Mūzika

15.dec
Kādreizējās dāmu trio „Lady’s Sweet”, Jāņa Stībeļa, Laimas Vaikules, Intara Busuļa (arī šobrīd) bekvokālistes Vinetas Elksnes debijas solodarbs tiek pieteikts kā „šūpuļdziesmu albums ģimenēm”, kuru klausoties dziedātāja „aicina baudīt nesteidzīgu vakaru kopā ar ģimeni, ieklausoties šūpuļdziesmu stāstos un ļaujoties īstam piedzīvojumam, kurš atklāj un ļauj ieraudzīt daudz brīnumainu mirkļu, ko sniedz kopā būšanas burvība.”
 
14.dec
Daugavpiliešu nelokāmie roka cīnītāji no grupas “Metrs” savu jauno studijas albumu atkal iesnieguši Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvas “Zelta mikrofons” žūrijas vērtēšanai labākā roka un metālmūzikas albuma kategorijā (un pilnīgi droši atkal netiks Top 5), līdz ar to dodot iespēju ar to iepazīties arī plašākai auditorijai.
 
14.dec
“Gribēju kļūt par rokmūziķi, nevis operdziedātāju,” atklāj talantīgais Latvijas Nacionālās operas un baleta solists Mihails Čuļpajevs, kurš 25. un 26. decembrī uzstāsies Rīgas Ziemassvētku koncertos Ķīpsalā. Šoreiz ierastais repertuārs izpaliks – Mihaila izpildījumā dzirdēsiet dziesmas no Andrea Bočelli un pat “Turaidas rozes” repertuāra.
 
13.dec
Amerikāņu kristīgā (!) “nu metal” grupa “Payable On Death” jeb “P.O.D.” kļuva populāra vienā rāvienā – ar savu ceturto studijas albumu “Satellite” (2001), kurā bija supergrāvējs “Alive”, kā arī tādas dziesmas kā “Boom”, “Youth Of The Nation” un citas.
 
13.dec
Ar īpašu koncertu “Sting: My Songs” nākamvasar Rīgā atgriezīsies 16 Grammy balvu ieguvējs, grupas “The Police” dalībnieks un solomākslinieks – Sting. Koncerts notiks Arēnā Rīga 10. jūnijā. Biļetes publiskajā tirdzniecībā būs nopērkamas no 17. decembra “Biļešu Serviss” tīklā.
 
13.dec
Radošā sadarbībā satiekoties divām dziedošām aktrisēm -  Ditai Lūriņai un Zanei Dombrovskai - ar ģitāras noskaņu meistariem Gintu Solu un Aigaru Voitišķi, ir tapusi svētku koncertprogramma Kamīns&vīns, ko mūzikas cienītāji varēs izbaudīt 17.decembrī kino Splendi Palace café Film Noir un 22. decembrī  Villa Santa Cēsīs.
 
13.dec
The 1975 un Cut Copy ir pirmie mākslinieki, kuri uzstāsies 13. Positivus festivālā. Festivāls norisināsies nākamajā vasarā 26. un 27. jūlijā, piepildot Salacgrīvas iemīļoto Zvejnieku parku ar neaizmirstamiem pasaules mēroga zvaigžņu, aktuālāko Baltijas grupu un spilgtu jauno talantu koncertiem. Pirmās biļetes uz festivālu par īpaši izdevīgo “Early Bird” cenu tirdzniecībā būs pieejamas tikai no šodienas 13. decembra līdz 22. decembrim.
 
12.dec
Pašlaik Vācijā dzīvojošās latvju ekstremālā vokāla pārstāves Māras Lisenko projekta “Māra” debijas EP ar piecām dziesmām, kas ierakstītas pašu spēkiem Vācijā un arī Latvijā, bet albuma beigu apstrāde veikta Baltkrievijā.
 
12.dec
Pēc gadu ilgas izmeklēšanas Spānijas varasiestādes gatavojas apsūdzēt slaveno dziedātāju Šakiru nodokļu nemaksāšanā un vēlas no viņas piedzīt 14,5 miljonus eiro.
 
