Gan politiķi, gan politologi jau brīdinājuši, ka Eiropu pārņēmusī migrantu krīze un valdību acīmredzamā nespēja to risināt var novest pie tā, ka kontinenta valstīs aizvien lielāku popularitāti gūs galēji labējie spēki.
Partijas, kas atbalsta Katalonijas neatkarību, ne īpaši pārliecinoši, bet tomēr uzvarējušas šīs Spānijas provinces vēlēšanās un tagad apņēmušās sākt realizēt savu programmu, kurai pusotra gada laikā būtu jānoved pie Katalonijas neatkarības pasludināšanas.
Šodien sākas biļešu pārdošana uz amerikāņu mūziķa Krisa Brauna koncertiem Austrālijā, kas ieplānoti decembrī, tomēr ir ļoti iespējams, ka šos pasākumus nāksies atcelt.
ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa aģentūra (NASA) publiskojusi ļoti interesantu video un fotogrāfijas, kurās aplūkojams Mēness uz Saules apspīdētas Zemes fona. Šajos attēlos redzama tā dēvētā Mēness neredzamā puse, kuru no mūsu planētas nekad nav iespējams vērot.
Augusta vidū Čurjumova-Gerasimenko komēta (saukta arī par 67P) pietuvojās maksimāli tuvu Saulei, sarūkot cerībām, ka jebkad izdosies atjaunot sakarus ar moduli «Philae», kas uz komētas virsmas nogādāts misijas «Rosetta» ietvaros. Tikmēr žurnāls «Science» publicējis veselu rakstu sēriju par to, ko izdevies atklāt uz komētas.
Pagājušonedēļ pasaulslavenās Hārvarda universitātes Sendersa auditorijā bija pulcējušies gandrīz 1000 zinātnieku un ar zinātni cieši saistītu cilvēku, arī virkne iepriekšējo gadu Nobela prēmiju laureāti, taču atšķirībā no citām līdzīgām sanākšanām nebija ne vēsts no stīvuma un garām, sarežģītām un apnicīgām runām. Tieši otrādi, auditorijā valdīja jautrība, jo jau 25. reizi tika pasniegtas Ig Nobel balvas par zinātniskiem atklājumiem un pētījumiem, kas sākumā izraisa smaidu, bet tad liek aizdomāties.
Naktī uz ceturtdienu notikušā Eiropas Savienības ārkārtas samita lēmumi un Vācijas kancleres Angelas Merkeles vakardienas uzstāšanās Vācijas parlamentā vedina uz domām, ka kontinenta lielvaras un Briseles amatpersonas beidzot sapratušas, ka jācīnās arī ar migrantu krīzes iemesliem, nevis tikai sekām. Proti, tā vietā, lai strīdētos, kā taisnīgāk pārdalīt nelegālos ieceļotājus, būtu jācenšas mazināt iebraucēju straumi.
Vairāk nekā 150 pasaules valstu vadītāji (to skaitā arī Latvijas prezidents Raimonds Vējonis) nākamnedēļ gatavojas kāpt ANO Ģenerālās asamblejas tribīnē, un tik plaša līderu pārstāvniecība nav novērota gadiem ilgi.
Pasaules līderu pulcēšanos uz ANO Ģenerālo asambleju ASV prezidents Baraks Obama izmantos, lai pārliecinātu viņus par nepieciešamību deleģēt vairāk karavīru ANO miera uzturēšanas misijām.
Vakar notikušās Eiropas Savienības iekšlietu un tieslietu ministru sanāksmes dalībnieki atteikušies no ierastās vienprātības politikas, un jautājums par 120 000 nelegālo imigrantu pārdali starp 22 no dalībvalstīm, likts uz balsošanu
Unikālā situācijā vakar nonākusi Rumānija. Šīs valsts Augstākā tiesa sākusi skatīt premjerministram Viktoram Pontam izvirzītās apsūdzības naudas atmazgāšanā, dokumentu viltošanā un nodokļu nemaksāšanā, taču valdības vadītājs, neraugoties uz prezidenta aicinājumu, paziņojis, ka no amata neatkāpšoties.
Domstarpības starp Eiropas Savienības dalībvalstīm, meklējot risinājumu migrantu krīzei, kļūst aizvien nopietnākas. Papildus tam, ka vecās un turīgās savienības dalībvalstis apsūdz jaunpienācējas nesolidārā attieksmē, jo tās nav gatavas piekrist obligātajām nelegāļu uzņemšanas kvotām, strauji bojājas attiecības starp nesen ES uzņemtajām Centrāleiropas valstīm, kas cita citu apsūdz bezatbildībā un melos, cenšoties bēgļu plūsmu novirzīt kaimiņu virzienā.
Jaunas diskusijas par leģendārās Stounhendžas un tai līdzīgo megalītisko būvju celtniecības mērķiem un izmantošanu izraisījis atklājums, par ko šī mēneša sākumā paziņots gadskārtējā Britu zinātnes festivāla ietvaros – tikai pāris kilometru no Stounhendžas uziets vēl varenāks megalītu komplekss. Arheologiem izdevies noskaidrot, ka tā sauktās Daringtonas sienas zemes vaļņi slēpj vismaz 90 varenus akmens bluķus –jāatgādina, ka Stounhendžā tādu ir tikai 15.
Svētdien Grieķijā notiks jau piektās parlamenta vēlēšanas beidzamo sešu gadu laikā. Tajās prognozē sīvu cīņu starp līdzšinējā premjera Alekša Cipra vadīto kreisi radikālo spēku apvienību Syriza un Vangeļa Meimaraka konservatīvo partiju Jaunā demokrātija.
Kamēr kontinentālās Eiropas valstis drudžaini apspriež nelegālo ieceļotāju uzņemšanas kvotas un mēģina patvēruma meklētāju straumi regulēt, te atverot, te atkal slēdzot robežas un šādā veidā izraisot vēl lielāku haosu, Lielbritānija nodemonstrējusi krietni reālāku risinājumu.
Amerikāņu šovbiznesa sliktajam puikam Krisam Braunam, šķiet, pirmo reizi mūžā izdevies kā uzvarētājam iznākt no tiesas zāles. Tiesa Hjūstonā nospriedusi, ka skandalozajam dziedātājam ir tikpat lielas tiesības audzināt 15 mēnešus veco meitiņu Rojaltiju kā meitenes mātei – modelei Nijai Gusmanei. Tiesa noraidījusi N. Gusmanes lūgumu ierobežot laiku, ko tēvs pavada kopā ar meitu, kā arī samazinājusi K. Brauna maksāto uzturlīdzekļu apjomu.
Tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuriem jau izdevies nokļūt Eiropā, pagājušās nedēļas nogalē steidza šķērsot Serbijas un Ungārijas robežu, ko Ungārijas varas iestādes solījušās no rītdienas slēgt.
Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons piedzīvojis pazemojošu sakāvi britu parlamenta apakšnamā notikušajā balsojumā par gaidāmā ES referenduma tehniskajām detaļām.