Mūzika

28.mai
«Mūsu virsuzdevums ir nodrošināt festivāla nepārtrauktību, un to arī darām, rīkojot festivālu jau astoto reizi. Turklāt šim ciparam ir ļoti liela saistība ar bezgalības zīmi,» saka Starptautiskā diksilendu mūzikas festivāla producents Armands Leimanis.
 
27.mai
Roberts Braisons Holls II jeb Logic – amerikāņu dziedātājs, reperis, dziesmu autors un ierakstu producents. Jau pusaudžu gados sācis nopietni interesēties par mūziku, pirmos panākumus guvis ar četriem miksteipiem, kuriem sekoja debijas albums “Under Pressure” – tas sasniedza Amerikas topa ceturto vietu. Savu panākumu apogeju reperis sasniedza ar savu trešo studijas albumu “Everybody”, kas iekaroja štatu topa pašu virsotni, bet šajā ripulī iekļautais singls “1-800-273-8255” viņam sagādāja divas “Grammy” nominācijas gada dziesmas un labākā videoklipa kategorijās.
 
27.mai
Šo ceturtdien, 30. maijā, ar uzstāšanos mūzikas namā Daile savu nelielo koncertsēriju noslēdz Latvijā pirmā un vienīgā etno ārtroka grupa Bur Mani. Tās līdere un redzamākais tēls – vienmēr smaidīgā dziedātāja Elza Rozentāle.
 
25.mai
"Latviešu supergrupa "Prāta vētra" un grupa "Instrumenti" viesojās Jāņa Skuteļa "Pusnakts šovā septiņos", kur klausītājus priecēja ar savu muzikālo veikumu. Kāda komentētāja "prātniekiem" veltījusi ārkārtīgi sirsnīgus vārdus.
 
24.mai
Beidzot arī mūzikas ierakstu veikala “Randoms” parādījusies Latvijas neatkarīgo grupu izlase "Odekolons", līdz ar to tā būs pieejama plašākai auditorijai.
 
24.mai
Šodien, 24. maijā grupa ”Laime Pilnīga” noslēdz vasarīgi karsto nedēļu ar jaunu dziesmu latviešu valodā ”Pacēlums” un izziņo rudenī gaidāmo, ceturto studijas ieraksta albumu.
 
23.mai
Jelgavas "Melno Cepurīšu balerijā" trešdien, 29. maijā, pirmo reizi Latvijā ar neparastu koncertu viesosies "stoner rock" grupa "Elder" no ASV.
 
23.mai
Nu jau nedēļu kā mūzikas ierakstu veikalu plauktos meklējams vācu supergrupas “Rammstein” pēc skaita septītais studijas albums, kuram nav pat nosaukuma, tāpēc ērtības labad tas tiek dēvēts grupas vārdā. Klausītāji pēc “ramšteiniešiem” bija jau noilgojušies, jo viņu iepriekšējais studijas darbs “Liebe ist fur alle da” izdots pirms tāliem desmit gadiem, tāpēc nav brīnums, ka arī mūsu mūzikas ierakstu veikalā “Randoms” jau pirmajās šī ripuļa parādīšanās dienās tas tika pirkts uz nebēdu.
 
22.mai
Šogad grupa “Musiqq” atzīmē savu desmit gadu pastāvēšanas jubileju, kurai par godu sarīkoja lielkoncertu “Arēnā Rīga” (pilnībā izpārdotu!), kā arī laida klajā albumu. Lai gan tā nosaukums, dzimšanas dienas svinības un akcents uz koncertu liek domāt, ka šis ripulis ir labāko dziesmu izlase, tas ir studijas albums ar desmit jaunām dziesmām.
 
22.mai
Amerikāņu dziedātājai Britnijai Spīrsai ir nepieciešams atrisināt veselu virkni veselības problēmu, pirms viņa atkal varēs kāpt uz skatuves, intervijā interneta ziņu vietnei TMZ.com paziņojis mūziķes ilggadējais menedžeris Lerijs Rūdolfs.
 
21.mai
Ar diviem koncertiem, 24. maijā Jelgavas “Melno Cepurīšu Balerijā” un 25. maijā Liepājas “Fontaine Palace”, savas tūres ietvaros pie mums viesosies zviedru psihedēliskā roka apvienība “Spiral Skies”. Šie būs pirmie divi un pagaidām vienīgie grupas koncerti Baltijas valstīs.
 
