Mūzika

18.okt
Dziedātāja Samanta Tīna savā Instragram profilā dalījusies ar video, kurā atklāj, kā notiek jaunās Eirovīzijas dziesmas ierakstīšana.
 
17.okt
Klajā laista viena no dziesmu rakstīšanas nometnes “RigaLive” sestās sesijas laikā sarakstītajām dziesmām: tā saucas “Vēl viens lietus”, un to radījusi jaunā dziedātāja Karlīna Šēnknehte kopā ar komandas biedriem – multimākslinieku Artūru Jenotu un producentu Armandu Varslavānu.
 
17.okt
Dziedātājs Normunds Rutulis nupat izdevis singlu "Ļauj man tevi noskūpstīt", kas ir otrais no trim viņa un Jāņa Strazda sadarbības rezultātā tapušajiem ierakstiem- trešais gaidāms vēl šajā gadā.
 
17.okt
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Pauls, Jākobsons un Guļevska, Miltiņš un Sutugova, Virtmanis un Vētra, Kļava un Putniņš
 
16.okt
Apvienojoties Jēkabpils novada deju kolektīviem “Deldze”, “Solis” un “Landi” un etnomūzikas māksliniecei Ingai Karpičai, tapis videoklips “Mīļā Māra maizi cepa”.
 
16.okt
Kopš jūlija sociālajos tīklos norisinās Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvas “Zelta Mikrofons” komandas un ilggadējā sadarbības partnera “Ondo.lv” organizētais konkurss jaunajiem mūziķiem, kurā ir iespēja iegūt 1000 eiro stipendiju dziesmas profesionālam ierakstam studijā un videoklipa izveidei. 20. oktobrī noslēgsies pieteikumu pieņemšana ceturtajai un noslēdzošajai konkursa kārtai.
 
16.okt
Ja kāda grupa nodēvējas par “Pauls Raimonds”, publicitāte un interese par to ir garantēta, tiesa, koncertos lielākus pūļus droši vien savāktu grupa ar nosaukumu “Alus par brīvu”, ja vēl to lieliem burtiem iedrukātu afišās. Kas ir Raimonds Pauls, zina visi, bet kas ir “Pauls Raimonds”?
 
15.okt
Jau ierasts, ka gada pēdējais plašais mūzikas festivāls norisinās Durbē. Šajā ziņā neko nav mainījis pat šis baisais kovidgads: 16. un 17. oktobrī Durbē gaidāms mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls “Zemlika”.
 
15.okt
Aiz Doktora Alčēmija skatuves vārda pieslēpies pašmāju muzikālās apvienības "Doktora Klisicka laboratorija" dalībnieks Alvis Lapiņš, līdz ar to top skaidrs, ka nekādu nopietno informāciju par šo projektu mājas lapās un tamlīdzīgos ziņu avotos nesadabūt.
 
15.okt
Gatavojoties sava jaunā albuma izdošanai, Fēlikss Ķiģelis ir laidis klajā dziesmu “Sirdsapziņa”, kurai tapis arī videoklips. Ja vienubrīd Fēlikss jau bija pārgājis uz radiostaciju formātiem draudzīgām rokdziesmām, tad jaunais gabals un arī klips atkal ir kārtīgs spēriens pa klausītāju ausīm un acīm.
 
14.okt
Šo sestdien, 17. oktobrī, Latgales vēstniecībā “Gors” Rēzeknē ar vērienīgu savu labāko dziesmu koncertu viesosies “Skyforger”. Dzirdēt un redzēt šo “pagan metal” grupu sēdkoncertā – tas laikam būs vēl nebijis notikums.
 
14.okt
Dziedātāja Kato (Anna Zankovska) izdevusi videoklipu savam jaunākajam singlam “Ej ratā”. Ar to tiek dots vēstījums vīriešiem, liekot aizdomāties par savām sievietēm. Un otrādi.
 
