Mūzika

23.nov
Lai gan šķita, ka Lanas del Rejas (īstajā vārdā Elizabete Vūlridža Grānta) komerciālo panākumu straumei drīz vajadzētu sākt apsīkt, dziedātājas jaunā albuma panākumi šo pieļāvumu sagāž kā vilka nopūsto divu bezrūpīgo sivēnu celtās mājiņas: “Blue Banister” savā iznākšanas nedēļā Britu salās sabija otrajā vietā, piekāpjoties tikai vecmeistaram Eltonam Džonam, toties apsteidzot “Duran Duran” un pat “Biffy Clyro” jaunos darbus.
 
23.nov
Īpatnējā un ļoti darbīgā sintīroka grupa “Dani Ryan” izdevusi koncertalbumu “Performance (Live In Riga)”, kas jau skatāms interneta vietnē YouTube.
 
23.nov
Jau mazliet pat nojucis skaits, cik reižu pārcelti Ainara Mielava tūres “220 volti” koncerti: pirmoreiz tie tika izsludināti uz mūziķa 60 gadu jubileju un albumam “220 volti” klajā nākot, bet tas bija 2020. gada septembrī…
 
22.nov
Šo ceturtdien, 25. novembrī, ar pianista Krista Saržanta un vairāku citu pašmāju mūziķu kopīgu uzstāšanos turpināsies “LV džeza sērija 2021”, kurā tiešraidē tiek piedāvāti latviešu džeza mūzikas izpildītāju koncerti leģendārajā Latvijas Radio 1. studijā.
 
22.nov
Rokenrola slavas zālē uzņemtais grupas “Depeche Mode” mūziķis Deivs Gahans var palepoties ar vairākiem platīna statusu ieguvušiem albumiem, un nu šim sarakstam pievienojies vēl kāds ieraksts ar vārdu - “Imposter”, kas tapis sadarbībā ar producentu un remiksētāju apvienību “Soulsavers”.
 
20.nov
Lai gan jaunākais Ivo Fomina albums “Cilvēks” nāca klajā maijā, mūziķim ir iekrājies vēl daudz klausītājiem sakāmā – nupat viņš izdevis singlu “Dienā, kad pārstās līt”, kā arī gatavojas lielkoncertam Liepājā.
 
20.nov
Grupa “DivDiv” laidusi klajā singlu “Sarkanais paklājs”, kam tapis arī videoklips. Jaunajā rokdziesmā saklausāmas atsauces uz 90. gadiem un apspēlēta juku laiku tematika, taču tajā var saklausīt arī simbolisku 2021. gada problemātiku. Ieraksts veikts koncertzālē “Lielais Dzintars” Liepājā.
 
19.nov
Klajā nākusi jauna lietuviešu dīdžeja un producenta Dynoro dziesma “Swimming In Your Eyes” ar norvēģu indīmūzikas un elektroniskās mūzikas dziedātāju Emīliju Adamsu pie mikrofona - stila ziņā tā varētu pamatīgi pārsteigt viņa klausītājus.
 
19.nov
Pašmāju grupas “FunCOOLio” otrais studijas albums izdots zem pašu leibla “Funcoolio Records”. Ieraksts ir pieejams straumēšanas platformās, taču īstiem analogās skaņas cienītājiem ir iespēja pasūtīt fizisku albuma kopiju arī vinila platēs vai kasetēs, izmantojot grupas lapu “Bandcamp” vietnē.
 
19.nov
Šo sestdien, 20. novembrī, Kuldīgas restorānā-klubā “Bangerts” plānots grupas “Pienvedēja Piedzīvojumi” akustiskais koncerts.
 
17.nov
Latvju hiphopa grupa “ReQi” (it kā tik neizrunājamais un atmiņā nepaliekošais nosaukums patiesībā ir ļoti vienkāršs – tas ir saīsinājums no “Redz, kur ir”) izdevusi debijas albumu ar 12 oriģinālkompozīcijām.
 
