Mūzika

Vakar, 21:12
Pirms pāris gadiem klajā nākušais “dark folk” grupas “Juuk” debijas albums “Indulgenču tirgotājs” tika celts debesīs un ieguva teju vai kulta statusu, kas tam būtībā arī pienācās – ļoti interesants darbs.
 
Vakar, 18:00
Jūlija pēdējās nedēļas nogalē dienasgaismu ieraudzījis atraktīvā mūziķu trio “3Live Project” jeb dīdžeja [Ex] da Bass (Mareks Dainis), perkusionista Eināra Latiševa un trompetista Normunda Pieša debijas radio singla video klips. Tas filmēts, pamatā izmantojot dažādas sarežģītības un tehnoloģiju dronus.
 
Vakar, 16:28
Kinoteātriem pēc ilgāka pārtraukuma atsākot darbu, 13. augustā pirmizrādi piedzīvos pirmā latviešu spēlfilma - režisora Māra Martinsona veidotā romantiskā komēdija “Saki Jā!”. Tās mūzikas skaņu celiņa autors Saecl laidis klajā spēlfilmas tituldziesmu.
 
3.aug
Jūlija vidū pie klausītājiem nonāca ļoti neparasts darbs - balss improvizācijas mākslinieces Danas Indānes-Surkienes un skaņu mākslinieka Maksima Šenteļeva pirmais kopīgais mūzikas albums “Gaidību dziesmas” jeb “Songs Of Mother And Field”, kura izdevēji ir “Naba Musuc / Melo Records”.
 
3.aug
Šo sestdien, 7. augustā, Ventspils pilsētas svētku kulminācijai būs arī vērienīgs muzikālais piesitiens – ventspilnieki un pilsētas viesi varēs klausīties grupu “Sudden Lights”, “Jumprava” un “Gus Gus” koncertus.
 
3.aug
Kopš pagājušā gada septembra grupa “Saldās sejas” katra mēneša pirmajā datumā publicē jaunu, katram konkrētajam mēnesim veltītu, dziesmu. Noslēdzot projektu “12”, dziesmā “Augusts” grupai pievienojušies dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels un Ivo Fomins.
 
2.aug
Dīdžejs N'Works (Normunds Rutulis) remiksējis Dārtas Stepanovas un čella huligānu “DaGamba” pirmo kopīgo hitu “Tālāk jāiet”.
 
2.aug
Uzburot vasarīgu noskaņu, grupa “Astro’n’out” nākusi klajā ar jauna singla “Lidmašīnas režīmā” videoklipu. Tas ļauj noskaņoties grupas 21. augustā gaidāmā brīvdabas koncerta Mežaparka Zaļajā teātrī potenciālajām sajūtām.
 
29.jūl
Dziedātāja un dziesmu autore Emīlija publiskojusi dziesmu “Bites” - augusta beigās gaidāmā debijas EP “Augustā” priekšvēstnesi.
 
29.jūl
Saulkrastos pavisam drīz risināsies astotais kamermūzikas festivāls “Satikšanās Saulkrastos” - no 5. līdz 15. augustam. Šajā festivālā mūziķi un komponisti tiekas, lai divu nedēļu garumā priecētu klausītājus ar īpašu kamermūzikas programmu.
 
28.jūl
Mākslas centrā „Noass“ atklāta mākslinieka Kirila Panteļejeva personālizstāde „5 istabas“, kura caur dažādos medijos veidotiem darbiem ieved pārdomās par izmaiņām ikdienas un nākotnes perspektīvā, kas radušās pandēmijas iespaidā. Izstāde būs aplūkojama līdz 15. septembrim.
 
28.jūl
Pagājušās nedēļas pārsteigums – britu topa pašā spicē kā raķete pēkšņi uzlidojušais īru rokgrupas “Inhaler” debijas albums.
 
27.jūl
Austrāliešu indīpopa un EDM mūziķes Tones And I (īstajā vārdā Tonija Votsone) daudzu gaidītais debijas albums, kas, kā informē izdevēji, ir “īpaši intīms 14 dziesmu albums, kas atklāj dziedātājas ceļu no pieticīgas dzīves un muzicēšanas Bairona līča pludmalē, Austrālijā, līdz godam nopelnītai vietai starp pasaules popmūzikas zvaigznēm.”
 
27.jūl
Ceturtdien, 5. augustā, plkst. 19.00 koncertzālē “Latvija” kopā ar jaukto kori “Ventspils”, kā arī Ventspils Kamerorķestra un Ventspils bigbenda mūziķiem koncertprogrammas “Roka balādes. Dueti” izpildījumā piedalīsies solisti - Aija Vītoliņa, Elza Rozentāle, Andris Ērglis un Atis Ieviņš. Diriģents Aigars Meri.
 
26.jūl
“Sob Rock” ir prestižās “Grammy” balvas laureāta, dziedātāja, ģitārista un producenta Džona Meijera astotais studijas albums, kas ierakstīts “Henson Studios” Losandželosā, ASV.
 
26.jūl
Kopīgā dziesmā “FaceTime” ir apvienojušies pieredzējušais mūziķis un producents Rassell (Ruslans Kuksinovičs) un jaunais dziedātājs Hatty (Artūrs Hatuļevs), kurš plašākai publikai zināms darbojoties projektā "Milleny" kopā ar reperi Reiku.
 
26.jūl
Šonedēļ tiek uzsākta “LV džeza sērija 2021”, kas tiešsaistes formātā piedāvās latviešu džeza mūzikas izpildītāju koncertus leģendārajā Latvijas Radio 1. studijā. Koncerti notiks reizi mēnesī līdz pat gada beigām. 
 
26.jūl
Sākot ar augustu Hanzas Perona āra kultūras notikumu terasē “Vasaras perons” skatītāji tiks aicināti uz koncertvakariem, starp kuriem šovasar vienīgais grupas “Canrival Youth” kino dziesmu koncertsērijas “Naivais ku-kū” koncerts Rīgā, The Sound Poets ar akustisko koncertsēriju “Klusāk”, Rīgas Modes, Alise Joste un Chris Noah.
 
23.jūl
4. augustā Kalnciema kvartālā vasaras sezonas koncertu sniegs projekts “Shipsea”, kurā darbojas Jānis Šipkēvics, Miķelis Putniņš un Rūdolfs Macats. 
 
23.jūl
Komponista Kārļa Lāča un dziedātājas Aijas Vītoliņas radošajam tandēmam tapis jauns video - dziesmai "Kādām dīvainām kustībām". Klips tapis kā stāsta turpinājums jau ziemā aizsāktajam videostāstam par Kārli Lāci un Aiju Vītoliņu: no aukstās un sniegotas ziemas, abi mākslinieki nokļuvuši svelmainajā vasarā, pilnā ar ceriņu smaržu.
 
23.jūl
Šogad Dzintaru koncertzāle svin nozīmīgu jubileju – 85 gadus kopš Mazās zāles – pirmās slēgtas konstrukcijas koncertzāles Latvijā – atklāšanas 1936. gadā. Par godu šim notikumam Dzintaru koncertzāle aicina klausītājus uz krāšņu “Jūrmalas festivālu”, kas klātienē priecēs klausītājus no 27. līdz 31. jūlijam ar pieciem izciliem koncertiem.
 
22.jūl
Amerikāņu alternatīvā metāla, “hard & heavy”, postgrandža un pat blūzroka vokālista/ģitārista Mailsa Kenedija (īstajā vārdā Mailss Ričards Bass) kontā ir rakstu darbi kādos 15 studijas albumos.