Mūzikas apskats

1.jan
Apkopojot datus par 2020. gadu, par Radio NABA 2020. gada Top 100 klausītāju favorītiem atzīta kanādiešu indīroka apvienība “Wolf Parade” ar kompozīciju “Julia Take Your Man Home” un pašmāju “underground” klasiķi “Inokentijs Mārpls” ar dziesmu “Cilvēki mirst”.
 
30.dec 2020
Amerikāņu alternatīvā roka gigantu “The Smashing Pumpkins” pēc skaita divpadsmitais studijas albums pārsteidz tāpat kā visi pēdējie leģendāro “ķirbju” albumi - šoreiz jau ar stilistisko definējumu kaut vai vikipēdijā, kur dižojās ieraksts… sintīpops.
 
29.dec 2020
Viens no nedaudzajiem ierakstiem, kuru neatrast līdzās pieteikumiem uz Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvu “Zelta mikrofons” - grupas "Mēnessputni" instrumentālā postroka minialbums jeb EP.
 
28.dec 2020
Latvju progresīvā roka grupas “Mother” debijas albums, kas tapis piecu gadu laikā dažādos mākslinieku sastāvos. Šobrīd grupā darbojas Rihards Adovičs (ģitāra), Andris Jeziks (basģitāra), Endijs Ozoliņš (bungas), Akims Baranovskis (saksofons), Evelīna Kalniņa (vokāls), Madara Gaile (vokāls) un Elizabete Milta (vokāls).
 
23.dec 2020
Šajā albumā iekļautas īpaši atlasītas un Jolantai Gulbei-Paškevičai nozīmīgas latviešu komponistu dziesmas jaunās aranžijās, kuras veidojuši pati dziedātāja, pianists Kristaps Vanadziņš un ģitārists Āris Ozols.
 
21.dec 2020
Pirms daudziem, daudziem gadiem dziedātāja, dziesmu un grāmatas autore Diāna Černe latvju mūzikā pieteicās kā Diana Moon un palikusi atmiņā ar… Pat grūti atcerēties, ar ko tieši, šķiet, galvenokārt ar īsajiem svārciņiem.
 
20.dec 2020
Amerikāņu dziedātāja Teilore Svifta laikam nolēmusi pārbaudīt savu fanu reaģēšanas spējas negaidītās situācijās. Jau vairākkārt aprakstīts viņas izgājiens ar studijas albuma “Folklore” izdošanu, proti, kad šā gada 24. jūlijā Svifta savā "Instagram" kontā vienkārši paziņoja: "Pusnaktī klajā nāks mans jaunais albums." Un tiešām - jau pusnaktī tas bija atrodams mūzikas straumēšanas vietnēs. Pārsteigums, turklāt Sviftas iepriekšējais albums “Lover” bija izdots pagājušā gada rudenī.
 
12.dec 2020
Latvijā pazīstamais dīdžejs un “EHR” radio šova “Party Service” vadītājs [Ex] da Bass, kopā ar deju mūzikas producentu REZarin un piedaloties itāliešu vokālistam Marko Finoti, apvienojušies kopīgā deju mūzikas dziesmā “Find My Way”.
 
12.dec 2020
Svētkiem tuvojoties, dziedātāja Patrisha izdevusi klusinātās, ziemīgās sajūtās ieturētu dziesmu “Vējš sniegu nes”. “Siltā, sirsnīgā un rotaļīgā dziesmas noskaņa ienesīs gaišuma un pacilātības noskaņu daudzās mājās,” sola izdevēji.
 
11.dec 2020
Ja ieteikums noklausīties kādu jauno mūzikas produktu vienlaicīgi parādās gan visu mūziku apkopojošajā portālā “AllMusic”, gan smagās mūzikas autoritātē “Metal Hammer”, tad skaidrs, ka ir jāpainteresējas, kas tas ir par zvēru.
 
10.dec 2020
Latvijas Televīzijas (LTV) Z studijā šo sestdien, 12. decembrī, būs skatāms un klausāms grupas “Carnival Youth” koncerts, kurā puiši izpildīs dziesmas no savas jaunākās koncertprogrammas “Naivais ku-kū” – latviešu kinofilmu melodijas “karnivāļu” veidotās aranžijās.
 
