“Daily Mail”: 150 miljoni cilvēku, kas dzimuši pirms 1996. gada, ir pakļauti garīga sabrukuma riskam

© Pexels.com

Desmitiem miljonu amerikāņu, kas dzimuši pirms 1996. gada, cieš no psihiskiem traucējumiem, kas ir tiešs toksiskā svina iedarbības rezultāts, raksta “Daily Mail”.

Ziņojumā tiek lēsts, ka svinu saturoši automašīnu izplūdes dūmi, ko elpoja cilvēki, ir saistīti ar 151 miljonu depresijas, trauksmes un ADHD gadījumu.

Vecāki pētījumi arī liecina, ka amerikāņi, kas pakļauti šiem izgarojumiem, kopš 1940. gada ir zaudējuši 824 miljonus kumulatīvo IQ punktu.

ASV varas iestādes aizliedza pievienot svinu benzīnam 1996. gadā, taču vēl tikai pirms piecām desmitgadēm amerikāņi elpoja smago metālu pilnus tvaikus.

Izmantojot valsts datus par svina līmeni bērnu asinīs un populācijas statistikā, Djūka universitātes pētnieki aplēsa svina daudzumu, kuram bija pakļauti visi amerikāņi 2015. gadā. Pēc tam viņi noteica ietekmi, kāda svina iedarbībai ir uz garīgo veselību.

Ir zināms, ka svins kaitē nervu sistēmai un ietekmē psiholoģiju. Ieelpojot ar svinu pildīts smogs iekļūst asinsritē caur plaušām, kur daļiņas uzsūcas organismā, izraisot iekaisumu, kas var izraisīt neironu sabrukšanu.

Tas var aizkavēt attīstību, izraisīt uzvedības problēmas un sabojāt nervu sistēmu - tas viss var būt saistīts ar vai izraisīt psihiskas problēmas.

Ārons Rūbens, pētījuma līdzautors un neiropsiholoģijas pētnieks no Djūka universitātes, teica: "Mums ir ļoti maz efektīvu pasākumu, lai tiktu galā ar svinu, kad tas nonāk organismā, un daudzi no mums ir bijuši pakļauti 1000 līdz 10 000 reižu vairāk, nekā tas ir normāli.”

Metjū Hauvers, pētījuma līdzautors un Floridas štata universitātes sociologs, sacīja: "Daudz vairāk cilvēku saskārās ar psihiskām problēmām nekā tad, ja mēs nekad nebūtu pievienojuši benzīnam svinu."

Benzīnam sāka pievienot svinu 1923. gadā, lai dzinējs darbotos vienmērīgāk. To pievienoja arī krāsai, lodēšanai un izmantoja cauruļu ražošanai, kas piegādāja dzeramo ūdeni.

Kopš 1980. gadiem veselības aizsardzības iestādes ir sākušas pakāpeniski izņemt smagos metālus no produktiem, kurus izmanto ikdienā.

Lai gan īpaša uzmanība tika pievērsta svina ietekmei dzeramajā ūdenī, jaunā dokumenta autori, kas publicēts Bērnu psiholoģijas un psihiatrijas žurnālā, teica, ka produkts, kam līdz šim bija visplašākā ietekme, bija automašīnu izplūdes gāzes.

Lai novērtētu vidējo svina līmeni cilvēku asinīs no 1940. līdz 2015. gadam, pētnieki izmantoja datus un aprēķināja, ka kopš 1940. gada svina iedarbības dēļ radās vismaz 151 miljons garīgo slimību.

Piemēram, viņi lēš, ka no 1976. līdz 1980. gadam vairāk nekā 19 miljonu amerikāņu svina līmenis asinīs pārsniedza noteikto slieksni - 3,5 mikrogrami svina uz 0,1 litru asiņu. Tolaik tas skāra aptuveni 99 procentus iedzīvotāju.

Svina piesārņojums asinīs bija visizplatītākais cilvēkiem, kas dzimuši no 1965. līdz 1980. gadam, jo ​​svina benzīna lietošanas maksimums bija no 1960. līdz 1970. gadiem.

Pētījuma autori teica: "Pagājušajā gadsimtā svina iedarbība bērnībā, visticamāk, ir devusi nozīmīgu, nepietiekami novērtētu ietekmi psihisko slimību izplatībā ASV."

Dzīvesstils

Jau kopš 1938. gada tiek veikts kāds ļoti interesants pētījums, kura mērķis ir izskaitļot cilvēku laimes atslēgu - un, pretēji bieži uzskatītajam, tā nav laba veselība vai finansiālā stabilitāte.

Svarīgākais