Apgrieztā diēta sievietēm pēc 50 gadiem: kā viegli zaudēt svaru

Var ēst saldumus, bet tikai pēc galvenās ēdienreizes un kontrolējot porcijas. © Foto: Pexels.com

Daudzi joprojām ir pārliecināti, ka tikai stingras diētas un intensīvi treniņi palīdz atbrīvoties no liekajiem kilogramiem. Patiesībā varat zaudēt svaru un joprojām ēst līdz sāta sajūtai. Noslēpums slēpjas vielmaiņas pārkonfigurēšanā.

Ja kādreiz esat mēģinājuši sakārtot figūru, iespējams, esat to izdarījuši ar diētas palīdzību. Ir daudz uztura sistēmu svara korekcijai - var izvēlēties bezgalīgi. Tomēr lielākā daļa no tām paredz stingrus ierobežojumus, raksta DoctorPiter.

Uztura speciālisti stingri iesaka nepārpūlēt ķermeni. Pirmkārt, rezultāts būs īslaicīgs. Tiklīdz atgriezīsities pie ierastās diētas, visi zaudētie kilogrami uzreiz būs atpakaļ. Otrkārt, diētas būtiski ietekmē ķermeni. Var nepietiekami uzņemt olbaltumvielas, taukus, ogļhidrātus, kas izraisa veselības problēmas. Bieži vien pēc diētām cieš endokrīnā un reproduktīvā sistēma, izkrīt mati un āda kļūst bāla.

Foto: Pexels.com

Kas ir apgrieztā diēta?

Tradicionāla diēta ir ar kaloriju ierobežošanu un noteiktu pārtikas produktu izslēgšanu. Apgrieztā diēta ir pretēja. Šī stratēģiskā pieeja ietver pakāpenisku kaloriju uzņemšanas palielināšanu pēc ierobežošanas perioda, kas palīdz atjaunoties vielmaiņai un var ievērojami atvieglot agresīvu svara pieaugumu.

“Es novēroju daudz vielmaiņas problēmu pusmūža sievietēm. Galvenais iemesls ir diētas un mēģinājums zaudēt svaru. Ķermenim ir jāatgūstas,” saka uztura speciāliste un uztura eksperte Pūdža Gidvani.

Runa nav par vairāk ēšanu, lai zaudētu svaru. Ķermenis ir daudz sarežģītāks. Vielmaiņa nosaka, cik ātri pārtika tiek sagremota, cik enerģisks esat un cik bieži izjūtat viltus badu.

Foto: Pexels.com

Ko vajadzētu darīt?

Atiestatiet savu vielmaiņu, iestatiet to pareizi. Tas ir īpaši svarīgi sievietēm, kas vecākas par 50 gadiem, jo ​​menopauzes laikā vielmaiņa dabiski palēninās un organisms piedzīvo daudzas hormonālas izmaiņas.

“Ja ilgstoši ēdat pārāk maz, ķermenis pāriet uzkrāšanas režīmā. “Apgrieztā diēta var palīdzēt atjaunot enerģijas uzņemšanu līmenī, kurā ķermenis jūtas pietiekami drošs, lai atkal dedzinātu taukus,” skaidro Mets Dastins, treneris un uztura eksperts.

Foto: Pexels.com

Apgrieztās diētas ēdienreizes plāns

Sievietēm perimenopauzes vai menopauzes laikā apgrieztās diētas ēdienreizes plāns varētu izskatīties šādi.

Brokastis: olas ar dārzeņiem un avokado grauzdiņi.

Pusdienas: vistas gaļa ar ceptiem dārzeņiem un kvinoju (var pasniegt arī brūnos rīsus, griķus, pilngraudu makaronus).

Vakariņas: lasis vai cita trekna zivs, zaļumi un kartupeļi (vārīti vai cepti).

Uzkodas: grieķu jogurts ar svaigām ogām, augļiem, riekstiem.

“Mērķis ir ēst sabalansētu uzturu ar pietiekamu daudzumu olbaltumvielu, šķiedrvielu un veselīgo tauku, lai atbalstītu muskuļu veselību un hormonus, vienlaikus pakāpeniski palielinot kopējo kaloriju daudzumu par aptuveni 50 līdz 100 kalorijām dienā katru nedēļu,” skaidro Mets Dastins.

Kā zināt, kad jāsāk pievienot kalorijas?

Foto: Pexels.com

Pēc ekspertu domām, par to var liecināt šādas pazīmes:

  • miega problēmas,
  • pastāvīga nogurums,
  • aizkaitināmība,
  • drebuļi,
  • "plato efekts".

Tad uzturā jāiekļauj olbaltumvielas, veselīgie tauki un šķiedrvielas. Ticiet, neapēdīsiet vairāk nekā nepieciešams, ja tā ir putra, vārītas olas, dārzeņi, pākšaugi.

Jūtaties labāk un svara zudums? Lieliski, pagaidām ievērojiet diētas plānu, nepalielinot kaloriju daudzumu.

Starp citu, var ēst saldumus, bet tikai pēc galvenās ēdienreizes un kontrolējot porcijas.