10.dec 2020
Ieraugot amerikāņu rokgrupas “Blue Oyster Cult” garadarbu “The Symbol Remains” jaunizdoto studijas albumu listē, nudien negribējās ticēt savām acīm: tas, ka iepriekšējais šīs blices studijas darbs “Curse Of The Hidden Mirror” tika izdots pirms 19 (!) gadiem, proti, 2001. gadā vēl ir tikai daļa no brīnuma, bet lielākā šī brīnuma daļa ir tas, ka šīs joprojām jaunas dziesmas radīt spējīgās hārdroka apvienības saknes ir meklējamas 1967. gadā!
 
9.dec 2020
Grupa “Jāņa Ruņģa Klātbūtne” laidusi klajā otro singlu “Dvēseles kredīts” no sava jaunākā albuma “Dzīvojumi”. Tas seko grupas pirmajam singlam “Fikcija” un šoreiz tiek pieteikts ar humoristisku, ne vairs tik eksperimentālu, videoklipu.
 
9.dec 2020
Angļu rokgrupa “The Struts” pastāv nieka astoņus gadus, arī paši vīri nav gados nekādi vecie, tomēr uzņēmušies popularizēt mazliet jau piemirsto glemroku, par saviem ietekmes avotiem saucot tādas grupas kā “Queen”, “The Darkness”, “The Rolling Stones”, “Aerosmith”, “Def Leppard”, “The Killers”, “The Smiths”, “Oasis”, “The Libertines”, “The Strokes”, “My Chemical Romance” un pat Maiklu Džeksonu.
 
8.dec 2020
Šons Mendess pirms septiņiem gadiem vēl tikai lika savas populāru dziesmu kaverversijas vietnē “Vine”, bet nu jau viņš ir pasaules līmeņa “popstārs” – lūk, ko mūsdienās spēj internets!
 
8.dec 2020
Ikgadējais Ziemassvētku projekts “Sniegavīra ekspresis” šogad nenotiks, tomēr džezfanka grupas “Very Cool People” dalībnieki kopā ar Ralfu Eilandu un Kristīni Prauliņu nolēmuši neatstāt publiku svētkos bez jau iemīļotā “ekspreša” un piedāvā jaunu Ziemassvētku singlu “Mazais bundzinieks” jeb “Little Drummer Boy”.
 
7.dec 2020
Britu ārtpopu, drīmpopu, triphopu, elektroniku, alternatīvo roku un sazin ko vēl spēlējošā virtuālā animācijas grupa “Gorillaz” ar bijušo rokgrupas “Blur” līderi Deimonu Olbērnu un komiksu meistaru Džeimiju Hjūletu priekšgalā priecē atkal – šoreiz ar savu pēc skaita septīto studijas ripuli “Song Machine, Season One: Strange Timez”.
 
4.dec 2020
Provokatīvā amerikāņu popmūzikas superzvaigzne Mailija Sairusa izdevusi daudzu ilgi gaidīto jauno ierakstu albumu. Iepriekšējais ripulis “Younger Now” gan nāca klajā tikai pirms trīs gadiem, taču tā komerciālie rādītāji bija tik aizdomīgi kusli – “tikai” piektā vieta Amerikā un astotā Apvienotajā Karalistē -, ka lika ar interesi gaidīt Mailijas Sairusas septīto studijas albumu kaut vai no šī aspekta.
 
27.nov 2020
Relatīvi klusi un nemanāmi piezadzies “susuriņpopa” celmlauža Dona astotais studijas albums ar desmit jaunām kompozīcijām – neteiksim, ka tas uzkritis uz galvas negaidīti kā sniegs Rīgas domei, jebkurš gadalaiks latvju zemniekiem vai Eminema jaunais albums amerikāņiem, tomēr tas iznācis bez pārmērīgas reklāmas, ārišķībām un iepriekš izdotu singlu jūras – tiesa, klausītāji jau ir dzirdējuši dziesmas “Tūrists” un “Es nāktu mājās”.
 
26.nov 2020
Lai gan muzikālās apvienības “Sarnovskis. Sēruma” sastāvā ietilpstošie Mareks Sarnovskis un Anna Sēruma varbūt arī nav plašākai auditorijai ļoti atpazīstami, mūzikā viņi ir jau ilgus gadus, atstājot tajā arī savus noturīgus nospiedumus.