Mūzika

24.sep
Nākampiektdien, 30. septembrī, Mākslas centrā “Noass” uz koncertu aicina – nu jau droši var teikt, ka leģendārā – rokgrupa “Pienvedēja piedzīvojumi”. Šis nebūs parasts koncerts, bet gan sabiliešu jaunākā studijas albuma “Nelaiks” izdošanas vinila plates formātā svinēšana kopā ar grupas draugiem, paziņām un faniem.
 
23.sep
Daddy Was A Milkman gatavojas savam karjeras ambiciozākajam koncertam un 2. decembrī aicina uz īpašu notikumu koncertzālē “Palladium Rīga”, kur uzstāsies kopā ar stīgu kvartetu. Biļetes jau pieejamas “Biļešu Serviss” tīklā.
 
22.sep
Iesākusies dziesmu pieteikšana Latvijas Televīzijas autoru un dziesmu izpildītāju konkursam “Supernova”, kura uzvarētājs iegūs iespēju nākamā gada maijā pārstāvēt Latviju 67. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Lielbritānijā. Dziesmas iespējams pieteikt līdz 1. decembrim.
 
21.sep
Ar zviedru melodiskā “death metal” grupu “Arch Enemy” pirms pieciem gadiem saistījās vēsturisks notikumus - pat grūti atminēties, kad (un vai vispār) kāds metālmūzikas koncerts Rīgas klubā “Melnā piektdiena” ir bijis pilnībā izpārdots, taču ar “Arch Enemy” tieši tā notika, turklāt jau aptuveni nedēļu pirms pasākuma. Tātad interesi par šo Maikla Amota brigādi pie mums ir, un tātad arī par jaunāko studijas albumu tāda būs.
 
21.sep
“Supernovā” spilgti sevi pieteikušais dziedātājs Miks Galvanovskis sadarbībā ar reperi xantikvariātu laiduši klajā dziesmu “Liec mani mierā”, kuras iespaidīgajā videoklipā galveno lomu atveido Ieva Adamss.
 
20.sep
Klausītāju vērtējumam nodota jauna dziesma “Vai dzīve nav salda?”, kas tapusi dziesmu rakstīšanas nometnē “RigaLive”, apvienojoties dziedātājai Katrīnai Dimantai un grupai “Audiokvartāls”.
 
20.sep
Etno mūzikas grupa “Tautumeitas” pēc veiksmīgā lielkoncerta vasaras izskaņā Skultes ostā izsludinājušas sava jaunākā studijas albuma “Skrejceļš” rudens koncerttūri.
 
20.sep
Šajā nozīmīgajā un sarežģītajā laikā tapis latviešu un ukraiņu mūziķu kopdarbs – attēlos iedzīvināta ukraiņu tautasdziesma “Peld pīlēns” jeb ukraiņu valodā “Пливе кача”.
 
19.sep
Noslēdzot darbīgu vasaras koncertu sezonu, šā brīža “karstākais” latvju reperis rolands če izdevis singlu “visurgājējs” no sava pavasarī iznākušā albuma ar šādu pašu nosaukumu, kā arī tā video versiju, kura režisors ir Emīls Ozoliņš.
 
19.sep
Jūsu uzmanībai nupat svaigi iznākusī un pēc pagājušajā nedēļā notikušā koncerta mākslas centrā “Noass” vēl mazliet kūpošā Latvijas neatkarīgo grupu izlase „Odekolons”, ko, kā jau vienmēr, savācis, apkopojis, apčubinājis un izdevis grupas “Inokentijs Mārpls” līderis Raimonds Lagimovs jeb Dambis.
 
17.sep
Ar harismātiskās LP jeb Lauras Pergolici, leģendārā Stinga un supergrupas “The Cure” koncertiem “Arēnā Rīga” (attiecīgi 20. un 24. septembrī, kā arī 6. oktobrī) atsākas lielo Rietumu mākslinieku iekštelpu koncertu sezona. Divi no tiem ir tā saucamie pārceltie – skaidrojām aizkulises, kā šajos jaunajos laikos sokas ar lielkoncertu organizēšanu.
 
