Vienkārši veidi, kā līdz Jaunajam gadam nomest līdz pat 6 kilogramiem svara

© Foto: depositphotos.com

Kā zaudēt 6 kilogramus vēl pirms Jaunā gada, iesaka Lūks Mičels, personīgais treneris un tiešsaistes treneris no Ziemeļvelsas. Ir trīs vienkārši veidi. Pirmkārt, eksperts iesaka samazināt ikdienas kaloriju daudzumu par 10-15%.

Otrkārt, viņš iesaka 80% gadījumu izvēlēties veselīgu pārtiku un olbaltumvielas. Visbeidzot, trešais padoms ir iesaistīties fiziskās aktivitātēs trīs reizes nedēļā, lai pārvaldītu stresu un kontrolētu emocionālo ēšanu.

Lūks Mičels ir pārliecināts, ka šo ieteikumu ievērošana ļaus sasniegt vēlamos rezultātus, neatsakoties no iecienītākajiem ēdieniem. Mērķa sasniegšanai viņš arī ieteica ierobežot alkohola un saldumu lietošanu, būt aktīvam un sekot līdzi ūdens bilanci, raksta Healthline.

Uztura speciālisti iesaka vēl dažus padomi, kas palīdzēs viegli zaudēt svaru līdz Jaunajam gadam. Kā iegūt formu brīvdienām, nekaitējot veselībai.

Izvadīt lieko šķidrumu

Foto: pixabay.com

Liekais svars sastāv no divām sastāvdaļām: liekā šķidruma un taukaudiem. Ja cīņa pret pēdējo prasa daudz laika un pūļu, tad lieko ūdeni var viegli un ātri izvadīt. Lai to izdarītu, pirmkārt, jāierobežo sāls (nātrija hlorīda) uzņemšana. Ir milzīgs skaits avotu, kas ar augstu sāls daudzumu. Tas ietver visus pusfabrikātus: gatavos pelmeņus, desas, klimpas, kotletes, picas, pīrāgus, pankūkas, desiņas, sierus.

No uztura jāizslēdz arī cukurs. Tas saglabā šķidrumu organismā un paaugstina glikozes līmeni asinīs, kas negatīvi ietekmē hormona insulīna līmeni. Līdz ar to palielinās apetīte pēc saldumiem, miltiem, makaroniem, kartupeļiem un citiem pārtikas produktiem ar augstu ogļhidrātu saturu.

Foto: Pexels.com

Šķidruma aizture bieži rodas arī piena un lipekli saturošu pārtikas produktu dēļ. Šajā gadījumā jāuzrauga ķermeņa reakcija un jāizslēdz no uztura piena produkti, kas izraisa pietūkumu.

Ātros ogļhidrātus (cukuru, baltos miltus, baltos rīsus, mannu) aizstājiet ar produktiem, kas satur lēnās uzturvielas, tās satur griķi, brūnie rīsi, auzu pārslas, kvinoja, bulgurs. Šie produkti nodrošina ilgāku sāta sajūtu.

Pievienot vieglu proteīnu

Foto: pixabay.com

Ķermenis izmanto vieglu, liesu proteīnu kā strukturālu sastāvdaļu, lai izveidotu skaistu ķermeni, labus matus, nagus un skaistu ādu. Tieši tāpēc, zaudējot svaru, uzturā ir vērts iekļaut zivis, vistu, jūras veltes, tītara un truša gaļu, olu baltumus, zema tauku satura sierus. Visi šie pārtikas produkti nodrošina ilgstošu sāta sajūtu un minimāli ietekmē svaru.

Balstīties uz šķiedrvielām

Šķiedrvielas, tas ir, mazkaloriju un ogļhidrātu saturoši dārzeņi, sniedz ilgstošu sāta sajūtu, uzlabo zarnu darbību, ir detoksikācijas līdzeklis, kas izvada vielmaiņas produktus un toksīnus. Tas ir atrodams dārzeņos, augos, augļos, graudos un sēklās.

Lasi arī: Kā identificēt fiziskos bada signālus?

Var arī izmantot dabisko šķiedru preparātus, piemēram, smalki samaltas ceļmallapu sēklu čaumalas. Ēdamkaroti pulvera jāatšķaida 300 g silta ūdens un jāizdzer tukšā dūšā (pirms un pēc tam divas stundas neko neēd). Šis sorbents uzlabo zarnu kustīgumu, samazina holesterīna līmeni un novērš pārēšanos.

Dzert tīru ūdeni

Foto: pixabay.com

Mūsu nierēm un aknām - galvenajām ķermeņa attīrīšanas stacijām - ir nepieciešams tīrs ūdens. Tēja, kafija un citi dzērieni nevar pilnībā izvadīt no organisma vielmaiņas produktus un toksīnus. Vidēji pieaugušam cilvēkam dienā nepieciešami 30-40 ml šķidruma uz 1 kg normāla svara.

Ja cilvēks strādā karstos apstākļos vai enerģiski vingro, palielinās nepieciešamība pēc šķidruma. Nieru darbības traucējumu gadījumā rādītājus aprēķina kopā ar ārstējošo nefrologu.

Izvēlieties vieglas fiziskās nodarbes

Foto: pixabay.com

Pārmērīga fiziskā slodze rada stresu ķermenim un palielina stresa hormona kortizola veidošanos. Tas paaugstina cukura līmeni asinīs, veicina insulīna līmeni un svara pieaugumu. Pārslodze kaitē gan figūrai, gan hormonālajam līmenim. Ja vēlaties samazināt svaru, izvēlies vieglas, patīkamas aktivitātes - pastaigas, peldēšanu, dejošanu, dažāda veida vingrošanu, nūjošanu, slēpošanu.

Optimālais treniņu biežums ir trīs reizes nedēļā - vienu dienu trenējies, vienu dienu atpūties.

Svarīgākais