Mūzika

Vakar, 17:00
Pērn aprīlī grupa “Abbath” uzstājās klubā “Melnā piektdiena”, tādejādi pilnīgi noteikti vairojot savu pielūdzēju pulku latvju zemē un arī interesi par savu topošo un nupat klajā nākušo otro studijas albumu. Ja mazliet no vēstures, tad par vieniem no blekmetāla pamatlicējiem un arī šī žanra līderiem tiek uzskatīta norvēģu grupa “Immortal”, kas tika izveidota 90. gadu sākumā, un fanu sirdis iekaroja ar saviem pirmajiem trim studijas albumiem “Diabolical Fullmoon Mysticism” (1992), “Pure Holocaust” (1993) un “Battles In The North” (1995). Ilgus gadus šīs norvēģu grupas vokālists un ģitārists bija tieši Olve Eikemo jeb Abbath Doom Occulta.
 
18.sep
Nu, biedri metālisti, vai kāds vēl atceras amerikāņu smagmetāla grupu “Possessed”? Šā brīža 40+ paaudze vēl varbūt, bet jaunākā gadagājuma smagmūzikas klausītāji gan diez vai. Šī kaliforniešu apvienība dibināta tālajā 1983. gadā. Tās muzicēšanas stils un Džefa Bekerras “groulinga” manierē pielietotais vokāls kalpojis par iemeslu tam, lai “Possessed” varētu pretendēt uz pašas pirmās “death metal” grupas pasaulē lauriem, tiesa, uz šo godu viņiem ir virkne konkurentu.
 
17.sep
Londonā dzimušais, bet pārsvarā Amerikā dzīvojošais mūziķis, dīdžejs un ierakstu producents Marks Ronsons lielākoties pazīstams pēc sadarbības ar tādiem skaļiem vārdiem kā Eimiju Vainhausu, Lady Gaga, Mailiju Sairusu, Liliju Alenu, Bruno Marsu, pat “Queens Of The Stone Age” un citiem.
 
16.sep
Spānijas pilsētā Malagā dzimušajai britu jaunietei Meibelai (23), īstajā vārdā Meibeilai Elabamai Pērlai Makvijai nebija nekādu variantu nekļūt slavenai – arī tad ne, ja viņa pilnīgi neko nedarītu. Lieta tāda, ka meitenes vecāki ir zviedru dziedātāja Nena Čerija un angļu producents Kamerons Makvijs, kurš sadarbojies ar tādiem “stāriem” kā “Massive Attack”, “All Saints”, “Sugababes”, “Portishead” un citiem.
 
10.sep
Grupa “Triānas Parks” nāk klajā ar dziesmu “Viss ir Izdomāts” no 15. oktobrī gaidāmā albuma “11” un izziņo lielo koncertu.
 
10.sep
Dons izdot jaunu singlu un mūzikas video "Lūdzu vēl neaizej", vienlaicīgi izziņojot koncertu Es Nāktu Mājās, Daugavas Stadionā, 2020. gada 14. augustā.
 
5.sep
Mūzikālā videoklipā iedzīvināta īpaša šūpuļdziesma, kura apvienojusi trīs paaudzes - vectēvu un komponistu Vari Kamerādu, māmiņu, vārdu autori Ingu Dirveiku, kā arī pašu Anniju. Lai arī “Miega dziesmiņa Annijai” tapusi gandrīz pirms astoņiem gadiem, ideja klipa filmēšanai radusies nesen un pavisam spontāni.
 
5.sep
Lai izpelnītos sev jau ierasto cenzoru uzlīmīti uz CD vāciņa, amerikāņu dziedātāja Lana del Reja (īstajā vārdā Elizabete Vūlridža Grānta) šoreiz nelika viņiem pat klausīties visu savu sesto studijas albumu – droši vien pietika jau ar tā pilno nosaukumu, kas ir “Norman Fucking Rockwell”.
 
4.sep
Pirms dažām nedēļām amerikāņu popdziedātāja Teilore Svifta triumfēja MTV ikgadējā Mūzikas balvu pasniegšanas ceremonijā, un šī uzvara bija īsti laikā viņas septītā studijas albuma klajā nākšanas priekšvakarā.
 
3.sep
Neziņā par to, cik daudz naudas būs pieejams, vēl nav pieņemts lēmums par Latvijas dalību Eirovīzijā, šodien Saeimas Mediju politikas apakškomisijas sēdē norādīja Latvijas Televīzijas (LTV) valdes loceklis Ivars Priede.
 
