Kāpēc, kļūstot vecākam, ir svarīgi būt aktīvam?

© Foto: Pexels.com

Būt aktīvam ir viena no labākajām lietām, ko varat darīt savas veselības labā. Un nekad nav par vēlu sākt. Aktīvam darbam vai aktīvai darbībai, ja vēl neesat sācis būt aktīvs, tad ziniet, ka ir noteiktas priekšrocības, kas var:

  • dot jums vairāk enerģijas,
  • saglabāt savu prātu asu,
  • uzlabot līdzsvaru, lai samazinātu kritienu risku,
  • palīdz pārvaldīt hroniskas slimības ar mazāku zāļu daudzumu.

Neatkarīgi no tā, cik vecs esat, cik vesels esat vai ir kādas veselības problēmas, ir kāds darbības veids, kas noderēs. Un jo vairāk fizisko aktivitāšu varat veikt, jo labāka būs vispārējā veselība, raksta Myhealth.albert.

Kāda veida aktivitātes var palīdzēt saglabāt veselību?

Foto: Pexels.com

Ja esat aktīvāks, tas atvieglos ikdienas aktivitātes. Fiziskās aktivitātes ietver plānotus vingrinājumus un lietas, ko darāt ikdienas dzīvē. Ir četri darbības veidi:

Aerobās aktivitātes padara sirdi un plaušas stipras. Ietver pastaigas, dejas un dārza darbus. Mērķis ir vismaz 2½ stundas sadalīt uz visu nedēļu. Uzlabo enerģiju un palīdzēt labāk gulēt.

Stiprināt muskuļus. Šāda veida aktivitātes uztur muskuļus un stiprina kaulus, tas ietver kāpšanu pa kāpnēm, pretestības lentu izmantošanu un kravu celšanu vai nešanu. Mērķējiet to darīt vismaz divas reizes nedēļā.

Stiepšanās var palīdzēt aizsargāt ceļgalus un citas locītavas. Stiepšanās nodrošina labāku kustību diapazonu locītavās un muskuļos. Ietver arī augšdelma stiepšanu, ikru stiepšanu un maigu jogu. Dariet vismaz divas reizes nedēļā, vēlams pēc tam, kad muskuļi ir iesildījušies ar citām aktivitātēm.

Balansēšana palīdz labāk darboties ikdienas dzīvē. Tas palīdzēs saglabāt koordināciju un labu stāju. Ietver staigāšanu no papēža līdz kājām, tai chi un noteiktus jogas veidus. Dariet vismaz 3 dienas nedēļā. Var samazināt jūsu kritiena risku.

Pat ja ir grūti izpildīt ieteikumus, labāk būt aktīvākam nekā mazāk aktīvam. Visas aktivitātes, kas veiktas katrā kategorijā, tiek ieskaitītas nedēļas kopsummā.

Būsiet pārsteigts, kā ikdienas lietas, piemēram, pārtikas preču nešana, mazbērnu pavadīšana un kāpšana pa kāpnēm, var uzlabot jūsu pašsajūtu un veselību.

Kas traucē būt aktīvam?

Foto: Pexels.com

Ja ir grūti būt aktīvākam, jūs neesat viens. Varbūt atceries, ka spēj paveikt vairāk. Vai varbūt nekad neesat domājis par sevi kā aktīvu. Esat nomākts, ja nevarat darīt to, ko vēlaties. Aktīvāka rīcība var palīdzēt. Kas attur?

Darba sākšana. Izvirziet mērķi, bet sadaliet to vieglos uzdevumos. No maziem soļiem veidojas lieli sasniegumi.

Motivācijas saglabāšana. Ja vēlaties izlaist savu darbību, atcerieties savu mērķi. Varbūt vēlaties labāk kustēties un palikt neatkarīgs. Ikviena darbība noved pie soli tuvāk tam.

Nejūtos labi. Sāciet ar 5 minūtēm nodarbošanos, kas patīk. Pierādi sev, ka varat to izdarīt. Kad jūtaties ērti, palieliniet savu laiku.

Jūs varat nebūt tur, kur vēlaties būt. Bet gatavojaties tur nokļūt. Katrs kaut kur sāk.

Kā var atrast drošus veidus, kā palikt aktīvam?

Foto: Pexels.com

Konsultējieties ar savu ārstu par jebkādām fiziskajām problēmām, ar kurām saskaraties. Sastādiet plānu ar savu ārstu, ja ir veselības problēmas vai nezināt, kā sākt nodarboties.

Ja jau esat aktīvs, jautājiet savam ārstam, vai ir kaut kas, kas būtu jāmaina, lai saglabātu drošību, mainoties ķermenim un veselībai.

Ja pēc zāļu lietošanas ir tendence just reiboni, izvairieties no aktivitātēm šajā laikā. Mēģiniet būt aktīvs pirms zāļu lietošanas. Tas samazinās kritienu risku.

Foto: Pexels.com

Ja plānojat aktīvi darboties mājās, pirms darba sākšanas noteikti atbrīvojiet vietu. Noņemiet tādas lietas kā televizora vadi, kafijas galdiņi un izmetiet paklājus. Visdrošāk ir, ja ir daudz vietas, lai brīvi pārvietotos.

Mēs jau rakstījām: 100 gadus vecs vīrietis uzskata, ka viņa ilgmūžību nodrošināja vienkāršs dārzenis

Galvenais, lai kļūtu aktīvāks, ir rīkoties lēni un vienmērīgi. Mēģiniet vienlaikus uzlabot tikai nedaudz. Sākumā izvēlieties tikai vienu jomu, kouzlabot. Un, ja kāda darbība sāp, pārtrauciet un konsultējieties ar savu ārstu.

Svarīgākais