Pirmdiena, 20.maijs

redeem Salvis, Selva, Venta

arrow_downwardMūzika

No 7. līdz 9. jūnijam Bauskā norisināsies Latvijā vadošais smagās mūzikas festivāls “Zobens un Lemess”, kurš šogad notiks jau devīto reizi. Priecīga ziņa mūspuses “metālistiem”: līdzās grupām no Šveices, Islandes, Nīderlandes, Zviedrijas, Turcijas, Lietuvas un Latvijas uz skatuves kāps arī Igaunijas pagānmetāla lielmeistari “Metsatöll”, kas šogad svin 25 gadu jubileju.
Vakar, 22:33 Sandris Vanzovičs
Straumēšanas un lejupielādes platformās publiskota Gustavo jaunā dziesma un video “Nepārmet man 3000” ar Patrishas un Normunda Rutuļa piedalīšanos. Dziesma tapusi īpaši 3. Lielajam koncertam Mežaparka Lielajā estrādē, tātad uz skatuves pirmo reizi dzīvajā skanēs 1. jūnijā.
Vakar, 20:44 Sandris Vanzovičs
Šonedēļ ienācās labs gaidāmais papildinājums plašu kolekcionāru fonotēkām – grupas “Laika suns” jaunākais albums “Imitācija” vinila formātā. Ņemot vērā mūzikas kritiķu ļoti cildinošās atsauksmes, Arņa Račinska brigādei ir visas iespējas par šo darbu tikt pie “zelta mikrofona”, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) nupat izveidotās “Gammas” vai jebkuras citas balvas, kas tiks pasniegtas par 2024. gada labākajiem albumiem latviešu populārajā mūzikā.
Vakar, 9:00 Sandris Vanzovičs
Šīs nedēļas visvairāk apspriestais pasākums latvju mūzikā – “Arēnā Rīga” notikušais lielkoncerts “Sirds kā pērkondārds”, kurā pulcējās mūžībā aizgājušā komponista, multiinstrumentālista, grupas “Pērkons” radītāja un līdera Jura Kulakova draugi un domubiedri mākslā un dzīvē, lai pieminētu šo mūzikas dižgaru viņa piedzimšanas mēnesī – 20. maijā Jurim apritētu 66 gadi…
18.mai Sandris Vanzovičs
Šī gada sākumā apņēmušies būt koši un ražīgi, indie grupa „Sub Scriptum” tikko ir laidusi klajā savu jaunāko minialbumu (EP), kas pirmoreiz Latvijā ierakstīts pop-up studijā tirdzniecības centrā. Līdz ar albuma iznākšanu grupa aizvadījusi koncertus Liepājā un Rīgā, un viesojās uz interviju mūsu TV studijā.
18.mai Krišs Kāpostiņš
Pašmāju dziedātājs Dons ar dziesmu "Hollow" ceturtdien iekļuvis Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā, kas norisināsies Melmē Zviedrijā.
18.mai Portāls nra.lv
Rokmūzikas leģenda Pols Makartnijs kļuvis par pirmo Lielbritānijas mūziķi miljardieri, konstatēts piektdien publicētajā laikraksta "Sunday Times" bagātnieku sarakstā.
17.mai Ziņu aģentūra LETA
No 12. līdz 14. jūlijam notiekošais mūzikas un mākslas festivāls “Laba Daba” turpina kuplināt muzikālo programmu - tā pilnveidojas ar kora, postfoka, folka, roka, perkusiju, joku, dzejas un mūzikas saspēles noskaņām.
17.mai Sandris Vanzovičs
Grupa “Tautumeitas” jau ir domās ar tautiskākajiem vasaras svētkiem, aicinot kopīgi sagaidīt saulgriežu sauli īpašā rītausmas koncertrituālā, kas 22. jūnijā pulksten 4.00 no rīta notiks Daugmales pilskalnā, Ķekavas novadā.
17.mai Sandris Vanzovičs
Sabiedrības iniciatīvu platformā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par Eirovīzijai paredzētā finansējuma novirzīšanu Latvijas sportam.
17.mai Ziņu aģentūra LETA
Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA) ir nolēmusi organizēt jaunu populārās mūzikas nozares balvu "Gamma" jeb "Gada augstāko mūsdienu mūzikas apbalvojumu", aģentūru LETA informēja apvienības pārstāve Lāsma Līga Reisa.
16.mai Ziņu aģentūra LETA
Pērn Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA) lielāko daļu atlīdzību autoriem izmaksājusi uz ārzemēm, liecina LaIPA administrācijas atskaite par 2023.gada atlīdzību ieņēmumiem un izmaksām.
16.mai Ziņu aģentūra LETA
