Darba tirgus

3.sep
Latvijā darba tirgum neatbilstoši maz vidusskolēnu kārto eksāmenus eksaktajos mācību priekšmetos, šādu nostāju šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē pauda Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvis Jānis Salmiņš.
 
10.aug
Latvijā 30% aptaujāto darba devēju neņem vērā paaudžu atšķirības ikdienas pienākumu organizēšanā, liecina mobilo sakaru operatora "Bite Latvija" pētījums par darba tirgus tendencēm.
 
24.jan
Latvija un Baltijas valstis kopumā kļūst par arvien populārāku Ukrainas viesstrādnieku galamērķi, liecina Igaunijas uzņēmuma “RIA.com Marketplaces OÜ” apkopotā informācija. Šo tendenci parāda arī “Google” meklētāja statistika - izmantojot atslēgvārdus “darbs Latvijā”, ukraiņi par darba iespējām mūsu valstī pēdējā gada laikā interesējušies īpaši intensīvi, augstāko informācijas meklējumu skaitu sasniedzot šā gada maijā.
 
23.jan
Lielākajai daļai sabiedrības jēdziens pasts saistās vien ar dažu profesiju pārstāvjiem: pastnieku, kurš iznēsā pasta sūtījumus, tostarp laikrakstus un žurnālus, kā arī pasta operatoriem, kuri apkalpo klientus pasta nodaļās. Patiesībā Latvijas pastā strādā vairāk nekā 160 dažādu profesiju pārstāvju, tajā skaitā augstākā līmeņa loģistikas, ekonomikas, finanšu, starptautisko attiecību un citi speciālisti, un, protams, visiem zināmie pastnieki un nodaļu darbinieki, kas savā būtībā ir uzņēmuma svarīgākās artērijas un mugurkauls. Par darbu un darbiniekiem Latvijas pastā vairāk stāsta uzņēmuma Personāla vadības departamenta direktore Zinta Zālīte Rukmane.
 
23.jan
Rīgas satiksme kā darba devējs gaida lojālu, motivētu un ražīgu darbinieku. Šādus darbiniekus atrast nav viegli, tāpēc uzņēmums tādus veido pats. Piemēram, rūpējoties par savu darbinieku izglītošanu. Gan uzsākot darbu, gan turpmākās darba gaitās darbiniekiem tiek nodrošinātas apmācības.
 
23.jan
SIA Rīgas ūdens ir Latvijā lielākais sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzējs, kura misija ir nodrošināt iedzīvotājus ar kvalitatīviem un drošiem ūdenssaimniecības pakalpojumiem. Viena no uzņēmuma lielākajām vērtībām ir tā darbinieki, kas ar savu profesionālo kvalifikāciju un gadu gaitā krāto pieredzi un zināšanām ir panākumu atslēga uzņēmuma efektīvai darbībai.
 
23.jan
Saeimas Sociālo un darba lietu komisija februārī vērtēs iespējamos grozījumus Darba likumā, kas paredz iespēju par virsstundu darbu maksāt uz pusi mazāk, ja tiek slēgta ģenerālvienošanās nozarē par atalgojumu.
 
23.jan
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Nodarbinātības valsts aģentūras direktore Evita Simsone.
 
19.okt 2018
Lai veidotu labāko praksi personāla vadībā Latvijā, katru gadu Latvijas Personāla vadīšanas asociācija ( LPVA) piešķir Gada balvu labākajam personāla vadības projektam. Šogad galveno balvu ieguva Rīgas pašvaldības SIA Rīgas satiksme projekts Veiktspējas rādītāju matricas ieviešana un to sasaiste ar apmaksu.