Mūzika

3.apr
Šīs nedēļas latvju populārās mūzikas karstākā ziņa bija tā, ka kopīgā dziesmā vienojušies Dons, Intars Busulis un “Prāta vētra”. Izrādās, ka ar to pārsteigumi vismaz no “prātnieku” puses nebeidzas – jau pavisam drīz viņi ar jaunu dziesmu pieteiks sava jaunākā studijas albuma gaidības.
 
2.apr
“Brit Awards” un “Ivor Novello” balvu ieguvējs, dziesmu autors un vairākkārtēju platīna statusa ierakstu ieguvējs Toms Odels izdevis jaunu singlu “Monster v.2” no vasarā gaidāmā albuma.
 
2.apr
Šonedēļ Latvijas Radio 2 atzīmēja savu 26. dzimšanas dienu, kurai par godu dziedošās ētera personības apvienojās „LR2 kvartetā” un radīja dziesmu “Ar Radio tu neesi viens”. Kvarteta sastāvā ir radio programmu vadītāji un mūziķi Mārtiņš Kanters, Normunds Zušs, Kaspars Markševics un jaunā kolēģe Antra Stafecka.
 
2.apr
"Es gribu dzīvot tādā burbulī," par to, kāpēc izvairās lasīt komentārus par savu Eirovīzijas dziesmu, šovā "Slavenības. Bez filtra" kanālā STV pirmā! saka dziedātāja Samanta Tīna.
 
1.apr
Gotiskā roka grupa „Everlust” no Rīgas laidusi klajā jaunu dziesmu un teksta video „Land Of Dreams”, kura būs iekļauta jaunajā albumā „Diary Of Existence”.
 
1.apr
Zviedru smagmetāla grupu “Therion” jau 1987. gadā izveidoja ģitārists Kristofers Jonsons, un iesākumā tā spēlēja tiem laikiem tik moderno “death metal”.
 
1.apr
Grupa “Saldās sejas” turpina pērn septembrī aizsākto tradīciju katra nākamā mēneša pirmajā datumā publicēt jaunu, katram nākamajam mēnesim veltītu dziesmu. Teju ik reizi tiek pieaicināti arī kādi īpašie viesi, un šoreiz tas ir… Svilpis.
 
1.apr
Starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkurss Roterdamā maijā notiks skatītāju klatbūtnē, ceturtdien paziņojuši organizatori.
 
1.apr
Klajā nācis nākamais grupas “Carnival Youth” 2019. gadā izdotā albuma “Good Luck” remikss - šoreiz tā ir dziesma “Boys Do Cry”, un tās remiksu veidojuši nupat “Zelta mikrofonu” nominācijā  “Elektroniskās mūzikas albums” ieguvēji – grupa “Kasetes”.
 
1.apr
1983. gadā Vašingtonas apkaimē izveidotā grupa “Melvins” tiek pieskaitīta pie vieniem no “grunge” pionieriem, tāpat viņiem tiek piedēvēta teju pirmatklājēju ceļa brišana tādā sarežģītā mūzikas žanrā kā “sludge metal”.
 
31.mar
Diezgan cerīgā latvju hārdroka grupa „Blind Shapes” laidusi klajā jaunu singlu un mūzikas video dziesmai „Impostor”.
 
31.mar
Kamēr daži koncertu organizētāji būvē gaisa pilis par šogad plānotajiem koncertiem un/vai pārceļ jau saplānotos, tikmēr koncertaģentūra “L. Tips” ir reāli, jau sāk ieskicēt 2022. gada plānus un piesaka – nākampavasar, 6. maijā, Rīgas koncertzālē “Hanzas Perons” uzstāsies grupa “Sparks”.
 
31.mar
Dziedātājas Samantas Tīnas dziesma “The Moon is Rising” un tās videoklips jau kopš iznākšanas brīža piesaistījis plašu uzmanību - divu nedēļu laikā to YouTube platformā apskatījuši jau vairāk nekā 800 tūkstoši cilvēku, vēsta "Betasafe".
 
30.mar
Latvju hiphopa apvienībai “ReQi” šis gads iesākās ar jauna skaņdarba izdošanu, kas nosaukts Latvijā plaši zināma filmas tēla vārdā - „Sprīdītis”. Nu klajā laists animācijas tehnikā veidots singla video klips.
 
30.mar
Ik pa laikam pie pasaules mūzikas debesu juma parādās kāds spožs vārds, kura popularitāte balstīta uz “YouTube” vai sociālajos tīklos redzamajiem skatīšanās un klausīšanās cipariem.
 
30.mar
Marta priekšpēdējā diena sākusies ar sensacionālu ziņu - kopīgā dziesmā vienojušies Dons, Intars Busulis un “Prāta Vētra”!
 
30.mar
Šķiet, tas bija vēl ne tik sen, kad amerikāņu alternatīvā smagroka grupa “Evanescence” plosīja hitparādes ar dziesmām “Bring Me To Life” un “My Immortal”, kā arī albumu “Fallen”, savācot pat divas “Grammy” balvas, tomēr – ak, kungs, tas bija jau 2003. gadā!
 
29.mar
Rīgas kultūras iestādes sagatavojušas plašu Lieldienu koncertu programmu, informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvaldē.
 
29.mar
Sadarbojoties bērnu iemīļotā raidījuma “Tutas lietas” producentam “Ausma” un tehnoloģiju un izklaides uzņēmuma “Tet” vietējā satura ražotājam “Tet studio”, kā arī mediju grupai “TV3 Group”, ir tapis jauns muzikāls raidījums pirmsskolas vecuma bērniem “Ukulele”.
 
28.mar
Dziedātāja Samanta Tīna nesen publiskoja savu dziesmu un tās videoklipu dziesmu konkursam "Eirovīzija 2021", kurā šogad pārstāvēs Latviju ar skaņdarbu "The Moon Is Rising". Šovā "Slavenības. Bez filtra" Samanta atklāj, ar kādiem izaicinājumiem saskārušās viņas dejotājas klipa filmēšanas laikā.
 
28.mar
Par vienu no nozīmīgākajām nominācijām Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta mikrofons” pasniegšanas ceremonijā tiek uzskatīts “Radio hits”, kuru tradicionāli piešķir Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA). Šoreiz šīs nominācijas uzvarētājs – dziesma “Haosā” - rosināja ieskatīties radioprocesos mazliet dziļāk.
 
28.mar
Pazīstamais britu dziedātājs Rag’n’Bone Man (īstajā vārdā Rorijs Čārlzs Greiems) izdevis dziesmu “Fall In Love Again” no viņa ilgi gaidītā jaunā albuma “Life By Misadventure”, kuru plānots izdot 7. maijā.