Mūzika

19.jūl
Pašmāju alternatīvā roka un postgrandža grupas “Indygo” ceturtais studijas albums. Iepriekšējie – “IndyGo” (2005), “Decoy” (2013) un “Stars” (2015), grupas oficiālajā diskogrāfijā vēl jāpiemin arī “Under Construction” (EP, 2007) un “Indygo Unplugged” (koncertieraksts, 2016).
 
19.jūl
Jau pavisam drīz, 27. jūlijā, Mālpils muižā atkal uzstāsies Latvijas klausītāju jau iecienītā dziesminiece Džudita Ouena no Ņūorleānas. Mākslinieces repertuārs ir stilistiski daudzveidīgs, bet stāstnieces talants atklājas kā mūzikā, tā arī komunikācijā ar klausītājiem.
 
18.jūl
Pašmāju elektroniskās mūzikas (un ne tikai) aprindās labi pazīstamais Kashuks (Kaspars Kubeckis) izdevis jaunu studijas albumu – starp citu, tas ir jau piektais viņa karjerā. “Albums ir tapis izmantojot vairākus analogos sintezatorus, paša sadziedātus vokālus un bungas, kuras veidotas no apkārt esošo objektu skaņu ierakstiem.
 
18.jūl
Šo sestdien, 20. jūlijā, Limbažos risināsies festivāls “Jubilāru salidojums”, kurā tiks svinētas vairākas ievērojamas šlāgermūzikas grupu jubilejas.
 
18.jūl
Arī šogad, 20. jūlijā, grupas "Prāta Vētra" ilggadējais sadarbības partneris apdrošināšanas sabiedrība ERGO rūpēsies par to, lai "Skārda bungu tūres" koncertā Liepājā velosipēdu īpašniekiem nodrošinātu ērtu un drošu velosipēdu novietni. Ikviens koncerta apmeklētājs bez maksas varēs novietot savu velosipēdu apsargātā un apdrošinātā stāvvietā.
 
17.jūl
Pašmāju grupas “Rock’n’Berries” otrais albums atšķiras gan ar šīs blices jauno muzikālo identitāti, gan saturā iekļauto apjomu: ja 2016. gadā klajā laistais “Smoothie Call” bija dubultalbums ar desmit dziesmām, tad jaunais darbs ir EP ar pieciem gabaliem - visiem latviski.
 
15.jūl
Popkaralienes Madonnas četrpadsmitais studijas albums tika gaidīts ar lielu nepacietību – tāpat kā visi tās priekšteči jau sākot no 80. gadu otrās puses.
 
15.jūl
Šodien Saulkrastos sākies XXII starptautiskais džeza mūzikas festivāls "Saulkrasti Jazz Festival 2019".
 
13.jūl
Nākamnedēļ, no 15.jūlija līdz 20.jūlijam, Saulkrastu atpūtas kompleksā "Minhauzena Unda" norisināsies XXII starptautiskais džeza mūzikas festivāls "Saulkrasti Jazz Festival 2019".
 
13.jūl
Piektdienas, 12. jūlija, vakarā vairāk nekā 50 000 skatītāji varēja vērot, kā viens no mīlētākajiem savas paaudzes dziedātājiem un komponistiem Eds Šīrans uzstājas Latvijas futbola izlases kreklā.
 
13.jūl
Ar sadziedāšanās koncertu un balli sestdien, 13. jūlijā, Mellužu estrādē Jūrmalā svinēs Jūras svētkus.
 
12.jūl
Zviedru dīdžejs un producents, elektroniskās deju mūzikas zvaigzne Avicii (īstajā vārdā Tims Berglings) šo pasauli pameta pavisam jauns un slavas zenītā: 2018. gada 20. aprīlī šim puisim bija tikai 28 gadi, kad viņš Omānā labprātīgi šķīrās no dzīves.
 
11.jūl
Lielo izmēru lēdiju elks uz skatuves Lizzo (īstajā vārdā Melisa Viviana Džefersone) ir tiešām pārsteidzoša: gan ar savu stilu, gan uzvedību, gan dziedāšanas prasmēm, gan mūziku, gan – pie velna politkorektumu! – dzīvsvaru, ko var visā krāšņumā aplūkot arī uz šī CD vāciņa – Lizzo ar kompleksiem neslimo.
 
11.jūl
Dziesmas “Mīlestība ir” pamatā ir dzejolis no Guntara Rača tāda paša nosaukuma gaidāmās grāmatas, kas nāks klajā 22. augustā. Grāmatas atvēršana tiks atzīmēta ar lielkoncertu Dzintaru koncertzālē. Biļetes jau ir pieejamas. Koncertā piedalīsies grupas “bet bet” un “Saldās sejas”, savus hitus dziedās Ivo Fomins, Katrīna Bindere un citi.
 
11.jūl
"Rīgas satiksme" informē, ka piektdien pirms un pēc Eda Šīrana koncerta Lucavsalā tiks organizēts speciāls trolejbusa maršruts.
 
11.jūl
Sestdien, 13. jūlijā, pulksten 20 Cēsu Pils parka estrādē notiks gadskārtējie un vairāku paaudžu klausītāju allaž gaidītie komponista Imanta Kalniņa (78) mūzikas svētki Imantdienas. Šogad tiek piedāvāta īpaša programma, kas veidota divu nozīmīgu jubileju zīmē.
 
10.jūl
Plānots, ka popmūzikas izpildītāja Eda Šīrana koncertu Lucavsalā apmeklēs vairāk nekā 50 000 cilvēku, šodien medijus informēja koncertaģentūras "L Tips Agency" pārstāve Līva Toniņa.
 
10.jūl
Tā stunda ir situsi – jau piektdien, 12. jūlijā, Lucavsalā notiks pasaulē patlaban pieprasītākā popmūzikas izpildītāja Eda Šīrana koncerts! Par šo pasākumu viss it kā jau būtu aprakstīts un izlasīts, tomēr ir viena neliela nianse: akurāt 12. jūlijā Šīrans laiž klajā savu jaunāko studijas albumu (mūzikas veikalā “Randoms” tas gan bija pieejams jau nedēļas sākumā), līdz ar to interesanti, vai tas koncertā dienā būs nopērkams arī dziedātāja T-kreklu un citu nieku tirgotavās Lucavsalā. Pieņemsim, ka būs, ja ne, tad nākamajā dienā pēc koncerta uz veikalu!
 
10.jūl
Jau šo piektdien Lucavsalā notiks viens no gada gaidītākajiem koncertiem. Latvijā uzstāsies Eds Šīrans. Ieeja koncerta teritorijā apmeklētājiem tiks atvērta jau no plkst. 16.00.  
 
8.jūl
Diezgan unikāls notikums: ansamblis “Saldās sejas”, kura pirmsākumi meklējami 80. gadu vidū Liepājā, un kuras dibinātāju vidū savulaik bijuši Zigfrīds Muktupāvels, Ivo Fomins, Tomass Kleins, Guntars Račs, Ainars Virga un citi, beidzot, pēc 34 gadiem, izdevuši pirmo studijas albumu!
 
8.jūl
Amerikāņu mūzikas zvaigzne Stīvijs Vonders paziņojis, ka viņam paredzēta nieres pārstādīšanas operācija.
 
8.jūl
Šo piektdien, 12. jūlijā, Latvijas un arī kaimiņvalstu mūzikas mīļotāju ceļi vedīs uz Lucavsalu – tur notiks vienīgais patlaban pieprasītākā popmūzikas izpildītāja Eda Šīrana koncerts Baltijas valstīs.