\\Autori

Jānis Lasmanis

10:44
Ja Nacionālā apvienība, pieprasot iekšlietu ministres Marijas Golubevas demisiju, savu rīcību pamatoti varēja skaidrot ar iekšlietu dienestu nespēju uz adekvātu rīcību 9. un 10. maijā, tad premjerministra pieprasītā apvienību pārstāvošā ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga demisija nu ir neapšaubāmi ievīta apvienības priekšvēlēšanu kampaņā.
 
17.mai
Krišjāņa Kariņa vadītā valdība ir visilgāk strādājusī valdība demokrātiskās Latvijas vēsturē, taču ministru maiņa tajā bijusi gana bieža parādība. Tiesa, trīs no četriem maināmajiem ministriem līdz šim bijuši no vienas partijas – “Attīstībai/”Par!””. Pirmdien par savu lēmumu demisionēt paziņoja iekšlietu ministre Marija Golubeva.
 
17.mai
The government led by Krišjānis Kariņš is the longest-serving government in the history of democratic Latvia, but changes of ministers have been quite frequent. However, three of the four ministers who have been replaced so far have been from the same party - Development/For! (Attīstībai/Par!). On Monday, Interior Minister Marija Golubeva announced her decision to resign.
 
16.mai
Gaidāms, ka šodien Ministru prezidents un koalīciju veidojošās partijas pievērsīsies jautājumam par Nacionālās apvienības pieprasīto iekšlietu ministres Marijas Golubevas demisiju. Līdz šim šī vismaz šķietami ir nopietnākā krīze koalīcijā, taču premjeram ultimātu izteikušās partijas nostāja vedina domāt, ka situācija nemaz nav tik ļauna.
 
16.mai
Šodien koalīciju veidojošajām partijām iknedēļas sanāksmē būs jāpārrunā ne tikai ierastie jautājumi par likumdošanas procesu, bet jāpievēršas arī šīs valdības nopietnākajai krīzei, kuru, pieprasot “Atīstībai/”Par!”” pārstāvošās iekšlietu ministres Marijas Golubevas demisiju, izraisījusi Nacionālā apvienība.
 
13.mai
Premjerministram Krišjānim Kariņam atrodoties komandējumā, Nacionālā apvienība valdības vadītājam izteikusi ultimātu, kuru noraidīt būs grūti – jāatlaiž iekšlietu ministre Marija Golubeva, pretējā gadījumā apvienība atsauc savus ministrus. Ņemot vērā izaicinājumus, ar kuriem šobrīd jātiek galā valdībai, premjeram vajadzēs pārcilvēcīgas diplomāta spējas, lai ministri saglabātu amatā, nesagraujot koalīciju.
 
13.mai
While Prime Minister Krišjānis Kariņš is on a business trip, the National Alliance (Nacionālā apvienība) has given the head of government an ultimatum that will be difficult to refuse - the Minister of the Interior Marija Golubeva must be dismissed, otherwise the alliance will recall its ministers. Given the challenges the government is currently facing, the prime minister will need superhuman diplomatic skills to keep the minister without destroying the coalition.
 
12.mai
Kaut arī ar bažām gaidītais 9. maijs aizritēja mierīgi, daudziem, arī kārtības sargātājiem, 10. maija notikumi nāca negaidīti un neprognozēti. Vieni lēš, ka notikumi pie tā dēvētā uzvaras pieminekļa bija prokremlisko organizāciju organizēti, citi pieļauj, ka tos izprovocēja pirmdien nolikto ziedu novākšana agrā trešdienas rītā.
 
12.mai
Although the anxiously awaited May 9 passed peacefully, for many, including policemen, the events of May 10 came unexpectedly and unpredictably. Some believe that the events at the so-called Victory Monument were organized by pro-Kremlin organizations, while others believe that they were provoked by the removal of flowers that were laid down on Monday early on Wednesday morning.
 
11.mai
Latvijai jau tuvākajā nākotnē prognozējot ārkārtīgi sarežģītus laikus, būvuzņēmējs Uldis Pīlēns ap sevi pulcē partijas un bezpartejiskos un sola, ka ar formulu, kas pirms 25 gadiem izrādījusies veiksmīga, izlabos valstī ilgstoši ielaistās problēmas un nepieļaus jaunu rašanos.
 
11.mai
With extremely difficult times predicted for Latvia in the near future, construction contractor Uldis Pīlēns is gathering parties and non-partisans around him and promising to use a formula that proved successful 25 years ago to fix the country's long-standing problems and prevent new ones from arising.
 
10.mai
Divdesmit gadu ilgušās Latvijas Zemnieku savienības un Latvijas Zaļās partijas politlaulības “de facto” ir izirušas. Kaut arī attiecību laušana “de iure” vēl nav noformēta, šodien zaļie ar jaunajiem partneriem jau sola iepazīstināt ar saviem nākotnes plāniem. Laika juridiskajām lietām, ņemot vērā, ka 14. Saeimas vēlēšanas jau klauvē pie durvīm, gan nav atlicis daudz.
 
