Antra Gabre / Autori

6.nov 2018
«Kāpēc maksa par atkritumu izvešanu tik krasi atšķiras? Nezināju, ka cena lēkā kā summas biržā. Izrādās, maksa kāpj katru mēnesi,» neizpratnē ir Sarkandaugavas iedzīvotāja Līga.
6.nov 2018
Pagājušās nedēļas piektdienā, 2. novembrī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) informēja, ka pēdējo sešu dienu laikā nelielās, bet traģiskās ugunsnelaimēs dzīvību zaudējuši astoņi cilvēki. Jau nākamajā dienā Rīgā ugunsgrēkā dzīvību zaudēja uzreiz četri cilvēki. Policija ir sākusi kriminālprocesu.
2.nov 2018
SIA Maxima Latvija iecerei būvēt veikalu netālu no slimnīcas Gaiļezers sākusi iebilst Veselības ministrija, aizbildinoties ar stratēģiski svarīga objekta vajadzībām. Zemesgabals, uz kura plānota veikala ēka, tagad pieder SIA Maxima Latvija. Līdz šim zemesgabals piederēja vairākiem citiem īpašniekiem, un valsts, ja tai būtu vajadzīga šī teritorija un ja tā patiešām ir stratēģiski svarīga, varēja to atsavināt jau sen.
1.nov 2018
Simtgades uguņošanas šovs Rīgā izmaksās 234 999 eiro. No Rīgas budžeta simtgadei veltītajam muzikālajam gaismas uzvedumam Saules mūžs tiks doti 34 999 eiro, bet 200 000 eiro piešķīris simtgades birojs. Vai šis ir dārgākais salūts Rīgas jaunāko laiku vēsturē? Nē. Jo Rīgas astoņsimtgades svinības noslēdzās ar 27 minūtes ilgu uguņošanas šovu un komponista Mārtiņa Brauna speciāli rakstītu mūziku Sapnis par Rīgu, kas izmaksāja 300 000 latu. Mūslaiku naudā – 426 861,54 eiro.
31.okt 2018
Kā­dus gan tei­cie­nus ne­esam vel­tī­ju­ši sa­viem bēr­niem! Mazs bērns spiež klē­pi, liels – sir­di. Bēr­ni – mū­su nā­kot­ne. Ve­cā­ku un bēr­nu sa­sprin­gtās at­tie­cī­bas bie­ži mē­dzam at­tais­not ar pa­au­džu kon­flik­tu. At­tie­cī­bas ar sa­vu bēr­nu un arī ot­rā­di – ar ve­cā­kiem – ir mū­žī­gas, pat ja fi­zis­ki tās vairs ne­pa­stāv. Tā­pēc ir jau­tā­ju­mi, uz ku­riem mek­lē­jam at­bil­des gan bū­da­mi bēr­ni, gan ve­cā­ki. Un arī kā bēr­ni un ve­cā­ki vie­nā per­so­nā.
31.okt 2018
«Pēc Baltijā lielākās bioloģiskās attīrīšanas stacijas (BAS) Daugavgrīva rekonstrukcijas attīrītajos sadzīves notekūdeņos, kas tiek izvadīti Baltijas jūrā, ir nodrošinātas Eiropas Savienībā pieļaujamās slāpekļa un fosfora normas. Fosfora un slāpekļa izmeši veido labvēlīgu vidi Baltijas jūras eitrofikācijai jeb aizaugšanai. Esam sakārtojuši notekūdeņu attīrīšanas infrastruktūru, kā to prasa esošā likumdošana, taču pēdējā laikā visās Eiropas Savienības dalībvalstīs ir aktualizējies jautājums par mikroplastmasu un antibiotikām, kas nokļūst dabā. SIA Rīgas ūdens analizē notekūdeņos 21 piesārņojošo parametru, kas noteikts likumdošanā. Ne mikroplastmasas piejaukums, ne antibiotiku daudzums pašlaik netiek mērīts. Tam būtu nepieciešama specifiska aparatūra un metodes, lai to varētu analizēt notekūdeņos,» skaidro BAS Daugavgrīva direktors Māris Zviedris.
31.okt 2018
Novembrī jāsākas Krasta ielas seguma atjaunošanas darbiem Rīgā. Pulka ielas posms pie Dzegužkalna visu novembri būs slēgts satiksmei, ierobežojumi braucējiem nākammēnes noteikti arī uz Salu tilta.
31.okt 2018
Valmieras krematorija meklē nelaiķu piederīgos vai cilvēkus, kuri var uzņemties apbedīšanu, caur sociālajiem tīkliem. Krematorijas pārstāvis Kaspars Timpa ir pārliecinājies, ka ar sociālo tīklu palīdzību ir iespējams sameklēt nelaiķu tuviniekus, radiniekus, draugus un informēt par miršanas faktu. Tādā veidā 37 procenti no krematorijā nogādātajiem mirušajiem jau ir tuvu cilvēku apbedīti.
30.okt 2018
Starptautiskā lidosta Rīga ir izstrādājusi plānu par trokšņu mazināšanu. Vairāki risinājumi ir vērsti uz to, lai samazinātu trokšņa līmeni naktīs lidostai tuvākajās teritorijās, piemēram, Jaunmārupē, Spilvē un Skultē.
30.okt 2018
Rīgas pašvaldība ir noteikusi konkrētas vietas pilsētā, kur, sākot ar oktobra beigām, vairākas nedēļas nogales privātpersonas varēs nodot savāktās kritušās lapas, vēsta portāls riga.lv.
