Mūzika

Vakar, 21:17
Kanādiešu indīroka grupas “Arcade Fire” jaunākais studijas albums jau prognozējami vago dažādu valstu toptabulas, kas nav nekas pārsteidzošs, jo iepriekšējais Vina Batlera & Co lieldarbs “Everything Now” tika izdots pirms pieciem gadiem – fani paguvuši jau sailgoties.
 
Vakar, 19:11
No februāra par godu komponista Valta Pūces 60 gadu jubilejai norisinājās viesistabas videokoncertu sērija “Tuvplāni”, kurā piedalījās grupas “Prāta Vētra” un “DDagamba”, kā arī dziedātājs Ralfs Eilands. Noslēdz “Tuvplānu” lapā interneta vietnē “YouTube” atrodamo koncertsēriju Intars Busulis kopā ar “Abonementa orķestri”, kas arīdzan paviesojās viesmīlīgās Pūču ģimenes mājās līvu krastā.
 
Vakar, 17:38
Leģendārais dziedātājs Igo 29. jūnijā atzīmēs savu 60 gadu jubileju, ko nolēmis krāšņi nosvinēt ar koncertiem un izstādēm visā Latvijā. Pirmais koncerts notiks tieši mūziķa 60. dzimšanas dienā dzimtajā Liepājā, renovētajā brīvdabas koncertzālē “Pūt vējiņi”.
 
23.mai
Rīgā 1. jūnijs iezīmēsies kā diena, kurā mūzikas cienītājiem nāksies sadalīties divās daļās, lai izlemtu, kura granda koncertu apmeklēt – “Imagine Dragons” Mežaparkā vai “Foreigner” “Arēnā Rīga” (un tas pie fakta, ka jau 2. jūnijā arēnā uzstāsies “Iron Maiden”). Taču arī tas vēl nav viss.
 
23.mai
Grupas “Sudden Lights” trešais studijas albums, kas seko klausītāju un arī kritiķu itin augsti vērtētajiem “Priekšpilsētas” (2017) un “Vislabāk ir tur, kur manis man” (2019). “Albumā “Miljards vasaru” mūziķi ved cauri plašai emociju amplitūdai no saulainas nostaļģijas līdz elektrizējošai jaudai.
 
23.mai
Pašmāju alternatīvā roka duets “Next To Zero” piesaka gaidāmo albumu “More Power”, publiskojot singlu “Nervous Individual”.
 
21.mai
Jau nākampiektdien, 27. maijā, Liepājā notiks sen gaidīts notikums – pārbūvi piedzīvojušās leģendārās koncertestrādes “Pūt, vējiņi!” atkalatklāšana ar koncertu “Atgriešanās”. Tajā plānota vēl kāda atgriešanās: uz skatuves citu starpā kāps arī grupa ar Liepājas saknēm – “The Hobos”. Ar Ralfu Eilandu pie mikrofona. Turklāt šī nebūs tikai ekskluzīva “hobosu” uzstāšanās, jo ar šo vokālistu grupa plāno savu darbību arī turpināt.
 
20.mai
Šo sestdien, 21. maijā, Teātra bārā uzstāsies virtuves kabarē (esot tāds mūzikas stils) apvienība “Gapoljeri”, kas ir muzikāli noskaņoti teatrāļi, kuru sastāvu veido aktieri un dažādu Latvijas teātru darbinieki - Kristians Kareļins (vokāls), Artis Drozdovs (basģitāra), Normans Bārbals (bungas), Māris Kurtiņš (ģitāra) un Normunds Zālamans (ģitāra).
 
20.mai
Dziedātāja PALÚ (Olga Palušina) klausītāju vērtējumam nodevusi savu pirmo dziesmu latviešu valodā - “Par zvaigzni nepiedzimst”. Dziesmas autors ir mūzikas producents un grupas “Prāta Vētra” dalībnieks Ingars Viļums.
 
20.mai
Jau pēc mēneša, 17. un 18. jūnijā, Valmiermuižā notiks etnomūzikas festivāls, kas uz divām skatuvēm pulcēs solistus un etnomūzikas grupas no Latvijas, Igaunijas, Austrijas, Polijas un pat Madagaskaras.
 
19.mai
Šo sestdien, 21. maijā, Ungurmuižā notiks ģitāristu Aivara Hermaņa un Vjačeslava Mitrohina dueta “2 no PKPV” koncerts, kurā izskanēs tā saucamie latviešu blūzi, kā arī skaņdarbi no latviešu mūzikas “zelta fonda”.
 
