Mūzika

10:44
Šī ceturtdiena, 21. oktobris, bija pirmā diena Latvijas vēsturē, kad visiem valsts iedzīvotājiem pulksten 20 vajadzēja būt mājās – tā to paredz lokdauna nosacījumi. Taču, lai šī obligātā būšana mājās neliktos tik netaisnīga, pats sev varēja mēģināt iestāstīt, ka pulksten 20 jābūt mājās tāpēc, lai varētu noskatīties grupas “Prāta vētra” jaunā albuma koncertfilmu “Gads bez kalendāra”.
 
Vakar, 17:08
Latviešu mākslinieks Artūrs Bērziņš radīja vāku pasaulslavenās britu ekstremālā metāla grupas “Cradle Of Filth” svaigākajam albumam “Existence Is Futile”, kas oficiāli nācis klajā šo piektdien, 22. oktobrī.
 
Vakar, 11:51
Zviedru grupa ABBA laidusi klajā trešo dziesmu no sava gaidāmā albuma "Voyage", kas būs grupas pirmais jaunais albums 40 gadu laikā.
 
21.okt
Pie pašreizējiem apstākļiem kaut kā nepiedienīgi pat ieminēties par iespējamiem koncertiem Rīgā, taču vismaz pagaidām no plāniem nav svītrota britu dueta “Oh Wonder” uzstāšanās “Hanzas peronā”, kurai vajadzētu notikt 2022. gada 8. martā.
 
21.okt
Dziedātājs un policists Nikolajs Puzikovs, kurš joprojām dienē Valsts policijā, beidzot saņēmies publicēt pirmo paša sarakstīto dziesmu – tā saucas “Paturēt tevi”.
 
21.okt
Savu pirmizrādi šo ceturtdien, 21. oktobrī, piedzīvo “Prāta Vētras” jaunā albuma koncertfilma “Gads bez kalendāra”, bet burtiski iepriekšējā vakarā pirms tās prezentācijas laists klajā jauns singls.
 
20.okt
Savulaik uz latvju hiphopa skatuves kulta statusu iemantoja “S’T’A” ar Žaku un Kurtu tās sastāvā, kas dažos interneta avotos pat tiek dēvēta par otro latviešu repa grupu aiz “Fact” – tā kā šī blice parādījās 90. gadu beigās, tas pat varētu tā arī būt.
 
20.okt
Pašmāju mūziķi Raum (īstajā vārdā Reinis Straume) un Marta (pilnā vārdā Marta Grigale) nodevuši klausītāju vērtējumam kopīgi radītu dziesmu “Brokastis”.
 
19.okt
Grupa “Rīgas Modes” izdevusi savu otro pilnmetrāžas albumu “Patiesie nodomi”, kas seko pirms pieciem gadiem klajā nākušajai debijas platei “Fantastiski”, kurai nudien bija fantastiski panākumi – tā pat ieguva visai augsti kotējošos “Austras balvu” kā gada albums.
 
19.okt
Spilgtā rokgrupa “Laime Pilnīga” izdevusi jaunu skaņdarbu ar video par neatlaidību - “Perseverance”. Pamatīgs enerģijas lādiņš – tā pavisam īsi varētu pieteikt jauno dziesmu.
 
18.okt
“Dāmas un kungi! Fēliksa Ķiģeļa albums “Sirdsapziņa” ir klāt!” - piektdien sociālajos tīklos rokmūzikas cienītājus iepriecināja šāda vēsts.
 
18.okt
Gada melanholiskākajā laikā jaunu dziesmu latviešu valodā saviem klausītājiem sarūpējis mūziķis Markus Riva - “Asaras acīs” tapusi sadarbībā ar latviešu un ukraiņu producentiem.
 
17.okt
Jaunāko laiku latvju tautas ticējums vēsta: ja rudenī notiek “Very Cool People” koncerts vai tiek izdots jauns albums, tad jau tajā pašā vakarā vai nākamajā dienā sāksies valdības izsludinātā pandēmija, “lokdauns”, ierobežojumi vai citas riebeklības.
 
16.okt
Izcilais kubiešu pianists Roberto Fonseka, kurš 19. oktobrī uzstāsies festivāla “Rīgas Ritmi 2021” noslēdzošajā koncertā VEF Kultūras pilī, pasniegs arī ikvienam pieejamu bezmaksas meistarklasi. Tā notiks turpat koncertdienas rītā pulksten 11, un to varēs apmeklēt iepriekš piesakoties e-pastā workshop@rigasritmi.lv.
 
16.okt
Globālā superzvaigzne Adele ir atgriezusies ar jaunu singlu un video dziesmai “Easy On Me”, kas ir priekšvēstnesis dziedātājas jaunajam albumam “30”, kura izdošana plānota 19. novembrī.
 
15.okt
Dziedātāja Katō (Anna Zankovska) laidusi klajā videoklipu savam pirmajam duetam ar nosaukumu “Es tā jūtos”, kas tapis sadarbībā ar mūziķi ZeBrene. Dziesma ir vadošais singls no septembrī izdotā pilnmetrāžas albuma ar tādu pat nosaukumu.
 
15.okt
Pieminot šonedēļ, 11. oktobrī, mūžībā aizsaukto dziedošo aktieri Gunti Skrastiņu, kompānija "Forte Production" publicējusi dziesmu "Ziema" .
 
14.okt
Šī mēneša beigās, 28. oktobrī, ar jaunā pianista un komponista Toma Mikāla kvinteta un dziedātājas Kristīnes Prauliņas uzstāšanos turpināsies “LV džeza sērija 2021”, kurā gan klātienē, gan tiešraidē tiek piedāvāti latviešu džeza mūzikas izpildītāju koncerti leģendārajā Latvijas Radio 1. studijā.
 
14.okt
Savulaik prestižos rokmūzikas izdevumos par vienu no pašiem izcilākajiem ģitāristu tandēmiem “hard & heavy” pasaulē tika dēvēti britu grupas “Judas Priest” vīri Kenets Kīts (jeb Kei Kei) Daunings un Glens Tiptons, un tas nebūt nebija pārspīlējums – šie vīri “grieza” tā, ka, viņus klausoties, obligāti vajadzēja atminēties elpot...
 
13.okt
Lietuviešu šā brīža aktuālākā popmūzikas zvaigzne, dziesmu autore un izpildītāja Monique publiskojusi jaunu singlu ”Lay Me Down”. 
 
13.okt
80. gadu vidū un otrajā pusē lielākās daļas metālmūzikas piekritēju siržu sāka sisties straujāk, videoklipos skatot vācu “havy metal” grupas “Warlock” un tās vokālistes Dorotejas Pešas jeb vienkārši Doro uzstāšanos vai arī pārlapojot šīs efektīgās metāla lēdijas “posterus” žurnālos – tolaik bija grūti atrast viņai līdzinieces.
 
13.okt
“Satikāmies. Ceļš atvedis arī līdz šādam mirklim. Jocīgam mirklim. Runā, ka “Zvaigzne ABC” Rīgas grāmatnīcās jau esot. To gan es nevaru apgalvot. Tāpat kā to, ka viss grāmatā aprakstītais kādreiz būtu patiešām noticis,” – tā 1. oktobrī sociālajos tīklos par gaidāmo grāmatu “Sākums mūs atrod pats” vēstīja Kārlis Kazāks.