30.okt 2018
Valsts kontrole (VK) izteikusi bažas, ka simtgades tēriņi valsts budžetam varētu izmaksāt vairāk nekā plānots. Jau pagājušajā gadā izlietotais finansējums kopumā ir pārsniedzis plānoto, lielākā daļa institūciju simtgades pasākumiem piešķir vairāk naudas, nekā bijis plānots. Naudas dalīšana svētku pasākumiem nav skaidra, jo tajos iekļauti arī ikgadējie pasākumi, kā arī īstenoti vai īstenojami projekti, kam no simtgades budžeta nauda vispār netiek dota.
29.okt 2018
Kas ir "zvaig­žņu lie­tus"? Un kā­pēc, ie­rau­got spo­žu švī­ku de­be­sīs, sa­kām – zvaig­zne krīt?
29.okt 2018
Otrajā Mozus grāmatā lasāmo brīdinājumu par tēvu grēkiem, kas bērnus piemeklēs līdz trešajam un ceturtajam augumam, var attiecināt uz tā dēvēto čekas maisu publiskošanu. Būtu ideāli, ja ar Valsts drošības komiteju (VDK) sadarbojušies cilvēki atzītos un aiztaupītu saviem bērniem un bērnubērniem pārdzīvojumus vai, kā teica 2014. gadā mirušā Lietuvas aktiera Donāta Baņoņa dēls Raimunds, – šoku. Donāts Baņonis ir VDK aģentu sarakstā.
26.okt 2018
Ir stāsti, ko stāsta tikai dzimtā – no paaudzes paaudzē, iespējams, uzskatot, ka vienas ģimenes vai dzimtas varonis nav pelnījis kļūt zināms plašāk. Projekts Latvijas varonis – no senatnes tagadnē tiek realizēts, lai, sagaidot valsts simto dzimšanas dienu, atcerētos un pieminētu tos, kuri ļāvuši piepildīties idejai par neatkarīgas Latvijas valsts izveidi. Tie nav cilvēki, kuru uzvārdi tiek publiski daudzināti. Tie ir nezināmie varoņi. Līdz šim nezināmi.
26.okt 2018
Vēl divas reizes pulksteņa rādītāji būs jāgriež: par stundu atpakaļ un atkal uz priekšu. Pēc tam pulksteņa grozīšana varētu beigties, jo Latvija ir izteikusi nostāju pastāvīgi saglabāt vasaras laiku. Bet 28. oktobrī, naktī no sestdienas uz svētdienu, pulksten 4 pulksteņa rādītāji ir jāpagriež par stundu atpakaļ. Un nākamā gada pavasarī – par stundu uz priekšu.
25.okt 2018
Cilvēka acīm saskatāmais var būt skaists, baiss, intriģējošs, nomācošs. Redzētā vērtējumu nosaka arī emocijas un sajūtas. Ir vietas, par kurām prasīties prasās sacerēt kādu leģendu, ja tādas vēl nav. Jo sajūtas tur ir citādas. Arī tad, kad prāts saka un acis apliecina, ka nav nekā mistiska. Tādā vietā un tajā brīdī saproti savus ļoti tālos senčus, kuri, vēl nespēdami izskaidrot notiekošo, sacerēja teikas, leģendas, nostāstus. Interesanti, ka Karēlijas pirmajā ģerbonī bija attēlota rīkstīte.
25.okt 2018
Iedvesmojoties no Krāslavas pieredzes, iecerēts, ka Kuldīgas novadā no 2019. gada sākuma darbosies Senioru skola.
25.okt 2018
Diemžēl Latvijas gados vecākie cilvēki ir pakļauti nabadzības riskam, vientulībai, slimībām. Sabiedrības novecošanās, migrācija un darbaspēka trūkums ir Eiropas mēroga problēma. Latvijas pensijas vecuma iedzīvotāji ir teikuši, ka labprāt strādātu. Lielākā daļa – tālab, lai nopelnītu papildus pensijai, salīdzinoši maz – lai socializētos. Lai gan vientulība ir problēma arī Latvijā.
25.okt 2018
Sanktpēterburgā, Krievijas ziemeļu galvaspilsētā, šonedēļ atvērta labdarības kafejnīca senioriem.
25.okt 2018
Situācija Rīgā ir nokaitēta, jo ap 200 ēku iedzīvotāji (viņu skaits varētu būt 6000) turpina dzīvot bez centralizētās apkures. Salstošajiem ir iespēja par situāciju mājā vai dzīvoklī informēt SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) valdes priekšsēdētāju Aivaru Gontarevu, rakstot uz e-pastu gontarevs@rnparvaldnieks.lv.
23.okt 2018
Dzīvokļu īpašumos nesadalītu ēku nav daudz, salīdzinot ar daudzdzīvokļu namiem. Tomēr ēkās, kur nav atsevišķi izdalīti dzīvokļu īpašumi, nekustamā īpašuma nodoklis ir lielāks nekā citās dzīvokļu mājās. Rīgas domes saistošie noteikumi Par nekustamā īpašuma nodokli Rīgā stājās spēkā 2017. gada 1. janvārī un tika apstrīdēti. Satversmes tiesā vērsās tiesībsargs Juris Jansons.
23.okt 2018
«Jums zvana cilvēks no Purvciema, kurš nav saņēmis siltumu līdz pat šim laikam,» vakar pusdienlaikā Neatkarīgās redakcijā atskanēja tālruņa zvans, un Vaidavas ielas 2/3 iedzīvotājs izklāstīja savu bēdu stāstu.