Zinātnieki apgalvo, ka ir identificējuši galveno faktoru depresijas attīstībā

© Pexels.com

Honkongas Universitātē veiktais pētījums atklāja, ka vientulība palielina risku saslimt ar depresiju, īpaši, ja cilvēks pastāvīgi koncentrējas uz savu vientulību. Pētnieki uzskata, ka šim atklājumam ir svarīga terapeitiska ietekme uz vientuļu cilvēku un arī citu iedzīvotāju grupu ārstēšanu, raksta “Nature Mental Health”.

Jau iepriekš pētījumi ir parādījuši saikni starp vientulību, atkārtotām negatīvām domām un depresiju, norādot, cik liela negatīva ietekme ir atkārtotām un uzmācīgām negatīvām domām un jūtām, kā arī vientulībai, kas attiecas uz plaisu starp vēlamajām un faktiskajām sociālajām attiecībām.

Pexels.com

Profesore Tatia M.K. Li, Honkongas Universitātes Nacionālās smadzeņu un kognitīvo zinātņu laboratorijas direktore, un viņas pētnieku komanda analizēja, kā atkārtotas negatīvas domas ir starpnieks starp vientulību un depresiju. Viņu pētījums ar nosaukumu "Atkārtotu negatīvu domu ietekme uz saistību starp vientulību un depresiju: ​​tīkla analīze" nesen tika publicēts.

Pētījumā piedalījās 900 pieaugušie, kas dzīvoja Honkongā, Guandžou un Fudžou no 2021. līdz 2023. gadam, koronavīrusa pandēmijas laikā.

Komanda izmantoja tīkla analīzi, lai pārbaudītu, kā asociācijas starp vientulību, atkārtotām negatīvām domām un depresiju ietekmē šo faktoru kopējo dinamiku. Rezultāti parādīja, ka negatīva domāšana, kas saistīta ar vientulības sajūtu, bija nozīmīgs faktors saistībā starp vientulību un depresiju.

Pexels.com

Īpaši nozīmīgas bija attiecības starp konkrētu domu (“Es brīnos, cik vientuļš esmu”) un konkrētu vientulības sajūtu (“Cik bieži tu jūties vientuļš”). Pēc pētnieku domām, šis savienojums atbalsta vientulības un depresijas tīklu.

Pētnieki iesaka depresijas ārstēšanā koncentrēties uz uzmācīgo domu atrisināšanu, īpaši to, kas saistītas ar vientulības sajūtu. Šādas iejaukšanās var izjaukt tīklu, kas savieno vientulību, atkārtotas negatīvas domas un depresiju, un samazināt vientulības ietekmi uz depresiju.

Atceries, kas notika...?

Svarīgākais