Darba tirgus

5.apr
Mūsdienās atrast darbinieku – tas ir izaicinājums gandrīz jebkuram darba devējam.
 
23.jan
Lielākajai daļai sabiedrības jēdziens pasts saistās vien ar dažu profesiju pārstāvjiem: pastnieku, kurš iznēsā pasta sūtījumus, tostarp laikrakstus un žurnālus, kā arī pasta operatoriem, kuri apkalpo klientus pasta nodaļās. Patiesībā Latvijas pastā strādā vairāk nekā 160 dažādu profesiju pārstāvju, tajā skaitā augstākā līmeņa loģistikas, ekonomikas, finanšu, starptautisko attiecību un citi speciālisti, un, protams, visiem zināmie pastnieki un nodaļu darbinieki, kas savā būtībā ir uzņēmuma svarīgākās artērijas un mugurkauls. Par darbu un darbiniekiem Latvijas pastā vairāk stāsta uzņēmuma Personāla vadības departamenta direktore Zinta Zālīte Rukmane.
 
23.jan
Rīgas satiksme kā darba devējs gaida lojālu, motivētu un ražīgu darbinieku. Šādus darbiniekus atrast nav viegli, tāpēc uzņēmums tādus veido pats. Piemēram, rūpējoties par savu darbinieku izglītošanu. Gan uzsākot darbu, gan turpmākās darba gaitās darbiniekiem tiek nodrošinātas apmācības.
 
23.jan
SIA Rīgas ūdens ir Latvijā lielākais sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzējs, kura misija ir nodrošināt iedzīvotājus ar kvalitatīviem un drošiem ūdenssaimniecības pakalpojumiem. Viena no uzņēmuma lielākajām vērtībām ir tā darbinieki, kas ar savu profesionālo kvalifikāciju un gadu gaitā krāto pieredzi un zināšanām ir panākumu atslēga uzņēmuma efektīvai darbībai.
 
23.jan
Saeimas Sociālo un darba lietu komisija februārī vērtēs iespējamos grozījumus Darba likumā, kas paredz iespēju par virsstundu darbu maksāt uz pusi mazāk, ja tiek slēgta ģenerālvienošanās nozarē par atalgojumu.
 
23.jan
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Nodarbinātības valsts aģentūras direktore Evita Simsone.
 
19.okt 2018
Lai veidotu labāko praksi personāla vadībā Latvijā, katru gadu Latvijas Personāla vadīšanas asociācija ( LPVA) piešķir Gada balvu labākajam personāla vadības projektam. Šogad galveno balvu ieguva Rīgas pašvaldības SIA Rīgas satiksme projekts Veiktspējas rādītāju matricas ieviešana un to sasaiste ar apmaksu.
 
17.jūl 2018
Latviešiem un visiem citiem austrumeiropiešiem jāsāk uzmanīties, ka viņus no Rietumeiropas darba tirgus neizspiež citu reģionu aktīvākie pārstāvji.
 
27.jun 2018
Intervija ar SIA Rīgas ūdens Tehniskā departamenta galveno inženieri un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) asociēto profesoru Robertu Neilandu.
 
27.jun 2018
Koncernā Grindeks kopumā strādā 1355 darbinieki. No tiem 853 Latvijā, bet pārējie uzņēmuma meitas kompānijās Igaunijā, Krievijā un Slovākijā, kā arī pārstāvniecībās un filiālēs. 2017. gadā koncerna apgrozījums pieaudzis par 26%, sasniedzot 132,4 miljonus eiro. Turpmākai uzņēmuma izaugsmei ir nepieciešami jauni – izglītoti, ieinteresēti un uz sasniegumiem vērsti – cilvēki. Intervija ar a/s Grindeks Personāla departamenta vadītāju Ilzi Ogli.
 
27.jun 2018
RP SIA Rīgas satiksme (turpmāk Rīgas satiksme) sniedz sabiedriskā transporta pakalpojumus, apsaimnieko pašvaldības autostāvvietas un iznomā transportlīdzekļus, kā arī veic vienota maršrutu tīkla uzraudzīšanu. Nodrošinot darbības virzienu izpildi, uzņēmumā strādā vairāk nekā 4100 darbinieku astoņās nozarēs.
 
27.jun 2018
Jau aptuveni sešus mēnešus Norvik Bankā darbojas senioru nodarbinātības programma, kas solīda gadugājuma cilvēkiem sniedz iespēju strādāt kā finanšu konsultantiem. Viņi ir pirmie, kas ar laipnu smaidu sagaida klientus Norvik Bankas filiālēs un palīdz līdzgaitniekiem gan ar padomu, gan uzmundrinājumu. Norvik Bankā kā strauji augošā bankā darbiniekiem tiek dotas karjeras un izaugsmes iespējas. Tas attiecas arī uz senioru programmā nodarbinātajiem. Norvik Bankas senioru programmas vadītāja Lidija Dzene intervijā Neatkarīgajai atklāj, ka daļa senioru, kas pirms pāris mēnešiem sāka darbu kā konsultanti, paspējuši jau pakāpties pa karjeras kāpnēm un šobrīd Norvik Bankā ieņem citus amatus, tādējādi apliecinot, ka dzīves pieredze un viedums darba tirgū joprojām ir pieprasīti.
 
27.jun 2018
Kvalitatīvu darbinieku piesaiste un noturēšana ir katra darba devēja pamatuzdevums, un būtībā tas nosaka iespēju izpildīt uzņēmuma misiju.
 
27.jun 2018
Saruna ar Labklājības ministrijas Darba tirgus politikas departamenta direktora vietnieci, ES Nodarbinātības komitejas vadītāju Ilzi Zvīdriņu.