Mūzika

Vakar, 18:20
Šo trešdien, 18. jūlijā, klubā “Melnā piektdiena” uzstāsies trešmetāla grupa “Soulfly” ar tās nemainīgo līderi Maksu Kavaleru priekšgalā - vienu no leģendārās brazīliešu grupas “Sepultura” dibinātājiem.
 
Vakar, 18:00
Lai gan kopš 1987. (pēc citiem datiem – 1988.) gada pastāvošās alternatīvā roka un postpanka grupas Aurora debijas (!) albums iznāca jau 1. maijā, Neatkarīgās apskatnieks līdz tā aprakstam nonāca tikai tagad. Par iemeslu šādai lēnībai kalpoja vairāki apstākļi: paši aurorieši īpaši neiespringa ar sava produkta pieteikšanu publiskajā informatīvajā telpā, un pailgi pat nevarēja saprast, vai viņu garadarbs pieejams tikai digitāli vai ir arī taustāmais formāts, taču, kas pats galvenais, bija grūti sadūšoties dot vērtējumu grupai, kas 90. gadu pirmajā pusē tik daudziem kalpojusi par pielūgsmes objektu, tostarp arī šo rindu autoram.
 
Vakar, 17:00
Šīs nedēļas nogalē atkal visi ceļi vedīs uz Salacgrīvu: tur no 20. līdz 22. jūlijam notiks Baltijas valstīs spēcīgākais un ietekmīgākais mūzikas festivāls Positivus. Notiks jau divpadsmito gadu, un visus šos gadus pie tā stūres ir Ģirts Majors, kompānijas Positivus Music šefs.
 
Vakar, 15:12
Jau šķita, ka īpatnējais zviedru smagā roka projekts “Ghost” studijas albumus laiž klajā kā no konveijera, taču nē – vienkārši laiks skrien ātri.
 
Vakar, 11:29
Pagājušajā piektdienā, 13. jūlijā, pianists Andrejs Osokins uzstājās starptautiskā, Spānijai piederošajās Kanāriju salās notiekošajā pianistu festivālā “Finca Festival”, raisot grandiozas publikas ovācijas. Pianists savā koncertprogrammā bija iekļāvis arī Jāzepa Vītola skaņdarbus. Šajā jūlijā Osokins uzstāsies festivālos Vācijā, gan tepat Latvijā.
 
15.jūl
Sākas festivālu sezona, kad katru nedēļas nogali ir iespējams pavadīt kādā grandiozā festivālā gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Ja, atvelkot elpu starp festivāliem, vai kādā citā brīvā brīdī mūziku un festivāla noskaņu gribas sajust tāpat, var sarīkot filmu vakaru, izvēloties kādu no lietotnē Shortcut pieejamām filmām par un ap mūziku. Lai filmu izvēle būtu vienkāršāka, šeit apkopotas astoņas filmas, no kurām izvēlēties sev tīkamāko.
 
12.jūl
Lai gan kopš 1987. (pēc citiem datiem - 1988.) gada pastāvošās alternatīvā roka un postpanka grupas “Aurora” debijas (!) albums iznāca jau 1. maijā, apskatnieks līdz tā aprakstam nonāca tikai tagad. Par iemeslu tam kalpoja vairāki apstākļi: paši “aurorieši” īpaši neiespringa ar publisku sava produkta reklamēšanu informatīvajā telpā un pailgi pat nevarēja saprast, vai šis darbs pieejams tikai digitāli vai ir arī aptaustāms, taču, kas pats galvenais, bija grūti sadūšoties dot savu vērtējumu grupai, kas 90. gadu pirmajā pusē daudziem kalpojusi par pielūgsmes objektu, tostarp arī šo rindu autoram.
 
12.jūl
Latvija jau izsenis zināma ne tikai kā zeme, kas dzied, bet arī tiek dēvēta par vienu no zaļākajām valstīm pasaulē. Dziesmu un Deju svētku laikā “Latvijas Zaļais punkts” noskaidroja, kura no latviešu dziesmām ir viszaļākā. Balsojumā par Latvijas zaļāko dziesmu uzvaras laurus plūca “Tumša nakte, zaļa zāle”, kas ir viena no populārākajām tautasdziesmām un savu pirmatskaņojumu piedzīvojusi tālajā 1912.gadā.
 
12.jūl
ASV Floridas štatā ir aizturēts otrs aizdomās turētais amerikāņu repera "XXXTentacion" slepkavībā, trešdien paziņoja varas iestādes.
 
11.jūl
Angļu dziedātājai, mūzikas autorei, Tv raidījumu vadītājai un aktrisei Lilī Alenai, īstajā vārdā, Lilī Rouzai Beatrisai Kūperai, laikam jau nemaz nebija citu variantu kā vien kļūt par sabiedrībā pazīstamu personu – viņas māte ir aktrise Keita Alena, bet tēvs ir režisors Elisons Ouens.
 
