Otrdiena, 23.aprīlis

redeem Georgs, Jurģis, Juris

arrow_downwardMūzikas apskats

Igaunijas vadošais mūzikas industrijas pasākums “Tallinn Music Week” atklājis pirmos konferences viesus, kuru vidū ir ierakstu izdevniecības “Bella Union” dibinātājs Saimons Reimonds un britpopa virziena iniciatore Džeina Sevidža, kā arī “Mute Song” direktors Deivids Makginiss.
29.jan 2022 Sandris Vanzovičs
“Grēcīgo Partizānu” idejiskais līderis ir grupās “Tavas Māsas Nāsis”, “Zintnieks” un citur manītais Kārlis Pūķis (balss, ģitāra, bandžo), bet kā otrs zināmākais minams Emīls Koļesņikovs jeb Pops (“Tavas Māsas Nāsis”), kurš šajā projektā spēlē sešstīgu bandžo. Pārējie - Arno Titovs (vijole, mandolīna), Anete Dance (veļas dēlis) un Laine Luīze Freidenberga (kontrabass), kura gan grupu šobrīd jau esot atstājusi.
28.jan 2022 Sandris Vanzovičs
Ar grupu “bfnl” sanākusi atkalredzēšanās ar gada amplitūdu – uz kārtējo Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvu “Zelta mikrofons”. Uz iepriekšējo viņi bija iesnieguši albumu “Eboniāde”, trumpī liekot dziesmu ar atmiņā paliekošo nosaukumu “Jāp*š man iekurīt” (starp citu, līdz nelabumam lipīgs gabals), bet uz šo viņiem bijis atrādāms jauns veikums “/be/”.
27.jan 2022 Sandris Vanzovičs
Pagājušajā gadā kaut ko līdzīgu sprādzienam latvju neatkarīgās mūzikas skatuvē izraisīja meiteņu (un viena puiša) grandža pankroka grupa ar “garšīgo” nosaukumu “ŠŅK” – tā izrunājas kā “šņik” un grupas logo redzamas šķēres.
8.jan 2022 Sandris Vanzovičs
Rokgrupa “N0Tinghila” ir ģitārista un elektroniskās mūzikas producenta Mr. Myster jeb Matīsa Runtuļa, bundzinieka Matīsa Repša un basistes Aigas Preimanes kopīgais projekts, kas radies 2019. gada pavasarī, un spēlēja Matīsa dziesmas “impresionistiski radītas un intuitīvi agresīvā formā”.
7.jan 2022 Sandris Vanzovičs
Ar Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvai “Zelta Mikrofons” iesniegto debitantes Loretes Mednes darbu žūrijai radās problēmas – kura žanrā nominācijā to ievietot?!
27.dec 2021 Sandris Vanzovičs
Ja latvju populārajā mūzikā tiktu noskaidrots Gada aktīvākais mūziķis, tad viens no drošākajiem kandidātiem uz šo balvu būtu čellists Valters Pūce, kurš nespēj nosēdēt mierā ne mirkli: neskaitāmi koncertbraucieni ar grupu “Dagamba”, tās jubilejas svinības paša rīkotā starpžanru festivāla “Laivā” ietvaros, pāris kopā ar Patrishu sacerēti skaļi hiti jaunajai Dārtai Stepanovai utt., bet tagad arī albums kopā ar grupas kolēģi, pianistu Daini Teni.
23.dec 2021 Sandris Vanzovičs
Pašmāju “blackened death metal” grupa “Deodium” ir vieni no tiem, kuriem pēdējo pandēmijas lielierobežojumu dēļ pietrūka burtiski tikai dažu dienu līdz jaunā albuma prezentācijai klausītājiem klātienē – šie vīri to bija paredzējuši 29. oktobrī Tallinas kvartālā, pie viena atzīmējot arī desmit gadus kopš sava pirmā koncerta.
20.dec 2021 Sandris Vanzovičs
Pašmāju garāžroka grupa “Nova Koma” aktīvi darbojas latvju neatkarīgās mūzikas vidē jau kopš 2015. gada, regulāri koncertējot un izdodot jaunus ierakstus. Viņu kontā ir albumi “Mīlēt var tikai cilvēkus” (2016) un “Zem cita režīma” (EP, 2017), bet plašāku atpazīstamību grupa guva ar albumu “Vismaz 9 reizes” (2020), kas tika radīts sadarbībā ar reperiem Edavārdi un Idus Abra, un tika pat Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvas “Zelta mikrofons” roka albumu nominācijas Top 5.
