Cik ilgi var gulēt, nekaitējot veselībai? Nosaukts precīzs stundu skaits

© Pexels.com

Ir labi zināms, ka nepietiekams miegs ir kaitīgs veselībai, jo īpaši - smadzenēm un sirdij, tomēr, kā raksta laikraksts "Independent", jaunākie pētījumi ir apstiprinājuši, ka arī pārāk ilga gulēšana var būt kaitīga veselībai. Cik daudz miega patiesībā ir nepieciešams un uz kādām problēmām norāda pārāk ilga gulēšana – lasiet tālāk.

Kāpēc miegs ir svarīgs veselībai

Miega veselības fonds, Austrālijas vadošā bezpeļņas organizācija, kas sniedz uz pierādījumiem balstītu informāciju par miega veselību, iesaka pieaugušajiem gulēt no septiņām līdz deviņām stundām diennaktī.

Ilgtermiņā kvalitatīva miega trūkums ir galvenais veselības problēmu riska faktors - tas ir saistīts ar paaugstinātu sirds un asinsvadu slimību, piemēram, sirdslēkmes un insulta, vielmaiņas traucējumu, tostarp 2. tipa diabēta, garīgās veselības problēmu, piemēram, depresijas, trauksmes un vēža, risku.

Vai pārāk ilga gulēšana ir kaitīga?

Nesenā pētījumā pētnieki analizēja 79 citu pētījumu rezultātus, kuros cilvēki tika novēroti vismaz gadu, un pētīja, kā miega ilgums ietekmē sliktas veselības vai nāves risku, lai noskaidrotu, vai pastāv kāda vispārēja tendence.

Viņi atklāja, ka cilvēkiem, kuri gulēja īsu laiku - mazāk nekā septiņas stundas naktī -, pētījuma periodā bija par 14% lielāks risks nomirt nekā tiem, kuri gulēja septiņas līdz astoņas stundas.

Tomēr pētnieki arī atklāja, ka tiem, kuri gulēja ilgi - vairāk nekā deviņas stundas naktī -, bija par 34% lielāks risks nomirt nekā tiem, kuri gulēja tikai septiņas līdz astoņas stundas.

Tas apstiprina līdzīga, 2018. gadā veikta pētījuma rezultātus, kurā tika apkopoti 74 iepriekšējo pētījumu rezultāti, kuros dalībnieku miegs un veselība tika novēroti laika posmā no viena līdz 30 gadiem. Pētījumā tika atklāts, ka vairāk nekā deviņu stundu gulēšana bija saistīta ar pat par 14% lielāku nāves risku pētījuma periodā.

Pētījumos arī atklāts, ka pārāk ilga gulēšana - vairāk, nekā ieteicams jūsu vecumam, - ir saistīta ar tādām veselības problēmām kā depresija, hroniskas sāpes, svara pieaugums un vielmaiņas traucējumi.

Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka šajos pētījumos tika konstatēta tikai saikne starp pārāk ilgu gulēšanu un sliktu veselību - tas nenozīmē, ka pārāk ilga gulēšana izraisa veselības problēmas vai nāvi!

Pexels.com

Kāds ir ideālais miega daudzums?

Miega vajadzības var būt saistītas ar vecumu - pusaudži bieži vēlas vairāk miega, un tas var būt arī fiziski nepieciešams, un ieteicamais miega daudzums pusaudžiem ir nedaudz lielāks nekā pieaugušajiem - astoņas līdz 10 stundas.

Arī vecāki pieaugušie var pavadīt vairāk laika gultā, tomēr, ja viņiem nav miega traucējumu, viņu miega vajadzības paliks tādas pašas kā jaunībā.

Taču lielākajai daļai pieaugušo ir nepieciešamas septiņas līdz deviņas stundas miega, tāpēc šis ir veselīgais diapazons, uz kuru jātiecas.

Moka bezmiegs? Izmēģiniet šo dzērienu!

Svarīgākais