11.jūl
Amerikāņu dziedātājam Bruno Mars nācās pamest skatuvi pēc tam, kad uz tās izcēlās neliels ugunsgrēks, vēsta ārvalstu mediji.
 
11.jūl
Jau vairs tikai nedaudz atlicis līdz vārtus vērs vaļā nu jau 12. Positivus festivāls, kurā trīs dienu garumā uz vairākām festivāla skatuvēm būs baudāma bagātīga un daudzveidīga mūzikas programma. No 20. - 22. jūlijam Salacgrīvā uzstāsies tādi pasaules mēroga mākslinieki kā Nick Cave & The Bad Seeds, The Prodigy, Years & Years, Tove Lo, Mura Masa, Lauv, Ivan Dorn, The Barr Brothers, Youngr, Jeremy Loops, Confidence Man, Noëp un daudzi citi.
 
10.jūl
Šķietami neiespējamais kļuvis albumā “44/876” – Stinga un Šagija kopdarbs. Stings jeb Gordons Metjū Tomass Samners – kādreizējais grupas “The Police” līderis, 17 (!) “Grammy” un neskaitāmu citu balvu ieguvējs, kurš savas karjeras laikā izdevis duci studijas soloalbumu, sešus koncertniekus, deviņas labāko dziesmu izlases un 48 singlus.
 
10.jūl
Ar Pilsētas skatuves koncertiem Summer Sound festivāls dažādās Liepājas vietās nedēļas garumā ieskandinās 3. un 4. augustā notiekošo festivālu.
 
7.jūl
Lai gan dziesma izsenis uzskatīta par vienu no latviešu spēka avotiem, daudzi mūsdienās sevi uzskata par nedziedātājiem. Iedzīvinot dziedāšanas tradīcijas, balss spēle “DzieDot” ne tikai sniegusi iespēju virtuālā kora sastāvā uz Dziesmu svētku lielās skatuves nokļūt ikvienam, bet arī ļauj tās lietotājiem iepazīt dziedāšanas pozitīvo ietekmi uz cilvēka organismu. Par to, kāpēc būtu jādzied ikvienam, stāsta sertificēts mākslas terapeits mūzikas terapijā, Latvijas Mūzikas terapijas asociācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Rotšteins.
 
6.jūl
Mūzikas festivālā “Laima. Rendezvous. Jūrmala - 2018” piedalīsies Semjons Sļepakovs – viens no vispopulārākajiem Krievijas televīzijas humoristiem un sociālajos tīklos visvairāk citētais šā žanra pārstāvis, informē festivāla producente Elita Mīlgrāve.
 
5.jūl
Jau otrdien, 10. jūlijā, koncertzālē Palladium notiks britu soulmūziķes Emelī Sandē koncerts. Iesākumā tas gan bija paredzēts Siguldas pilsdrupu estrādē, taču tika pārcelts rīdziniekiem vēl tuvāk – teju vai rokas stiepiena attālumā.
 
5.jūl
Dziedātājs, Latvijas pirmā "X-faktors" konkursa finālists Aivo Oskis gatavojas izdot savu otro singlu – dziesmu "Pateicos". Šī dziesma ir par draudzību un pateikšanos saviem mīļajiem, tāpēc Aivo aicina video tapšanā piedalīties arī tevi un kopā teikt "Paldies" arī taviem draugiem!
 
5.jūl
Dziedātājs un dziesmu autors Oskars Deigelis, kurš pērnā gada izskaņā izdeva savu trešo studijas albumu „Mūza”, klausītājiem piedāvā savu jaunāko singlu „Es un Tu”, kam tapis arī videoklips.
 
5.jūl
Ziemeļīrijā izveidotās grupas “Snow Patrol” septītais studijas albums – ja līdz šim kritiķi tās stila definīcijas meklējumos sliecās uz alternatīvā roka un indīroka pusi, tad nu jau laikam tuvākās asociācijas būtu velkamas ar kaut ko postbritpopam vai pat vienkārši popam līdzīgu.
 
5.jūl
Nākamās nedēļas nogalē, 12. un 13. jūlijā, Bauskā risināsies tradicionālais kantrimūzikas festivāls – šogad jau divdesmito reizi. Pēc divu gadu pārtraukuma tā producenta krēslā ir atgriezies Uldis Ozoliņš, šī mūzikas stila pazīstamākais pārzinātājs latvju zemē.
 
4.jūl
Kanādiešu alternatīvā metāla grupas “Three Days Grace” jaunākais albums latvju publikai varētu būt īpaši nozīmīgs no tā aspekta, ka ar tajā iekļauto programmu šī grupa pošas arī pie mums - 30. oktobrī “3DG” uzstāsies “Palladium” koncertzālē.