Kāds varbūt jau ir sācis konservēt, bet kādam vēl viss tikai priekšā. Bieži vien šim darbam mēs izmantojam burkas, kurās iepriekš bijis iekšā kāds cits produkts, bet tagad dodam tām jaunu dzīvi. Lai konservējumi izskatītos glītāk, nepieciešams atbrīvoties no etiķetēm. Reizēm šis darbiņš nemaz nav tik viegls, bet ir trīs veidi, kā pavisam vienkārši burkas padarīt tīras un skaistas!
Antiperspiranti vai dezodoranti ir personīgās higiēnas līdzekļi, kas paredzēti svīšanas un ķermeņa smakas kontrolei. Neskatoties uz to galveno pielietošanas mērķi, dezodorantus var izmantot ne tikai personīgajā higiēnā. Šoreiz noskaidrojam, kur vēl var likt lietā dezodorantus.
Arbūzs ir daudzu cilvēku iecienīts vasaras auglis. To ēdot, mēs arbūzu nomizojam un mizu izmetam. Mēs ēdam vien augļa mīksto daļu. Bet vai drīkst ēst arī šī augļa mizu?
Šis nekaitīgais, bet reizēm vizuāli traucējošais ādas stāvoklis var ietekmēt mūsu pašapziņu. Lai palīdzētu labāk izprast celulīta veidošanās cēloņus un sniegtu padomus tā mazināšanai, savos ieteikumos dalās kosmētiķe Kristiāna Šņepste un farmaceite Liene Graudiņa.
Mēdz teikt, ka sievietes ir no Venēras, bet vīrieši no Marsa. Lai arī daudzās lietās mēs esam līdzīgi, ir atsevišķas pazīmes un situācijas, kurās rīkojamies pavisam atšķirīgi. Šoreiz apkopojām astoņas būtiskākās atšķirības starp vīriešiem un sievietēm!
Mainoties sezonai, mainās arī ādas vajadzības, tāpēc būtiska ir piemērotu līdzekļu izvēle. Kādēļ ir svarīgi pielāgot savu ādas kopšanas līdzekļu klāstu un ar kādiem līdzekļiem vasarā palutināt savu sejas ādu, stāsta dermatoloģe Elīza Sālījuma un farmaceite Liene Graudiņa!
Ko visbiežāk redzam Jāņu apsveikumos? Protams, ozollapu vaiņaga ieskautu zeltainu ķimeņu siera rituli! Simbolizējot sauli, šādi paaudžu paaudzēs esam godinājuši saulgriežu laiku, kad dienas ir brīnišķi garas, gaišas un siltas. Sīkāk par sieru un tā vērtību veselībai "Veselības centru apvienības" sertificētā uztura speciāliste Anita Baumane un farmaceite Juta Namsone.
Līgo svētku brīvdienās un atvaļinājuma sezonā, daudzi no mums plāno atpūsties kopā ar ģimeni un draugiem. Kā liecina If Apdrošināšanas dati, plānojot ceļojumus vai pavadot laiku brīvā dabā, ir jāparūpējas ne tikai par plāksteriem vai nepieciešamajiem medikamentiem, bet arī par ugunsdzēšamo aparātu.
Bagātīgi klāti svētku galdi, grila sezonas gardumi un pikniki pie dabas - vasarā roka tā vien sniedzas pēc papildporcijas vai kāda neveselīga našķa, pat tad, ja iepriekš jau apēsts gana daudz. Kārdinājumu pārpilnība mēdz novest pie pārēšanās, kā rezultātā ilgi gaidīto atpūtu sabojā gremošanas traucējumi un slikta pašsajūta. Kas jāņem vērā, lai tā nenotiktu, un kā rīkoties tad, ja tomēr gadījies apēst par daudz, stāsta farmaceite Ivanda Krastiņa.
Līgo svētki daudzās mājās nav iedomājami bez gaļas grilēšanas! Šoreiz Lifehacks.lv apkopoja 7 interesantus faktus par šādu gaļas pagatavošanas veidu! Uzzini kaut ko jaunu un svētkos padalies ar citiem savās zināšanās!
Pērn jūnijā apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) izmaksājusi vairāk nekā 900 atlīdzību par dažāda rakstura negadījumiem – sadzīves traumām, ērču, citu kukaiņu un čūsku kodumiem, apdegumiem, ceļu satiksmes negadījumiem. Kā rāda pieredze, lielākā daļa negadījumu notiek jūnija otrajā pusē, dodoties uz līgošanas vietām un svinot Jāņus. Lai tā nenotiktu, ir jāievēro piesardzības pasākumi – gan papardes ziedu meklējot un pinot vainagā, gan dedzot jāņugunis un mielojoties ar bagātīgiem gardumiem.
Jau pavisam drīz būs klā Līgo svētki, kad galdā celsim dažādus gardumus. Viens no šo svētku galvenajiem ēdieniem ir Jāņu siers. Tam par godu aicinām uzzināt interesantus faktus par sieru!
Uzmācīgi odi var ne tikai ļoti kaitināt, bet arī radīt nepatīkamas sajūtas. Lai izvairītos no odu kodumiem, dodoties pie dabas, mēs mēdzam nodrošināties ar dažādiem to atbaidīšanas līdzekļiem. Nākamreiz atpūšoties svaigā gaisā izmēģiniet šos dabīgos odu atbaidīšanas līdzekļus!
Vēl pirms mazliet vairāk nekā desmit gadiem tika uzskatīts, ka holesterīns ir slikts, kaitīgs veselībai un ka ar uzturu jāuzņem ne vairāk kā 0,2–0,3 grami holesterīna dienā – apjoms, kuru satur 1–1,5 olas. Tomēr pētījumi nav apstiprinājuši olās esošā holesterīna saistību ar insultu un asinsvadu slimībām, saka uztura speciāliste Alise Kindzule Dunavska.
Krustnagliņas ir miršu dzimtas mūžzaļā nagliņkoka kaltētie ziedu pumpuri. Šo garšvielu bieži izmanto kulinārijā. Krustnagliņas ne tikai spēj uzlabot ēdienu un dzērienu garšu, aromātu, bet ir arī ļoti labas veselībai.
Daudzi cilvēki nespēj iedomāties savu ikdienu bez karsti kūpošas kafijas tases. Ja arī tev garšo kafija, tad šie fakti tevi varētu interesēt! Uzzini ko jaunu par kafiju!
Bioloģisko atkritumu šķirošana ir aktuāls veids, kā samazināt sadzīves atkritumu apjomu gan savā mājsaimniecībā, gan atkritumu poligonos. Taču, pienākot siltākiem laikapstākļiem, rodas bažas par iespējamo smaku, kas varētu rasties šajos konteineros. SIA “Eco Baltia vide” speciālisti un Latvijas Atkritumu saimniecības asociācijas eksperte Rūta Bendere dalās padomos, kas palīdzēs izvairīties no smakām, šķirojot bioloģiskos atkritumu.
Kāds vīrietis sociālajā medijā "TikTok" atklājis noslēpumu, kā ilgāk noturēt smaržu un pēcskūšanās līdzekļa aromātu, lai tas tik ātri neizplēnētu, bet jūs smaržotu stundām ilgi.
Mēs citu acīs vēlamies izskatīties labi un satriecoši. Tomēr reizēm mūsu centība var ciest neveiksmi. Eksperti nosauc sešas lietas, kuras nevajadzētu pirkt, lai citu acīs neizskatītos nabadzīgi.