Mūzika

Vakar, 12:49
Līga Rīdere ir TV šova “X Faktors” 1.sezonas fināliste, 2.vietas ieguvēja, kura vetārstes profesiju ir iemainījusi pret mūziķes karjeru. Nesen debitēja uz "Supernova 2019" pusfināla skatuves ar dziesmu “Būšu tepat”, kas veltīta viņas vīram. Pēc lielā pieprasījuma dziesma ierakstīta arī angļu valodā – “I will be here”.
 
20.feb
Britu rokgrupa “Bring Me The Horizon” izgājusi teju visu smagās mūzikas evolūcijas ceļu, sākot no agresīva “deathcore” un metālkora līdz alternatīvajam rokam, poprokam un pat elektroniskajam rokam – tiesa, ne viņi pirmie, ne pēdējie, kas tā uzvedas.
 
20.feb
Šo piektdien, 22. februārī, Jelgavas klubā “Melno Cepurīšu Balerija” pirmo reizi Latvijā koncertēs skandalozā blekmetāla grupa “Taake” no norvēģu pilsētas Bergenas.
 
19.feb
Šī gada Eirovīzijas starptautiskā dziesmu konkursa rīkotājs Izraēla otrdien atklājis pasākuma biļešu cenas, un tās ir rekordaugstas.
 
19.feb
Ar somu smagmetāla grupu “Swallow The Sun” latvju bāleliņi klātienē un tiešraidē saskārās 2017. gada vasarā, kad tā tika pieteikta kā Klaņģu kalnā atdzimušā festivāla “Metalshow.lv Open Air” galvenā komanda jeb “hedlaineri”.
 
18.feb
Ar dueta Carousel uzvaru naktī uz svētdienu Rīgas Kinostudijā noslēdzās LTV autoru un izpildītāju konkurss Supernova, kas nozīmē, ka Latviju šogad Eirovīzijā pārstāvēs dzīvesbiedru Sabīnes Žugas un Mārča Vasiļevska radošais tandēms.
 
18.feb
Amerikāņu dziedātājs, ģitārists un dziesmu autors Brūss Springstīns, saukts arī par The Boss, šā gada septembrī atzīmēs savu 70. dzimšanas dienu, taču cienījamā gadu skaita dēļ nebūt negrasās sēdēt mājās, rokas klēpī salicis.
 
18.feb
«Jaunāki nepaliekam. Gadi iet uz priekšu,» rezignēti secina Raimonds Pauls, vērtējot piektdien notikušo koncertu Latvijas Radio 1. studijā. Taču rezignācijai nav īsti pamata: gan Maestro, gan dziedošais aktieris Bērziņa kungs stundu garajā koncertā parādīja nobriedušu vīru stabilitāti, kas vietumis mijās pat ar jauneklīgu degsmi.
 
17.feb
Ņemot vērā, ka Latvija jau vairākus gadus pēc kārtas nespēj iekļūt Eirovīzijas starptautiskā dziesmu konkursa finālā, arī šī gada Latvijas Televīzijas rīkotā konkursa "Supernova" laureāta "Carousel" dziesmas "That Night" izredzes tikt finālā ir grūti prognozēt, pauda mūziķis un "Mikrofona ierakstu" repertuāra direktors Guntars Račs.
 
17.feb
Izvērtējot visus astoņus Latvijas Televīzijas konkursa "Supernova" finālistus, uz Eirovīzijas starptautisko dziesmu konkursu sūtīt duetu "Carousel" ar lirisko dziesmu "That Night" bija pareizais lēmums, pauda komponists Raimonds Pauls.
 
16.feb
16.februāra vakarā astoņi LTV autoru un izpildītāju konkursa "Supernova 2019" finālisti kāpa uz Latvijā radītās popmūzikas šova skatuves, lai sacenstos par iespēju pārstāvēt mūsu valsti 64. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Telavivā.
 
16.feb
Jau šo sestdien, 16. februārī, notiks Latvijas Televīzijas rīkotā šova "Supernova 2019" fināls, kurā noskaidrosim Latvijas pārstāvi 64. Eirovīzijas dziesmu konkursā, kas šogad norisināsies Telavivā, Izraēlā.
 