17.dec 2021 Sandris Vanzovičs
Uz gada beigām daudzas latvju jaunās komandas steidz izdot albumus – grib pavilkt svītru 2021. gadā sadarītajam vai arī vēlas pretendēt uz Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvas “Zelta mikrofons” nominācijām?
12.dec 2021 Sandris Vanzovičs
Dziedātāja Markus Rivas jaunais studijas albums latviešu valodā, pie kā mūziķis darbu uzsācis, iestājoties pandēmijai. “Pazudīšu pilsētā” ir kopskaitā septītais albums Markus karjerā, bet tikai otrais, kurā dziesmas ir tikai un vienīgi latviski.
10.dec 2021 Sandris Vanzovičs
Pašmāju grupas “FunCOOLio” otrais studijas albums izdots zem pašu leibla “Funcoolio Records”. Ieraksts ir pieejams straumēšanas platformās, taču īstiem analogās skaņas cienītājiem ir iespēja pasūtīt fizisku albuma kopiju arī vinila platēs vai kasetēs, izmantojot grupas lapu “Bandcamp” vietnē.
19.nov 2021 Sandris Vanzovičs
Britu ekstremālā metāla grupai “Cradle Of Filth” arī pie mums ir kulta statuss, kas daļēji saistīts arī ar šīs blices saistību ar Latviju. Proti, arī jaunā albuma vāciņu ir radījis latviešu mākslinieks Artūrs Bērziņš, kas ir viņa jau trešā šāda veida sadarbība ar britu mūziķiem.
12.nov 2021 Sandris Vanzovičs
Komponista un aranžētāja Kristapa Krievkalna viens no jaunākajiem darbiem ir dziesma “Jautājumi līdz Zemes malai”, kuras mūzikas autore un izpildītāja Linda Ziemele, bet teksta - Jānis Zviedris. Šajā dziesmā var dzirdēt arī Kristapa balsi.
6.nov 2021 Sandris Vanzovičs
Skotu sintīpopa trio „Chvrches” no Glāzgovas septembrī uzsāka savas pastāvēšanas otro desmitgadi, turpinot tādā pat sastāvā, kādā šī grupa startēja pasaules mūzikas virsotņu iekarošanā - vokāliste Lorena Meiberija, kā arī Aiens Kūks un Martins Dohertijs pie elektroniskajiem instrumentiem.
24.sep 2021 Sandris Vanzovičs
Ar pārsteidzoši vērienīgu un aktīvu reklāmas kampaņu (LTV “Rīta Panorāma”, Radio SWH rīta programma utt.) vakar klajā nāca jaunās dziedātājas un dziesmu autores Emīlijas debijas garadarbs.
26.aug 2021 Sandris Vanzovičs
Pagājušā gadsimta 80. gadu pirmajā pusē smagās mūzikas pasauli plosīja amerikāņu “glam metal” grupa “Twisted Sister” ar nedaudz (vai diezgan) “uz augšu pasisto” vokālistu Dī Snaideru priekšgalā.
23.aug 2021 Sandris Vanzovičs
Aptuveni pirms gada apskatnieks savu recenziju par amerikāņu “The Killers” jaunāko studijas ripuli “Imploding The Mirage” sāka ar vārdiem “tikai sestais studijas ripulis grupas teju divdesmit gadu ilgajā mūžā – maz?”. Nu jāsaka “jau otrais grupas studijas albums gada laikā – vai nav par daudz?”. Starp abiem izdevumiem tiešām nav pagājis pat gads – “The Killers” iepriekšējais albums pērn oficiāli tika izdots 21. augustā, bet šis darbs datējams ar 13. augustu.
19.aug 2021 Sandris Vanzovičs
Kaut kā jau bija piemirsies par kanādiešu smagās mūzikas lēdijas Lī Āronas (Karena Laina Grīninga) eksistenci, lai gan viņa 80. gadu sākumā bija viena no sieviešu grūtā ceļa metālmūzikā aizsācējām.
18.aug 2021 Sandris Vanzovičs
Runājot par rokmūzikas ģitāras virtuoziem, 80. – 90. gados pirmām kārtām tika piesaukti trīs – Stīvs Vei, Džo Satriani un Ingvī Malmstīns. Slavenajam zviedram Malmstīnam nupat apritēja 58 gadi, un tikpat nesen viņš laida klajā savu kārtējo soloalbumu – kopumā viņa kontā ierakstāms 21 dažādos sastāvos un individuāli izdots studijas lieldarbs.
17.aug 2021 Sandris Vanzovičs