Mūzika

18:45
Šodien 17. novembrī, savu dzimšanas dienu atzīmēs Rīgas “ska/punk” apvienība „All Day Long”. Šoreiz koncerts būs, kā viņi to paši piesaka, “nebijušā skanējumā” – akustiski.
 
Vakar, 16:46
Šovakar klubā “Melnā Piektdiena” uzstāsies beļģu postmetāla komanda “Amenra”.
 
15.nov
Talantu šovā “X Faktors” rīkotāji liek pieaugt spriedzei, mainot izbalsoto dalībnieku skaitu un padarot konkursu vēl aizraujošāku; tāpat “Betsafe” bukmeikeri prognozē, ka arī 17. novembrī sacensību nāksies atstāt diviem finālistiem, un, visticamāk, tie varētu būt Reinis Liepa un grupa “Limonāde”.
 
15.nov
Latviskajās un rudenīgajās svētku noskaņās dziedošā Milleru-Balandīnu ģimene nupat prezentējusi savu jaunāko veikumu – dziesmu “Klusiņām” un tās video, atgādinot, ka tieši mīlestība, sirsnīgums un ģimeniskums ir tās vērtības, kas spēj stiprināt un pasargāt no dzīves skarbajiem vējiem.
 
15.nov
Neparedzētu grupas dalībnieka ģimenes apstākļu dēļ grupai “Carnival Youth” nācies pārcelt pirmos divus tūres “Good Luck” koncertus.
 
15.nov
Šodien, 15. novembrī, ar koncertu Aizkrauklē bija jāsākas praktiski vienīgās pašmāju eksportgrupas Carnival Youth koncertturneja pa latvju pilsētām. Tiesa, grupas dalībnieka ģimenes apstākļu dēļ koncerts pārcelts.
 
15.nov
Popdziedātāja Aminata 14. novembrī laiž klajā minialbumu latviešu valodā "Maiga vara", kas ar īpašu priekšnesumu tiks prezentēts 16. novembrī Operas skvērā gaismas festivāla "Staro Rīga" ietvaros.
 
14.nov
Atzīmējot Kārļa Skalbes 140. dzimšanas dienu, tapis jauns, interesants un novatorisks mūzikas albums "Skalbe. Dzirnavās", kura iedvesmas avots ir visiem zināmā pasaka "Kaķīša dzirnavas".
 
14.nov
«Nav ko turēt sveci zem pūra! Man ir 13 dziesmas, kas sakrājušās pēdējo 15 gadu laikā – kopš sāku mācīties spēlēt ģitāru,» saka Valmieras drāmas teātra (VDT) aktieris Mārtiņš Liepa (41). Rītvakar, 15. novembrī, pulksten 19 Cēsu pils omulīgākajā telpā – verandā – viņš ielūdz uz savu autorkoncertu Citādāks.
 
13.nov
Ar diviem koncertiem VEF Kultūras pilī šo sestdien, 16. novembrī, noslēgsies tradicionālais mūzikas un mākslas festivāls “Bildes”. Kā fināla akords izvēlēts Veterānu koncerts, kurā uz vienas skatuves kopā pulcēsies mūziķi, kuri festivālā piedalās kopš tā pirmsākumiem, kā arī tie, kas izveidojuši kopprojektus īpaši šim koncertam.
 
13.nov
Britu pirmā ešelona un varbūt pat augstākās līgas postbritpopa un alternatīvā roka apvienība “Keane” pie mums vienmēr bijusi lielā cieņā, taču ar koncertu to Latvijā sagaidīt izdevies tikai vienreiz, un arī tad pat tālajā 2012. gadā, kad šis četrinieks ar vokālistu Tomu Čaplinu priekšgalā uzstājās festivālā “Positivus”.
 
13.nov
"Biļešu serviss" ziņo, ka biļešu tirdzniecība uz slavenā spāņu dziedātāja Enrike Iglesiasa koncertu Rīgā 5. decembrī ir apturēta.
 