Viens no pēdējā laika gaidītākajiem latvju hiphopa ierakstiem – inteliģentā repa pārstāvja Edavārdi (īstajā vārdā Eduards Gorbunovs) jaunākais studijas darbs. Uz to nācās gaidīt samērā ilgi, jo iepriekšējais albums “Ekosistēmas” nāca klajā pirms trīs gadiem - tiesa, arī iepriekš Edavārdu soloalbumu izdošanas amplitūda bija līdzīga. Starp citu, joprojām nav skaidrs, kā “Ekosistēmām” izdevās palikt bez “Zelta mikrofona” par labāko hiphopa albumu attiecīgajā gadā – tas to bija godam pelnījis… “Iekšas” sākts rakstīt jau pirms diviem gadiem, bet process ieildzis paša Edavārdi aizņemtības citos projektos dēļ (“Singapūras Satīns”, ar Dubru un Čižiku “drum’n’bass” projektā “Krata” u.c.).
16.mai Sandris Vanzovičs
"Arēnā Rīga" 14. maijā  notika mūžībā aizgājušā komponista Jura Kulakova piemiņai veltīts koncerts "Sirds kā pērkondārds", aģentūru LETA informēja producents Sandis Mohovikovs.
16.mai Ziņu aģentūra LETA
Harizmātiskā dziedātāja Būū (Ilze Fārte) izdevusi garīgās popmūzikas albumu “Būūtība”, klausītāju iepazīstināšanai ar to piedāvājot videoklipu dziesmai “Apmainījām”. Tajā dziedātāja ar savu komandu redzamas tādās kā meža meitu tēlos, liekot domāt, ka arī viss EP būs gana intriģējošs.
15.mai Sandris Vanzovičs
Jaunais kantrī mūzikas censonis Edvards Strazdiņš publicējis dziesmu “Mans vecais Audi”, kas ir nedaudz autobiogrāfisks un sentimentāls stāsts par dziedātāja pirmo automašīnu.
15.mai Sandris Vanzovičs
Hiperaktīvā un atraktīvā Katrīna Dimanta piedāvā dzīvespriecīgu dziesmu par mīlestību “Nedaudz bail”, kas stāsta par saskatīšanos un nedrošību atzīties, ka patiesībā patika ir daudz lielāka nekā sākumā bija šķitis.
15.mai Sandris Vanzovičs
Poproka (viņiem pašiem sevi labpatīk pieskaitīt pie indīroka) grupa “Sub Scriptum” minialbuma jeb EP formātā izdevusi pēc interesantas koncepcijas radušās dziesmas – tās gada sākumā tika publiski ierakstītas iepirkšanās centrā “Akropole Alfa” izvietotajā stikla būrī, kurā šī procesa laikā uzturējās grupas mūziķi.
14.mai Sandris Vanzovičs
Daudzsološā jaunā latviešu indīroka grupa “Foreign Dreamer” izdevusi sapņainu otro singlu. Tai tapis arī videoklips, kura atrādīšana plašākai auditorijai ar nelielu koncertiņu notiks šo trešdien, 15. maijā, pulksten 18 bārā “Rīgas ķirsis”. Ieeja bez maksas.
14.mai Sandris Vanzovičs
Šīs nedēļas sākumā ar jaunu dziesmu “Vasaras raibumi” klajā nācis mītiskais mūziķis ZeBrene, ar kuru viss ir ļoti vienkārši – kā dziesma, tā hits. Šoreiz viņš par savu dueta partneri izvēlējies dziedātāju Elizabeti Gaili.
14.mai Sandris Vanzovičs
Šovakar, 14.maijā, plkst.19 «Arēnā Rīga» notiks komponista, multiinstrumentālista, grupas «Pērkons» radītāja un līdera Jura Kulakova piemiņas lielkoncerts «Sirds kā Pērkondārds», kura organizatori aicina rūpīgi iepazīties ar informāciju par līdzi ņemamo mantu ierobežojumiem un koncerta norises vietas plānu.
14.mai Portāls nra.lv
Mūzikas un mākslas centrā “Noass” sestdien, akurāt starp TV skatāmajiem hokeja un Eirovīzijas notikumiem, neordināri domājošie pulcējās uz folkpanka grupas “Grēcīgie Partizāni” albuma prezentāciju. Neskatoties uz drēgnajiem laika apstākļiem, kas lika mūziķiem pirms uzstāšanās cītīgi berzēt un sildīt stīvi nosalušos pirkstus, sanākušo bija varen daudz – tātad interese par šo grupu ir un liela. Arī paši “GP” bija pacentušies: T-krekli un cita “merchandise” atribūtika, arī CD (!) formātā pieejamais jaunais ieraksts utt. Ja savulaik šī grupa šķita tikai “underground” domubiedru izveidots projekts uzspēlēšanai brīvajā laikā, tagad uz to jāskatās daudz nopietnāk. It īpaši tāpēc, ka “partizānu” jaunais garadarbs ir ļoti atzīstams.
13.mai Sandris Vanzovičs