Dūmu smaka var saglabāties drēbēs nedēļām ilgi vai pat ilgāk, ja tās netiek pareizi mazgātas. Eksperti norāda, ka ir svarīgi pēc iespējas ātrāk izmazgāt ar dūmiem piesūkušos apģērbu, jo, jo ilgāk tas stāv, jo vairāk aromāts iesūksies jūsu apģērbā, apgrūtinot tā svaiguma atgūšanu.
“RealSimple” jautāja ekspertiem labākos veidus, kā atbrīvoties no dūmu smakas no apģērba - tas būs īpaši noderīgi, uzsākot dārza darbu un grilēšanas sezonu.
Teilors Saterlends, veļas mazgāšanas eksperts un “Charlie's Soap” prezidents, saka, ka atbrīvoties no dūmu smakas apģērbā var būt diezgan sarežģīti: "Problēma ar dūmiem ir tā, ka tie sastāv no vairākiem savienojumu veidiem, un neviena viena metode nedarbojas pret visiem. Paši dūmi bieži vien satur bīstamus kancerogēnus, kas ir obligāti jānoņem - problēmas “aromatizēšana” nav risinājums."
Tomēr ir vairāki veidi, kā noņemt dūmu smaku no apģērba, un, pirms mēģināt to darīt, ir jāņem vērā dažas lietas.
Pirmā lieta, kas jāpārbauda, ir apģērba kopšanas etiķete. Ja apģērbu var mazgāt, to pēc iespējas ātrāk liekam veļasmašīnā, tomēr, ja to paredzēts tīrīt tikai ķīmiski, vislabāk ir apģērbu nogādāt tieši pie profesionāla tīrītāja. Jums jāņem vērā arī auduma materiāls, jo smalki audumi, piemēram, zīds, var neizturēt pārmērīgu mazgāšanu un beršanu.
Dūmu veids un smakas intensitāte
Dūmu veids un smakas intensitāte var ietekmēt to, cik grūti būs to izņemt no apģērba. Dažādi dūmu avoti atstāj dažādu veidu smakas un atlikumus - piemēram, atšķirsies, cigarešu, grila vai zaru kaudzes dedzināšanas smaka - atšķiras tajos esošo ķīmisku vielu un daļiņu, piemēram, kvēpu, sastāvs un koncentrācija.
Kā atbrīvoties no dūmu smakas apģērbā
Izskalojiet apģērbu
Apģērbs, kas ir bijis pakļauts dūmiem, vispirms jāizskalo ar ūdeni un pēc tam jāberž ar mazgāšanas līdzekli, lai noņemtu redzamos gružus. Apģērba skalošana pirms mērcēšanas var palīdzēt noņemt atliekas un daļiņas, padarot mērcēšanu efektīvāku.
Apģērba iepriekšēja iemērcēšana mazgāšanas līdzeklī
“Iepriekš iemērciet apģērbu ūdenī, kas sajaukts ar nedaudz mazgāšanas līdzekļa,” norāda Džesika Eka, veļas mazgāšanas eksperte un Amerikas Tīrīšanas institūta stratēģiskās komunikācijas asociētā viceprezidente. Apģērba iepriekšēja mērcēšana var palīdzēt atbrīvoties no audumā iesūkušajām dūmu daļiņām, kas palīdzēs vieglāk izvadīt smaku.
Mazgāšana augstā temperatūrā
Eka saka, ka jāmazgā augstākajā temperatūrā, kas ir droša jūsu apģērbam. Ja neesat pārliecināts, kāda temperatūra ir droša, vienkārši apskatiet auduma kopšanas etiķeti uz apģērba - tur būs norādīts, kādu temperatūru izmantot.
Ļaujiet izžūt
Žāvēšana svaigā gaisā ļauj gaisam plūst caur audumu, lai palīdzētu izšķīdināt dūmu smaku, turklāt saules gaismas un svaiga gaisa kombinācija var dezodorēt apģērbu.
Atkārtojiet procesu, ja dūmu smaka joprojām turas.
Eka norāda, ka var būt nepieciešami vairāki cikli, lai noņemtu visu dūmu smaku no ļoti netīra apģērba. Ja pēc divām mazgāšanas reizēm joprojām ir smaka, eksperti iesaka pārbaudīt šīs lietas.
Pirmkārt, pārliecinieties, ka izmantojat pareizo veļas mazgāšanas līdzekli, kas ir pārbaudīts, lai noņemtu vairāk nekā 80% kvēpu un dūmu daļiņu. Otrkārt, jums jāpārbauda veļas mašīna, lai pārliecinātos, ka tajā nav uzkrājušies cieta ūdens nosēdumi, kas neļauj jūsu mazgāšanas līdzeklim pilnībā darboties.
Vēl daži triki, ko varat izmēģināt, lai atbrīvotos no dūmu smakas
Izmantojiet cepamo sodu
Varat izmantot cepamo sodu iepriekšējā mērcēšanas procesā vai pievienot ½ glāzi tieši veļas mašīnai. Cepamā soda ir pH neitralizētājs un dabīgs dezodorētājs, kas var efektīvi noņemt dūmu smaku no apģērba.
Pievienojiet balto etiķi veļas mazgāšanas ciklam
Vēl viena iespēja ir pievienot atšķaidītu balto etiķi pirms veļas mazgājamās mašīnas pēdējā skalošanas cikla. Baltais etiķis ir skābs, un tas var neitralizēt dūmu smaku.
Iztīriet savu māju
Ja mājās ir jūtama dūmu smaka, ir svarīgi iztīrīt arī visu māju - atveriet visus logus, lai ielaistu svaigu gaisu, izmazgājiet segas, spilvendrānas un aizkarus, izsūciet putekļus un notīriet visas cietās virsmas, piemēram, spoguļus, grīdas, koka mēbeles un palodzes. “Jums vajadzētu tīrīt arī spuldzes, kad tās ir atdzisušas - tas ir tāpēc, ka tās piesaista dūmus, un no tām izstarotais siltums var atbrīvot dūmu smaku atpakaļ gaisā,” skaidro eksperti.