Mūzika

23.aug
Savulaik islandiešu grupa “Of Monsters And Men” tikusi pie prestižās “European Border Breakers” jeb “Eiropas robežu lauzēju” balvas, kas tiek piešķirta Eiropas perspektīvākajiem jaunajiem mūziķiem roka, popa un deju mūzikas žanros – starp citu, pie šī ieraksta savā CV var palepoties arī mūsu “Carnival Youth”.
 
20.aug
Amerikāņu dziedātājas un aktrises Tori Kellijas vārdam iepretim rindojas saraksts ar dažādām saņemtajām balvām, tostarp arī diviem prestižajiem “Grammy” patafoniem, kuri šīs jaunās dāmas rokās gūluši šogad, tiesa, par darbu gospeļu mūzikas jomā (albums “Hiding Place”).
 
19.aug
Šo trešdien, 28. augustā, uz koncertu “Mans sapnis ir… Tu jau zini kur” aicina muzikālie domubiedri – Evija Vēbere, Elīna Silova, Kārlis Auziņš, grupa “Kautkaili” un Rūdolfs Macats ar projektu “Vēstnieks”.
 
19.aug
Šā brīža karstākais latvju mūzikas jaunums – grupas “Carnival Youth” pēc skaita ceturtais studijas albums, kas seko iepriekš izdotajiem “No Clouds Allowed” (2014), “Propeller” (2016) un “Vienā vilcienā” (2017).
 
16.aug
Aptuveni mēnesis atlicis līdz dziedātāja Normunda Rutuļa koncerttūres Man nav žēl startam. Tajā klausītājiem tiks atrādīta jaunā programma, kas bāzēsies uz dzīvespriecīgām Raimonda Paula melodijām.
 
12.aug
Dāņu vecās skolas “hard & heavy” brigāde “Volbeat” pastāv jau teju divus gadu desmitus. Tā izveidota 2001. gadā Kopenhāgenā, un savas pastāvēšanas laikā izdevusi jau septiņus studijas ierakstus.
 
10.aug
Dziedātājs un radio raidījumu vadītājs Mārtiņš Ruskis publicē savu pirmo dziesmu no rudenī gaidāmā dziesmu albuma, kurā būs iekļautas jaunas Raimonda Paula un Guntara Rača dziesmas, kā arī abu autoru, agrāk publicētu, skaņdarbu jaunas versijas. Dziesmas studijā “Factory Sounds Studio” producē Gints Stankevičs.
 
8.aug
Pieredzējusī dziedātāja Daido (viņas vārda un uzvārda pilno versiju var tikai iekopēt no interneta, nevis atcerēties un/vai izrunāt – Dido Florian Cloud de Bounevialle O’Malley Armstrong) šogad var svinēt apaļu jubileju kopš saviem pirmajiem panākumiem, par kādiem uzskatāms viņas debijas albums “No Angel”, kas izdots 1999. gadā.
 
8.aug
Līga Rīdere, kura plašāku atpazīstamību guvusi pēc dalības šovā "X Faktors" klausītājiem prezentē savu jaunāko muzikālo veikumu.
 
7.aug
Piesātinātajā koncertu grafikā var iegadīties palaist garām kaut ko patiesi vērtīgu, tāpēc lieks atgādinājums dažkārt var arī neizrādīties lieks: jau pēc nedēļas, 13. augustā, koncertzālē “Palladium” uzstāsies viens no mūsdienu daiļrunīgākajiem dziesmu autoriem Father John Misty.
 
7.aug
Alternatīvā metāla apvienība “Harta” pastāv no 2015. gada, radusies uz citas ļoti cerīgas metālbrigādes “Burned In Blizzard” drupām. Uz kādu brītiņu paņēmuši pauzi, pērn vasarā grupa atsāka darbību un nu izdevusi debijas albumu. Jāsaka, ka šis kvartets strādā ļoti mērķtiecīgi un saprot, kas ir PR: singla prezentācija, darbs ar medijiem, teicama “Facebook” lapa, savi T-krekliņi un atribūtika utt. – par to cepuri nost! Kas attiecas uz albumu, tad tajā iekļautas astoņas dziesmas, kas sakārtotas hronoloģiskā secībā, sākot ar grupas pašu pirmo singlu “Sky Is The Limit” un beidzot ar dziesmu latviešu valodā "Atrunas".
 
7.aug
Jau devīto reizi Liepājā un Kuldīgā augustā norisināsies festivāls Via Baltica, apvienojot Baltijas valstu mūziķus, laikā, kad tiek pieminēta Baltijas valstu brīvībai tik nozīmīgā akcija Baltijas ceļš, kas norisinājās pirms 30 gadiem.
 