12.dec
Amerikāņu repere Cardi B pagājušajā nedēļā par garlaicību pavisam noteikti nav varējusi sūdzēties – tiesa viņai piedraudējusi ar arestu, mūziķe saņēmusi piecas Grammy balvu nominācijas un paziņojusi par šķiršanos no vīra.
 
11.dec
Lai cik tas nešķistu dīvaini, taču "A Warmer October'' ir gados jaunās, taču uz skatuves jau gana pieredzējušās džeza dziedātājas Kristīnes Prauliņas debijas soloalbums.
 
10.dec
Šo trešdien, 12. decembrī, klubā “Melnā piektdiena” uzstāsies viena no Eiropā populārākajām ekstremālā metāla komandām “Cradle Of Filth”. Iesildītāju lomā - itāļu “Psycholies” un britu “Kill All The Gentlemen”.
 
10.dec
Dziedātājas Ievas Akurateres un ģitārista Aivara Hermaņa sadarbība aizsākusies jau apmēram 30 gadiem, kad Igo, Ievas un grupas “Remix” izpildījumā tika laista klajā Aivara sakomponētā dziesma “Ar tevi” – to varētu dēvēt arī par pirmo latviešu “bossa nova” stilā ieturēto dziesmu.
 
10.dec
Nupat radiostacijās nonācis singls Es nebēgšu – nu un, vai maz mums jaunu dziesmu?! Taču šī ir īpaša ar to, ka to ierakstījusi grupa Elpa, savulaik leģendāra daugavpiliešu apvienība, kas savā 35 gadus ilgajā mūžā šogad piedzīvojusi jau trešo reinkarnāciju.
 
6.dec
Savā šī gada noslēdzošajā minitūrē pa Baltijas valstīm devusies poļu “stoner rock” grupa “Weedpecker”, kas šo piektdien, 7. decembrī, viesosies arī Jelgavas “Melno Cepurīšu Balerijā”.
 
5.dec
Šo piektdien, 7. decembrī, Liepājas klubā „Fontaine Palace” uzstāsies „AC/DC Tribute.lt” – slavenās austrāliešu grupas līdzinieki no Lietuvas.
 
5.dec
Amerikāņu smagmetāla grupas “Disturbed” septītais studijas albums tika gaidīts ar lielu nepacietību, bet, kas sagaidīts, - par to mazliet vēlāk.
 
5.dec
Par ikgadēju un arvien kuplāk apmeklētu pasākumu kļuvušas leģendārā amerikāņu dziesminieka Toma Veitsa dzimšanas dienas svinības, kas notiek 6. decembrī alternatīvās mūzikas kafejnīcā "Ļeņingrad". Šajā vakarā skan tikai un vienīgi Veitsa mūzika
 
5.dec
«Man Ziemassvētku sajūta atnāk reizē ar fonda Viegli koncertiem. Kad mēģinājumu process ir aiz muguras, ir labi padarīta darba sajūta, un tie tiešām mums visiem ir svētki,» saka dziedātāja, grupas Astro’n’out soliste Māra Upmane-Holšteine.
 
5.dec
Ir zināmi visi dalībnieki, kuri piedalīsies Latvijas Televīzijas autoru un izpildītāju konkursa "Supernova 2019" divos pusfinālos un TV tiešraidēs cīnīsies par iespēju pārstāvēt Latviju 64. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Telavivā. No 33 dalībniekiem, kuri novembrī piedalījās otrajā atlases kārtā, uzstājoties žūrijas priekšā, dalībai konkursā izvēlēti 16 pretendenti.
 
4.dec
No novembra beigām taustāmā veidā pieejams dziedātāja Jāņa Bukuma jeb grupas “Jānis Bukums” trešais studijas albums – līdz šim (un arī tagad) tas bija bez maksas lejuplādējams grupas mājas lapā.
 
3.dec
Nedēļas nogalē krogā "Aptieka" savu mazalbumu (tā latviski tiek dēvēts EP) prezentēja latvju smagā roka grupa "Future Jets".