Trešdiena, 1.februāris

redeem Brigita, Indars, Indra, Indris

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardMūzika

Šīs nedēļas karstākā ziņa rokmūzikas piekritējiem: 26. jūlijā Tallinas Dziesmu svētku estrādē uzstāsies vieni no trešmetāla “Big For” jeb “Lielā Četrinieka” slavenākajiem pārstāvjiem – grupa “Megadeth”. Šis būs leģendārās Deiva Masteina blices vienīgais koncerts Baltijas valstīs.
Vakar, 21:20 Sandris Vanzovičs
videocam
Par jauno latviešu kantrī mūzikas cerību dēvētais Edvards Strazdiņš publicējis jaunu dziesmu no pavasarī gaidāmā debijas albuma. Tai tapis arī videoklips, kas filmēts Edvarda skolā.
Vakar, 19:07 Sandris Vanzovičs
Marata Ogļezņeva un Emīla Balcera apvienība “Musiqq” laidusi klajā EP jeb minialbumu ar septiņiem gabaliem, kas veidoti kā sinerģija ar “Līvu” repertuāru – tās nav kaverversijas, bet uz to bāzes darinātas dziesmas.
30.jan Sandris Vanzovičs
videocam
Ja kāds vēl nav dzirdējis perspektīvās mūziķes Elizabetes Gailes pārsteidzošo hitu “Miera iela”, tad tagad to var izdarīt divās dažādās versijās – nupat nācis klajā tā akustiskais variants.
30.jan Sandris Vanzovičs
videocam
“Muzikālās bankas” sensācija grupa “Sudden Lights” pēc vairāku gadu pārtraukuma izdevusi dziesmu angļu valodā, lai arī ar latvisku nosaukumu “Aijā”. Tās saturā sastopas visapkārt valdošā trauksme ar mierinošas šūpuļdziesmas noskaņām, tomēr muzikāli dominējošais ir roks – enerģisks un uz enerģisku rīcību aicinošs.
30.jan Sandris Vanzovičs
Ar grupas „Citi zēni” dziesmas „Lieka štuka” uzvaru noslēgusies “Latvijas radio 2” aptauja „Muzikālā banka 2022”. “Zēnu” uzvara – it īpaši pēc iespaidīgā šova finālā koncertā Daugavpils Olimpiskajā centrā – nav milzīgs pārsteigums, bet pārējais goda pjedestāls un šīs aptaujas ierasto favorītu salīdzinoši zemās vietas gan.
30.jan Sandris Vanzovičs
Noslēdzoties skatītāju balsojumam par 2022. gada vērtīgāko dziesmu "Muzikālajā bankā" kļuvusi dziesma "Lieka štuka", ko izpildīja "Citi zēni"
28.jan Portāls nra.lv
photo_camera
Daugavpils Olimpiskajā centrā sācies “Latvijas radio 2” rīkotās aptaujas „Muzikālā banka” finālšovs, kura laikā tiks noskaidrots, kas kāps 2022. gada vērtīgākās popa un roka dziesmas radītāju tronī.
28.jan Portāls nra.lv
Jau šosestdien, 28. janvārī, Daugavpils Olimpiskajā centrā notiks “Latvijas radio 2” rīkotās aptaujas „Muzikālā banka” finālšovs, kura laikā tiks noskaidrots, kas kāps 2022. gada vērtīgākās popa un roka dziesmas radītāju tronī. Favorīti ierastie, pretendenti vairāki.
28.jan Sandris Vanzovičs
Leģendārā liepājnieku grupa “Līvi”, kuras līderis joprojām ir ģitārists un dziesmu autors Ainars Virga, turpina koncertēt (tostarp arī ārzemēs) un publicēt jaunus dziesmu video. Šoreiz divus uzreiz.
27.jan Sandris Vanzovičs
Dažkārt Eirovīzija izspēlē kādu jokainu kārti – lūk, piemēram, pirms diviem gadiem konkursu uzvarējušo itāļu grupu “Måneskin”, kas joprojām tiek pieteikta kā “globālā rokmūzikas sensācija”.
27.jan Sandris Vanzovičs
Ar jaunu singlu “Atkārtot vēl” klajā nākusi producentu apvienība “YDJ”, iesaistot dziesmas tapšanā bijušo grupas “100. debija” dalībnieku un komponistu Modri Skaistkalnu, kā arī dziedātāju Alisi Haijimu.
