Mūzika

15.jun
Jaunfolka grupa “Jauno Jāņu Orķestris” publicē jaunu dziesmu “Kur tu biji, alutiņ” un aicina sastapt grupu vairākos ielīgošanas laika un vasaras koncertos.
 
14.jun
Ja e-pastu par kādu jaunu projektu atsūta reperis rolands če, tad ir vērts iepazīties ar tā saturu. Ko tad viņš vēsta? “Viens no spilgtākajiem jaunās paaudzes pašmāju reperiem Steps izdod savu otro studijas albumu “Slikc Sunc”. Albums tapis iepriekšējā pusotra gada laikā, tajā bez Stepa kā viesmākslinieki ir dzirdami lielākie vārdi Latvijas repmūzikā, tai skaitā ansis, Ozols, rolands če, Prusax, xantikvariāts un citi.”
 
14.jun
Lai gan tikai 1. jūlijā ar koncertu Saulkrastu estrādē sāksies grupas “Labvēlīgais tips” koncertsērija “Man jau 30”, šīs nedēļas sākumā “labvēlīgie” jau “piedraudējuši” saviem cienītājiem ar rudeni un publiskojuši rudens tūres datumus.
 
14.jun
Izskanējis trešais Osokina Brīvības festivāls Ukrainai, kas deviņos koncertos pulcēja gandrīz 80 latviešu, ukraiņu un igauņu mākslinieku. No koncertu biļešu ieņēmumiem un ziedojumiem savākti jau vairāk kā 20 000 eiro, kas tiks ziedoti Ukrainas cilvēku atbalstam – humānajai, medicīnas un aizsardzības palīdzībai.
 
14.jun
Ziemeļrīgas kultūras apvienība 9. jūlijā Mežaparka Lielās estrādes Kokaru zālē piedāvā alternatīvās mūzikas cikla “Ceļabiedri” trešo koncertu “Vasaras ceļš”.
 
13.jun
Kamēr lielākā daļa smagās mūzikas mīļotāju stūrēja uz festivālu “Zobens un Lemess” Bauskā, galvaspilsētā palicēji varēja doties uz Latvijas 1. Rokkafejnīcu, kur ar sava jaunā albuma prezentācijas koncertu pēc vairāk kā divu gadu pauzes atgriezās “hard & heavy” komanda “Bloody Heels”.
 
13.jun
Pēc divu gadu pārtraukuma Saldū, Kalnsētas parkā, šovasar atgriežas festivāls “Saldus Saule”. Tas notiks 22. un 23. jūlijā, uz skatuves kāps gan leģendāras un visiem zināmas zvaigznes, gan arī pavisam nesen iepazīti mūziķi.
 
10.jun
Šovasar – jūnijā – uz tirdzniecības centra «Domina Shopping» A autostāvvietas jumta norisināsies trīs dienu «Vasaras mūzikas festivāls». Tas tiks aizvadīts ar trīs populāru grupu koncertiem: 15. jūnijā uzstāsies grupa «Citi zēni», 16. jūnijā – čellu grupa «Dagamba», bet 17. jūnijā – grupa «Musiqq».
 
9.jun
“Have No Heroes” ir jau vairākus gadus pastāvoša grupa no Latvijas, kas spēlē itin cerīgu poppanku “Green Day”, “Blink-182” un tamlīdzīgu grupu garā, taču par kuru pie mums gandrīz nekas nav zināms – vismaz ne latviskajos medijos, un, iespējams, ka iemesls tam meklējams tajā faktā, ka publiskajā telpā “izlec” ne tikai “HNH” lapa “Facebook”, bet arī “VKontakte”…
 
9.jun
Šo piektdien, 10. jūnijā, Mākslas centrā Totaldobže spēlēs latviešu hiphopa “undergrounds” - Nātre (Jānis Dzenuška) ar leiblu “Avangards”, kurā spēlē Bruolāns un Burlax, kā arī reperis DII (Didzis Krastiņš) un Džošs.
 
