Kā mēs varam pasargāt savus bērnus no stresa? Vai var mazināt vardarbību skolā? Kur ir novedusi rietumu mode pusaudžu dzimuma maiņai? Par šiem un citiem jautājumiem tika diskutēts konferencē "Bērnu un jauniešu psihoemocionālā veselība - risinājumi izglītības sistēmā".
Nesen Sotheby's izsolē Ņujorkā tika pārdots princesei Diānai piederošs džemperis. Šī pieticīgā adītā britu zīmola Warm & Wonderful lieta bija dārgākā no visām princeses mantām, kas jebkad pārdotas izsolē. Ar sākumcenu 20 tūkstoši dolāru džemperis tika pārdots par 1,14 miljoniem.
Nesen notikušajā izstādē "Riga Food" par konkursa "Latvijas Gada pavārs" uzvarētāju un "Reaton Zelta pavārnīca" ieguvēju kļuva 25 gadus vecā Valērija Čudova. Tā ir īsta sensācija, jo Valērija profesionālajā vidē vēl ir mazpazīstama - viņa strādā par pavāri tikai 4 gadus.
Ja salīdzināsiet savas fotogrāfijas ar jūsu vecāku, vecvecāku fotogrāfijām tajā pašā vecumā, noteikti pamanīsiet atšķirību - mūsu senči izskatījās vecāki. Šim fenomenam ir izskaidrojums.
Londonas Viktorijas un Alberta muzejā 16. septembrī tiks atklāta liela Koko Šanelei veltīta izstāde. Lai gan tā saucas “Gabriele Šanele. Modes manifests”, šī izstāde nav tikai par modi.
Eiropā un ASV pēc pandēmijas fiksēts straujš falloplastikas operāciju pieaugums. Vīrieši palielina savus dzimumorgānus gan garumā, gan platumā. Vai šī tendence ir nonākusi līdz Latvijai? Par to portāls nra.lv/DZIVESSTILS aprunājās ar plastikas ķirurgu Jāni Ģīli.
Leģendārā kanādiešu modele Linda Evandželista (58), kura uz vairākiem gadiem pazuda no modes radariem, pērn negaidīti atgriezās modes biznesā. Nesen viņa pastāstīja par nāvējošu slimību, ar kuru cīnās jau piecus gadus.
Rīgas galerijā CUT ART atklāta mākslinieka Vlada Ogaja izstāde Crucifixions (“Krustā sišana”). Kādam šī spēle ar reliģiskiem un kultūras simboliem var šķist šokējoša, bet mēs, paldies Dievam, neesam ne Irānā, ne Krievijā: pie mums pagaidām ir pieļaujami jebkādas mākslinieciskās izteiksmes līdzekļi.
Koncerttērpi, rekvizīti, dārglietas, mākslas priekšmeti, mūzikas instrumenti, dziesmu tekstu oriģināli... Vairāk nekā 1400 priekšmetu, kas piederējuši leģendārajam grupas “Queen” frontmenim Fredijam Merkūrijam, kļuvuši par lotēm izsolē Londonā. 93% lotu pārdotas virs to novērtējuma.
Tūkstošiem cilvēku, kas ieradušies uz ikgadējo festivālu “Burning Man” Blekrokas tuksnesī ASV Nevadas štatā, vairākas dienas nespēj izkļūt no turienes spēcīgo lietavu dēļ.
“Hūdijs” ir relatīvi jauns vārds mūsu leksikā, mēs to lietojam tikai 10-15 gadus. Taču šis džemperis ar kapuci pazīstams jau gandrīz gadsimtu. Šodien tas ir garderobē pilnīgi visiem - jauniem un veciem, vīriešiem un sievietēm, bomžiem un miljonāriem. Šim apģērbam bija būtiska loma sabiedrības sociālajā un politiskajā dzīvē.
7.septembrī plkst.21.00 Rīgas galerijā “Alma” notiks Latvijas dziedātājas un komponistes Elizabetes Balčus koncerts-performance viņas izstādes “Aquis Lucidus” ietvaros. To varēs redzēt ikviens interesents. Galerija ir pilnīgi caurspīdīga telpa, kas atgādina lielu akvāriju, tā ka visa māksla būs redzama plašākai publikai.
Viena no galvenajām tendencēm mūsdienu kino industrijā ir politkorektums. Pati par sevi šī ideja ir saprātīga un taisnīga: nav pieļaujams, ka cilvēku apvaino rases, nacionalitātes, dzimuma, fizisko un citu atšķirību dēļ. Problēma ir tā, ka politkorektuma robežas ir diezgan izplūdušas: nekad nevar zināt, kurš uz ko apvainosies.
Šogad politikas pasauli satricinājušas divas skaļas šķiršanās: maijā par savu šķiršanos no vīra paziņoja Somijas ekspremjere Sanna Marina, bet augustā kļuva zināms par Kanādas premjera Džastina Trudo šķiršanos. Abos gadījumos šķiršanās noritējusi klusi un mierīgi, bez jebkādām skandalozām detaļām. Bet tā šķīrās ne visas valstu pirmās personas.
Vai slimība var būt modē? Dīvaini, bet - jā. Šī tendence pie mums atnākusi no XIX gadsimta, un, šķiet, šodien modes slimību saraksts strauji palielinās.
No 26. augusta Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas kupola zālē tiks atklāta amerikāņu fotogrāfa Sandro Millera darbu izstāde “Malkovičs, Malkovičs, Malkovičs: veltījums fotogrāfijas meistariem”.
Septembrī Londonas galerijā Tate Britain atklās izstādi, kas nevienu neatstās vienaldzīgu. Britu māksliniece Sāra Lūkasa ir epatāžas meistare. Viņas fotogrāfijas, instalācijas un metaforiskās skulptūras, kas veidotas no visnegaidītākajiem materiāliem, skatītājos raisa daudz emociju — no neveiklības sajūtas līdz dedzinošam kaunam un šokam.
Jevgeņijs Vintūrs-Irverstags ir jauns vārds Latvijas koncertbiznesā. Pirmo reizi viņš sevi pieteica pagājušā gada augustā, kad Jūrmalā sarīkoja franču dziedātājas Natālijas Desejas uzstāšanos. Pēc tam viņš uz Latviju atveda kanādiešu pianistu Janu Lisecki, Krievijā aizliegto pianisti Poļinu Osetinsku un pasaulslaveno operdīvu no ASV Džoisu Didonato. Jauno sezonu viņš sāk ar Renātes Ļitvinovas viesizrādēm.
Konkurence mūsdienu skaistumkopšanas nozarē ir ļoti liela. Vadošie kosmētikas koncerni un mazie uzņēmumi ir spiesti laist tirgū kaut ko jaunu un neparastu - pat ja produkts nekļūst par hitu, tas kādu laiku piesaistīs uzmanību.
Grieķijas Ikarijas sala Egejas jūras austrumos mūsu tūristiem praktiski nav pazīstama. Un ne tikai mūsu. Šeit tūristu ir pavisam maz, un, salīdzinot ar citām Grieķijas salām, Ikarija šķiet diezgan mežonīga. Es šeit viesojos pirms dažiem gadiem, bet, par laimi, šeit nav daudz kas mainījies.
Kleitas, kas rada kailas miesas ilūziju; dūnu jaka, kas izliekas par lapsas kažoku; zābaki, kas izskatās pēc kurpēm ar baltām zeķēm. Mūsdienu mode ir iemīlējusi maldināšanu: lietas nav tādas, kādas tās izskatās no pirmā acu uzmetiena.