26.jan Sandris Vanzovičs
videocam
Grupa “Oil & Gas“ laidusi klajā savu pirmo “dzīvo” video sesiju, kura filmēta pagājušā gada rudenī Losandželosas skaņu inženiera Džo Baresi ierakstu studijā. Šī grupa spēlēs 4. februārī, Ģertrūdes ielas teātrī, iesildot inovatīvo ASV “noise” roka grupu “A Place To Bury Strangers”.
26.jan Sandris Vanzovičs
Pieredzējušās dziedātājas Ievas Kerēvicas jaunais mūzikas stāstu albums ar pašas radītu orģinālmūziku un vārdiem latviešu valodā – iepriekšējais bija pirms diviem gadiem klajā nākušais “Centerwise”, kas pie viena bija arī viņas debijas solodarbs. “Albuma saturs veidojies, balstoties mīlestībā uz popdžezu, soulu, ģitārmūziku un balādēm, kas dziedātājai ļauj izpaust sava vokāla krāsainību un niansētību,” tā šo jauno darbu piesaka mūziķes komanda.  
25.jan Sandris Vanzovičs
videocam
Pēc ilgākas pauzes publiskajā mūzikas telpā ar jaunu dziesmu “Neuztraucies” atgriezies mūziķis Faksts, īstajā vārdā Jānis Šmēdiņš.
25.jan Sandris Vanzovičs
videocam
Sava jaunākā albumu “See What’s On The Inside” popularizēšanas tūres ietvaros 27. jūnijā koncertzālē “Palladium” uzstāsies roka kvintets “Asking Alexandria”. Tā būs pirmā reize, kad apvienība viesosies Baltijā. Biļetes visā “Biļešu serviss” tīklā no piektdienas, 27. janvāra.
25.jan Sandris Vanzovičs
videocam
Jau šo sestdien, 28. janvārī, dziesminieks Imants Daksis ar koncertu kinoteātrī “K Suns” atzīmēs jaunās plates iznākšanu un uz skatuves pavadītos 20 gadus. Piesakot šo notikumu, klajā laists arī jauns un ļoti savdabīgs videoklips.
25.jan Sandris Vanzovičs
Kad pagājušā gada vasarā neskaidru iemeslu dēļ tika atcelts kanādiešu alternatīvā roka spīdekļu “Billy Talent” koncerts, jau šķita, ka viņus pie mums neredzēsim, tomēr nē – 12. jūnijā šī grupa uzstāsies koncertzālē “Palladium”. Biļetes pieejamas “Biļešu Serviss” tīklā no piektdienas, 27. janvāra.
24.jan Sandris Vanzovičs
Pavasarī Rīgā uzstāsies ievērojamais mūsdienu klasiskās mūzikas itāļu komponists un pianists Fabricio Paterlini – tas notiks 13. aprīlī koncertzālē “Palladium”, kuru līdz šim vairāk bija ierasts apciemot alternatīvākas mūzikas koncertu apmeklējumos.
24.jan Sandris Vanzovičs
videocam
Klajā nācis videoklips dziedātāja un šova “X Faktors” vadītāja Markus Rivas jaunākajai dziesmai angļu valodā ar nosaukumu “Forever”. Singls ir kvalitatīvs, enerģisks, ritmisks, dejojams un – amerikānisks.
24.jan Sandris Vanzovičs
Lai jūs nemulsina izpildītāja un arī albuma svešie vārdi - K. B. Meier ir pašmāju mūziķis, kurš darbojies vairākās instrumentāli vokālās grupās, līdz 2015. gadā uzsācis solo gaitas. 2020. gadā izdevis debijas albumu “Broken” angļu valodā, savukārt aizpērn tapis EP “Mājas” – nu jau latvju mēlē. Un arī “durns” ir pašmāju vārds, ja nu 21. gadsimta paaudze to nezina. “
23.jan Sandris Vanzovičs
Svētdien, 22.janvārī, tika pārraidīta šova "Lietuvos Balsas" jeb Lietuvas "The Voice" jaunākā epizode, kurā "Blind Audition" ietvaros uzstājās arī latviešu dziedātāja DIONA. Žūrijas locekļi ilgi ieklausījās dziedātājas priekšnesumā, tomēr trīs no četriem žūrijas pārstāvju krēsliem pagriezās, vēloties DIONU savā komandā.
23.jan Portāls nra.lv