Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris koncertēs Japānā

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) līdz 17.decembrim uzturēsies Japānā, kur izcilās japāņu diriģentes Tomomi Nišimoto un lietuviešu diriģenta Roberta Šervenika vadībā sniegs koncertu sēriju prestižākajās Japānas koncertzālēs Osakā, Nagojā, Tojamā, Šigā, Fukuokā un Tokijā.

Turnejas laikā LNSO sniegs deviņus koncertus dažādās Japānas koncertzālēs: Osakas pilsētas simfoniskajā koncertzālē, Aiči prefektūras Mākslas teātra koncertzālē Nagojā, Tojamas pilsētas mākslas centra koncertzālē, Bivako mākslas centra koncertzālē Otsu pilsētā, Fukuokas pilsētas "Acros" simfoniskajā koncertzālē, Tokijas Metropolitēna teātrī un Tokijas Pilsētas operas koncertzālē.

LNSO Japānas turnejai ir sagatavojis divas koncertprogrammas.

Japāņu diriģentes Nišimoto vadībā orķestris atskaņos fragmentus no Volfganga Amadeja Mocarta operas "Bēgšana no seraja", fragmentus no Engelberta Humperdinka operas "Ansītis un Grietiņa", kā arī Ludviga van Bēthovena "Piekto simfoniju" do minorā op. 67. Šajā programmā kā soliste uzstāsies Āzijā labi pazīstamā korejiešu dziedātāja soprāns Sumi Jo, kura kopā orķestri bez jau minētajiem operu fragmentiem atskaņos arī Mocarta āriju "Vorrei spiegarvi, oh Dio!", Sergeja Rahmaņinova "Vokalīzi" un Johana Štrausa juniora valsi "Pavasara balsis".

Savukārt lietuviešu diriģenta Šervenika vadībā LNSO izpildīs van Bēthovena uvertīru "Egmonts", Johannesa Brāmsa "Pirmo simfoniju", kā arī Friderika Šopēna "Pirmo klavierkoncertu" mi minorā, kurā orķestrim pievienosies slavenā japāņu pianiste Ingrīda Fudziko Heminga.

Pēdējo trīs gadu laikā šī ir jau trešā LNSO Japānas koncertturneja izcilās un Āzijā augsti novērtētās japāņu diriģentes Nišimoto vadībā, ko organizē japāņu koncertaģentūra "Samon Promotion".

Diriģente Nišimoto, kas guvusi lielu atzinību ne vien dzimtajā Japānā, bet arī Krievijā un Eiropā, dzimusi Osakā, Japānā. 1994.gadā viņa beigusi Osakas Mūzikas koledžu un turpinājusi studijas Pēterburgas Nacionālajā mūzikas skolā, kur mācījusies operas un simfoniskās mūzikas diriģēšanu pie Viktora Fedotova un Iļjas Musina. Jaunā diriģente ieguvusi dažādas mūzikas balvas Japānā. Viņas orķestra debija notika 1997.gadā ar Kioto simfonisko orķestri. Kopš tā laika Nišimoto regulāri sadarbojas ar visiem lielākajiem Japānas orķestriem, kļūstot par vienu no Japānas slavenākajiem jaunajiem vārdiem visā pasaulē.

Diriģentes biogrāfijā liela loma ir arī dažādiem Krievijas orķestriem - viņa strādājusi ar Pēterburgas filharmonisko orķestri, Pēterburgas Radio simfonisko orķestri, Pētera Čaikovska fonda Krievijas simfonisko orķestri - kopš 2004.gada viņa ir šī orķestra mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģente, un Maskavas simfonisko orķestri.

Svarīgākais