3.sep
Angļu indīmūzikas trio “Friendly Fires” karjerā bijuši kāpumi un kritumi – no 2008. gadā izdotā debijas albuma nominācijas “Mercury” balvai līdz pat pajukšanai pirms pieciem gadiem, taču kaut kā šī grupa tomēr spējusi atgūties un atkal piedāvā novitātes no ierakstu studiju apcirkņiem.
 
2.sep
Latvijā radītā mūzikas mācību lietotne "Solfeg.io" piedāvā skolēniem ar tehnoloģiju palīdzību apgūt mūziku latviešu tautasdziesmas etnogrupu "Tautumeitas", "Auļi" un "Raxtu Raxti" pavadībā, kuru paredzēts izmantot gan skolas mācību stundām, gan ikvienam muzicēt gribošajam bez vecuma ierobežojuma, sacīja "Solfeg.io" autore Lauma Kazaka.
 
2.sep
Lai pirmo skolas dienu skolēniem un studentiem padarītu kaut nedaudz ciešamāku, bet vecākiem – vēl fantastiskāku, duets “Transleiteris” nāk klajā ar dziesmu “Zirdziņš” jeb latvisko variantu “Old Town Road”.
 
2.sep
Amerikāņu supergrupas “The Raconteurs” pazīstamākais vārds ir komentārus neprasošais vokālists un ģitārists Džeks Vaits (ex”The White Stripes”), taču arī pārējie trīs vīri nav nekādi pienapuikas – vokālists un ģitārists Brendans Bensons, kā arī basists Džeks Lourenss un bundzinieks Patriks Kīlers, kuri abi darbojas arī grupā “The Greenhornes”. Jāatgādina, ka šīs apvienības gaitas sākās ar improvizētu dziesmu “Steady, As She Goes”, kura guva milzīgus panākumus, un pat tika atzīta par 2006. gada labāko dziesmu žurnāla “Rolling Stone” vērtējumā.
 
30.aug
Nākamais Eirovīzijas dziesmu konkurss notiks Roterdamā, piektdien ziņo Nīderlandes raidorganizācija NPO.
 
30.aug
Ik pa pāris gadiem pirms Jāņiem jeb uz etnomūzikas festivāla “Sviests” norises laiku tiek apkopota atbilstoša nosaukuma postfolkloras dziesmu izlase, kas gan nenozīmē, ka to var klausīties tikai ap saulgriežiem – laba folklora ir laba folklora jebkurā gadalaikā.
 
29.aug
Pavisam svaigs albums – hiphopa apvienības “Kreisais Krasts” darbs “Tilts” tika izdots 22. augustā.
 
28.aug
Latvju reperis Nātre (īstajā vārdā Jānis Līcītis) pieskaitāms pie šī žanra veterāniem, jo aktīvi darbojas jau vairāk nekā desmit gadus – savulaik pielicis roku pie apvienības “Kreisais Krasts” pirmsākumiem, darbojies arī projektā “Savs i savs” u.c. Pirmais miksteips "Streetshop Mixtape Vol. 1", kas radies kopdarbā ar Ozolu, datējams ar 2008. gada maiju, pēc tam sekojuši vēl vairāki ieraksti.
 
28.aug
Ar labiem panākumiem no Rumānijā notiekošā TV konkursa “Cerbul de” Aur atgriezies dziedātājs Ralfs Eilands – viņš izcīnījis otro vietu un ieguvis Sudraba briedi.
 
26.aug
Krāšņā, maskotā un daudzgalvainā amerikāņu ņūmetāla apvienība, kas skaitliski sasniedz pat okteta apmērus, “Slipknot” ar jaunu studijas ripuli cienītājus pēdējoreiz bija aplaimojusi pirms pieciem gadiem (“5: The Gray Chapter”), tāpēc nekāds pārsteigums, ka pēc smagās un enerģiskās mūzikas nocietušies fani grupas sesto studijnieku iedabūjuši topu pirmajā ailē abpus okeānam.
 
25.aug
Jauniešu koris "Kamēr..." diriģenta Aivja Gretera vadībā plūcis uzvaras laurus konkursā "European Grand Prix for Choral Singing", kura fināls sestdien izskanēja Itālijas pilsētā Areco, liecina paziņojums konkursa mājaslapā.
 
23.aug
Godinot akcijas “Baltijas ceļš" 30. gadadienu, hiphopa mākslinieks Ozols radījis dziesmu "Atmostas Baltija 3.0", jaunā skanējumā piedāvājot leģendārās dziesmas "Atmostas Baltija" motīvus un stāstot savu stāstu par Latvijas cilvēku varonību, spēku un Atmodas laiku.