7 istabas augi, ko ir vērts laistīt, ievērojot ledus kubiņu metodi

© Pexels.com

“Ourhouseplants.com” dibinātājs un Karaliskās dārzkopības biedrības biedrs Toms Naitss ir nosaucis istabas augus, kurus var un vajag laistīt ar ledus kubiņu metodi, raksta “housebeautiful.com”.

"Laistīšana ar ledus gabaliņiem ir vienkāršs veids, kā lēnām un vienmērīgi samitrināt augus, padarot to par ideālu risinājumu aizņemtiem cilvēkiem," teikts publikācijā.

Tiek atzīmēts, ka ne tikai orhidejas var gūt labumu no šādas laistīšanas.

"Ledus gabaliņi ir piemērotāki augiem grūti sasniedzamās vietās vai ļoti ātri žūstošas augsnes maisījumu, piemēram, orhideju mizas, gadījumā, jo lēnā kušana veicina uzsūkšanos," skaidroja dārznieks.

Tomēr viņš brīdināja, ka dažus augus nekad nedrīkst laistīt šādā veidā:

"Noteikti izlaidiet šo metodi augiem, kas ir jutīgi pret aukstumu vai temperatūras šoku, īpaši tropu šķirnēm. Un neizmantojiet to augiem, kurus audzējat īpašos apstākļos."

Kādus augus var laistīt ar ledus kubiciņu metodi?

unsplash.com

Orhidejas

Saskaņā ar 2017. gada pētījumu, kas publicēts žurnālā “HortScience”, augs dod priekšroku lēnai laistīšanai, un ledus gabaliņi kūst perfektā ātrumā. Piemērota deva: 3 ledus gabaliņi reizi nedēļā. Novietojiet tos uz mizas, nevis tieši uz lapām.

Spathiphyllum jeb "sieviešu laime"

unsplash.com

Ledus gabaliņi samazina pārlaistīšanas iespējamību un palīdz izvairīties no augsnes pārmērīgas slapšanas, kas var izraisīt novīšanu vai sakņu puvi. Piemērota deva: 2-3 kubiņi reizi nedēļā.

Pexels.com

Zamioculcas zamiifolia

Šim augam ik pa laikam vajag tikai nedaudz ūdens, un ledus nodrošina, ka tas saņem pietiekami daudz. Piemērota deva: 1 gabaliņš ik pēc 10-14 dienām.

Pexels.com

Sansevjēra jeb līdakaste

Pārlaistīšana ir vienīgais veids, kā nogalināt šo īpaši izturīgo augu. Ledus gabaliņi nodrošina perfektu porciju kontroli. Piemērota deva: 1 kubiņš ik pēc 10-14 dienām.

Pexels.com

Epipremnum aureus

Šie augi ir izturīgi, bet jutīgi pret pārmērīgu laistīšanu. Ledus laistīšanas metode uztur to saknes labā stāvoklī un neļauj tām svīst. Piemērota deva: 2 kubiciņi reizi nedēļā.

Pexels.com

Chlorophytum comosum

Šiem augiem nav nepieciešams daudz ūdens, un tiem nepatīk atrasties mitrā augsnē. Piemērota deva: 2 kubiciņi reizi nedēļā.

unsplash.com

Antūrija

Šis augs dod priekšroku lēnai mitruma izdalīšanai, īpaši, ja to audzē telpās. Piemērota deva: 2-3 kubiņi reizi nedēļā. Lai palielinātu mitrumu, laiku pa laikam apsmidziniet augu.

Lai sasniegtu vislabākos rezultātus, noteikti ievērojiet šos pamatprincipus:

izmantojiet standarta izmēra kubiciņus;

Vienmēr novietojiet kubiņus uz augsnes, nevis uz paša auga;

Novērojiet, kā jūsu augs reaģē uz ledu, un pielāgojiet to pēc vajadzības;

Nelietojiet ledu augiem, kuriem nepieciešami silti tropiskie apstākļi vai laistīšana no grunts.

Sākums

Pavasaris ne velti tiek saukts par atjaunošanās laiku - daba mostas no ziemas miega, un arī mājās arvien biežāk ielaižam saules starus, svaigu gaisu un vēlmi visu sakopt. Viens no bieži aizmirstiem, bet svarīgiem tīrības elementiem ir aizkari - tie klusi uzkrāj putekļus, aromātus un pat alergēnus, ietekmējot ne tikai mājas izskatu, bet arī veselību. Tad nu noskaidrosim - cik bieži tiešām vajadzētu mazgāt aizkarus? Skaidro eksperti no “The Spruce”.

Svarīgākais