Cik bieži jāmazgā kaķi un suņi? Saimnieki reti ievēro šos noteikumus

© Foto: pixabay.com

Runājot par ēdiena izvēli, pastaigu rutīnu un kopšanu, kaķu un suņu īpašnieki ir diezgan pedantiski. Bet viņi daudz mazāk uzmanības pievērš vannošanās jautājumam, uzskatot, ka dzīvniekus nevajadzētu bieži mazgāt.

Līdzīga problēma rodas, apmeklējot veterinārārstu: pēc apskates un nepieciešamajām procedūrām speciālists uzdod daudz jautājumu, bet vannošanās biežums un kopšanas noteikumi bieži tiek atstāti bez uzmanības. Lai gan tas ir svarīgi, it īpaši starpsezonā un aukstajā sezonā, kad dzīvnieki kļūst netīrāki. Vai ir iespējams pārāk bieži mazgāt kaķus vai suņus?

Ne tikai netīrumi, bet arī smaka

Foto: pixabay.com

Bieži vien, apmeklējot mājas, kur dzīvo kaķi vai suņi, jūt diezgan specifisku nepatīkamu smaku. Tas nepārprotami norāda uz kaķa vai suņa klātbūtni. Ja jautā saimniekiem, cik bieži viņi vanno savus dzīvniekus, daudzi atbild: “Kad no ielas ienāk netīrs cilvēks” vai “Kāpēc viņu jāmazgā, viņš pats laiza”. Ādas un vilnas piesārņojuma rezultātā veidojas diezgan asa, kodīga un noturīga smaka. Paši dzīvnieki, ja reti tiek mazgāti, arī jūt diskomfortu, bet nevar to pateikt.

Lasi arī: Labākie padomi mājdzīvnieku īpašniekiem rudenī

Suņu un kaķu īpašnieki vienmēr vēlas saviem mājdzīvniekiem labāko. Izpratne par pārtikas sastāvu un vispārējo dzīvnieku aprūpi pastāvīgi palielinās, taču tā joprojām ir tālu no perfektuma. Daudzi mājdzīvnieku īpašnieki brīnās, cik bieži viņiem vajadzētu veikt pamata kopšanas procedūru - vannošanu.

Kad pirmo reizi jāmazgā mājdzīvnieks?

Foto: pixabay.com

Kucēni un kaķēni parasti ierodas saimnieku mājās aptuveni 10-12 nedēļu vecumā, un tos nedrīkst paņemt no mātes pirms šā laika. Pirmkārt, ir vērts dot laiku jaunajiem dzīvnieciņiem, lai iegūtu drosmi.

Viņiem ir ļoti svarīgi justies droši, ko noteikti veicinās uz ādas paliekošā mammas kažokādas smarža.

Pirmā vannošana jāveic, kad kucēniem vai kaķēniem ir izveidojusies sākotnējā imunitāte - vēlams pēc visu nepieciešamo vakcināciju pabeigšanas. Taču situācija ir nedaudz citādāka, ja dzīvnieks nāk no patversmes vai sliktiem dzīves apstākļiem: šādā situācijā ir vērts to vannot agrāk, lai atbrīvotos no baktērijām un citiem kaitīgiem mikroorganismiem.

Suņa peldināšana

Suņu peldināšanas biežums galvenokārt ir atkarīgs no viņu apmatojuma veida un laika pavadīšanas ārā. Dzīvniekus, kas dzīvo ārā, var vannot reti, apmēram divas reizes gadā. Mājās dzīvojošajiem ir jāmazgājas daudz biežāk. Zīdainajam, gaišajam kažokam ir nepieciešama vannošanās reizi nedēļā vai ik pēc divām nedēļām.

Ja kažoks ir gluds un piekļaujas augumam, pietiek ar šo procedūru atkārtot reizi mēnesī, savukārt vilna ar pavilnu ir daudz mazāk prasīga, tās gadījumā to var vannot pat reizi trijos mēnešos.

Kā to izdarīt pareizi?

Foto: pixabay.com

Pirms sākat, ir vērts izvest suni garā pastaigā, kas viņu nogurdinās un ļaus apmierināt visas savas fizioloģiskās vajadzības. Uz vannas vai dušas paliktņa malas ieteicams novietot kārumu paklājiņu, lai novērstu mājdzīvnieka uzmanību. Vislabāk ir sākt ar pakaļkājām un pēc tam samitrināt priekšējās kājas, muguru un kaklu.

Esiet īpaši uzmanīgs, rīkojoties ar galvu, lai izvairītos no auss kanāla, acu un deguna applūšanas ar ūdeni.

Pirmo vannu var veikt ar atšķaidītu universālo šampūnu, kas noņems sākotnējos netīrumus. Pēc skalošanas pārejiet pie šampūna, kas īpaši paredzēts konkrētam kažokādas veidam vai krāsai. Ir ārkārtīgi svarīgi pārāk “nesaburzīt” kažoku un ļoti rūpīgi nomazgāt mazgāšanas līdzekļus.

Cik bieži jāmazgā kaķis?

Foto: Pexels.com

Daudzi cilvēki uzskata, ka kaķi paši spēj uzturēt pareizu higiēnu. Nekas nevar būt tālāk no patiesības: tie ir dzīvnieki, kas arī ir jāmazgā. Tas ir saistīts ar faktu, ka tie nespēj nolaizīt lielus netīrumus vai pārmērīgas blaugznas.

Kad kaķēni ir 12 nedēļas veci, to var darīt pēc saviem ieskatiem - piemēram, reizi mēnesī, bet ne retāk kā reizi 3-4 mēnešos. Ir viegli noteikt, vai mājdzīvniekam ir nepieciešama vanna: visredzamākā pazīme ir mainījusies krāsa, taukaina vai slikti smaržojoša kažokāda.

Procedūra jāveic atpūtas laikā, izmantojot kažokam piemērotu šampūnu. Tomēr ir vērts atcerēties, ka kaķi parasti baidās no ūdens, tāpēc ir jāpieiet tiem ļoti piesardzīgi.

Regulāra mājdzīvnieku vannošana padarīs viņu kažoku spīdīgu, labāk barotu un ieeļļotu. Tas arī ir process, kas noteikti atvieglos saimnieka dzīvi, jo dzīvot kopā ar smaržīgu mājinieku noteikti ir ērtāk. Pirmā lieta, kas jums jādara, ir nodrošināt sava suņa drošību, bet kaķiem vannošanai jāpieiet mierīgi un jālieto šim nolūkam paredzēta atbilstoša kosmētika.

Dzīvesstils

Droši vien arī esat dzirdējuši, ka glāze silta piena pirms gulētiešanas palīdz labāk aizmigt un mierīgāk gulēt. Eksperti no “healthline.com” piedāvā izmēģināt divus jaunus piena dzērienus, kas garantēti palīdzēs saldākam miegam.

Svarīgākais