6.mai
Lai priekšvēlēšanu kampaņā pie partijas mundiera varētu piespraust kādu vēlētāju uzmanību piesaistošu ordeni par padarītajiem darbiem, vēlēšanām tuvojoties, partiju vēlme kļūt par kādas iniciatīvas autoru par spīti loģikai un koalīcijas koleģialitātei kļūst nepārvarama. To paši politiķi dēvē par politisko greizsirdību. Šoreiz tās spēlītēs nokļuvuši padomju varu slavinošie pieminekļi.
 
5.mai
Konkursa komisija, izvērtējot divas konkursā startējušās kandidatūras, atzinusi, ka līdzšinējais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jēkabs Straume ir cienīgs turpināt vadīt biroju arī otru pilnvaru termiņu. Viņa kandidatūra vēl jāapstiprina Saeimai, kas, visticamāk, tā arī notiks, bet paredzams, ka J. Straumem un konkursa rīkotājiem būs jāatbild uz dažiem ne pārāk tīkamiem jautājumiem un jāuzklausa arī asa kritika.
 
5.mai
The selection committee, having evaluated two candidates, has decided that the current head of the Corruption Prevention and Combating Bureau (KNAB), Jēkabs Straume, is worthy of continuing to head the Bureau for a second term. His candidacy still needs to be approved by the Saeima, which is likely to happen, but it is expected that Straume and the organizers of the competition will have to answer some unpleasant questions and listen to some harsh criticism.
 
3.mai
Pētījumu centra SKDS apkopotā informācija liecina, ka vismaz kopš 1999. gada lielākā daļa sabiedrības Valsts prezidentu labprāt vēlētu pati. Tautas vēlmi pašai izraudzīties valsts augstāko amatpersonu politiskās partijas nereti izmanto balsu “makšķerēšanai” priekšvēlēšanu laikā. Piemēram, tikai 16 dienas pirms šīs Saeimas vēlēšanām šāds likumprojekts tika nodots izskatīšanai komisijās. Un tur arī palika bez tālākas virzības. Tagad, piecus mēnešus pirms vēlēšanām, par atbalstu tautas vēlēta prezidenta idejai paziņojusi “Saskaņa”.
 
2.mai
Spriežot par kopīgu vēlēšanu sarakstu veidošanu, pieredzējuši politiķi mēdz teikt, ka politikā 1+1 ne vienmēr ir 2. Reizēm rezultāts ir 3, bet reizēm – 0,5. Kā šis vienādojums strādās 14. Saeimas vēlēšanās, uz savas ādas nolēmuši pārbaudīt divi politiskie spēki, kuru izredzes, atsevišķi vērtējot to līdzšinējo pieredzi un aktuālos partiju reitingus, maz kurš iedrošināsies vērtēt optimistiski. Partiju apvienību “Apvienība Latvijai” nodibinājusi “Par cilvēcīgu Latviju” un Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija.
 
29.apr
Until now, non-citizens who are unwilling or unable to naturalize have had to accept being denied many rights that only citizens enjoy. Now a new restriction has been added - in the sports sector that until now has rarely been involved with politics.
 
29.apr
Jau līdz šim nepilsoņiem, kas nevēlas vai nespēj naturalizēties, bija jāsamierinās, ka tiem liegtas daudzas tikai pilsoņiem piekrītošas tiesības. Nu šiem ierobežojumiem pievienots jauns – līdz šim nelabprāt ar politiku saistītajā sporta nozarē.
 
28.apr
Civilās savienības likums, kas paver iespēju legalizēt arī viendzimuma pāru attiecības, paver jaunas imigrācijas durvis. Šādi, norādot uz potenciālajiem draudiem valsts drošībai, likumprojektu tulko Saeimā pārstāvētās partijas, kas apņēmušās nepieļaut tā apstiprināšanu.
 
28.apr
Šodien Saeima balsos par likumprojekta, kas padarīs vienkāršāku tādas partijas darbības apturēšanu, kas cita starpā attaisno genocīdu un atbalsta darbības, kas vērstas uz demokrātisku valstu teritoriālās integritātes un neatkarības graušanu, nodošanu komisijām. Paredzams, ka likumprojekts tālāk tiks virzīts bez aizķeršanās, bet pirmā partija, kas varētu tikt pakļauta šai normai, ir Latvijas Krievu savienība.
 
28.apr
Today the Saeima will vote on referring to committees a draft law that will make it easier to suspend the activities of a party that, among other things, justifies genocide and supports actions aimed at undermining the territorial integrity and independence of democratic states. It is expected that the bill will move forward without a hitch, and the first party that could be subject to this provision is the Latvian Russian Union (Latvijas Krievu Savienība).
 

Komentētākie