Mūzika

17:46
Pazīstamais dokumentālists Ivars Zviedris kopā ar ekoloģiskās mūzikas ansambli “Ducele” ir radījuši jaunu publicistiski muzikālu manifestu – Viļņa Baumaņa dziesmas “Dzintarjūra” video.
 
Vakar, 17:04
Rīgas gotiskā roka grupa “Everlust” pie sava otrā studijas albuma pamatīgi piestrādājuši, turklāt raugoties no dažādiem aspektiem – gan ieraksta, gan PR. 2020. gada februārī grupa parakstīja līgumu ar ierakstu kompāniju „Wormholedeath” no Itālijas, un jaunā albuma ieraksts notika „Titans Lab Studio” Ferarā, kurā grupa strādāja kopā ar producentiem Karlo Beloti un Rikiardo Dagu.
 
Vakar, 16:00
Šīs nedēļas sākumā Ralfs Eilands izdevis singlu “Miers” un tā mūzikas video. Dziesmas ierakstā talkā nācis reperis Edavārdi, bet video galvenās lomas gods uzticēts aktierim Ģirtam Ķesterim.
 
9.mai
Pēc nelielas pauzes un 2020. gada augustā izdotā albuma “Y A U D A”, viens no vadošajiem Latvijas hiphopa izpildītājiem Ozols atgriezies ar jaunu singlu “Lielais Flexxx”. Tas izdots sadarbībā ar starptautisko mūzikas ierakstu kompāniju “Sony Music”.
 
9.mai
2021.gada 9.maijā plkst. 14.00 tiešsaistē Rīgas Kultūras un atpūtas centra "Imanta" Facebook lapā un Youtube kanālā būs skatāms Mātes dienai veltīts koncerts "Tavi vārdi".
 
8.mai
Koncertaģentūra “L.tips Agency” drosmīgi pieteikusi pirmo šā gada lielkoncertu “Arēnā Rīga”: plānots, ka 10. oktobra vakarā arēna pārvērtīsies brīnumainā Harija Potera pasaulē, kuru uzburs Londonas filharmonijas un simfoniskais filmu mūzikas orķestris kopā ar atzītiem solistiem, kori, kā arī oriģinālajiem aktieriem.
 
8.mai
Savulaik ar koncertu “Arēnā Rīga” pabijusī starptautiskā  popmūzikas ikona Pinka izdevusi jaunu singlu “All I Know So Far”,  kuru producējis Gregs Kurstins un sarakstījusi pati dziedātāja kopā ar “Oskara”, “Grammy” un “Zelta Globusa” balvu ieguvējiem Benžu Paseku un Džastinu Polu.
 
7.mai
Kamēr pie mums dominē pārliecība, ka “nu metal” ir miris, Atlantijas okeāna otrā pusē tas piedzīvo otro elpu, var pat teikt – kārtīgu uzrāvienu. Rietumu mūzikas kritiķi šo jauno “nu-metal” vilni sauc par NWONM jeb “nu wave of nu metal” (jeb “nu core”).
 
7.mai
6. maijā klajā nācis Ivo Fomina jaunākais studijas albums “Cilvēks” - ilgi lolots un Ivo mūzikas cienītāju ļoti gaidīts notikums, jo dziedātāja iepriekšējais albums “Nekas jau nebeidzas” nāca klajā jau tālajā 2015. gadā.
 
7.mai
Šo piektdien, 7. maijā, pulksten 19 tiešraidē no Latgales vēstniecības “Gors” izskanēs Andreja Osokina koncerts “Osokins – Bēthovenam”, kurā talantīgais pianists atskaņos Ludviga van Bēthovena, Roberta Šūmaņa, Friderika Šopēna un Sergeja Rahmaņinova mūziku, kā arī komponista Kristapa Pētersona Bēthovenam veltītā skaņdarba pirmatskaņojumu.
 
6.mai
Valsts svētkos grupa “Urbix” prezentējusi savu jauno video klipu dziesmai “Mirdzot šķēpiem” no albuma “Laika dzeloņdrātīs”.
 
6.mai
Grupas un albuma nosaukums, kas neatstāj visai daudz vietas iztēlei – “Purva Metāls” tiešām ir smagās mūzikas grupa, bet viņu izdotais “Purva Metāls” – šī projekta pirmais minialbums jeb EP, kuri iekļautas piecas kompozīcijas.
 
6.mai
Kad pirms vairāk nekā trīsdesmit gadiem «Mikrofona» dziesmu aptaujā izskanēja grupas «Krasts» dziesma «Tavas saknes tavā zemē», tā kļuva par vienu no Atmodas laika patriotisma un tautas emocionālā pacēluma muzikālajiem simboliem.
 
5.mai
Aprīļa pēdējo dienu karstākais jaunums pasaules mūzikā – britu rokgrupas “Royal Blood” trešais studijas albums, kurš jau pirms tā iznākšanas tika pieteikts kā viens no 2021. gada, iespējams, pašiem nozīmīgākajiem rokalbumiem.
 
5.mai
Grupai “Saldās sejas” sadarbībā ar dziedātāju Igo tapusi dziesma “Maijā”, kas ir ikmēneša dziesmu projekta “12” turpinājums. Tās mūziku šoreiz kopīgi rakstījuši Tomass Kleins un Guntars Račs, bet dziesmas vārdus - Račs un Igo.
 
5.mai
Sveicot Garkalnes novada iedzīvotājus Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4. maijā dziedātāja un pianiste Katrīna Gupalo visas dienas garumā muzikālas pastaigas laikā ar Imanta Kalniņa dziesmām viesojās 16 novada ciemos.
 
4.mai
Latvijas Televīzija šodien, Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienā, piedāvās iespēju svinēt brīvību ģimenes lokā - izbaudīt sirsnīgus populāru mūziķu un aktieru ģimeņu priekšnesumus dārza svētku koncertā un ieklausīties stāstos par īpašajām dzimtu relikvijām un svētku svinēšanas tradīcijām.
 
4.mai
4. maijā plkst. 17.00 tiešsaistē no Rīgas Svētā Pētera baznīcas būs skatāms Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltīts koncerts “Ziedu svētki”.
 
4.mai
Dziedātāja Samanta Tīna šodien rīko tikšanos tiešsaistē pirms došanās uz Nīderlandi, lai piedalītos 65.starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā, aģentūru LETA informēja Latvijas Televīzijā.
 
3.mai
Hiphopa grupa “ReQi” un uz grupas “Tumsa” bāzes izveidotā grupa “Pēc tumsas” par godu valsts svētkiem radījusi jaunu dziesmu “Latvijai”. Tā ir kā dāvana Latvijai tās 31. neatkarības atjaunošanas gadadienā.
 
3.mai
Šo otrdien, 4. maijā, pulksten 20:45 kanāls TV3 un Radio Star FM aicina skatītājus uz kopīgām svinībām svētku koncertā “Svinot Latviju!”. To vadīs brāļi Rihards un Oskars Leperi, un koncertā uzstāsies vairāk nekā 80 mūziķi.
 
3.mai
Kad pierims maija pirmo dienu svinību un brīvdienu prieki, būs laiks pievērsties nākamajam lielajam notikumam – pasaules čempionātam hokejā, kura norise Rīgā paredzēta no 21. maija līdz 6. jūnijam.