15.feb
Piektdien, 15. februārī, Latvijas Radio 1. studijā notika Maestro Raimonda Paula un dziedošā aktiera Andra Bērziņa jaunās literāli muzikālās kompozīcijas „… Jūs arī varat paspēt kaut ko vēl padarīt” pirmatskaņojums. Programma ar 12 dziesmām īpaši rakstīta Andrim Bērziņam.
 
14.feb
Jau šo sestdien, 16. februārī, notiks Latvijas Televīzijas rīkotā šova "Supernova 2019" fināls, kurā noskaidrosim Latvijas pārstāvi 64. Eirovīzijas dziesmu konkursā, kas šogad norisināsies Telavivā, Izraēlā. Kā ierasts, arī šogad šovs izpelnījies lielu skatītāju atsaucību un pamatīgi saviļņojis sociālos tīklus, lietotājiem spriežot par to, kurš pelnījis nest Latvijas vārdu pasaulē. Lai gan žūrijas pārstāvji uzskata, ka favorītus nosaukt ir grūti, to tomēr uzņēmušies "Betsafe" bukmeikeri, kas par galvenajiem favorītiem starp 8 finālistiem uzskata Samantu Tīnu (dziesma Cutting the Wire) , kuras izredzes iegūt pirmo vietu vērtētas ar 25% lielu iespēju, "Double Faced Eels" (Fire) un "Carousel" (That Night) - abu šo apvienību izredzes pārstāvēt Latviju Eirovīzijā novērtētas ar 20%.
 
12.feb
Mūzikas ierakstu gada balvu "Zelta Mikrofons 2019" kategorijā "Albums" saņēmusi grupa "Instrumenti", savukārt kategorijā "Dziesma" balva piešķirta Donam un Ozolam par singlu "Salauzta sirds", informēja balvas rīkotāju pārstāve Ilze Pleša.
 
12.feb
Šā gada 5. decembrī "Arēna Rīga" koncertu sniegs latino popmūzikas ikona - slavenais spāņu dziedātājs Enrike Iglesias (Enrique Igleasias). Mūziķis Latvijā ieradīsies "All the hits Live" pasaules koncerttūres ietvaros un izpildīs savus slavenākos hitus, ziņo koncertaģentūra "ART BG". Biļešu iepriekšpārdošana sāksies 13. februārī plkst. 10.00.
 
11.feb
Klubā Melnā piektdiena piektdienas vakarā (ja precīzāk – naktī) tika sadalītas Latvijas metālmūzikas Gada balvas. Par absolūto uzvarētāju jākronē Māra Lisenko un viņas grupa Māra, kas tika pie balvām divās kategorijās.
 
11.feb
Svētdien Losandželosā, ASV, "Grammy" godalgu pasniegšanas ceremonijā dominēja Keisija Masgreivsa, "Lady Gaga" un "Childish Gambino", kas saņēma prestižo apbalvojumu vairākās balvu kategorijās.
 
9.feb
Šodien, plkst. 19:00 Daugavpilī notiks Latvijas Radio 2 gada vērtīgākās dziesmas finālšovs “Muzikālā Banka 2018”. Par gada vērtīgākas dziesmas titulu cīnīsies 15 kompozīcijas, kuras Latvijas Radio 2 aptaujā guvušas vislielāko klausītāju un žūrijas atzinību. Ceremonijas tiešraidei varēs sekot līdzi LTV1 un Latvijas Radio 2. Finālšova laikā skatītāji un klausītāji ar balsojuma zvaniem varēs ietekmēt pusi no kopvērtējuma rezultātiem.
 
7.feb
Kamēr smagās mūzikas pasaule gaida vācu industriālās metālmūzikas ģēniju „Rammstein” sesto studijas albumu, kuram veikalu plauktos vajadzētu parādīties aprīlī, šīs grupas ģitārists Rihards Kruspe paguvis izdot jaunu albumu ar savu projektu “Emigrate”.
 
7.feb
Jau pavisam drīz, 11. februārī, klubā “Melnā piektdiena” uzstāsies norvēģu “Shining” – ļoti īpatnēja grupa, kas savā mūzikā pamanās samiksēt džezu, progresīvo roku un “heavy metal”, turklāt bagātinot to visu ar saksofona skanējumu.
 
6.feb
Uzsēdušies uz viļņa, ko radīja kopā ar hiphopa veterānu Ozolu ierakstītais un 2017. gada beigās izdotais albums “Semestris”, duets “Tehnikums” nav licis ilgi gaidīt un gada nogalē licis uz letes savu jaunāko studijas garadarbu.