8.jun
Pagājušajā nedēļā uz sava debijas albuma prezentācijas koncertu Tallinas kvartāla kultūrvietā “Tu jau zini kur” aicināja jaunā grupa “Embark” – ja godīgi, iepriekš par tādu nebija dzirdēts, lai gan grupai jau esot izdoti daži singli (“Spotify” straumētavā redzamais to apliecina – tur ir pat seši atsevišķi izdoti singli).
 
8.jun
Koncertdarbību uzsākusi jaunā ukraiņu-latviešu etnomūzikas apvienība “Shakima Trio”, kuras tuvākais koncerts notiks jau ceturtdien, 9. jūnijā, kultūrvietas “Totaldobže” mākslas pasākumu sērijas “Laikmetīgās ceturtdienas” startā.
 
8.jun
Aminata kopā ar dziedātāju Būū (Ilze Fārte) izdevusi vasarīgu singlu “Kur Saule”. Drīzumā gaidāms Aminatas ceturtais studijas albums, savukārt klātienē viņa būs redzama un dzirdama 4. augustā koncertā Andrejostas kvartālā.
 
7.jun
Dziedātājs un dziesmu autors, grupas “On My Way” līderis Gatis Mūrnieks kā dziesmu autors turpina sadarboties ar pazīstamiem pašmāju izpildītājiem, taču arī pats ik pa laikam izdod savas solo dziesmas.
 
7.jun
Relatīvi īsā laikā sākotnēji diez ko nopietni neuztvertā popgrupa “Audiokvartāls” kļuvusi par vērā ņemamu spēlētāju pašmāju mūzikā.
 
7.jun
Savas tūres “Help for Ukraine” ietvaros 21. augustā “Arēnā Rīga” uzstāsies slavenā ukraiņu rokgrupa “Okean Elzy”.
 
7.jun
Krasta ielā esošā “ATTA Centre” zālē “Daugavas skati” 15. jūnijā notiks režisores un skatuves dīvas Rēzijas Kalniņas un virtuozā ģitārista Kaspara Zemīša satikšanās mūzikas un dzejas programmā “Brīdis pēc vakariņām”. 
 
6.jun
Šīs nedēļas nogalē visi ceļivedīs uz Bausku, kur 10. – 11. jūnijā pēc gada pārtraukuma atkal norisināsies smagās mūzikas piekritēju (un ne tikai viņu) iecienītais festivāls “Zobens un Lemess”.
 
6.jun
Ar motivējošu un pacilājošu singlu “Pacel acis!” pašā vasaras sākumā par sevi atkal atgādinājuši mūziķis, cīņas sportists Deniss Stepanovs un reperis Reiks. Tam tapis arī videoklips, kura rašanās stāsts nudien ir ievērības cienīgs.
 
6.jun
Jūnija pirmajās dienās klajā nācis Jāņa Šipkēvica jeb Shipsea jaunais albums, kura priekšvēstnesis “Pie upes” bija dzirdams jau “Muzikālās bankas” fināla ceremonijas laikā februārī, bet visam albumam patiesībā vajadzēja ieraudzīt dienasgaismu martā – sanākusi neliela aizķeršanās. Arī priekšvēstnesim gan bija priekšvēstnesis – dziesma “Siltā gaismā”, kas tika izdota jau pērn decembrī.
 
6.jun
Ģitārists Kaspars Zemītis laidis klajā savu šīs vasaras dziesmu “Sārts zieds”, kuras mūzikas autors ir pats, bet teksta autors Leons Briedis. To iedziedāt Kaspars uzticējis draugam un kolēģim Intaram Busulim. Dziesmai tapis arī videoklips, kura idejas autors ir Kaspara dēls Kārlis Zemītis.
 
4.jun
No 5. līdz 7. augustam Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā “Ratnieki” notiekošais mūzikas un mākslas festivāls “Laba Daba” izziņojis ārvalstu viesus un papildinājis pašmāju muzikālo programmu.