Mūzika

0:05
Amerikāņu dziedātājai Britnijai Spīrsai ir nepieciešams atrisināt veselu virkni veselības problēmu, pirms viņa atkal varēs kāpt uz skatuves, intervijā interneta ziņu vietnei TMZ.com paziņojis mūziķes ilggadējais menedžeris Lerijs Rūdolfs.
 
Vakar, 20:30
Ar diviem koncertiem, 24. maijā Jelgavas “Melno Cepurīšu Balerijā” un 25. maijā Liepājas “Fontaine Palace”, savas tūres ietvaros pie mums viesosies zviedru psihedēliskā roka apvienība “Spiral Skies”. Šie būs pirmie divi un pagaidām vienīgie grupas koncerti Baltijas valstīs.
 
Vakar, 10:31
Ar nelielu, toties gana sparīgu koncertiņu topošajā mākslas centrā “Zuzeum” pagājušajā nedēļā tika atzīmēta grupas “Instrumenti” piektā studijas albuma klajā nākšana. Iepriekšējie – “Tru” (2011), “Procrastination” (2013), “Iekams” (2014) un “Atkala” (2017). Starp citu, šajā koncertā grupai par iepriekšējā albuma komerciālajiem panākumiem tika pasniegts tā saucamais “zelta disks”, kas tiek piešķirts par vairāk nekā 5000 pārdotajām albumu kopijām – Latvijas apstākļiem visnotaļ cienījams skaitlis!
 
20.mai
Šodien, 20. maijā, Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” izskanēs Ainara Virgas 55 gadu jubilejas papildkoncerts, kurā pie viena notiks arī grupas “Līvi” jaunā studijas albuma publiskā prezentācija. Ļoti šaurā lokā tas piektdienas vakarā tika jau atrādīts Latvijas 1. Rokkafejnīcā.
 
20.mai
Baltijā vienīgais pasažieru pārvadājumiem izmantotais šaursliežu dzelzceļš savieno Gulbeni un Alūksni, un tam kopš 2014. gada ir noteikts vēsturiskā mantojuma statuss. Bānītis, kā tas tiek dēvēts, joprojām ik dienu ved gan vietējos ļaudis, gan tūristus 33 kilometrus garajā ceļā. Par tā vēsturi, kā arī to, kā Latvijā un Eiropā attīstījās dzelzceļa satiksme, stāsta bijušajā Alūksnes stacijas bagāžas noliktavā ierīkotā mūsdienīgā multimediālā ekspozīcija.
 
20.mai
Ar 25 gadus vecā nīderlandieša Dankana Lorensa uzvaru svētdien noslēdzās 64. starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkurss. Latvijas pārstāvji finālā neiekļuva jau trešo gadu pēc kārtas.
 
19.mai
Līdz ar starptautiskā dziesmu konkursa izskanēšanu, Eirovīzijas organizatori atklājuši abu pusfinālu un fināla balsošanas rezultātus.
 
19.mai
Izraēlas pilsētā Telavivā sestdien notikušajā 64.starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā uzvarējis Nīderlandes pārstāvis Dunkans Lorenss ar balādi "Arcade". Latvija finālā nebija pārstāvēta.
 
18.mai
Starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa fināls Telavivā, Izraēlā gaidāms jau šo sestdien, 18. maijā. Lai gan Latvijas pārstāvji “Carousel” diemžēl neiekļuva finālā, tomēr tas nebūt nenozīmē, ka interese par šovu būtu atslābusi. Daudzi nekautrējas izteikt kritiku par atsevišķiem skaņdarbiem un izpildītājiem, savukārt citi, gluži pretēji, aktīvi atbalsta savus favorītus. Kura izpildītāja izredzes uzvarēt konkursā visaugstāk vērtē bukmeikeri?
 
17.mai
Pavisam klusi un nemanāmi klajā nācis dziedātāja Jāņa Stībeļa devītais studijas albums – ja tiem pieskaita 1999. gadā izdoto dueta “Shake & Bake” jeb Jānis Stībelis & Raimonds Tiguls izdoto ripuli, tad sanāks visi desmit. Iepriekšējais studijas darbs “2 pasaules” tika izdots 2015. gadā, un jaunā albuma klajā nākšana tikai pieteikta jau uz 2018. gada rudeni, taču pagājušā gada sākumā dziedātājam nomira tēvs, kas uzlika zīmogu radošajām izpausmēm…
 
17.mai
Interesanti, ka februāra salā, kad norisinājās Supernova, tad tik liela ažiotāža bija soc.tīklos par to, kas ir pareizi vai nepareizi, bet vai tomēr tieši šobrīd, kad Latvija nu jau kārtējo gadu netiek finālā nav īstais brīdis atskatīties kā izvēlējāmies savu pārstāvi?
 