12.nov
Pie mums britu soulmūzikas izpildītāja Emelī Sandē ir cieņā – par to var spriest kaut vai pēc kupli apmeklētā viņas koncerta “Palladium” zālē pērn jūlijā.
 
12.nov
Mūziķe Evija Vēbere šonedēļ dodas uz Ungāriju, kur piedalīsies Budapeštas mūzikas konferencē un showcase festivālā BUSH, kā arī sniegs vairākus koncertus Ungārijā un Rumānijā. Nedēļas laikā Evija sniegs 5 koncertus Budapeštā, Debrecenā, Oradjā un Kluža-Napokā.
 
11.nov
Britu grupas “Elbow” astotais studijas albums godam turpina divu savu priekšteču “The Take Off And Landing Of Everything” (2014) un “Little Fiction” (2017) iespēto, ieņemot dzimtās zemes topa pašu galvgali.
 
11.nov
Jau pavisam drīz, 23. novembrī, klubā Melnā piektdiena savu ceturtdaļgadsimta pastāvēšanas jubileju ar koncertu atzīmēs smagās mūzikas komanda Sanctimony – trešā (vai ceturtā) ilglaicīgākā grupa latvju underground apritē.
 
11.nov
Improvizācijas un džeza mūzikas koncertsērijas "Art Of Riga Jazz" ietvaros šīs nedēļas nogalē, 15. un 16. novembrī, Latvijas Radio 1. studijā koncertēs džeza pasaulē labi pazīstamais ģitārists Čārlijs Hanters un dziedātāja Lūsija Vudvarda.
 
8.nov
Ar nožēlu paziņojam, ka sakarā ar Ārlietu ministrijas lēmumu noteikt Grigorijam Ļepsam liegumu ieceļot Latvijā, dziedātāja koncerts, kas bija paredzēts 2020. gada 23. februārī "Arēnā Rīga", ir atcelts, paziņo koncerta organizatori.
 
8.nov
Ņemot vērā ārlietu ministra aktivitātes ar Krievijas dziedātāja Grigorija Ļepsa iekļaušanu melnajā sarakstā, parādījušās bažas arī par citu kaimiņzemes mūziķu iespējamo uzstāšanos Rīgā. Uz Diānu Arbeņinu tas neattiecas – viņa būs!
 
8.nov
Amerikāņu dziedātāja un arī aktrise Šerila Krova savā daiļradē pieskārusies dažādiem mūzikas stiliem – popam, rokam, blūzam, džezam, arī kantrī. Pēdējā no minētajiem viņa debitēja 2013. gadā, izdodot albumu “Feels Like Home”, taču jau nākamo albumu “Be Myself” (2017) kritiķi atkal sliecās likt rokmūzikas nišā.
 
6.nov
Nosvinējis savu 70. dzimšanas dienu, leģendārais dziedātājs, ģitārists un dziesmu autors, amerikāņu proletariāta elks un 20 (!) prestižo „Grammy” balvu ieguvējs Brūss Frederiks Džozefs Springstīns, saukts arī par The Boss, aplaimojis savus cienītājus ar kārtējo studijas albumu – pēc skaita jau 19. Tajā iekļautās dziesmas pilnībā ir oriģinālais materiāls, albumu producējis Rons Anjello, kurš strādājis arī pie The Boss iepriekšējiem diviem darbiem “Wrecking Ball” (2012) un “High Hopes” (2014).
 
6.nov
Par kliedzošo dziesminieku dēvētais mūziķis Imants Daksis publicējis pirmo dziesmu no šoziem gaidāmā albuma – tā saucas “Vētrasputns”. Viņš arī aicina uz īpašu pasākumu labdarības veikalā “Otrā elpa”, kas notiks šo piektdien, 8. novembrī.
 

Rīgas namu pārvaldnieks