Aizstāj psihologus un izkārnās pēc komandas: 20 noderīgi fakti par suņiem, kas liks tos iemīlēt vēl vairāk

© Foto: pixabay.com

Suņi ir dzīvojuši mums plecu pie pleca jau tūkstošiem gadu un katru reizi arvien vairāk pārsteidz ar savas uzvedības īpatnībām. Viņi ir ne tikai lojāli draugi un biedri, bet arī neaizstājami palīgi visdažādākajās jomās: glābēji, mednieki, neredzīgo palīgi u.c.

Dzīvnieki ar pārsteidzošām spējām, bez kurām daudzu cilvēku dzīve būtu ievērojami sarežģīta. Mēs esam jums apkopojuši dažus interesantus faktus par suņiem, kas palīdzēs jums vēl labāk izprast šos neparastos četrkājainos radījumus, raksta TechInsider.

Viņi aizstāj psihologus un izkārnās pēc pavēles: 20 noderīgi fakti par suņiem, kas liks jums viņus mīlēt vēl vairāk.

Foto: pixabay.com

  • Četrkājaino dzīvnieku īpašnieki zina, ka viņu deguns gandrīz vienmēr ir slapjš. Tas ir pilnīgi normāls stāvoklis, jo šādi viņu ķermenis atdziest. Sviedri nevar izdalīties caur ādu, jo tie ir pārklāti ar kažokādu, tāpēc tie izplūst caur ķepu spilventiņiem un degunu, un attiecīgi pazeminās ķermeņa temperatūra. Bet ir vēl viens iemesls. Slapjš deguns palīdz uzlabot ožu - receptori, kas atrodas uz deguna virsmas, ļauj atklāt pat vājākās smakas.

Foto: pixabay.com

  • Daudzi cilvēki, dodoties dažādos izbraucienos, ņem līdzi savus suņus un bieži vien atstāj tos vienus mašīnā. Tomēr to nevajadzētu darīt, it īpaši karstā vasaras laikā. Tādā veidā riskējat kaitēt savam mājdzīvniekam. Neatkarīgi no tā, vai atstājāt savu automašīnu ēnā vai tiešos saules staros, uzturēšanās karstā automašīnas salonā var izraisīt karstuma dūrienu, kas var būt pat letāls.

Foto: pixabay.com

  • Suņi faktiski var uzlabot garastāvokli stresa situācijās. Pētījumi liecina, ka komunikācija un jebkura cita mijiedarbība ar četrkājainajiem mājdzīvniekiem uz cilvēku iedarbojas pozitīvi, proti, uzlabo koncentrēšanos, raisa pozitīvas emocijas, palīdz mazināt stresu un atpūsties.
  • Tālā pagātnē mūsdienu suņu senči pirms gulēšanas rūpīgi samīdīja zāli vai lapas, riņķojot ap sevi. Viņu mājvieta bija no dažādiem materiāliem veidota miga, kas kalpoja arī kā sava veida atbaidītājs no čūskām un citām bīstamām radībām. Nav jābrīnās, kāpēc mīlulis pirms gulētiešanas staigā riņķī; viņi to dara instinktīvi.