5.aug
Zviedru melodiskā “death metal” kvintets “Amon Amarth” pastāv no 1992. gada. Šajā laikā pagūts izdot 11 studijas albumus, no kuriem paši veiksmīgākie ir tieši abi pēdējie – “Jomsviking” (2016) un šā gada maijā klajā nākušais “Berserker”, kuri dzimtās zemes topā ierindojās piektajā vietā, savukārt Vācijā, Austrijā un Šveicē iekārtojās pat Top 3. Dziesmas ir par mitoloģiskām un vēsturiskām vikingu tēmām, bet stilistiski “Amon Amarth” (kaut kādā elfu valodā šis nosaukums nozīmējot “liktenīgais kalns”) tomēr neiekļaujas “viking metal” rāmjos: sākotnēji tā skanēja pat diezgan norvēģiski blekmetāliski, taču pēdējos albumos strauji kļuvusi melodiskāka.
 
3.aug
23.augustā plkst.19.00 jau ceturto reizi Balvos norisināsies pasākums "Mūzika saulrietam", kurš neparasts ar to, ka par koncertzāli pārtaps Balvu ezers, skatuve būs plosts, sēdvietas – laivas, stāvvietas - ezera krasti.
 
2.aug
Hiphop izpildītājs un mūzikas producents Fakts, īstajā vārdā Jānis Šmēdiņš, nodod klausītājiem singlu un videoklipu dziesmai “Vēlvirnreiz”, kas ir pirmais singls no Fakta gaidāmā otrā studijas albuma “Lauvas sirds”.
 
1.aug
Lai gan šīs nedēļas nogalē daudzi mūzikas cienītāji droši vien kārti liks uz Līgatnes novada Ratniekos notiekošo festivālu Laba daba, daudz vairāk ļaužu posīsies uz Liepāju.
 
1.aug
Šīs nedēļas nogalē Līgatnes novada “Ratniekos” notiekošajā festivālā “Laba daba” uzstāsies daudz un dažādas interesantas grupas – gan ārzemju, gan pašmāju. Viena no tādām būs grupā “Juuk”, kuri spēlēs sestdien. Tajā sadarbojas pazīstami alternatīvās skatuves mūziķi, kurus vieno aizraušanās ar tā saucamo “dark folk & country” stila mūziku, kuru Latvijā dzird reti, neraugoties uz latviešu mūžīgo un apjomīgo kā okeāns mīlestību pret skumjām un sērām. Grupā ir trīs dziesmu autori un solisti: Sniedze Prauliņa (balss, flauta), Edgars Šubrovskis (balss, ģitāras, bass) un Oskars Jansons (balss, ģitāras, bandžo), bet vēl grupā spēlē arī Dina Skreitule (vijole, piebalss) un Rinalds Maksimovs (bungas).
 
29.jūl
Diezgan dīvaini, ka uz perspektīvās britu indīpopa apvienības “Bastille” jaunāko albumu nācās gaidīt tik ilgi – tā priekštecis “Wild World” nāca klajā jau 2016. gada septembrī, pēc tam kādus divus gadus mūziķi solīja, ka sākuši darbu pie jaunā ripuļa, tas tūlīt ieraudzīs dienasgaismu utt., taču veikalus plauktos tas parādījās tikai jūnijā.
 
29.jūl
Šo ceturtdien, 1. augustā, Rīgas klubā “Melnā piektdiena” uzstāsies 90. gadu reproka un “nu metal” supergrupa “Crazy Town”. Turklāt – ar sava labākā albuma programmu.
 
29.jūl
Arī nākamajā gadā festivāls "Positivus" notiks divas dienas, informēja festivāla rīkotājs Ģirts Majors.
 
29.jūl
Jau sestdien, 3. augustā, Zviedrijas pilsētā Gēteborgā tiks aizvadīts otrais starptautiskais amatierkoru konkurss Eirovīzijas koris 2019. Latviju tajā pārstāvēs Babītes novada jauktais koris Maska diriģenta Jāņa Ozola vadībā. Latvijas Televīzija sekos kora gaitām konkursa tiešraidē un Kultūras ziņās.
 
29.jūl
Jau šajā nedēļas nogalē, 2. un 3. augustā, Liepājā norisināsies lielākais pludmales festivāls Latvijā – Summer Sound. Savukārt festivāla ieskaņas koncerti Juliannas pagalmā – 31. jūlijā un 1. augustā.