Cilvēka ķermenis iekārtots tā, ka tas dienā izdala noteiktu daudzumu sviedru. Tas ir dabisks process, ko cilvēki laika gaitā sākuši kontrolēt, baidīdamies no netīkamā sviedru aromāta.
Ikdienā mēs esam pieraduši savas veselības un skaistuma problēmas sašķelt atsevišķās sadaļās: vienā ailītē nonāk vielmaiņas problēmas, otrā – celulīts, trešajā – stress un tā joprojām.
Piparmētru aromāts mūs pavada ikdienā, uzvēdīdams no ēdamām un neēdamām lietām - zobu pastas, kosmētikas līdzekļiem, aromatizētiem papīra kabatlakatiņiem, vecmāmiņas sirdsdrapēm, košļenēm un ledenēm, ir arī piparmētru saldējums un pat piparmētru šokolāde.
Ja kādam ir lemts tapt čūsku sakostam, tad visticamāk, tas notiks augustā, jo pasaulē nāk jauna odžu armija. Kā no tām pasargāties? Kā rīkoties, ja nelaime tomēr notikusi?
Mūsdienās arvien populārāka kļūst ideja par veselīgu dzīvesveidu. Tomēr tas ietver ne vien fiziskās aktivitātes un veselīgus ēšanas paradumus, bet arī ķermeņa kopšanas un dekoratīvās kosmētikas lietošanu, kas atstāj lielu ietekmi uz cilvēka ādu un organismu kopumā.
Cilvēki, kuri jūtas garlaikoti un nesaprasti, atrod ēšanā gan laika kavēkli, gan mierinājumu. Taču tas palīdz tikai uz īsu brīdi, toties ātri pāraug neveselīgā ieradumā un noved pie liekā svara.
Vai ir zināms, kad vislabāk dzert tabletes, lai panāktu maksimālu efektu? Kad medikamentus vislabāk lietot – pirms vai pēc ēšanas? Ko uzdzert? Ja īstas skaidrības nav, tad ir vērts ieklausīties dažos padomos.
Lielai daļai onkoloģisko slimnieku pēc operācijas, kā arī staru un ķīmijterapijas pabeigšanas rodas jautājums, vai jauna slimības uzliesmojuma novēršanai nav jālieto kādi papildlīdzekļi
Pasaulē strauji attīstās reģeneratīvā medicīna. Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Šūnu transplantācijas centrs, kurš veic jaunu ārstniecības tehnoloģiju izstrādi un to izvērtēšanu klīniskos pētījumos, sāka darbu pirms pusgada.
Ikdienā nepieciešams izvēlēties pareizos līdzekļus, lai pasargātu ādu. Mūsu dzīvē tā ir pastāvīgā saskarē ar sadzīves ķīmiju un kosmētiku, kas visbiežāk satur dažādas krāsvielas, aromatizētājus un citas ķīmiskas vielas.
Šī ir tā pati vasara, uz kuru tu atliki norūdīšanos. Daudzi cilvēki rudenī un pavasarī, kļūstot par elpceļu vīrusu upuriem, apņemas turpmāk rūpēties par organisma imunitātes stiprināšanu, bet pēc tam to aizmirst. Norūdīšanās ir vienkārša, gadsimtos pārbaudīta lieta, kas prasa pacietību, bet neprasa naudu.
Ja pašam vai bērnam rodas veselības problēmas, cilvēks iet pie ārsta un jūtas daudzmaz pārliecināts, ka saņems palīdzību: viņam noteiks diagnozi, nozīmēs ārstēšanu, un lietas sāks iet uz labo pusi.
"Kas ienāk prātā "statistiski vidējam" cilvēkam, dzirdot par ķīniešu medicīnu? Tā parasti ir adatu terapija, un daudzi uzskata, ka tā ir iedarbība uz kaut kādiem burvju punktiem, ar kuras palīdzību var ātri un efektīvi izārstēt visnopietnākās slimības.
Ne tikai pie mums Latvijā, bet arī citās pasaules valstīs sabiedrības apziņā ir dziļi iesēdies uzskats, ka sirds un asinsvadu slimības ir galvenokārt vīriešu "privilēģija". Šis stereotips darbojas pat Amerikas Savienotajās Valstīs.
Tuvojoties vasarai, aizvien aktuālāka kļūst cīņa pret dažādiem kaitēkļiem – mušām, kodēm, kā arī insektiem, kas mēdz viesoties mājās, piemājas dārzā un traucē atpūtai dabā.
Kā zināms, ēšana visiem rada prieku, arī kopības izjūtu, sabiedriskumu un veido kultūru. Glikēmiskais indekss (saīsināti GLYX) nosaka, vai cilvēks būs tievs vai resns.
Cilvēks, kurš, pārejot no pavasara uz vasaru, nopietni nolēmis padarīt aktīvāku savu dzīvesveidu un lietot veselīgāku uzturu, ir pelnījis atzinību un atbalstu.