Kaitīgākā Jaungada tradīcija

© Foto: Pexels.com

Izdarīto darbu rezumēšanu pirms Jaunā gada mēdz dēvēt par noderīgu tradīciju. Bet ne visi psihologi tam piekrīt. Galu galā cilvēka psihe ir veidota tā, ka uz neveiksmēm mēs reaģējam asāk nekā uz uzvarām.

Dažiem Jaunā gada sumināšana jau kļuvusi par labu tradīciju. Tiek uzskatīts, ka pirms svētkiem ir jāatceras, kas noticis pagājušajā gadā, kas nebija iespējams, viss jāanalizē un jāizvirza mērķi nākamajam “atskaites” periodam.

Tomēr patiesībā šā Jaungada tradīcija ir viena no kaitīgākajām.

Kurš un kur teicis, ka mums ir pienākums atskaitīties sev un analizēt savus sasniegumus, pamatojoties uz noteiktu periodu rezultātiem?

Ja tā, tad kāpēc neveicam gada, pusgada, ceturkšņa un mēneša pārskatus, kā tas ir ierasts lielākajā daļā organizāciju? Tie, kas grāmatvedību un finanses pārzina no pirmavotiem, neizjūt patīkamas emocijas, izdzirdot vārdu “gada pārskats”. Daži var pat satraukties.

Mēs atceramies tikai priecīgus mirkļus

Foto: Pexels.com

Jāatceras, ka Jaunais gads, pirmkārt, ir svētki, tāpēc nevajadzētu sabojāt garastāvokli ar domām par pagājušā gada sakāvēm un nepiepildītajām vēlmēm. Īpaši ņemot vērā pēdējo gadu specifiku. Gluži pretēji, mīļoto cilvēku vidū labāk noskaņoties uz prieku un patīkamām emocijām.

Vienmēr ir kaut kas, kas nav izdevies. Mūsu psihes evolucionāri noteiktie mehānismi liek atcerēties un visspilgtāk reaģēt uz to, kas izraisīja negatīvas emocijas (neizdevās, sanāca slikti utt.).

Šajā sakarā tā vietā, lai svinētu, riskējam ieslīgt “bēdās” par to, kas nav izdevies vai nav izdevies.

Lai nesabojātu Ziemassvētkus un gadu miju, ko daudzi uzskata par vismīļākajiem svētkiem, ieteicams atcerēties un mēģināt no jauna piedzīvot gan savas uzvaras un panākumus, gan brīžus, kad biji laimīgs. Un ne tikai atcerieties tos pats, bet arī kopīgot ar ģimeni un draugiem.

Foto: Pexels.com

Un neveiksmju analīzi nevajadzētu saistīt ar svētku datumiem - analizējiet tās pavisam citā laikā. Un galvenais atcerieties par vēl vienu labu Jaungada tradīciju - izteikt laimes un laba vēlējumus.

Lasi arī: Vienkārši veidi, kā līdz Jaunajam gadam nomest līdz pat 6 kilogramiem svara

Dzīvesstils

Ir cilvēki, kuriem nepatīk uzturēties tumsā, it īpaši, ja mājās neviena nav. Tiklīdz ārā kļūst tumšs, viņi ieslēdz apgaismojumu visā dzīvoklī. Naktīs apgaismojums gaitenī vai vannas istabā palīdz tikt galā ar bailēm. Daži cilvēki neizslēdz televizoru un nopērk naktslampiņu – tie ir ne tikai droši, bet arī mājīgi.

Svarīgākais