Mūzika

Vakar, 23:01
Šo ceturtdien, 30. janvārī, Ģertrūdes Ielas teātrī pirmo reizi Latvijā spēlēs pasaulē pēdējos gados strauji popularitāti guvusī Austrijas “post black metal” grupa ar interesanto nosaukumu „Harakiri For The Sky” .
 
Vakar, 21:42
Šo sestdien, 1. februārī, Jelgavas klubā “Melno Cepurīšu Balerija” notiks pašmāju “doom metal” grupas “Catalepsia” jaunā albuma prezentācijas koncerts – tā publiska noklausīšanās nupat aizvadītajā piektdienā risinājās tavernā “Zobens un Lemess”, pulcējot prāvu melodiskās metālmūzikas (un arī alus) piekritēju pulku.
 
Vakar, 8:15
Ar pasākumu Siguldas klubā Kaķis sestdien dots starts EHR ēterā skanošā radio šova Party Service klubu tūrei, kuras ietvaros kopumā paredzēts paviesoties 16 Latvijas pilsētu atzītākajās un arī pavisam jaunās izklaides vietās.
 
24.jan
Pašā gada sākumā apvienība “Tautumeitas” aplaimojušas savus cienītājus ar jaunumu krāvumu, kas patiesībā ir kā atgriešanās pie saknēm – vinila plašu formātā izdots gan 2018. gada vasarā CD formātā klajā nākušais grupas debijas albums, gan jauns albums “Dziesmas no Aulejas”, kurš savukārt pieejams arī CD versijā, un kurā iekļautas dziesmas, ar kurām šīs meitenes būtībā sāka savas gaitas pa latvju folkmūzikas skatuvi.
 
24.jan
Viņa talanta maģija nevienu neatstāj vienaldzīgu. Jau ilgus gadus viņš pulcē pārpilnas skatītāju zāles daudzās pasaules valstīs. 12.jūlijā Dzintaros ar nu jau par tradicionālo kļuvušo vasaras koncertu uzstāsies Maksims Galkins.
 
23.jan
Aizgājušā gada akurāt priekšpēdējā dienā, laikam cenšoties vēl pagūt iekļūt Latvijas Metālmūzikas Gada balvas ‘2019 nominantos, debijas albumu izdeva “folk/doom metal” apvienība “Druun”.
 
23.jan
Šorīt LTV raidījuma “Rīta Panorāma” tiešraidē tika noskaidrota secība, kādā dalībnieki uzstāsies Latvijas Televīzijas autoru un izpildītāju konkursa “Supernova 2020” finālā. Jau ziņots, ka 8. februārī par uzvaru “Supernova 2020” un tiesībām pārstāvēt Latviju 65. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā cīnīsies deviņi izpildītāji – Samanta Tīna, Miks Dukurs, Katrīna Dimanta, Edgars Kreilis, ANNNA, Katrīna Bindere, DRIKSNA, Seleste un grupa “Bad Habits”.
 
22.jan
“Lureaway” ir simfoniskā metāla grupa no Rīgas, savu debijas veikumu tā laida klajā pagājušā gada vasarā, un šis albums droši vien būs viens no pretendentiem uz Latvijas Metālmūzikas Gada balvām, kuru pasniegšana notiks 7. februārī klubā “Melnā piektdiena”.
 
22.jan
Aizvadījuši dažus koncertus dzimtajā Lietuvā, šonedēļ pie mums atrādīt savu debijas albumu “Black Medicine” ierodas kaimiņzemes piecinieks “blank” – piektdien, 24. janvārī, grupa viesosies Rīgas “Ansamblī”, bet sestdien, 25. janvārī, Jelgavas “Melno Cepurīšu Balerijā”.
 
22.jan
Dziesmu konkursā “Supernova”, kurā tradicionāli atlasa Latvijas pārstāvi Eirovīzijas dziesmu konkursam, “Betsafe” bukmeikeri šogad izteiktus līderu nesaskata.
 
