistrētās biedrības “Baltijas korporatīvās pārvaldības institūts” (BKPI) vadītāji ir ietekmīgi uzņēmēji ar pieredzi lielu uzņēmumu pārvaldīšanā, savukārt pašam biedrības viceprezidentam A. Grafam šādas pieredzes nav.
 
17.okt
Valsts akciju sabiedrība “Latvenergo” slepus vērtējot iespējas iegādāties SIA “Laflora” izstrādāto un virzīto Kaigu purva vēja parka projektu, no neoficiāliem, bet drošiem avotiem noskaidroja “Neatkarīgā”.
 
13.okt
Partijas “Vienotība” politiķa Andra Grafa pārstāvētā, Lietuvā reģistrētā biedrība “Baltijas korporatīvās pārvaldības institūts” (BKPI) sevī apvieno ļoti ietekmīgas privātās un dažādām valstīm piederošas biznesa struktūras, izpētot biedrības publiski pieejamos dokumentus, secina “Neatkarīgā”.
 
11.okt
“Neatkarīgā” saņēmusi atbildi no Finanšu ministrijas (FM) uz jautājumiem par iespējām politiski ietekmēt Valsts ieņēmumu dienestā (VID) uzsākto lietu izbeigšanu vai to neuzsākšanu.
 
7.okt
Latvijas uzņēmumos vadošo kadru amatos iecelšanu diktējošo Lietuvā dibināto sabiedrisko organizāciju “Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūts” pārstāv tās viceprezidents Andris Grafs, kuram nav pieredzes lielu un pat mazu uzņēmumu pārvaldīšanā, taču ir uzkrāta darbības pieredze politikā, politiskajās partijās un ar Džordža Sorosa finansējumu saistīto personāžu struktūrās.
 
5.okt
Advokāta, kurš vēlējās palikt publiski neminēts, uz faktiem balstīts iesniegums Finanšu ministrijai (FM) par to, ka Valsts ieņēmumu dienestā (VID) caur politisko ietekmi var sarunāt lietu izbeigšanu, kļuvis neērts dokuments – liecina ministrijas amatpersonu nedēļu ieilgusī klusēšana saistībā ar iesniegto dokumentu.
 
29.sep
Akciju sabiedrības “Attīstības finanšu institūcija Altum” padomes locekļi atbildēs “Neatkarīgajai” par iepriekš presē aprakstītajām nejēdzībām saistībā ar “Altum” valdes priekšsēdētāju Reini Bērziņu sniedz identiskas atbildes, paužot pilnīgu atbalstu līdzšinējam “Altum” valdes darba stilam.