17.mai
Šodien, 17. maijā, savus profesionālos svētkus atzīmē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) strādājošie – ir Ugunsdzēsēju diena. Šī dienesta apritē netrūkst varonīgu vīru, taču ir kāds, kurš papildus savu pienākumu pildīšanai kāpj arī uz skatuves – tas ir grupas Līvi vokālists Jānis Buķelis.
 
17.mai
Latvijas grupa "Carousel" ar dziesmu "That Night" neiekļuva Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā, kurš notiks Izraēlas pilsētā Telavivā.
 
16.mai
ASV popzvaigzne Madonna parakstījusi līgumu par uzstāšanos Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā Telavivā, izbeidzot ieilgušās neskaidrības par viņas uzstāšanos pēc viņai adresētajiem aicinājumiem pasākumu boikotēt.
 
16.mai
Katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs seko līdzi starptautiskajam dziesmu konkursam "Eirovīzija", noskaidrots pētījumu kompānijas "Kantar TNS" veiktajā aptaujā.
 
16.mai
Kaliforniešu smagā blūzroka apvienība “Rival Sons” pastāv desmit gadus, “Feral Roots” tās pastāvēšanas vēsturē ir sestais studijas albums. Lai gan savās aprindās šī grupa kotējas itin augstu, topos tai pagalam neveicas. Piemēram, jaunākais albums štatos ir tikai 139. (!) vietā, un arī tā priekštečiem vēl nekad nav izdevies ielauzties “Billboard” Top 100.
 
16.mai
Izraēlas pilsētā Telavivā šodien plkst.22 pēc Latvijas laika notiks Eirovīzijas dziesmu konkursa otrais pusfināls, kurā par iekļūšanu finālā ar dziesmu "That Night" sacentīsies Latviešu grupa "Carousel".
 
15.mai
Franču avangardiskais minimālists, komponists Janns Tjersēns, kurš pārvalda teju visus iespējamos instrumentus, ar savu kārtējo studijas albumu – pēc skaita jau desmito. Lielāko popularitāti viņš gan guvis nevis ar saviem albumiem, bet filmas “Amelie” skaņu celiņu jeb soundtreku. Jau agrā jaunībā Tjersēns rakstīja mūziku dažādām teātra izrādēm un/vai kinofilmām, tā kā šajā darbiņā viņš ir labi piesitis roku.
 
15.mai
Šodien dienas gaismu ierauga grupas “Instrumenti” piektais studijas albums “Cilvēks”, kā arī albuma trešais singls “Te Saule aust”, kas tapis roku rokā ar grupu “Prāta Vētra”.
 
15.mai
Klāt daudzu gaidītā Eirovīzijas nedēļa. Jau rīt, 16. maija vakarā, notiks starptautiskā dziesmu konkursa otrais pusfināls, kurā uz skatuves kāps arī Latvijas pārstāvji - grupa “Carousel” ar dziesmu “That Night”. Jau kopš grupas uzvaras Latvijas konkursa “Supernova” finālā šī gada februārī nerimstas spekulācijas par “Carousel” izredzēm iekļūt Eirovīzijas finālā. Duetam netrūkst atbalstītāju, tomēr “Betsafe” bukmeikeri savā vērtējumā ir skeptiski - Latvijas grupas izredzes uzvarēt Eirovīzijas pusfinālā, kurā pārstāvētas 18 valstis, vērtētas vien ar 0.4%.
 
15.mai
Otrdienas vakarā Telavivā notika "Eirovīzijas" dziesmu konkursa 1. pusfināls, kur tika noskaidroti pirmie konkursa finālisti.
 
14.mai
25. maijā koncertzālē "Liepājas Dzintars" ar vērienīgu koncertu un īpašu konferenci tiks svinēta leģendārā festivāla "Liepājas Dzintars" 55 gadu jubileja. Koncerta režija un mākslinieciskā vadība ir uzticēta dziedātājam Igo. Koncerts sāksies pulksten 19.