Mūzika

Vakar, 11:07
Vakar Mežaparka estrādē “Prāta Vētrai” izdevās pulcēt 60 000 skatītāju, kas nozīmē, ka šis grupai bijis līdz šim lielākais koncerts.
 
17.aug
Šī mēneša beigās, 28. augustā, Dzintaru koncertzālē notiks koncerts Mans draugs Mārtiņš Freimanis. Tas iezvanīs skaitliski vērienīgu tūri pa visu Latviju.
 
17.aug
Šodien ar koncertu Mežaparka Lielajā estrādē savu Skārda bungu tūri noslēgs pašmāju supergrupa Prāta vētra. Rekonstruēto estrādi ar sēdkoncertiem pirmie svētīja dziesmu un deju svētku dalībnieki, bet šis estrādei būs pirmais stāvkoncerta pārbaudījums.
 
17.aug
Šovakar gaidāmais "Prāta vētras" koncerts Mežaparka Lielajā estrādē būs apmeklētākais grupas vēsturē, jo uz to izpārdoti 60 000 biļešu, pauda mākslinieku pārstāve Aija Auškāpa.
 
16.aug
Norvēģu blekmetāla leģendas, vieni no šī stila pamatlicējiem “Immortal” liek priekšā savu devīto studijas albumu, kas ir ievērojams kaut vai ar to, ka iepriekšējais bergeniešu ripulis “All Shall Fall” tika izdots 2009. (!) gadā. Grupa izveidota 1991. gadā.
 
15.aug
Britu sintīpopa grupa “Years & Years” bija vieni no šā gada festivāla “Positivus” galvenajiem māksliniekiem – šis trio bija pirmās dienas “hedlaineri”.
 
14.aug
Biļešu tirdzniecības platforma eKase.lv izziņo jaunu pakalpojumu eKase+, kura klientiem piedāvā ērtu un drošu vidi, kurā pārdot eKase.lv iegādātas biļetes.
 
14.aug
Kanādiešu mūziķa un aktiera Dreika (īstajā vārdā Obrijs Dreiks Grems) piektais studijas albums burtiski noslaucīja visus prestižākos topus – pirmā vieta, bez ierunām!
 
14.aug
Pirms mēneša noslēdzās XXVI Dziesmu un XVI Deju svētki, kurus daudzi Latvijas iedzīvotāji izbaudīja klātienē un vēl vairāk – vēroja televīzijas pārraidēs.
 
13.aug
Episki - tā "Prāta Vētras" koncertšovu Daugavpilī aizvadītajās brīvdienās nodēvējuši pasākuma apmeklētāji. Nerimstošās lietusgāzes padarīja koncerta gaisotni unikālu, bet dziesmas, kurās pieminēts lietus, izpelnījās īpašas ovācijas. Par koncerta atslēgas vārdiem kļuva "Tu teici man, ka šovakar nelīs" no "Pirmais latvietis uz mēness".
 
13.aug
Pavisam klusi un nemanāmi Radio SWH Rock ēterā trešdienās pulksten 20 parādījies kāds skaļš un pamanāms raidījums – Roka nemieri, ko vada Jānis Bukums.
 
13.aug
Pašlaik arī latvju kinoteātros tiek demonstrēts muzikālās komēdijas "Mamma Mia!" turpinājums – tā pirmizrāde bija jūlija vidū. Apskatāmais CD materiāls gan ir soundtreks jeb skaņu celiņš ar šajā filmā skanošajām melodijām no leģendāro zviedru četrīšu “ABBA” repertuāra.
 
13.aug
Rīgas pilsētas svētku ietvaros 19. augustā notiks jau ceturtais Baltijas bundzinieku samits. Tā laikā praktiski uz visu dienu 11. novembra krastmalu savā varā pārņems sitamo instrumentu meistari.
 
13.aug
Nesen klajā nāca grupas Bermudu divstūris jaunākais albums Ballplēsis, kas kļuvis par Nr. 1 mūzikas ierakstu veikalos un citās disku tirdzniecības vietās.
 
10.aug
Populārākā Latvijas grupa "Prāta vētra" domā izmēģināt spēkus Ķīnas mūzikas tirgū, intervijā žurnālam "Sestdiena" pastāstījis grupas dziedātājs Renārs Kaupers.
 
10.aug
Šodien pie Bulduru izstāžu nama, kā arī Turaidas ielas galā Dzintaros, pretī izejai uz jūru, tiks atklātas muzicēšanai brīvi pieejamas klavieres.
 
9.aug
Grupas “Bermudu Divstūris” otrais studijas albums – viņu debija “Ballējam neguļam” nāca klajā pirms četriem gadiem. Brālēni Biceps un Triceps ar savu deju mūzikas produktu atkal trāpījuši desmitniekā, jo šis albums iet “uz urrā”.
 
8.aug
Pat neticas, ka iepriekšējais Kristīnas Agileras studijas albums “Lotus” tika izdots pirms astoņiem tāliem gadiem – viņa taču visu laiku bijusi tepat, par viņu visu laiku kaut kas lasīts!
 
7.aug
eraugot mūzikas veikalā jaunu “Gorillaz” ripuli, gribējās izsaukties – atkal?! Jā, atkal, lai gan iepriekšējais šīs virtuālās animētās popgrupas albums “Humanz” klajā nāca relatīvi nesen, pagājušā gada aprīlī.
 
6.aug
Pērn maijā atvērtais, Vecrīgā bāzētais Pashkevich Jazz Club saules mūžu nav piedzīvojis – džeza kluba izkārtne Deniss Paškevičs nupat paziņojis par tā slēgšanu.
 
6.aug
Jau šo trešdien, 8. augustā, Rīgā savu šīs vasaras pēdējo koncertu sniegs pazīstamais amerikāņu mūziķis, miera mūzikas guru Pīters Broderiks.
 
5.aug
Ar krāšņiem koncertiem uz četrām skatuvēm un dejām līdz rīta agrumam aizvadīts astotais festivāls "Summer Sound." Festivāla apmeklējums mērāms pagājušā gada līmenī - "Summer Sound" apmeklējuši aptuveni 23 000 cilvēku abu dienu laikā, tāpat Liepājā notikušie festivāla ieskandināšanas koncerti šīs nedēļas laikā pulcināja vairākus simtus apmeklētāju. Ņemot vērā šīs vasaras piesātināto kultūras pasākumu kalendāru, festivāla organizatori ir gandarīti par šiem rādītājiem.