\\Autori

Jānis Lasmanis

30.nov
Valsts prezidenta Egila Levita iniciatīva izveidot Valsts padomi, kurā likumdošanas procesa pilnveidošanu veiktu augsti apmaksāti juristi, pagaidām tālāk nevirzās, taču E. Levita jaunrades dzirksts jaunu amatu veidošanā nav dzisusi. Saeimā jau iesniegts prezidenta izstrādāts likumprojekts, kas rosina ieviest valsts ministra amatu. Saeimā šo priekšlikumu vērtē ar aizdomām.
 
29.nov
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai cenšoties saprast, ko jaunizveidotā Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome paveikusi darba pirmajās 100 dienās, komisijā izvērtās diskusija par sabiedriskā medija neatkarību un tās robežām. Interesanti, ka pretēji ierastajam par sabiedriskajiem medijiem nu sūdzas arī koalīcijas pārstāvji, kuriem šķiet, ka mediji nepievērš to pārstāvētajām partijām pietiekamu uzmanību.
 
26.nov
Pēc 13.Saeimas vēlēšanām strauji izirstot un zaudējot popularitāti, politiskā partija “KPV LV”, kas nu pazīstama ar citu nosaukumu, drīz vien zaudēja arī vietu valdošajā koalīcijā.
 
25.nov
As the hybrid war launched by Belarus on the EU's eastern border continues, international analysts are increasingly mentioning the Russian Federation's activities on Ukraine's borders. There is a guess that Russia is supporting the Belarusian operation with economic refugees in order to divert attention from its plans in Ukraine.
 
25.nov
Turpinoties Baltkrievijas aizsāktajam hibrīdkaram uz Eiropas Savienības austrumu robežas, starptautiskie analītiķi aizvien biežāk piesauc arī Krievijas Federācijas aktivitātes pie Ukrainas robežām. Tiek pieļauts, ka Krievija atbalsta Baltkrievijas operāciju ar ekonomiskajiem bēgļiem, lai novērstu uzmanību no saviem plāniem Ukrainā.
 
24.nov
Saeima valsts nākamā gada budžeta pieņemšanai veltījusi piecas darba dienas - galvenokārt opozīcijas vēlmes pie katra priekšlikuma izvērst diskusiju dēļ.
 
24.nov
The Saeima has already spent five working days on the next year's budget, and it is possible that this process will take another five days - mainly because of the opposition's desire to debate every proposal.
 
23.nov
Būdams nemierā ar Valsts prezidenta darbību, Saeimas opozīcijā strādājošais deputāts Didzis Šmits nolēmis uzsākt jau pašos pamatos neveiksmei nolemtu procedūru – valsts augstākās amatpersonas atlaišanu. Lai šis process nonāktu vismaz līdz balsojumam, nepieciešami 50 deputātu paraksti, taču jau tagad var droši prognozēt, ka parakstu vākšanā šis skaits netiks sasniegts.
 
23.nov
Being dissatisfied with the President's actions, Didzis Šmits, a member of the Saeima opposition, has decided to initiate a procedure that is doomed to failure - the dismissal of the country's top official. The process would require 50 signatures to reach even a vote, but it is already safe to predict that the collection of signatures will not reach this number.
 
22.nov
Ilggadējam “Gods kalpot Rīgai” priekšsēdētājam Andrim Amerikam atkāpjoties no amata, partijas kongress to uzticējis viņa vietniekam Oļegam Burovam, kuram nu būs jāsagatavo organizācija nākamajām Saeimas vēlēšanām un jāsameklē sabiedrotie, kuri pilsētas partijai dos lielākas izredzes kļūt par nacionāla mēroga politikas spēlētāju.
 
20.nov
Ilggadējais partijas “Gods kalpot Rīgai” priekšsēdētājs Andris Ameriks nolēmis atkāpties no partijas vadītāja amata. Kā viņa pēcteci organizācijas valde labprāt redzētu Oļegu Burovu, kas šobrīd vada partijas frakciju Rīgas domes opozīcijā.
 