Foto: pixabay.com

  • Ja apsverat iespēju iegādāties otru suni, ziniet, ka pirmais mājdzīvnieks būs greizsirdīgs, un tas ir pierādīts. Suņi izjūt stresu un satraukumu, kad pievērš uzmanību otram mājdzīvniekam. Viņi arī piedzīvo greizsirdību, kad mājā parādās mazulis, jo lielākā daļa laika tiek veltīta viņam.
  • Suņi-pavadoņi ir diezgan viegli apmācāmi, un tie spēj uzticami veikt dažādus uzdevumus, kas saistīti ar neredzīgo pavadīšanu. Turklāt viņi var izkārnīties pēc saimnieka pavēles. Visbiežāk tiek izvēlēta konkrēta vieta un tam saimnieks izmanto vai nu pavēles vārdu vai taustes signālu. Tā var būt pieskaršanās vai glāstīšana.
Mēs jau rakstījām: Vai kaķiem un suņiem var attīstīties cilvēka alerģijas?
  • Ja esat kaķa īpašnieks un meklējat citu četrkājaino draugu, ir suņi, kas labi saprotas ar pūkainiem radījumiem. Dažas šķirnes, kas jāņem vērā, ir zelta retrīvers, bīgls, papilons un labradora retrīvers. Šīs šķirnes izceļas ar savu paklausīgo raksturu un draudzīgumu. Tomēr joprojām ir svarīgi ņemt vērā individuālās īpašības un raksturu, kā arī uzņemties atbildīgu pieeju audzināšanai.

Bīgls / Foto: pixabay.com

  • Bīglu spēja skaļi riet un šķirnes nosaukums var būt cieši saistīti. Saskaņā ar vienu versiju, vārds "bīgls" cēlies no franču vārda "begueule", kas nozīmē "konservēts kakls". Un tā tiešām ir! Šī šķirne ir pazīstama ar to, ka viņi ir skaļi un skanīgi, un to skaņa dažreiz var atgādināt kaukšanu, kas var pārvarēt lielu attālumu.
  • Pateicoties savai asajai ožai, dažas suņu šķirnes spēj atklāt cilvēkiem vēzi. Audzēja šūnas pacienta ķermenī ļauj četrkājainiem radījumiem sajust neparastas vielas. Turklāt īpaši apmācīti suņi var identificēt vēža slimniekus agrīnā stadijā.
  • Ir zināms, ka daži pārstāvji spēj atdarināt cilvēka uzvedību. Tātad, skatoties uz smaidošu saimnieku, dažas šķirnes var atkārtot sava saimnieka smaidu. Šajā brīdī viņiem atveras mute un šķiet, ka lūpas ir pievilktas mutes kaktiņu virzienā. Iespējams, šādā veidā mīlulis cenšas iepriecināt savu saimnieku, jo suņi, kā likums, vienmēr meklē mūsu apstiprinājumu un atceras, kas mūs īpaši iepriecina.

Borderkollijs / Foto: pixabay.com

  • Borderkollijs, vācu aitu suns un pūdelis tiek uzskatīti par vienu no gudrākajām suņu šķirnēm. Turklāt viņiem ir lieliskas mācīšanās spējas. Britu Kolumbijas universitātes doktors un psiholoģijas profesors Stenlijs Korens savā grāmatā "Suņu inteliģence" aprakstīja teoriju, saskaņā ar kuru šķirnes atšķiras pēc intelekta, uzvedības un daudz kā citu.

Tādējādi augstāko intelekta līmeni ieņem pārstāvji, kuri spēj saprast jaunu komandu pēc 5 atkārtojumiem, kā arī 95% gadījumu to izpilda pirmajā reizē. Iepriekš minētajām šķirnēm ir šādas spējas.

Foto: pixabay.com

  • Dažas šķirnes spēj nest mutē trauslus priekšmetus, tos nesabojājot. Piemēram, retrīveri var viegli turēt mutē jēlu olu, to nesaspiežot. Šī šķirne ir medību šķirne, un tā ir slavena ar izcilām barības iegūšanas prasmēm, jo ​​tām ir mīksta mute. Šī ir ļoti svarīga īpašība, ko novērtē
  • Suņi faktiski var noteikt laiku un aptuvenu priekšstatu par to, kad viņu saimniekam jānāk mājās. Tam viņiem palīdz fizioloģiskās īpašības un sajūtas. Pamatojoties uz viņu laika izjūtu, viņi atceras, kad īpašnieks atstāj māju un kad viņš atgriežas.