22.jan
Amerikāņu dziedātāja Demija Lovato ir atguvusies no veselības problēmām un atkal gatava kāpt uz skatuves. Ziņu aģentūra AP vēsta, ka 26. janvārī viņa uzstāsies Grammy balvu pasniegšanas ceremonijā, bet 2. februārī dziedās ASV himnu Maiami stadionā pirms amerikāņu futbola komandu finālspēles jeb Super Bowl, kas ir viens no visvairāk skatītajiem notikumiem ASV televīzijas kanālos.
 
21.jan
Dziedātājs Dons izdevis singlu Ilgoties man nesanāk – jauna dziesma no pavasarī gaidāmā studijas albuma.
 
20.jan
Pirms pāris gadiem klubā “Melnā piektdiena” melno balzamu melnā metāla cienītāju sirdīs lēja norvēģu “black metal” grupa un vieni no šī žanra pamatlicējiem “Mayhem” – šo uzstāšanos joprojām daudzi savos kalendāros atzīmē ar sarkanu.
 
20.jan
Festivāls Summer Sound uzsāk šī gada mākslinieku izziņošanu ar vairāku populāru hitu autoru, dīdžeju no Francijas - KUNGS.
 
17.jan
Lai gan tiek uzskatīts, ka “hard & heavy” ir 80. gadu mūzika, to joprojām visā pasaulē spēlē neskaitāmas jaunās un vairs ne tik jaunās grupas. Arī Latvijā, kur kā šī stila līderus no pēdējo gadu jaunpienācējiem gribētos minēt “Rebel Riot” un “Bloody Heels”.
 
16.jan
Zelma Jēgere – šķiet, šobrīd vienīgā latvju mūziķe sieviešu dzimtē, kas darbojas hiphopa lauciņā.
 
16.jan
Latvijas Televīzijas autoru un izpildītāju konkursa “Supernova 2020” finālā 8. februārī piedalīsies Samanta Tīna, Edgars Kreilis, Katrīna Dimanta, Miks Dukurs, ANNNA, Bad Habits, DRIKSNA, Katrīna Bindere un Seleste. Tātad kopumā šī gada vienīgajā konkursa tiešraidē LTV1 par uzvaru “Supernovā” un tiesībām pārstāvēt Latviju 65. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Roterdamā, Nīderlandē, cīnīsies deviņi dalībnieki.
 
15.jan
Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” gada nogalē izdeva albumu, kurā apkopotas desmit pazīstamas latviešu komponistu dziesmu aranžijas, radītas par godu brīvdabas koncertam “Kartupeļu ziedonis”, kas izskanēja 2019. gada jūlijā līdzās “kulturālo kartupeļu laukam” (kas tas tāds?) Kuldīgā.
 
14.jan
Nupat Raimonds Pauls nosvinēja savu 84. dzimšanas dienu, kas, kā jau vienmēr, tika pavadīta radošā gaisotnē. Muzikālā spēka komponistam nekad nav trūcis - gada nogalē klausītāju vērtējumam tika nodots kārtējais Maestro albums – atkal ar Guntara Rača vārdiem, tikai šoreiz tajā iekļautās dziesmas iedziedājis Mārtiņš Ruskis.
 
13.jan
Zelma Jēgere – šobrīd gandrīz vienīgā latvju mūziķe sieviešu dzimtē, kas darbojas hiphopa lauciņā. Noslēgumam tuvojas pērn iesāktā Viņas tūre jaunā albuma promotēšanai, un atlicis vēl tikai pēdējais koncerts tās ietvaros – 17. janvārī Tallinas kvartālā esošajās Tu jau zini kur telpās.
 
13.jan
Radiostacijas “Radio SWH” elektronikas tehniķis Jānis Irbe ilgus gadus apgrozījies skaņu pasaulē un beidzot nonācis arī priekšplānā – ar savu debijas albumu. Tā pirmsākumi meklējami 2016. gadā, kad Irbe laida klajā pirmo singlu "Paskaties" un uzsāka sadarbību ar ģitāristu, studijas “SKAN” saimnieku Jāni Dubavu no grupas “Aurora” jaunāko laiku sastāva.
 
11.jan
Grupa "Satellites LV" laiž klajā jaunu dziesmu "Metro nav draugs". Skaņdarbs ir vienlaikus gan kā veltījums, gan apsveikums 35 gadu jubilejā grupai "Jumprava".