19.nov
Situācijai uz Baltkrievijas – Polijas robežas nekļūstot mierīgākai, Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks, komentējot Baltkrievijas radīto migrantu krīzi uz Polijas, Lietuvas un Latvijas robežām, paziņoja, ka situācija ir ārkārtīgi nopietna un esam viena soļa attālumā no NATO līguma 4. panta iedarbināšanas.
 
18.nov
With the situation on the Belarusian-Polish border not calming down, Latvian Defense Minister Artis Pabriks, commenting on the migrant crisis caused by Belarus on the Polish, Lithuanian and Latvian borders, said that the situation is extremely serious and we are one step away from triggering Article 4 of the NATO Treaty.
 
16.nov
Aizvadītajā piektdienā Saeima galīgajā lasījumā pieņēma likumu, nosakot, ka nevakcinētiem vai Covid-19 nepārslimojušiem Saeimas deputātiem no 15. novembra ir liegts piedalīties Saeimas, tās komisiju un citu parlamenta institūciju sēdēs. Pirmdien oficiāli tika nosaukti četri deputāti, uz kuriem šis ierobežojums attiecas.
 
16.nov
Last Friday, the Saeima passed a law in the final reading, stipulating that Saeima Members who are unvaccinated and have not recovered from Covid-19 will be prohibited from participating in the sittings of the Saeima, its committees and other parliamentary institutions from November 15. Four MPs that will be subject to this restriction were officially named on Monday.
 
15.nov
Valdošās koalīcijas pēdējie lēmumi, kas vērsti uz vakcinēšanās aptveres palielināšanu, opozīcijā, kas jau tā nenogurusi kritizē ikkatru valdības un koalīcijas lēmumu, radījusi vēl lielāku neapmierinātību. Aizliegums nevakcinētiem un kovidu nepārslimojušajiem deputātiem piedalīties arī attālinātās Saeimas sēdēs Saeimas deputātu frakcijas “Neatkarīgie” pārstāvi Māri Možvillo mudinājis domāt, ka Saeimas vairākums pārkāpj parlamentam dotās pilnvaras.
 
15.nov
Saeima likumā nostiprinājusi aizliegumu publiskos izklaides un svētku pasākumos eksponēt tā dēvēto Georga lentīti. Nacionālās apvienības ierosinājumu lielā vienprātībā atbalstīja koalīcija.
 
12.nov
Stājoties spēkā valdības noteiktajiem tirdzniecības regulējumiem, no 15. novembra tirdzniecības telpās, kuras pārsniedz 1500 kvadrātmetru platību, drīkstēs apkalpot tikai pret Covid-19 vakcinētus klientus. Tas jau kārtējo reizi izraisījis neapmierinātību tirgotāju vidū.
 
10.nov
Rīt Saeima sāks valsts budžeta nākamajam gadam apstiprināšanu otrajā, galīgajā lasījumā. Opozīcijai šajā procesā atlicināta vien skaļa, reizēm komiska kritiķa loma.
 
10.nov
Saeimai veidojot valsts nākamā gada budžetu, atkal aktualizējies jautājums par tā dēvētajām deputātu kvotām. Koalīcija gan uzskata, ka trauksme ir sacelta bez pamata un nekādu deputātu kvotu nav. Noraidīti tiek arī opozīcijas pārmetumi, ka budžeta veidošanā netiek ņemti vērā tās priekšlikumi
 
9.nov
Neraugoties uz Saeimas opozīcijas izmisīgajiem centieniem pārliecināt kolēģus koalīcijā, ka valsts augstākajām amatpersonām jau tā ir pietiekami lielas algas, lai nebūtu nepieciešamības kompensēt reprezentācijas izdevumus, kompensācijas tiks izmaksātas arī turpmāk. Tiesa – mazākas. Saeimas Juridiskais birojs gan izķēra likumprojektā ieviesušos kļūdu, kas ļautu par saņemto kompensāciju nemaksāt iedzīvotāju ienākumu nodokli.
 
5.nov
Valdošajai koalīcijai gatavojoties galīgajā lasījumā apstiprināt valsts nākamā gada budžetu, opozīcija aizvien skaļāk norāda uz solījumu par atalgojuma palielināšanu noteiktu nozaru darbiniekiem nepildīšanu.