Liela nozīme ir arī asociācijām. Suņi var arī atcerēties dīvainās skaņas, kas rodas, kad saimnieks atgriežaties. Piemēram, lifta skaņa, saruna pirms ieiešanas dzīvoklī vai troksnis no automašīnām, kas parādās vienlaikus - jebkas. Tāpat neaizmirstiet par labo ožu un dzirdi. Viņi var sajust dažādus pazīstamus trokšņus un smakas ilgi pirms ierašanās.

Korgijs / Foto: pixabay.com

  • Korgiji ir lieliski gani. Šie mazie, īskājainie suņi agrāk palīdzēja lauksaimniekiem turēt mājlopus un bija neaizstājami palīgi. Viņi vadīja ganāmpulku, mudināja atpalikušos un nodrošināja, lai dzīvnieki neiekļūtu aizliegtajās zonās. Lai govis izkustinātu vai izklīdinātu, ganu suns iekoda to ekstremitātēs, un viņam laikus izdevās izvairīties no spēriena.
  • Diemžēl suņi nevar mums pateikt, par ko viņi sapņo un vai viņi vispār sapņo. Tomēr zinātnieku pētījumi liecina, ka viņi sapņo un ka viņu miega cikls ir līdzīgs mūsu miega ciklam. Tāpat kā cilvēki, suņi iet cauri lēniem viļņiem un REM miegu. Atrodoties pēdējā, mēs redzam spilgtākos sapņus un atceramies tos labāk. Pētījumi liecina, ka suņi var sapņot arī REM miega laikā. Tomēr joprojām nav skaidrs, par ko tieši viņi sapņo.

Bladhaunds / Foto: pixabay.com

  • Asinssuņiem ir nepārspējama oža. Bladhaunds tiek uzskatīta par vienu no efektīvākajiem asinssuņiem citu šķirņu vidū. Bladhaunds var noteikt smaržas ievērojamos attālumos, pat tādas smaržas, kuras citas šķirnes nevar noteikt. Viņi arī spēj sekot vecām vai ārkārtīgi mulsinošām smakām. Šie suņi izmanto savu spēcīgo ožu absolūti jebkuros apstākļos un jebkurā vidē.
  • Suņi var darboties kā psihologi. Dažos zoodārzos tos ievieto iežogojumos ar savvaļas dzīvniekiem, visbiežāk gepardiem. Tādējādi suņi sniedz emocionālu atbalstu, palīdz citām radībām pielāgoties videi un māca uzticēties citiem.

Basenži / Foto: pixabay.com

  • Basenži uzvedību bieži salīdzina ar kaķu uzvedību. Pateicoties balsenes īpašajai struktūrai, vairumā gadījumu tie nerej, bet rūc vai šņāc. Arī higiēnai viņi pieiet neierasti tuviniekiem: mazgā sevi ar ķepu. Šī unikālā šķirne ir viena no senākajām.
  • Vidēji suņi atceras 100 vārdus. Tomēr ir šķirnes, kas spēj atcerēties vairāk nekā 200 vārdus. Tie ietver viņu segvārdus, dažādas komandas un vārdus, ko saimnieks visbiežāk lieto, sazinoties ar suni. Ir svarīgi ņemt vērā, ka spēja atcerēties vārdus un frāzes ir atkarīga ne tikai no šķirnes, bet arī no audzināšanas, tostarp garīgās sagatavotības.

Bedlingtonterjers / Foto: pixabay.com

  • Sazinoties suņi saprot vārdus, taču, pirmkārt, jāpievērš uzmanība savai intonācijai, jo šim elementam ir liela nozīme tajā, kā mājdzīvnieks jūs uztver.

Dzīvesstils

Ja esat diendusas cienītājs, bet dažkārt pamostaties, jūtoties vēl nogurušāks nekā pirms tās, jums varētu rasties jautājums, cik ilgai vajadzētu būt snaudai, lai tā sniegtu vēlamo efektu. Cik ilga ir perfekta diendusa - lūk, precīza atbilde kopā ar “Real Simple”!

Svarīgākais