Tūkstošiem cilvēku, kas ieradušies uz ikgadējo festivālu “Burning Man” Blekrokas tuksnesī ASV Nevadas štatā, vairākas dienas nespēj izkļūt no turienes spēcīgo lietavu dēļ.

Tā te nekad nav bijis. Šajos novados ierastākas ir smilšu vētras, bet šogad tikai vienas diennakts laikā no pagājušās piektdienas uz sestdienu nolijusi divu līdz trīs mēnešu nokrišņu norma. Rezultātā zeme pārvērtās par lielu dubļu peļķi, bet festivāla apmeklētāji izrādījās iesprostoti.

Visi ceļi, kas ved uz “lielo zemi”, šobrīd ir slēgti, jo pa tiem izbraukt tik un tā nav iespējams. Visi autobraucēju mēģinājumi izkļūt no šejienes noveda pie tā, ka augsne pārvērtās purvā.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Justlovetechno � (@justlovetechno)

Organizatoriem nācās veikt ārkārtas pasākumus un aizliegt braukt mašīnām (izņemot ātras palīdzības dienestus) līdz smiltis izžūst. Pēc optimistiskākajām prognozēm, satiksmi atklās 5. septembrī, pēc pesimistiskākajām - zeme žūs vēl dažas dienas. Līdz ar to festivāla apmeklētājiem tika lūgts saudzēt ēdienu un ūdeni. “Dalībniekiem ieteicams taupīt pārtiku, ūdeni un degvielu un patverties drošā vietā,” teikts pasākuma rīkotāju paziņojumā.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Justlovetechno � (@justlovetechno)

Dažiem veiksminiekiem tomēr izdevies izkļūt no festivāla teritorijas. Tā dīdžejs Diplo un komiķis Kriss Roks nogāja apmēram 8 km kājām līdz ceļam, pirms sastapa cilvēkus, kas bija ar mieru viņus aizvest. Šobrīd pasākuma organizatori nodrošinājuši autobusus, kas paņem cilvēkus no tuksnesim tuvākā ceļa un nogādā tos Rīno pilsētā, kas atrodas vairāk nekā 150 km attālumā. Bet līdz šim ceļam vēl jānonāk …

Tie, kas palikuši “Burning Man” norises vietā ziņo, ka viņiem ir problēmas ar mobilajiem sakariem, bet dažiem vienkārši nav kur nakšņot - viņu teltis ir applūdušas. Problēma ir arī ar tualetēm. Pārvietojamās sabiedriskās tualetes vairs nedarbojas, jo laika apstākļu dēļ tās nav iespējams iztīrīt. Tiem, kas dzīvo teltīs, tika piedāvāts izmantot to cilvēku tualetes, kuri bija ieradušies ar autofurgoniem.

Kā ziņo policija, festivālā jau gājis bojā viens cilvēks. Viņa nāves apstākļi netiek precizēti, bet varas iestādes apgalvo, ka laika apstākļi te nav vainīgi.

Cik daudz cilvēku šobrīd atrodas tuksnesī, nav zināms. Uz festivālu ieradās vairāk nekā 70 tūkstoši, un neviens nerēķināja, cik daudziem no viņiem izdevies izkļūt.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Justlovetechno � (@justlovetechno)

Lielākā daļa festivāla pasākumu ir atcelti, taču, spriežot pēc internetā nonākušiem video, dažiem ballīte tomēr turpinās. Cilvēki izklaidē paši sevi, dejo un dzied, neskatoties ne uz ko.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от MANIAC BLACK (@_maniacblack)

Ikgadējais festivāls “Burning Man” (“Degošs cilvēks”) Blekrokas tuksnesī ir viens no slavenākajiem kultūras notikumiem ASV. Tas ir pazīstams ar savām grandiozajām kreatīvajām instalācijām un fināla šovu, kura laikā tiek sadedzināts milzīgs koka cilvēks. Pirmo reizi tas notika 1986. gadā, kad apm;eram divdesmit cilvēku par godu vasaras saulgriežiem pulcējās Sanfrancisko pludmalē.

Pēdējos gados (pirms pandēmijas) uz festivālu bija ieradušies līdz pat 80 000 cilvēku. Ar savām rokām viņi būvēja Black Rock City, pagaidu megapoli, kas pastāv 8 dienas un ir veltīta mākslai un pašizpausmei. Šī pilsēta dzīvo pēc ideālas sabiedrības likumiem. Šeit nav naudas attiecību to ierastajā izpratnē: jūs varat ierasties jebkurā nometnē - jūs noteikti uzņems, izklaidēs, cienās un ietērps ekstravagantā tērpā.

Festivāla biļetes cena ir $ 575 dolāri par cilvēku plus $ 140 par transportlīdzekli. Ja braucat individuāli, tad ir nepieciešams viss, lai izdzīvotu tuksnesī - sākot no ēdiena un ūdens un beidzot ar higiēnas līdzekļiem. Lielākā daļa cilvēku izvēlas dzīvot nometnē - lai to izdarītu, jāiemaksā $ 200 - $ 2500 atkarībā no nometnes kategorijas.

Uzdod sev interesējošo jautājumu NRA Dzīvesstila ekspertiem, sūtot to uz e-pastu: dzivesstils@nra.lv