19.mai
Šo piektdien, 20. maijā, klubā “Republika” sava trešā studijas izdevuma klajā nākšanu atzīmēs gotiskā roka grupa “Everlust” no Rīgas. Šoreiz tas ir EP ar piecām kompozīcijām, tostarp 90. gadu supergrupas “Ace Of Base” hita “Happy Nation” kaverversiju – “Everlust” līderis Vlads jau ļoti ilgi esot lolojis ideju par šo kaverversiju un beidzot realizējis.
 
18.mai
Šo piektdien, 20. maijā, koncertzālē “Palladium” pašmāju repera Artura Skuteļa albuma prezentācijas lielkoncerts – šis ir gluži svaigs darbs, nācis klajā tikai pirms kādas nedēļas.
 
18.mai
Hiphopa apvienība “Kreisais Krasts” publicējusi savas pastāvēšanas divdesmitgadei veltītu kopdziesmu un video, kas ieturēti hiphopa kultūrā izplatītajā saifera (“cypher”) manierē. Līdz ar tā izdošanu “Kreisais Krasts” aicina uz jubilejas iesildīšanas koncertiem Ogres estrādē 28. maijā un festivālā “Summer Sound” 30. jūlijā.
 
18.mai
Ar krāšņu koncertu kultūras centrā “Ulbrokas pērle” atzīmēta Bērnu estrādes studijas oriģināldziesmu albuma “Kukuragi” izdošana.
 
18.mai
Šo sestdien, 21. maijā, Tallinas kvartālā notiks pašmāju “blackened death” grupas “Deodium” jaunā albuma prezentācijas un 10 gadu jubilejas koncerts. Tam vajadzēja notikt jau pērn 29. oktobrī, taču burtiski pāris dienas pirms minētā datuma stājās spēkā kārtējie pandēmijas lielierobežojumi.
 
17.mai
Vasara tuvojas, drīzumā sākas grupas “Labvēlīgais tips” koncertsērija “Man jau 30”, apgriezienus uzņem pasaules hokeja čempionāts, beidzies Eirovīzijas it kā dziesmu festivāls, un tieši šis ir īstais laiks, lai jaunais vasaras ballīšu grāvējs “Tukšu tačku” sāktu savu ceļu uz klausītāju atskaņošanas iekārtām.
 
17.mai
Dziesmu autores un dziedātājas Montas Strūbergas jeb vienkārši Montas jaunā studijas albuma producents ir grupas “Otra puse” un vairāku citu projektu ģitārists Jānis Čubars, kurš ne tikai veidojis dziesmu aranžijas, bet arī ieskaņojis visas ģitāru partijas un iedziedājis papildus vokālos celiņus.
 
16.mai
10. septembrī ar grupas “Skyforger” lielkoncertu Mežaparka Lielajā estrādē noslēgsies cikla “Ceļabiedri” 2022. gada sezona. Galveno atbalstu šajos “debesu kalēju” Pērkona svētkos sniegs folkloras un seno cīņu kopa “Vilkači”, folkloras kopa “Delve” un citi “Skyforger” draugi, kuriem ir tuvs viņu ceļš.
 
16.mai
Pašlaik uz Eirovīzijas dziesmu konkursa īslaicīgās uguntiņas rokas pasildīt steidz arī tie, kuri tajā sevi spilgti parādījuši iepriekšējos gados, piemēram, itāļu “Maneskin”, kuri izdevuši jaunu singlu.
 
16.mai
“Laikā, kad cilvēki apmaldās līdzšinējos priekštatos un vērtībās, īpaši svarīgi rast motivāciju, lai no šī stāvokļa izrautos” - ar šādu vēstījumu mūziķis Artūrs Jauntēvs nācis pie klausītājiem, piedāvājot šīs vasaras pirmo singlu no rudenī gaidāmā albuma.
 
16.mai
Šo svētdien, 22. maijā, koncertzālē “Palladium” uzstāsies amerikāņu rokgrupa “Eagles Of Death Metal” ar pašu Džošu Hommi pie bungām. Lai ko arī turpmāk sastrādātu “EODM”, viņi droši vien vienmēr tiks pieminēti kā “grupa, kuras koncerta Parīzē laikā notika terora akts”.
 

Komentētākie