17.nov
Ieraksta formātā dienasgaismu ir ieraudzījis Jāņa Šipkēvica muzikāls lielformas skaņdarbs “Tālavas taurētājs”. Tas komponēts 2016. gadā tērpu un skaņu poēmai ar tādu pašu nosaukumu, kura savulaik tapusi sadarbībā ar modes dizaineru duetu “Mareunrol’s”.
 
17.nov
Grupa “Sudden Lights” publicējusi video un izdevusi dzīvā izpildījuma versiju dziesmai “Klusumi”, kas ir viens no priekšnesumiem, kas skatāms grupas koncertierakstā “Sudden Lights. Dzīvajā no Auss”.
 
17.nov
Šīs nedēļas karstākā rokmūzikas ziņa: 26. maijā klubā “Melnā Piektdiena” uzstāsies ekstravagantā mūsdienu smagā un alternatīva roka dīva Diamante. Šis būs mūziķes pirmais koncerts Latvijā un norisināsies “UK / Europe Dream” turnejas ietvaros.
 
17.nov
Grupa “Iļģi” savā 40. dzimšanas dienas gadā un Latvijas dzimšanas dienas mēnesī laiž klajā opusu – latviešu folklorā garāko dziesmu – “Mēs deviņi bāleliņi”. Kā pirmais vēstnesis no digitālā albuma ir radio singls “Vai tu mumsim līdzi nāksi?”
 
16.nov
Radio NABA raidījums „Bitīt matos” ik pa laikam ceļ gaismā kādu interesantu neatkarīgās mūzikas grupu, kas nepelnīti nav guvusi tai pienākošos uzmanību.
 
16.nov
Šo sestdien, 20. novembrī, Koncertzāli “Cēsis” piepildīs tango, ko savā jaunākajā koncertprogrammā ievijis vijolnieks Gidons Krēmers. Kopā ar viņu Cēsīs uzstāsies orķestris “Kremerata Baltica”, vibrofonists Andrejs Puškarevs un pianists Georgijs Osokins. Koncerta īpašais viesis - viens no pasaulē atzītākajiem bandoneonistiem Pērs-Arne Glorvigens no Norvēģijas.
 
16.nov
Augustā nāca klajā kantrī grupas “Sestā jūdze” jaunais albums “Upe”, kurā viena no emocionālākajām dziesmām ir grupas līdera Agra Gedroviča un dzejnieka Ivara Strautiņa skaņdarbs “Vectēvs”. Atzīmējot patriotu mēnesi un sagaidot Latvijas 103. dzimšanas dienu, dziesmas smeldzīgais stāsts tagad ir izstāstīts arī videostāstā.
 
16.nov
Atgriešanās pie pirmsākuma – dzīvais, akustiskais izpildījums, bez daudzu instrumentu piesaistes un sarežģīta aranžējuma, tīrā klavieru un balss skanējumā - tāda ir dziesma “Zemes spēka vārdi”, ar ko tā lepojas dziedātājs Normunds Rutulis.
 
15.nov
“Ar debijas albumu sevi piesaka uzlecošā Latvijas popzvaigzne Būū” – šādi tiks pieteikts dziedātājas Ilzes Fārtes jeb Būū akurāt pirms Lāčplēša dienas izdotais veikums ar astoņām dziesmām latviešu valodā (plus divi skiti). Protams, par to “uzlecošo Latvijas popzvaigzni” – tas ir pamatīgs pārspīlējums, kaut kā jau PR jāveido, - taču interesi šī dāma par sevi spēj radīt, tas ir nenoliedzami.
 
15.nov
Pašmāju dīdžeju apvienība “Skrapneshi” piedāvā jaunu dziesmu ar nosaukumu “Deju grīda ir lava”. Tās nosaukums radies asociācijā ar bērnības spēli “Grīda ir lava” jeb “Augstāk par zemi”.
 
15.nov
Apvienojoties dziedošajam aktierim Jurim Hiršam, vairākiem Rīgas Doma kora skolas audzēkņiem un vēl daudziem latviešu mūziķiem, literatūras klasiķa Jāņa Jaunsudrabiņa dzejolis “Bērnam” nu pārtapis dziesmā ar nosaukumu “Klausies, bērns”.