21.mai
Ar nelielu, toties gana sparīgu koncertiņu topošajā mākslas centrā “Zuzeum” pagājušajā nedēļā tika atzīmēta grupas “Instrumenti” piektā studijas albuma klajā nākšana. Iepriekšējie – “Tru” (2011), “Procrastination” (2013), “Iekams” (2014) un “Atkala” (2017). Starp citu, šajā koncertā grupai par iepriekšējā albuma komerciālajiem panākumiem tika pasniegts tā saucamais “zelta disks”, kas tiek piešķirts par vairāk nekā 5000 pārdotajām albumu kopijām – Latvijas apstākļiem visnotaļ cienījams skaitlis!
 
20.mai
Šodien, 20. maijā, Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” izskanēs Ainara Virgas 55 gadu jubilejas papildkoncerts, kurā pie viena notiks arī grupas “Līvi” jaunā studijas albuma publiskā prezentācija. Ļoti šaurā lokā tas piektdienas vakarā tika jau atrādīts Latvijas 1. Rokkafejnīcā.
 
20.mai
Baltijā vienīgais pasažieru pārvadājumiem izmantotais šaursliežu dzelzceļš savieno Gulbeni un Alūksni, un tam kopš 2014. gada ir noteikts vēsturiskā mantojuma statuss. Bānītis, kā tas tiek dēvēts, joprojām ik dienu ved gan vietējos ļaudis, gan tūristus 33 kilometrus garajā ceļā. Par tā vēsturi, kā arī to, kā Latvijā un Eiropā attīstījās dzelzceļa satiksme, stāsta bijušajā Alūksnes stacijas bagāžas noliktavā ierīkotā mūsdienīgā multimediālā ekspozīcija.
 
20.mai
Ar 25 gadus vecā nīderlandieša Dankana Lorensa uzvaru svētdien noslēdzās 64. starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkurss. Latvijas pārstāvji finālā neiekļuva jau trešo gadu pēc kārtas.
 
19.mai
Līdz ar starptautiskā dziesmu konkursa izskanēšanu, Eirovīzijas organizatori atklājuši abu pusfinālu un fināla balsošanas rezultātus.
 
19.mai
Izraēlas pilsētā Telavivā sestdien notikušajā 64.starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā uzvarējis Nīderlandes pārstāvis Dunkans Lorenss ar balādi "Arcade". Latvija finālā nebija pārstāvēta.
 
18.mai
Starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa fināls Telavivā, Izraēlā gaidāms jau šo sestdien, 18. maijā. Lai gan Latvijas pārstāvji “Carousel” diemžēl neiekļuva finālā, tomēr tas nebūt nenozīmē, ka interese par šovu būtu atslābusi. Daudzi nekautrējas izteikt kritiku par atsevišķiem skaņdarbiem un izpildītājiem, savukārt citi, gluži pretēji, aktīvi atbalsta savus favorītus. Kura izpildītāja izredzes uzvarēt konkursā visaugstāk vērtē bukmeikeri?
 
17.mai
Pavisam klusi un nemanāmi klajā nācis dziedātāja Jāņa Stībeļa devītais studijas albums – ja tiem pieskaita 1999. gadā izdoto dueta “Shake & Bake” jeb Jānis Stībelis & Raimonds Tiguls izdoto ripuli, tad sanāks visi desmit. Iepriekšējais studijas darbs “2 pasaules” tika izdots 2015. gadā, un jaunā albuma klajā nākšana tikai pieteikta jau uz 2018. gada rudeni, taču pagājušā gada sākumā dziedātājam nomira tēvs, kas uzlika zīmogu radošajām izpausmēm…
 
17.mai
Interesanti, ka februāra salā, kad norisinājās Supernova, tad tik liela ažiotāža bija soc.tīklos par to, kas ir pareizi vai nepareizi, bet vai tomēr tieši šobrīd, kad Latvija nu jau kārtējo gadu netiek finālā nav īstais brīdis atskatīties kā izvēlējāmies savu pārstāvi?
 
17.mai
Šodien, 17. maijā, savus profesionālos svētkus atzīmē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) strādājošie – ir Ugunsdzēsēju diena. Šī dienesta apritē netrūkst varonīgu vīru, taču ir kāds, kurš papildus savu pienākumu pildīšanai kāpj arī uz skatuves – tas ir grupas Līvi vokālists Jānis Buķelis.
 
17.mai
Latvijas grupa "Carousel" ar dziesmu "That Night" neiekļuva Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā, kurš notiks Izraēlas pilsētā Telavivā.