Mūzika

Vakar, 13:56
Pēc ilgstošas cīņas ar slimību mūžībā aizgājis mūziķis Valters Frīdenbergs, informēja Frīdenberga draugs un agrākais skatuves partneris Kārlis Būmeisters.
 
16.okt
Aizsaulē aizgājušā mūziķa Prinsa tuvinieki aicinājuši pārtraukt viņa mūzikas atskaņošanu ASV republikāņu partijas mītiņos, kas tiek rīkoti Kongresa vidustermiņa priekšvēlēšanu kampaņas ietvaros.
 
16.okt
Jau trešo gadu no 22. līdz 27. oktobrim norisināsies Ventspils kamermūzikas dienas. Tās organizē Ventspils mūzikas vidusskola sadarbībā ar jauno vijolnieci Magdalēnu Geku (26). Viņa vakar ieradusies Latvijā, lai gatavotos gan pašas izlolotajām Ventspils kamermūzikas dienām, gan ceturtdien Lielajā ģildē gaidāmajam koncertam Rīts ar LNSO. Vasks un Čaikovska Patētiskā.
 
16.okt
Ir mūzika, kas ir nemirstīga, un šis teiciens pavisam noteikti ir attiecināms uz vienu no visu laiku lieliskākajām rokmūzikas grupām Queen. Viņu radītā mūzika dzīvo daudzās un dažādās formās, tostarp simfonijas versijā, ko Latvijas Queen mūzikas cienītājiem 23. oktobrī Arēnā Rīga koncertprogrammā Queen Rhapsody piedāvā koncertpianste un aranžētāja Natālija Posnova ar simfonisko orķestri Symphonica Artica.
 
16.okt
Lai arī ''Daft Punk'' nav izdevuši jaunu mūziku jau piecus gadus, tās dalībnieki turpina darboties un negaidīti strādājuši pie Latvijas filmas skaņu celiņa, informē Billboard.
 
15.okt
Bulgārija finansiālu grūtību dēļ nepiedalīsies nākamajā Eirovīzijas konkursā, kas notiks maijā Telavivā, pirmdien pavēstīja sabiedriskā raidorganizācija BNT.
 
15.okt
Šo sestdien, 20. oktobrī, Arēnā Rīga notiks grupas The Sound Poets lielkoncerts. Lai gan šīs grupas nenoliedzamais frontmens ir Jānis Aišpurs, visi tajā spēlējošie ir līdzvērtīgi savā nozīmīgumā. Arī bundzinieks Pēteris Lunde, kurš vairāk zināms kā grupas Pienvedēja piedzīvojumi sitamo instrumentu meistars.
 
12.okt
Grupa "Prāta vētra" 16.oktobrī laidīs klajā aizvadītās turnejas "Skārdu bungu tūre" koncertierakstu, kas uzņemts Mežaparka estrādē, informēja grupas menedžere Aija Auškāpa.
 
11.okt
Dziedātāja Markusa Rivas jauno studijas albumu “I Can” velti meklēt mūzikas ierakstu veikalos, jo tas izdots tikai digitāli – tādi nu ir šie jaunāko laiku albumu izdošanas tikumi.
 
10.okt
Ar trim koncertiem Jelgavā, Liepājā un Rīgā šajās dienās viesosies “folk/doom metal” grupa „Tears Of Fire”, kas interesi rada jau ar tās pieraksta vietu – šī blice ir no Irānas.
 
10.okt
Pašmāju hiphopa apvienība “Kontraflovs” (no angļu valodas vārda “contraflow”, kas nozīmē “pretplūsma”) vietnē “Spotify” un citos straumēšanas servisos publicējusi savu jaunāko studijas albumu “PPTKD” jeb “Pasaule pieder tiem, kuri dara”.
 
10.okt
Amerikāņu mūzikas balvu (AMA) ceremonijā otrdien triumfējusi popzvaigzne Teilore Svifta, kura aicinājusi amerikāņus balsot novembrī gaidāmajās Kongresa vidustermiņa vēlēšanās.
 
9.okt
Šo ceturtdien, 11. oktobrī, ar Ievas Akurateres un Ilzes Gruntes koncertu Latvijas 1. Rokkafejnīcā Rīgā Austras biedrība aizsāk dziesminieku koncertu sēriju, aicinot ziedot "Austras istabas" izveidei un labiekārtošanai Liepājā, kā arī stāstot par leģendārās dziesminieces Austras Pumpures turpināšanos dziesmā un cilvēkos.
 
9.okt
Poproka grupa “ak69” jau pieskaitāma latvju rokmūzikas veterānu saimei - tās pirmsākumi meklējami 2002. gadā. Ik pa laikam šī grupa uzrodas, tad atkal pieklust, tad atkal no kaut kurienes parādās utt.
 
8.okt
Šo sestdien, 13. oktobrī Liepājas rokklubā Fontaine Palace notiks kādreizējā grupu Thin Lizzy un Whitesnake basģitārista Marko Mendozas solokoncerts.
 
8.okt
Šo trešdien, 10. oktobrī, RISEBA Arhitektūras un mediju centra “H2O 6” Aisteres zālē notiks grupas “Triānas Parks” koncerts. Lai gan “triāņi” vienmēr bijuši atraktīvi, šoreiz viņi solās klausītājiem sagādāt vēl nebijušu šovu.
 
8.okt
Šo sestdien, 13. oktobrī, koncertzālē Palladium inteliģentas alternatīvās elektroniskās mūzikas cienītājus atkal priecēs islandiešu apvienība GusGus.
 
8.okt
Etnomūzikas dziesminieces Ingas Karpičas tautasdziesmu meditāciju albumu veido septiņas latviešu tautas dziesmas, kuras bieži izpildītas mūziķes rīkotajos tautasdziesmu sadziedāšanās vakaros.
 
6.okt
Mākslas muzejā "Rīgas birža" šodien plkst.19 notiks festivāla "Skaņu mežs 2018" atklāšanas koncerts, ko interesenti varēs apmeklēt bez ieejas maksas.
 
4.okt
Pagājušās nedēļas interesantākais un pārsteidzošākais notikums – tā saucamā kliedzošā folka dziesminieka Imanta Dakša jaunā albuma “Ass” prezentācijas koncerts klubā “One One”.
 
4.okt
Rīgā nākamgad koncertu sniegs britu grupa "Muse", kas būs daļa no mākslinieku pasaules turnejas, liecina grupas ieraksts sociālajā tīklā "Twitter".
 
3.okt
Skaļš albuma nosaukums ar tikpat “skaļu” foto uz tā vāciņa – sevi par hophopa karalieni pasludinājusī trinidadiešu izcelsmes mūziķe Nikija Mināža, īstajā vārdā Onika Tanja Marāža, ar savu ceturto studijas ripuli līdusi vai no ādas ārā, lai tas nepaliktu nepamanīts.
 
 
#{#}