16.sep
Aktuālāks nekā jebkad top jauns koncertstāsts, veltīts Latvijas valstij tās dzimšanas dienā: ciklā “ar cieņas apliecinājumu savai zemei un rotaļīgu vieglumu mūzikā” piedzīvotas jau daudzas programmas, un šī gada valsts svētku koncerti aizsāksies 4. novembrī Ogres kultūras centrā.
 
15.sep
Dziedātāja Aminata izdevusi singlu “Afrodīte”, ko papildina košs un ļoti sievišķīgs video.
 
15.sep
Amerikāņu alternatīvā metāla brigāde “Five Finger Death Punch” jeb “5FDP” turpina iesākto studijas lieldarbu ražošanas tempu – viens albums divos gados.
 
15.sep
Dziedātāja un tekstu autore Inese Ērmane ar komponistu Jāni Strazdu radījuši apcerīgu un romantisku dziesmu «Runā ar mani». Tai  tapis arī videoklips, kas filmēts romantiskajā Ieriķu dzirnavu dabas takā, savukārt kadri par kopīgajiem brīžiem ir Ineses ģimenes filmēti viņai mīļās vietās.
 
14.sep
Mūziķa Arta Dvarionas dibinātais projekts Lapsene klausītājiem nodevis savu jaunāko dziesmu “Ēnu kabinets (Kas dārzā)”. Šoreiz tā tapusi sadarbībā ar Latvijā pieprasīto producentu DJ Rudd (Rūdolfs Budze).
 
14.sep
Pirms kādiem četriem gadiem slavenā amerikāņu grūvmetāla un metālkora apvienība gandrīz, gandrīz ar koncertu pietauvojās Rīgā. Jau bija panākta pat aptuvena vienošanās par uzstāšanos koncertzālē “Palladium”, taču kaut kas pajuka – tobrīd grupā sākās iekšējās problēmas ar sastāvu.
 
13.sep
Džons Maikls Osborns, viņš arī Ozijs, pilnā vārdā Ozijs Osborns, viņš arī Tumsas Princis (Prince Of Darkness). Viņam 3. decembrī apritēs 74 gadi un nav šaubu, ka apritēs, jo Ozijs ir nemirstīgs. Nupat viņš laidis klajā savu pēc skaita 13. soloalbumu, atkal liekot par sevi skaļi runāt visai mūzikas pasaulei un atkal iekarojot prestižāko topu tabulas.
 
13.sep
Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gada dienā muzikālā apvienība “Raxtu Raxti” aicina uz svētku lielkoncertu, lai svinētu brīvību un stiprinātu latvisko garu. Ir arī kādi intriģējoši jaunumi – no grupas sastāva nozudis Kārļa Auzāna vārds.
 
13.sep
Šo otrdien, 13.septembrī, VEF Kultūras pilī izskanēs Mārtiņa Kantera (exRuskis) jaunās koncertprogrammas „Glezna” pirmais koncerts.
 
12.sep
Šo ceturtdien, 15. septembrī, sava pēdējā studijas albuma “In Cauda Venenum” veicināšanas tūres ietvaros koncertzālē “Palladium” uzstāsies viena no ietekmīgākajām Ziemeļeiropas progresīvā metāla rokgrupām “Opeth”. Šis koncerts arī ietilpst pārcelto sērijā – tam vajadzēja notikt jau martā.
 
12.sep
Amerikāņu trešmetāla “lielā četrinieka” (The Big 4) pārstāvju “Megadeth” pēc skaita 16. studijas albuma radīšanas process šoreiz bija apvīts ar skaļiem skandāliem, uz kuru fona bez lielas ievērības palika fakts, ka šis ir pirmais lieldarbs, kuru Deiva Masteina brigāde ierakstījusi ar bundzinieku Dirku Verbūrenu (viņš sastāvam pievienojās 2016. gadā), kurš, cita starpā, piedalījies arī Latvijas smagmūzikas projekta “Pulse Of Nebulae” (tā līderis ir pašmāju aprindās pazīstamais Mārtiņš Platais) 2017. gadā izdotā šāda pat nosaukuma albuma ierakstā.