Mūzika

7:30
Latvijas Televīzija vēl nav pieņēmusi lēmumu, vai uz nākamā gada Eirovīziju sūtīt nacionālās atlases konkursa Supernova uzvarētāju Samantu Tīnu. Lēmums tiks pieņemts pēc ārkārtējās situācijas beigām.
 
28.mar
Amerikāņu dziedātāja Keitija Perija ir gandarīta, jo Losandželosas federālā tiesa atcēlusi zemākas instances spriedumu, saskaņā ar kuru viņa bija atzīta par vainīgu plaģiātā.
 
27.mar
Latvijas Televīzija (LTV) vēl nav pieņēmusi lēmumu, vai uz nākamā gada Eirovīziju sūtīt nacionālās atlases konkursa "Supernova 2020" uzvarētāju Samantu Tīnu, solot lēmumu pieņemt pēc ārkārtējās situācijas beigām, informēja medijā.
 
22.mar
81 gada vecumā no dzīves aizgājis kantrimūzikas veterāns Kenijs Rodžerss, kura karjera aptvēra sešas desmitgades, piektdienas vakarā pavēstīja mūziķa ģimene.
 
21.mar
Eirovīzijas dziesmu konkursa rīkotāji piektdien pavēstīja, ka apsver "alternatīva" pasākuma organizēšanu šā gada konkursa vietā, kas koronavīrusa pandēmijas dēļ tika atcelts, vēsta britu raidsabiedrība BBC.
 
20.mar
20.martā plkst.18:00 pēc Rīgas laika (plkst.19:00 pēc Maskavas laika) grupa BI-2 uzstāsies interneta tiešraidē miljoniem skatītāju priekšā.
 
20.mar
Dziedātāja Agnese Rakovska ir viena no spilgtākajām personībām latviešu mūzikā – no dažādiem aspektiem raugoties. Pēdējā laikā gan viņa manīta mazāk (un ne tik skaļi), taču šā gada sākumā par Agnesi un Triānas parku atkal bija iemesls runāt – kaut vai dziesmas Kamēr panākumu Muzikālajā bankā dēļ.
 
16.mar
Šķiet, vēl nekad latvju mūzikas dzīves plānos tik milzīgas korekcijas nebija ienesis kāds vīruss, taču – šoreiz tā ir. Pat tādu grupu dzīvē, kuru pastāvēšanu nebija spējusi apdraudēt pat padomju vara un citas kataklizmas. Runa ir par Opus Pro.
 
14.mar
Muzikoloģes Daigas Mazvērsītes interese par Latvijas populārās mūzikas procesiem bijusi noturīga jau vairākus gadu desmitus. Pētniece veidojusi šai tēmai veltītus radioraidījumus, publicējusi neskaitāmus rakstus presē un izdevusi arī vairākas grāmatas par tautā iemīļotiem mūziķiem - komponistiem Uldi Stabulnieku un Elgu Īgenbergu, dziedātājiem Jāni Zāberu un Mārtiņu Freimani. Tikko iznācis autores jaunākais darbs par Latvijas estrādes mūzikas vēsturi "Melnbaltās dziesmas", kas iecerēts kā apjomīgs pētījums trīs daļās. Šobrīd lasītāju rokās nonāk pirmā grāmata, kas veltīta latviešu estrādes mūzikas pirmsākumiem.
 
11.mar
Amerikāņu popzvaigzne Teilore Svifta ziedojusi miljonu dolāru, lai palīdzētu cilvēkiem, kuri pagājušonedēļ cieta no tornado Tenesī štatā, kur virpuļviesuļi prasīja 24 cilvēku dzīvības un nodarīja lielus postījumus daudzās apdzīvotajās vietās.
 
10.mar
Ar starptautiskās jaunās mūzikas festivāla un konferences “Tallinn Music Week” (“TMW”) komandas un partneru kopīgu lēmumu nolemts atlikt šo pasākumu, kas bija iecerēts no 25. līdz 29. martam. Tā norises laiks pārcelts uz nedēļu no 26. līdz 30. augustam.
 
9.mar
Ņemot vērā to, cik bieži masu medijos var lasīt ziņas par kanādiešu popdziedātāju Džastinu Bīberu (starp citu, viņam jau ir 25 gadi!), varētu padomāt, ka šis puisis katru gadu laiž klajā jaunus singlu un albumus, kā arī saņem par tiem “Grammy” balvas.
 
9.mar
Šo piektdien, 13. martā, tātad tā saucamajā “melnajā piektdienā” tai visatbilstošākajā vietā, proti, Rīgas klubā “Melnā Piektdiena” notiks baltkrievu grupas “Gods Of Tower” koncerts.
 
9.mar
Šo piektdien, 13. martā, koncertzālē “Palladium” uzstāsies amerikāņu indīroka grupa “X Ambassadors”, kas pašlaik plašākai auditorijai visā pasaulē atrāda savu jaunāko albumu “Orion”.
 
9.mar
Šo piektdien, 13. martā, savu pilngadības sasniegšanu atzīmēs klubs Depo – izklaides vieta dažādiem alternatīvās mūzikas pasākumiem, kas pārdzīvojusi dažādus laikus, visus ar tās īpašnieku Gunti Vanagu pie stūres.
 
5.mar
Pagājušā mēneša priekšpēdējā dienā – no publicitātes viedokļa varēja jau nu arī paciesties līdz krietni ekstravagantākajam 29. februārim – debijas albumu klajā laidusi latvju “stoner rock” apvienība “Four Minute Man”.
 
4.mar
Viens no patīkamākajiem šā gada atklājumiem latvju rokmūzikā – jaunā postroka apvienība ar eleganto nosaukumu “Careless Afterlife” laidusi klajā minialbumu ar piecām dziesmām.
 
4.mar
Rīt, 5. martā, Lielajā ģildē mūziķis Goran Gora jeb Jānis Holšteins-Upmanis un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris aicina uz izglītojoši izklaidējošu koncertu Simfoniskais hits ar Goran Gora. Gēršvina «Rapsodija blūza stilā».
 
3.mar
Patīkams pārsteigums, kad pēc kāda svaigi iznākuša albuma noklausīšanās saņem ziņu par to, ka tā radītāji uzstāsies Latvijā – tā sanācis ar britu alternatīvā popa duetu “Oh Wonder”, kas februāra sākumā izdeva savu trešo studijas albumu, un drīz vien tika izziņots arī par grupas uzstāšanos Rīgā – tā plānota 8. jūlijā koncertzālē “Palladium”.
 
2.mar
Šo piektdien, 6. martā, neformālās mūzikas un mākslas formu cienītājiem labi zināmajā kultūras centrā Ādmiņu ielā uzstāsies kanādiešu multimākslinieka Eidena Beikera un basģitāristes Līas Bakarefas duets “Nadja”.
 
2.mar
Šo piektdien, 6. martā, klubā “Melnā piektdiena” uzstāsies somu “glam & gothic” roka apvienība “The 69 Eyes”, kuru stilistiskajam salīdzinājumam parasti tiek piemeklēta tik godājama kompānija kā “HIM”, “Charon”, “Rasmus” un kaut kādā ziņā pat “The Sisters Of Mercy”.
 
2.mar
Ieraugot leģendārās rokgrupas “Stone Temple Pilots” jaunu studijas albumu, roka pati instinktīvi pēc tā pastiepjas, lai gan pēc vokālista Krisa Veilanda nāves (viņš 2015. gada decembrī mira no dramatiska narkotiku kokteiļa pārdozēšanas), pret “STP” daiļradi it kā vajadzētu izturēties ar nelielu piesardzību.