14.okt
Histēriskā roka kvartets “Židrūns” kādu laiku bija klusējis, tāpēc grupas cienītājiem pat bija radušās bažas par šīs spilgtās komandas beigu galu. Tas gan būtu bijis varen slikti, jo trīs iepriekšējie grupas albumi – “Židrūnam sāp” (2008), “Dzeltenbaltdzeltenais” (2010) un “Židrūns un tas, ko nevar nest” (2017) – jau bija radījuši tai savu noturīgu fanu bāzi, turklāt pēdējais no minētajiem darbiem pat apbalvots ar Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvu alternatīvās mūzikas kategorijā. Taču, par laimi, “Židrūns” joprojām nevaid miris, un “šī pavasara notikumi, pārmaiņas sadzīvē un kultūras dzīvē devušas daudz iespaidu, lai paveiktu ko grupai neraksturīgu,” vēsta grupas nometne.
 
13.okt
Oktobrī klajā nāca grupas “Saldās sejas” projekta “12” otrā dziesma “Oktobris”, kuras ierakstā piedalījās arī Jānis Stībelis un grupa “Karameles”. Nu izdota arī šīs dziesmas akustiskā versija astoņu meiteņu izpildījumā.
 
13.okt
Indī elektroniskās mūzikas grupas “Bel Tempo” dziesma “If You Want” ir par agrajiem, neveiklajiem un cerību pilnajiem pusaudžu gadiem, kad rodas pirmie taureņi vēderā: neziņa, kā sev izskaidrot jaunās jūtas, ko teikt, kā uzvesties, un kā kādam iepatikties, bet vienlaicīgi izvairīties no apkaunojošām situācijām, kuras gribot negribot rodas.
 
13.okt
Korija Teilora vārds komentārus neprasa – viņš ir leģendārās grupas “Slipknot” vokālists un arī lielākās daļas dziesmu tekstu autors. Tāpat viņš ir pazīstams pēc darbošanās blakusprojektā “Stone Sour”, kas arī guvusi lielus panākumus abpus okeānam.
 
12.okt
Apvienība “Kreisais Krasts” prezentējusi savu jauno albumu “Krasta FM”, kurā iekļautajai dziesmai “Space Jam” tapis grandiozs video, iedvesmojoties no slavenā basketbolista Maikla Džordana filmas.
 
12.okt
Amerikas topos pieprasītais, krustām šķērsām notetovētais hiphopa mākslinieks Machine Gun Kelly (īstajā vārdā Ričards Kolsons Beikers) ar savu pēc skaita piekto studijas albumu beidzot iekarojis aizdīķa topa pašu augstāko pozīciju.
 
12.okt
Ar jauna singla “Shot In The Dark” izdošanu leģendārā austrāliešu smagā roka apvienība “AC/DC” izsludinājusi arī jauna studijas albuma iznākšanu – tas sauksies “Power Up” un tiks izdots akurāt 13. novembrī.
 
11.okt
Lai nu kas varētu iet secen šajos kovidlaikos, bet Ziemassvētku svinēšana un ar to saistītā “džinglbellu” skanēšana lielveikalos, restorānos, tirgos, parkos, ielās un visās pārējās iespējamajās un neiespējamajās vietās gan ne.
 
11.okt
«Mūsu dzīve paliek arvien dinamiskāka, jo es esmu klāt Andreja koncertos, viņš savukārt atbalsta mani manos projektos, līdz ar to koncertu skaits dubultojas. Bet tas ir skaisti – tā ir dzīve, ko paši esam izvēlējušies. Mēs abi ļoti mīlam to, ko darām, un mums nav tāda dalījuma – darbs un atpūta. Tā ir dzīve, ko mīlam,» saka šarmantā dziedātāja un pianiste Katrīna Gupalo.
 
9.okt
Šonedēļ lielākajos mūzikas straumēšanas servisos nonācis Latvijas rokgrupas “Tape Electro” jaunais singls “Ghostwriter”. Laists klajā arī teksta videoklips.